Letnia szkoła rosyjskiego - Petersburg

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
embi01
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: embi01 » śr 19 kwie, 2017 21:01

Witam serdecznie wszystkich miłośników rosyjskiego jak i samej Rosji!

Zanim przejdę do konkretów dotyczących tematu, pozwólcie, iż przedstawię kilka słów o sobie:
mam na imię Michał, mam 24 lata, aktualnie studiuję na 1 roku studiów magisterskich na kierunku Lingwistyka Stosowana angielsko-rosyjska na UKW w Bydgoszczy. Choć mam dwa języki "w pakiecie" , to rosyjski jest tą moją prawdziwą miłością ;). Chcąc udoskonalać jego znajomość a zarazem do końca spełnić swoje marzenie (dane było mi już być w Petersburgu, niestety tylko przez cały 1, czytaj JEDEN :( dzień) zacząłem poważnie myśleć o wyjeździe na mięsieczny, letni kurs j. rosyjskiego na poziomie B2-C1, organizowany przez jeden z petersburskich uniwersytetów i trwający cały sierpień. Ogólne info o letnich szkołach na tymże uniwersytecie można znaleźć tutaj: http://www.eltech.ru/ru/mezhdunarodnaya ... ogo-yazyka, jednak kontaktowałem się też mailowo z w/w jednostką, i to odpowiedź jaką otrzymałem (wyżej - moja wiadomość do osoby odpowiedzialnej za organizację niniejszych kursów, niżej - odpowiedź):
Здравствуйте,

я - студент Английско-русской прикладной лингвистики в Университете Казимира Великого, Быдгощ, Польша. Теперь я на 1 курсе магистратуры. Меня иитересует принять участие в летней школе по программе дополнительного образования "Интенсивный курс русского языка". Мой уровень русского - В2. Наиболее меня интересует срок, в котором настоящий курс имеет состоиться, а также его приблизительная стоимость. С остальной информацией я ознакомился на сайте Вашего вуза)

Буду рад получить Ваш ответ.

Здравствуйте, Михал!
Мы рады, что Вы хотите пройти учебу в нашей летней школе.
Продолжительность летней школы - 4 недели с 1 августа 2017 года.
Стоимость обучения в летней школе зависит от уровня группы, в группах В2-С1 стоимость примерно 25000 рублей (примерно 400 USD).
Стоимость проживания в общежитии примерно 1500-1700 рублей в месяц (около 25 USD). В комнате живут два человека, кухня, душ и туалет общие на 5-6 комнат.
Будем рады видеть Вас в нашем университете!
Если будут дополнительные вопросы, пишите нам.
Я желаю Вам успехов!
С уважением, Ренат.
A teraz do rzeczy, mianowicie w jakim celu założyłem ten temat? Otóż, szukam (naprawdę poważnie myślę o wyjeździe!) kompana/kompanki, kochającego rosyjski i wszystko co rosyjskie (tak jak zresztą ja) oraz chcącego wziąć udział w tym lub podobnym (chętnie dowiedziałbym się o innych tego typu ofertach, a także poznał doświadczenie/otrzymał wskazówki od innych zorientowanych w tych sprawach) przedsięwzięciu. Jeśli nie uda mi się nikogo znaleźć, to poradzę sobie jakoś sam (mam w Petersburgu 2 znajomych) bądź, w najgorszym wypadku, mój wyjazd nie dojdzie do skutku. Jednak wyznając zasadę "razem raźniej" zdecydowałem zarejestrować się na tym forum i poruszyć tę oto sprawę, o której na poważnie myślę od dobrych 3-4 miesięcy!

Będzie mi bardzo miło otrzymać odpowiedź/i.

Pozdrawiam serdecznie

Michał

theRightpocket
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: theRightpocket » pt 21 kwie, 2017 15:08

Cześć

Wybieram się na Letnią szkołę do Irkucka w terminie od 7.08 do 20.08 2017. Napisałem już Tobie PW.
Pozdrawiam
Jarek

ODPOWIEDZ