Granica w Krasnej Gorce

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Dracid » wt 11 paź, 2016 10:12

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: nrb » wt 11 paź, 2016 12:26

Ostatnio gdy kupowałem bilet do Warszawy w Mińsku widziałem kartkę z ostrzeżeniem, że busy z Mińska w kierunku FR zabierają tylko Białorusinów i Rosjan. Teraz wszystko jasne.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Dracid » wt 11 paź, 2016 12:53

Tyczyło się to WSZYSTKICH autobusów? No to wiza tranzytowa traci sens teraz, skoro nawet pociągiem nie można jechać ani samolotem lecieć do FR.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: pietia » wt 11 paź, 2016 19:49

Z tego co słyszałem to ograniczenie dotyczy tylko przejść drogowych

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Dracid » wt 11 paź, 2016 20:18

A tu

http://smolensk.bezformata.ru/listnews/ ... /51222251/

piszą, że nawet z Mińska do Moskwy nie da rady polecieć samolotem. Ciekawe, co w sytuacji, gdy wjadę do Rosji przez przejście, na którym dostanę pieczątkę rosyjską, polecę do Mińska i wrócę do Rosji też samolotem. Np. czy możliwa jest trasa Warszawa-Kaliningrad (autobus), Kaliningrad-Mińsk (samolot), Mińsk-Moskwa (samolot)

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: nrb » wt 11 paź, 2016 20:56

O ile dobrze pamiętam chodziło o wszystkie busy do Rosji. Na 100% Petersburg i Moskwa.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Dracid » wt 11 paź, 2016 22:26

Nrb, a skąd wtedy wracałeś, jeśli można spytać?

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: nrb » śr 12 paź, 2016 10:02

W Mińsku byłem docelowo, autobusami się zainteresowałem, bo kosztowały coś około 70zł co wydało się korzystne.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: pietia » śr 12 paź, 2016 20:24

Ciekawe, czy Białoruś będzie nadal wydawać wizy tranzytowe. Bo skoro przejazd do Rosjo przez ten kraj odpada, to i wydawanie wizy tranzytowej mija się z celem

Cyclopek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Cyclopek » czw 13 paź, 2016 16:26

Nie wie ktoś może jak wygląda przekraczanie granicy Polonezem, czy jadąc do Rosji, w Brześciu dostaję wymaganą teraz pieczątkę legalnego wjazdu do Rosji?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: pietia » czw 13 paź, 2016 19:52

W jednej z grup na facebooku znalazłem informację (co prawda podaną z tzw.drugiej ręki) o tym, że ktoś miał już ostatnio problemy podczas podróży pociągiem z Białorusi do Rosji
A w Brześciu dostaniesz pieczątkę białoruską, nie rosyjską

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontaktowanie:

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Simon » czw 13 paź, 2016 20:31

pietia pisze:A w Brześciu dostaniesz pieczątkę białoruską, nie rosyjską

i pozniej na granicy BY/RF nie stawiaja pieczatek

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Dracid » pt 14 paź, 2016 22:43

Pietia, a przytoczysz szczegóły (narodowość tej osoby, miejsce, gdzie dokładnie były problemy - czy był to Brześć/Mińsk/sama granica/Moskwa już po przyjeździe)? Wiesz coś więcej?

Cyclopek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Cyclopek » sob 15 paź, 2016 09:14

A Białorusini się czepiają, jak jedziemy z Rosji do Polski?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: pietia » sob 15 paź, 2016 19:42

Dracid pisze:Pietia, a przytoczysz szczegóły (narodowość tej osoby, miejsce, gdzie dokładnie były problemy - czy był to Brześć/Mińsk/sama granica/Moskwa już po przyjeździe)? Wiesz coś więcej?

Było to w fejsbukowej grupie dla Polaków, mieszkających w Rosji. Któryś z uczestników wspominał, że problemy miał ktoś z jego znajomych, stąd przypuszczam, że chodziło o obywatela Polski

Tambala
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Tambala » śr 09 lis, 2016 21:31

Po pierwsze - Rosja i Białoruś stosują wspólną kartę migracyjną. Wjazd na Białoruś z wpisanym celem podróży - Rosja jest ważnym wjazdem na teren Federacji Rosyjskiej.
Po drugie - szykany na (drogowej) granicy białorusko-rosyjskiej są lokalną inicjatywą smoleńskiej FSB, która wykorzystuje bałagan w rosyjskim systemie prawnym. Świadczy o tym brak stanowiska na ten temat ze strony "centralnych" organów służby granicznej FSB.
Po trzecie - nie znane mi są jakiekolwiek przypadki, aby były problemy z przejazdem pociągiem. Wręcz przeciwnie - znam konkretne przypadki, że obywatele polscy spokojnie jeżdżą pociągami i nic się nie dzieje. Nie ma też problemu z przelotem na trasie Mińsk-Moskwa (w Moskwie jest on traktowany jako lot krajowy).
Po czwarte - ewentualnej kontroli na granicy można oczekiwać tylko przy wjeździe do Rosji. W drodze z Rosji do Białorusi kontrola nie jest przeprowadzana, co oficjalnie potwierdziła służba graniczna Białorusi.

Aby uniknąć ryzyka, mimo że auto mam na rosyjskich numerach, niedawno temu z Warszawy do Moskwy pojechałem autem przez Łotwę. Z Moskwy do Warszawy mam jednak zamiar jechać przez Białoruś.

Cyclopek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Cyclopek » ndz 13 lis, 2016 09:54

Tambala pisze:Po pierwsze - Rosja i Białoruś stosują wspólną kartę migracyjną. Wjazd na Białoruś z wpisanym celem podróży - Rosja jest ważnym wjazdem na teren Federacji Rosyjskiej.
Po drugie - szykany na (drogowej) granicy białorusko-rosyjskiej są lokalną inicjatywą smoleńskiej FSB, która wykorzystuje bałagan w rosyjskim systemie prawnym. Świadczy o tym brak stanowiska na ten temat ze strony "centralnych" organów służby granicznej FSB.
Po trzecie - nie znane mi są jakiekolwiek przypadki, aby były problemy z przejazdem pociągiem. Wręcz przeciwnie - znam konkretne przypadki, że obywatele polscy spokojnie jeżdżą pociągami i nic się nie dzieje. Nie ma też problemu z przelotem na trasie Mińsk-Moskwa (w Moskwie jest on traktowany jako lot krajowy).
Po czwarte - ewentualnej kontroli na granicy można oczekiwać tylko przy wjeździe do Rosji. W drodze z Rosji do Białorusi kontrola nie jest przeprowadzana, co oficjalnie potwierdziła służba graniczna Białorusi.

Aby uniknąć ryzyka, mimo że auto mam na rosyjskich numerach, niedawno temu z Warszawy do Moskwy pojechałem autem przez Łotwę. Z Moskwy do Warszawy mam jednak zamiar jechać przez Białoruś.

Bardzo dziękuję za obszerną relację :D. Jak będzie Pan wracał z Rosji przez Białoruś lub będzie Pan coś więcej wiedział, to byłoby miło jakby Pan coś napisał w tym wątku. Myślę, że zdecyduję się na powrót Polonezem. Wjezdać bedę Latvijas Expressem do Petersburga, potem Sapsanem do Moskwy, a do Warszawki Polonezem. Zapowiada się świetnie, tym bardziej, że będzie to moja pierwsza podróż do Rosji.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: BARTixR » pn 12 gru, 2016 15:43

kierowcy międzynarodowi (np. z polskim paszportem) jeżdżą i nie ma kłopotu.
w całej tej historii chodzi tylko o to, że na granicy by/rus musisz zgłosić się do pogranicznika i podbić sobie pieczątkę, że wyjeżdżasz z by i wjeżdżasz na rus.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Dracid » pn 12 gru, 2016 17:17

Czy wiesz to na pewno? Tobie się udało tak zdobyć pieczątkę? Gdyby to było takie proste, to czemu rosyjskie służby miałyby cofać inne narodowości oprócz BY i RUS? Wystarczyłoby powiedzieć: OK, idźcie do budki po sztampik i pojedziecie dalej.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: BARTixR » pt 30 gru, 2016 17:43

kierowcy jeżdżą bez kłopotów. to informacja pewna.
oni zatrzymują się obowiązkowo, aby ładunek deklarować, i celnik i pogranicznika przechodzą.
w połowie stycznia z kolegą z polski bede sie widział, jak nie zapomnę to zapytam jak to wyglada w 2017 roku i napisze.

Cyclopek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Cyclopek » śr 08 lut, 2017 09:14

I jak, zapomniałeś? :lol:

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: pietia » śr 08 lut, 2017 20:09

Ta granica staje się coraz bardziej "prawdziwą" granicą - ostatnio Rosja przywróciła strefę przygraniczną, taką jak na granicach z innymi krajami

ByK
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: ByK » wt 14 lut, 2017 14:01

Czy coś wiadomo na temat sytuacji na granicy rosyjsko-białoruskiej? Będzie można gdzieś przejeżdżać i ta granica stanie się międzynarodowa?

ByK
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: ByK » wt 14 lut, 2017 14:01

Czy coś wiadomo na temat sytuacji na granicy rosyjsko-białoruskiej? Będzie można gdzieś przejeżdżać i ta granica stanie się międzynarodowa?

Tambala
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Tambala » wt 14 lut, 2017 18:50

Nie było chętnych, by zaryzykować i sprawdzić.

abmaciek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: abmaciek » pn 24 kwie, 2017 15:57

A jak jest na wyjeździe z Rosji?

Tambala
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Tambala » wt 25 kwie, 2017 19:40

Podobno bez problemu. Znajomi jechali na Wielkanoc - w stronę Białorusi kontroli nie było.

ByK
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: ByK » śr 26 kwie, 2017 08:40

A później nie ma problemów z wjazdami do Rosji? Przecież w paszporcie i bazie nie ma informacji że się opuściło Rosję.

ByK
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: ByK » śr 26 kwie, 2017 08:40

A później nie ma problemów z wjazdami do Rosji? Przecież w paszporcie i bazie nie ma informacji że się opuściło Rosję.

Tambala
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Postautor: Tambala » czw 27 kwie, 2017 20:02

Służby graniczne Białorusi mają dostęp do bazy rosyjskiej i przekazują do niej odpowiednie informacje. Informacja na podstawie wywiadu z szefem białoruskiej służby granicznej - ukazał się w związku z cyrkiem wokół granicy rosyjsko-białoruskiej.