Irkuck > Wierszyna

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
Kradso
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Irkuck > Wierszyna

Postautor: Kradso » sob 21 sty, 2017 15:04

Cześć ponownie. W sierpniu czeka mnie wyprawa za pasją do Irkucka. Ostatnio też zorientowałem się że w okolicy Irkucka położona jest wieś Wierszyna. Po prostu z sentymentu do własnego narodu, chciałbym odbyć tam wycieczkę, lecz źródła straszą jedyną drogą, która nie zawsze nadaje się do pokonania. Jak już pisałem, swoją wycieczkę tam rozpocznę z Irkucka. Przetrzepałem rozkłady jazdy pociągów oraz autobusów (dostać się bliżej wsi), ale nic nie znalazłem więc tymczasowo wykluczyłem te 2 środki transportu. Pomyślałem nad wypożyczalnią samochodów, z której mógłbym ewentualnie skorzystać. Chciałbym się Was zapytać czy jest jakaś dobra, zaufana i tania wypożyczalnia aut w Irkucku i w okolicy, bądź środek transportu, który dojeżdża na miejsce?
Takie Wozy!

jedrzej
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Irkuck > Wierszyna

Postautor: jedrzej » czw 26 sty, 2017 19:51

Codziennie chodzą marszrutki (bodajże z Centralnego Rynku) z Irkucka do Tichanowki. Dalej jest 20 km szutro-gliną. Można się dogadać z kierowcą marszrutki, żeby dowiózł do samej Wierszyny albo próbować łapać stopa. Rozkład kursowania marszrutki warto potwierdzać dopiero latem (poproszę wtedy o wiadomość na priv, to sprawdzę), bo może się zmienić do tego czasu.

Nie radziłbym jechać do Wierszyny wypożyczonym autem - droga jest taka, że łatwo coś urwać/uszkodzić na dziurach (szczególnie w aucie, którego się nie zna) i narazić się na nieprzyjemności przy zdawaniu auta.

ciekawskiduke
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Irkuck > Wierszyna

Postautor: ciekawskiduke » pt 27 sty, 2017 00:02

Można też wypatrywać mnie na motocyklu lub w samochodzie :D Na pewno w pierwszej połowie sierpnia będę jechał do Wierszyny.
Pozdrawiam
duke

Tambala
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Irkuck > Wierszyna

Postautor: Tambala » wt 14 lut, 2017 18:58

Zarezerwowałem auto w Avisie na lotnisku w Irkucku. Osobówka z automatem na tydzień - 16 tys. RUB z pełnym ubezpieczeniem (bez franszyzy). Proponuję sprawdzić oferty wynajmu na skyscanner.

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Irkuck > Wierszyna

Postautor: spartakus » wt 14 lut, 2017 19:40

Jest autobus z Irkucka do Wiersziny. Kursuje tylko w piątki. Wyjazd 17.20. Przyjazd 19.06.
http://transport.marshruty.ru/Transport ... %BD%D0%B0/

Wróć do „Podróże po Rosji”