Kalmucja/Dagestan

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Kalmucja/Dagestan

Post autor: Simon » śr 11 lis, 2015 20:46

Hej, trasa na lato przyszlego roku (Kaukaz) sie w miare wyklarowala (tylko zalezy, czy przy przejezdzie Rosja - Azerbejdzan - Gruzja dostaniemy wize azerska ;) ), wiec bedziemy najprawdopodobniej jechac: [UA/RUS] - Kursk - Voronezh - Borisoglebsk - Volgograd - Elista - Machaczkala - [RUS/AZ]. W zwiazku z tym: co jest ciekawego do zobaczenia (wszystko, co warto zobaczyc. jakby ktos mial watpliwosci, zabytki z czasow sajuza tez sa ok) w tamtych rewirach? Chodzi mi o okolice Elisty i Machaczkaly, czyli regiony Kalmucji i Dagestanu. (w tych drugich chodzi tez o czystosc wody w Morzu Kaspijskim - da sie kapac bez problemu? Czy jednak lepsza woda jest w Azerbejdzanie? ;) )

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Kalmucja/Dagestan

Post autor: Simon » śr 11 lis, 2015 22:04

Simon pisze:Hej, trasa na lato przyszlego roku (Kaukaz) sie w miare wyklarowala (tylko zalezy, czy przy przejezdzie Rosja - Azerbejdzan - Gruzja dostaniemy wize azerska ;) ), wiec bedziemy najprawdopodobniej jechac: [UA/RUS] - Kursk - Voronezh - Borisoglebsk - Volgograd - Elista - Machaczkala - [RUS/AZ]. W zwiazku z tym: co jest ciekawego do zobaczenia (wszystko, co warto zobaczyc. jakby ktos mial watpliwosci, zabytki z czasow sajuza tez sa ok) w tamtych rewirach? Chodzi mi o okolice Elisty i Machaczkaly, czyli regiony Kalmucji i Dagestanu. (w tych drugich chodzi tez o czystosc wody w Morzu Kaspijskim - da sie kapac bez problemu? Czy jednak lepsza woda jest w Azerbejdzanie? ;) )
A, jeszcze pasowalyby jakies malownicze (w miare mozliwosci, gl. nad Morzem Kaspijskim) krajobrazowo/przyrodniczo miejsca i jakies ruiny czy opuszczone obiekty. Generalnie cos, co nie jest zadeptane przez masowa turystyke ;)

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Kalmucja/Dagestan

Post autor: Dracid » czw 12 lis, 2015 11:07

W Dagestanie polecam twierdzę w Derbencie i to co jest między jej ścianami ciągnącymi się w stronę morza. Tylko to udało mi się zobaczyć, ale warto. Machaczkała ponura trochę (zwiedzam głównie miasta i akurat ona nie przypadła mi do gustu).

Czemu nie zrobicie turystycznej azerskiej? Dostałem e-wizę w dwa tygodnie, zero problemów na granicy (RUS-AZ i AZ-GE).

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Kalmucja/Dagestan

Post autor: Simon » czw 12 lis, 2015 18:59

Dracid pisze:(...)
Czemu nie zrobicie turystycznej azerskiej? Dostałem e-wizę w dwa tygodnie, zero problemów na granicy (RUS-AZ i AZ-GE).
Tak, tylko na cały wyjazd (lądem PL - UA - RUS - [Kaukaz] - TR - BG - SRB - RO - H - SK) mamy zaledwie 26 dni :( a azerską turystyczną ponoć jest trudno dostać (trzeba chyba przez GeoTravel + skany biletów, a z PL jedziemy autem + rezerwacje, a śpimy raczej na dziko itp.) i ze względu na prowizję dla GT kosztuje 3x tego, co tranzytowa.

Awatar użytkownika
murzasihle
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kalmucja/Dagestan

Post autor: murzasihle » wt 24 lis, 2015 16:38

Simon pisze:Hej, trasa na lato przyszlego roku (Kaukaz) sie w miare wyklarowala (tylko zalezy, czy przy przejezdzie Rosja - Azerbejdzan - Gruzja dostaniemy wize azerska ;) ), wiec bedziemy najprawdopodobniej jechac: [UA/RUS] - Kursk - Voronezh - Borisoglebsk - Volgograd - Elista - Machaczkala - [RUS/AZ]. W zwiazku z tym: co jest ciekawego do zobaczenia (wszystko, co warto zobaczyc. jakby ktos mial watpliwosci, zabytki z czasow sajuza tez sa ok) w tamtych rewirach? Chodzi mi o okolice Elisty i Machaczkaly, czyli regiony Kalmucji i Dagestanu. (w tych drugich chodzi tez o czystosc wody w Morzu Kaspijskim - da sie kapac bez problemu? Czy jednak lepsza woda jest w Azerbejdzanie? ;) )
W moim poście masz wypisane atrakcje Kałmucji i Elisty.
viewtopic.php?t=9555

«Степь широкая, да дорога узкая»

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Kalmucja/Dagestan

Post autor: Simon » śr 25 lis, 2015 15:16

@murzasihle, super! Czegos takiego szukalem :)

Awatar użytkownika
murzasihle
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kalmucja/Dagestan

Post autor: murzasihle » wt 10 paź, 2017 20:35

No i jak udało Ci się być w Dagestanie? Pytam, bo wybieram się wiosną 2018 i poszukuję info.

«Степь широкая, да дорога узкая»

ODPOWIEDZ