Podróż autem przez Kałmucję,Dagestan,Inguszetię.

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
calvados
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: calvados » śr 17 sie, 2016 15:56

Załączniki
elista1.jpg

toba3
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: toba3 » śr 17 sie, 2016 20:06

Witam ponownie Calvados.Twoje posty nastawiaja mnie coraz pozytywniej do wyjazdu.Zastanawia mnie te 4000 rubelków za skorość,które zaplaciłeś.Nie pomyliłes sie?4000 czy 400 rubli?Znam rosyjski nie najgorzej.Dogadam się i nie mam zamiaru im płacic za friko.Ale to tylko się tak mówi...zobaczymy.Czekam na nastepne posty,bo sa bardzo pomocne.Dzięki nim postanowiłem pójść na te szachy,choćby popatrzeć.Zbieram sobie pytania do Ciebie i zadam je w jednym poście-żeby nie rozdrabniać.Pozdrawiam.

OlgaNowak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: OlgaNowak » czw 18 sie, 2016 15:33

calvados pisze:Witam
Tak jechaliśmy przez Głuchów i odpowiadajac na twoje pytania więc tak ogólnie jakość dróg jest niezła choć oczywiście trzeba się kontrolować gdyż dziury pojawiają się zupełnie nieprzewidywalnie i potrafią być głębokie nam osobiście jednak najwięcej problemów przysparzały progi zwalniejące w małych miejcowościach i wioskach często praktycznie niewidoczne a przy tym wysokie i szeroke.Ja jechałem z nawigacją garmina na rosję i zdarzyło mi się kilka razy że jechałem po szutrówce przez góry czeczenii a na mapie miałem pokazaną główną drogę,dobrze jest mieć mapę papierową i nie szukać skrutów.Dzięki temu jednak zobaczyliśmy kilka fajnych aułów i niesamowite widoki.Jeżeli będziesz w Kałmykii uważaj na tamtejszą policję nawet rosjanie nas przed nimi ostrzegali potrafią być bezczelni.Nam udało się prawie wyjechać już z Kałmycji jednak dorwali nas na ostatnim poście i za prędkość zaządali 4000 rubelków wszystko było bardzo naciągane jednak tym razem się nam spieszyło i zapłaciłem.Kilka razy na innych postach też nas zatrzymywali jednak tylko dla prawierki dokumentów.Próbę naciągnięcia na kasę zaliczyliśmy też na poście przed Władykałkazem w Osetii Północnej tym razem zakwestionowano moje prawo jazdy że niby nie międzynarodowe itd jednak nie zapłaciłem pomogło proste stwierdzenie na pytanie w jakim celu tu przyjechaliśmy odpowiedziałem policjantowi że turystycznie dla gór widoków ale przede wszystkim dlatego by doświadczyć kaukazkiej gościnności pomogło.Nie wiemj jakie masz plany co do np Groznego ale jeżeli znasz rosyjski polecam przewodnika wystarczy zadzwonić do visit chechenia nawet w ten sam dzień w którym będziecie i przyślą kogoś .My tak zrobiliśmy i byliśmy bardzo zadowoleni tylu faktów i szczegółów o mieście i czeczeńcach nie uzyskacie nigdzie indziej.Będąc w Groznym warto się też udać nad jezioro Kiezienoj am fajna kręta górska droga dojazdowa i niesamowite widoki.Co do ludzi ja dosyć dobrze mówie po rosyjsku i często na kaukazie dopiero gdy powiedziałem że jesteśmy z Polski to się ludzie orientowali jednak zawsze z sympatią i zainteresowaniem wypytywali też o nastroje wobec Rosjan u nas sytuację i tak zasadniczo jedyny przykry epizod w całej wyprawie na granicy Rosyjsko Ukraińskiej przed Charkowem gdze pani celnik z uroczym uśmiechem na ustach stwierdziła że się jej nie spodobaliśmy że kłamiemy bo kto normalny mógłby jechać na Kaukaz zwiedzać i wbiła nam tranzyt przez Ukrainę 32 godz choć pierwotnie chciała nawet 12.Jeszcze pytałeś o drogę z Elisty do Groznego jechaliśmy trasą E119,ale będąc jeszcze Eliscie przejdz się koniecznie wieczorem do centrum pod Pagode Siemi Dniej zagraj w szachy z miejscowymi seniorami lub choćby poobserwuj ich przy grze ,jakie emocje.Jeśli jakieś pytania śmiało ,jutro jeszcze cos napiszę.
Fakycznie ta policja w Kałmucji jest bezczelna. W Eliście o 4.00 w nocy policjant z uśmiechem wyrzucił nas z parkingu, chociaż nie było tam zakazu. Wracamy teraz do granicy Rosja- Białoruś.

calvados
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: calvados » czw 18 sie, 2016 16:19

Witam cieszę się że mogę pomóc w ramach inspiracji polecam też krótki wypad nad чиркейскую гэс widoki są naprawdę niesamowite można to też połączyć z przejażdzką po wiosce Dubki która góruje nad ujęciem.Co do elektrowni to mijając Чиркей i jadac w stonę Dubek należy minąć główną zaporę będzie brama parking i uzbrojona ochrona jadąc dalej może jakieś 300-500 metrów za zakrętem jest wąziutka polna dróżka w lewo skręcić w nią i za wzgórzem jest wspaniały punkt widokowy na zaporę i kanion ,polecam.[kilka zdjęć poniżej]
Załączniki
cyr4.jpg
cyr3.jpg
cyr2.jpg

calvados
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: calvados » czw 18 sie, 2016 17:03

...co do tych rubelków za skorost to nawet nie próbuj z 400 chyba już nie te czasy ale jeśli tylko masz czas na trasie to oczywiście trzeba walczyć dokazatielstwa itd ja zapłaciłem bo po pierwsze faktycznie przed samym postem wyprzedzałem i na pewno nie miałem 50 na godz po drugie bardzo0 mi się spieszyło po trzecie przyrzekłem sobie juz więcej tego nie robić .
Załączniki
step.jpg

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Stasiu47 » pt 16 wrz, 2016 19:09

Calvados - dzięki za informacje. Zazdroszczę ci tej wyprawy, moje plany spaliły na panewce. Dobre zdjęcia z tej i poprzedniej wyprawy, szkoda, że tak mało. Mam pytanie odnośnie registracji - czy w ogóle to robiłeś, jeśli tak to w jaki sposób (hotel?) i czy przy wyjeździe ktoś to sprawdzał. Druga sprawa, która mnie ciekawi to reakcja tubylców, np innych kierowców na widok auta z Polski.
Stasiu47

calvados
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: calvados » sob 17 wrz, 2016 12:22

wyprawa na kaukaz to naprawdę cała historia walki o informację ,opinie ,a w końcu ....spotykasz człowieka z krwi i kości i ........... proszę o kilka dni i opiszę wszystko.........

Pozdrawiam

calvados
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: calvados » sob 17 wrz, 2016 12:26

..jeśli to kogoś oczywiście interesuje

calvados
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: calvados » sob 17 wrz, 2016 12:59

...reakcja na samochód z polski normalno.... często pytano nas dlaczego ,i tu trzeba dużo mówić o gastiepriimnosti pomaga pewnośc siebie i zno
jomość celu podróży

toba3
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: toba3 » sob 01 paź, 2016 12:10

Ja już wróciłem.Przejechałem 7900 km.Żadnych przygód z policją-wręcz odwrotnie-kilka razy darowali skorość i najechanie na ciągłą linię.Pomogło to że mówię mówię rosyjsku,uprzejmość dla nich ale nie bojaźń i wspominanie o gościnności i uprzejmości danej nacji.Zależy gdzie negocjacje się odbywały.Oto trasa tam i powrót.Niestety nie potrafię wkleić trasy tak aby był tylko link,dlatego skopiowałem z Googla cała trasę.1)https://www.google.pl/maps/dir/Pruszków ... !3e0?hl=pl 2)https://www.google.pl/maps/dir/Pruszków ... !3e0?hl=pl

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Stasiu47 » wt 04 paź, 2016 21:22

OlgaNowak pisze:Granica Białoruś- Rosja około 7 godzin w upale-katastrofa.
To na granicy BY/RUS jest odprawa celna?
Stasiu47

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Stasiu47 » wt 04 paź, 2016 21:27

toba3 pisze:a już wróciłem.Przejechałem 7900 km.
Kurcze, co z tym zrobić, chyba trzeba Enigmę, żeby to odszyfrować. Wstawiam w wyszukiwarkę - error.
Bądź człowiekiem, daj to w ludzkiej formie. Umieram z ciekawości.
Jak z registracją?
Stasiu47

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Stasiu47 » wt 04 paź, 2016 21:38

Eureka! udało się zobaczyć mapę. Niesamowita wyprawa.
Stasiu47

toba3
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: toba3 » śr 05 paź, 2016 11:23

W moim poprzednim wpisie wkradł się błąd.Nie jestem obeznany w komputerach :oops: ,dlatego proszę o wyrozumiałość.Tam wkleiłem dwie takie same mapy.Teraz się poprawiam,ponieważ wracałem przez Rostow nad Donem.https://www.google.pl/maps/dir/39.43625 ... !3e0?hl=pl

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » śr 12 paź, 2016 11:51

toba3, kiedy wracałeś przez BLR?
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Stasiu47 » śr 12 paź, 2016 18:42

toba3 - podłączam się do pytania jak wyżej - dlaczego przez Mińsk, a nie przez Homel? Chodzi o jakość drogi, czy inny powód.
Czy na granicy RUS/BY jest odprawa?
Czy jest w internecie relacja z twojej wyprawy?
Stasiu47

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » śr 12 paź, 2016 20:01

Pytam, bo granica BLR-RUS zmieniła swój statut w czasie między dla innych nacji.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

toba3
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: toba3 » czw 13 paź, 2016 10:38

Przepraszam wszystkich których wprowadziłem w błąd.Dopiero po Waszych pytaniach zobaczyłem,że źle zaznaczyłem część powrotną.Nie wracałem przez Białoruś.Już się poprawiam i wklejam prawidłową mapkę powrotu.Wszystko przez moje niedoświadczenie.Jeszcze raz wszystkich przepraszam. :oops: https://www.google.pl/maps/dir/39.43625 ... !3e0?hl=pl

calvados
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: calvados » pt 14 paź, 2016 19:00

Gratuluję koledze wspaniałej wyprawy ,czy kolega był w Kałmykii jakie wrażenia ,czy kolega wjeżdzał do miasta Władydałkaz?

calvados
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: calvados » pt 14 paź, 2016 19:11

Pozdrawiam
Załączniki
władykałkaz.gif

Awatar użytkownika
murzasihle
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: murzasihle » ndz 19 mar, 2017 23:52

calvados pisze:Nam udało się prawie wyjechać już z Kałmycji jednak dorwali nas na ostatnim poście i za prędkość zaządali 4000 rubelków wszystko było bardzo naciągane jednak tym razem się nam spieszyło i zapłaciłem.Kilka razy na innych postach też nas zatrzymywali jednak tylko dla prawierki dokumentów.
Czy wymagane było międzynarodowe prawo jazdy, czy na polskim dało się?

«Степь широкая, да дорога узкая»

Awatar użytkownika
murzasihle
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: murzasihle » wt 10 paź, 2017 20:42

No i jak udało Ci się być w Dagestanie? Pytam, bo wybieram się wiosną 2018 i poszukuję info.

iwo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: iwo » śr 11 paź, 2017 17:22

Ja byłem w 2015, pytaj śmiało :)

Przede wszystkim jak się wybierzesz to warto mieć plan B, bo ciągle się zdarza np. wprowadzanie miejscowego reżymu antyterrorystycznego http://tass.com/society/969749, http://tass.com/society/968331. Jak ja byłem to było akurat spokojnie ale trudno przewidzieć, na co ty trafisz.

dżeferson
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dżeferson » czw 12 paź, 2017 14:04

W tym roku bylem w Dagestanie. Czeste kontrole na posterunkach przy drodze ze względu na obcą rejestracje. Spanie na dziko tak, ale trzeba sie liczyc z legitymowaniem nawet w srodku nocy dlatego, musza to być dobrze przemyślane miejsca. Oczywiście poza sprawdzeniem dokumentów nie ma problemu, ale nic przyjemnego taka pobudka o 1:00.

Awatar użytkownika
murzasihle
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: murzasihle » czw 12 paź, 2017 14:45

iwo pisze:Ja byłem w 2015, pytaj śmiało :)
Jak dostałeś się do Machaczkały?
Ja myślę samolotem do Baku, a potem autobus?

iwo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: iwo » czw 12 paź, 2017 23:27

Niestety, nie byłem w Machaczkale. Po Dagestanie włóczyłem się na rowerze, a wjeżdżałem i wyjeżdżałem z Czeczeni.

Najszybciej pewnie wyjdzie samolotem, do Machaczkały można dolecieć z Moskwy i Stambułu (!).

Jak do Baku samolotem to stamtąd już są bezpośrednie pociągi, na РЖД jakoś trochę ciężej je wynaleźć niż tutaj:

https://ady.az/ru/tables/index/52/44

Trochę długo, bo jakieś 11 godzin :), więc może rzeczywiście bus będzie szybszy,

Awatar użytkownika
murzasihle
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: murzasihle » pt 13 paź, 2017 18:37

iwo pisze:Jak do Baku samolotem
Też myślę do Bku samolotem, a potem bu.
Jak Ty leciałeś? Są Wizzair z Budapesztu do Baku.
A inne? Plus ile oczekiwanie na przesiadki.

iwo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: iwo » pt 13 paź, 2017 19:47

Nie leciałem, do Dagestanu wjeżdżałem od strony Czeczeni, wtedy w Rosji już ze dwa miesiące byłem.

Awatar użytkownika
murzasihle
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: murzasihle » sob 14 paź, 2017 12:04

iwo pisze:wtedy w Rosji już ze dwa miesiące byłem
Czyli na wizie innej niż 30-stodniowa turystyczna?

iwo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: iwo » ndz 15 paź, 2017 14:21

Tak, załatwiłem sobie (przez biuro) 3-miesięczną wizę "biznesową".

ODPOWIEDZ