Przeprowadzka do Rosji - Wymagane papiery

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Tanya89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Tanya89 » pt 18 lis, 2016 13:29

Witam serdecznie

Jestem nowa na tym forum, zarejestrowałam się właściwie tylko po to by zasięgnąć kilku porad oraz instrukcji, których nie byłam w stanie znaleźć nigdzie w internecie a forum wydało mi się najlepszym rozwiązaniem do rozwiązania moich wątpliwości :)
Otóż, planuję przeprowadzkę do Rosji a konkretnie mówiąc, do Petersburga. w związku z tym potrzebuję się dowiedzieć jakie dokumenty będą mi potrzebne do załatwienia jeśli mam zamiar zamieszkać tam bezterminowo, tzn. na czas nieograniczony. prócz wizy, zaproszenia bo to zbyt oczywiste :P
Chodzi mi głównie o pozwolenie o pracę w Rosji, numer ИНН, jak sprawa ma się z ubezpieczeniem zdrowotnym jeśli będę chciała umówić się na wizytę u lekarza (u publicznego) i ogólnie o wszelkie informacje, które okażą się przydatne.
Zaznaczam iż nie mówię po rosyjsku ale mam zamiar zapisać się na kurs językowy, gdyż zdaję sobie z tego sprawę jak ciężko jest na samym angielskim... próby porozumienia się w tym języku z niektórymi ludźmi są bezcelowe, także bez rosyjskiego ani rusz.
Bardzo bym prosiła o udzielenie wszelkich informacji, który by mi pomogły oraz ułatwiły przeprowadzkę tam, ponieważ nie mam nikogo, do kogo mogłabym się zwrócić..

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » pt 18 lis, 2016 16:50

Na jakiej podstawie chcesz otrzymac zezwolenie na pobyt? To nie UE ,ze pojedziesz i mieszkasz.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 18 lis, 2016 20:02

Na początek postaraj się załatwić tam jakąś pracę, np. w ramach delegacji z jakiejś polskiej czy zachodniej firmy. To później będzie podstawa do uzyskania pozwolenia na pobyt, ale tylko czasowy, o bezterminowym na razie zapomnij. Inny sposób to podjęcie studiów w Rosji, bądź wyjazd w ramach wymiany (jeśli już jesteś studentką jakiejś uczelni). A-ha - w jednym i drugim przypadku zacznij się intensywnie uczyć rosyjskiego jeszcze w Polsce, tak żeby przyjeżdżając tam, mieć już jakieś podstawy. Załatwianiem ewentualnej pracy czy nauki tez zajmij się jeszcze stąd, bo jak kolega wyżej napisał - to nie UE, żeby jechać ot tak w ciemno i dopiero na miejscu martwić się o wszystko

Bebej
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Bebej » sob 19 lis, 2016 00:49

No dobra. A jak już jestem stary i mi się tam podoba to co? Mam jakieś szanse? Bogaty ( w ogólnym rozumieniu) nie jestem. Skończyłem jakiś czas temu pięćdziesiąt lat.
Tanya89 przepraszam że śmiecę w okolicy. Ale mi się tam podoba.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 19 lis, 2016 20:28

Szansę masz. Np. hajtając się z jakąś obywatelką FR

Awatar użytkownika
MorgothV8
Tajny Radca
Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » wt 22 lis, 2016 09:01

Może raczej obywatelem?? :P
EDIT: a sorki nie zauważyłem, że to dotyczy ostatniego post a nie autorki tematu...
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pn 12 gru, 2016 15:47

INN - składasz w skarbówce podanie i dają.
pozwolenie na prace, o to ubiega sie pracodawca, juz rok przed tym jak chce zatrudni obcokrajowca, musi zdobyć kwotę, a potem już może na ciebie "oformić" pozwolenie i dostajesz prawo ubiegac się o wize roczną i tak co rok.
Pozwolenie na pobyt.. jakie nie masz podstawy aby się ubiegac? korzenie, rodzina.. itd?

Tambala
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Tambala » sob 31 gru, 2016 13:56

Jest jeszcze jeden sposób - zostać "wysokokwalifikowanym specjalistą". Formalności z uzyskaniem pozwolenia na pracę są bardzo proste - nie potrzeba kwot i oferowania pracy obywatelom Rosji. Warunek jest jeden - wynagrodzenie min. 2.000.000 RUB rocznie.
http://www.mid.ru/pamatka-inostrannomu-grazdaninu

Tanya89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Tanya89 » czw 03 sie, 2017 09:18

kielecki pisze:Na jakiej podstawie chcesz otrzymac zezwolenie na pobyt? To nie UE ,ze pojedziesz i mieszkasz.
Chyba wiem, ale na jakiej podstawie to już nie twoja sprawa. Zapytałam o ewentualne papiery ale widzę, że pomoc marna, zupełnie jakby żaden polak z forumowiczów nigdy nie przeprowadził się do Rosji i nie miał absolutnie pojęcia jak się to odbywa z papierami już na miejscu. Ale już załatwione i dawno po sprawie bo przeprowadzka udana. Szkoda tylko, że nie dowiedziałam się niczego z mojego posta.

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » pt 04 sie, 2017 17:18

Tanya89 pisze:
kielecki pisze:Na jakiej podstawie chcesz otrzymac zezwolenie na pobyt? To nie UE ,ze pojedziesz i mieszkasz.
Chyba wiem, ale na jakiej podstawie to już nie twoja sprawa. Zapytałam o ewentualne papiery ale widzę, że pomoc marna, zupełnie jakby żaden polak z forumowiczów nigdy nie przeprowadził się do Rosji i nie miał absolutnie pojęcia jak się to odbywa z papierami już na miejscu. Ale już załatwione i dawno po sprawie bo przeprowadzka udana. Szkoda tylko, że nie dowiedziałam się niczego z mojego posta.
Troszke niegrzecznie. Chcialem pomoc i dlatego zapytalem na jakiej podstawie bo w roznych sytuacjach wymagane sa rozne papiery. Mieszkam w Rosji 5 lat wiec cos niecos wiem

Bebej
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Bebej » pt 04 sie, 2017 21:46

Z Twojego posta to raczej niczego się nie dowiesz. Bo to Twój! post. To chyba logiczne. Skoro nie wiesz, i piszesz, to nadal nie wiesz. To jedno. A drugie, sama zobacz i przyznaj się do błędu!
- Chyba wiem, ale na jakiej podstawie to już nie twoja sprawa. Zapytałam o ewentualne papiery ale widzę, że pomoc marna, zupełnie jakby żaden polak z forumowiczów nigdy nie przeprowadził się do Rosji i nie miał absolutnie pojęcia jak się to odbywa z papierami już na miejscu. Ale już załatwione i dawno po sprawie bo przeprowadzka udana. Szkoda tylko, że nie dowiedziałam się niczego z mojego posta.
Tak napisałaś. No cóż, no to mam pytanie - kim dla Ciebie jest polak, kim dla ciebie jest Polak? Różnica istotna.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » sob 23 wrz, 2017 14:29

odstawcie polskie, szlacheckie ambicje na bok... rodacy :lol:
wszyscy zdechniemy i nas tam samo wszystkich zakopią :)

B_28
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: B_28 » sob 23 wrz, 2017 18:47

Zamojskie poczucie humoru

goodliferussia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: goodliferussia » sob 18 lis, 2017 21:19

Najprostszym sposobem jest zdanie egzaminu a pobyt tymczasowy RVP. Jest on na poczatku wydawany na 3 lata, a potem 5. Nie wim tylko na jakoej wizie i zasadzie jechac tam aby zdac egzamin i juz po zdaniu tam zostac i zyc czyli wyjechac raz na dobre. Sam sie nad tym zastanawiam i dalem nawet temat.

ODPOWIEDZ