Sankt-Petersburg

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
katianarowska
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Sankt-Petersburg

Post autor: katianarowska » pt 05 paź, 2007 11:40

Witam ! Nazywam sie Katarzyna Narowska. Mieszkam w Petersburgu. Pracuje jako przewodniczka z Francuzami. Moge dac rozne porady dotyczace pobytu w Petersburgu. Moge pomoc z zakwaterowaniem. Bardzo prosze! Katia

Awatar użytkownika
szmycia.i
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: szmycia.i » sob 06 paź, 2007 15:51

Witam
A masz naamiary na Tanie noclegi, poniewaz z kolezanka wybieramy sie na poczatku grudnia i szukamy taniego noclegu, bo przede wszystkim chcemy zwiedzac, bo jedziemy tylko na 5 dni. Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
Iza

katianarowska
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: katianarowska » wt 09 paź, 2007 12:04

Witam! Moge poradzic hostele(zapomnialam jak to sie nazywa po polsku). To jest najtanszy sposob zakwaterowania dla mlodziezy. U mieszkancow to kosztuje 25-30 euro z osoby za noc. Zobacz ceny na stronie:
http://www.polish.hostelworld.com/finda ... burg/Rosja
Katarzyna

katianarowska
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

jeszcze o tanich hostelach

Post autor: katianarowska » wt 09 paź, 2007 15:12

Jeszce zobacz na stronie
http://www.visit-petersburg.com/index.p ... ru/node/12
To nie jest po polsku,ale tam sa zaznaczone ceny.

Awatar użytkownika
szmycia.i
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: szmycia.i » wt 09 paź, 2007 19:17

Język nie gra roli znam dobrze rosyjski :) dzięki za informacje.Pozdrawiam :)

Reksio
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Sankt-Petersburg

Post autor: Reksio » sob 24 lis, 2007 10:38

katianarowska pisze:Witam ! Nazywam sie Katarzyna Narowska. Mieszkam w Petersburgu. Pracuje jako przewodniczka z Francuzami. Moge dac rozne porady dotyczace pobytu w Petersburgu. Moge pomoc z zakwaterowaniem. Bardzo prosze! Katia
б

W maju br. byłem na wycieczce w Petersburgu. Rewelacja. Jestem zachwycony tym miastem, ludźmi. Ale jak to bywa z wycieczką wszędzie biegiem np. Ermitarz 2,5 godziny. Dlatego postanowiłem pojechac indywidualnie przynajmniej na tydzień. Na pewno polecę samolotem, ale mam problem z tanimi noclegami gdzieś w poblizu Newskiego Prospeku. Jeżeli nie hostel to nawet prywatna kwatera. Może był ktos juz indywidualnie i mógłby pomóc. Będę bardzo wdzięczny. Serdecznie pozdrawiam. Rysiek.
Reksio

schnier
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: schnier » sob 15 gru, 2007 14:11

"Witam ! Nazywam sie Katarzyna Narowska. Mieszkam w Petersburgu. Pracuje jako przewodniczka z Francuzami. Moge dac rozne porady dotyczace pobytu w Petersburgu. Moge pomoc z zakwaterowaniem. Bardzo prosze! Katia"

witam

mam prośbę,

poszukuję pilnie hotelu lub hostelu w St. Pet. Problem w tym, że poszukuję dwóch pokojów zajmowanych przez jedną osobę, czyli dwóch jedynek. Ceny, na które się napotykam są b. wysokie. Czy ktoś może coś poradzić?

pozdrawiam

hania m
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: hania m » śr 02 kwie, 2008 22:08

a czy ja też mogę prosić o pomoc?
na białe noce chciałabym na przełomie czerwca i lipca pojechać do Petersburga. chcę jechać sama tzn. bez przewodnika poganiającego nieszczęsnych zziajanych turystów.
do tego potrzebuję tanich noclegów i wiedzy o voucherach. o wizie wiem już co nieco, tzn. tyle, że załatwię ją w Poznaniu korespondencyjnie i że do wniosku o nią potrzebny mi jest voucher właśnie.
czy mogłabyś mi jakoś pomóc? sytuacja jest trochę jak z "Paragrafu 22", absurd, ale skoro tylu przede mną już udały się podróże do rosji, to może i mnie też? :D

Promesse
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Promesse » pt 11 kwie, 2008 16:04

Witam:) Jade do Petersburga w sierpniu. Chcialabym przy okazji zwiedzic okolice. Czy znasz jakieś biura podrozy organizujące wycieczki po okolicach i do Moskwy?

Gall
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Gall » śr 23 kwie, 2008 15:23

Witam :)

Ja również szukam tanich noclegów w Petersburgu dla 2 osób pod koniec czerwca.
Jeżeli ktoś ma jakieś informację z miłą chęcią skorzystam.
Może to będzie głupie pytanie -> Po co są te vouchery ?

Pozdrawiam,
Bartek

Mike
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Mike » pn 23 cze, 2008 00:07

Witam Interesuje mnie kurs dolara w stosunku do rubla w Sankt Persburgu. Jesli ktos zna prosil bym o podanie. Pytam, poniewaz nie wiem co sie bardziej oplaca. Czy od razu zabrac ruble czy moze dolary i tam je zamienic. Z doswiadczenia ostatniej wyprawy po Ukrainie, oplacalo sie miec dolary i je tam zamienic, mialem o 300 hrywien wiecej. Z gory dziekuje.

dariokko
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dariokko » wt 16 gru, 2008 19:25

Ja mam pytanie dotyczące pracy w Sankt Petersburgu.Chciałabym wiedzieć ,czy to jest w ogóle realne by znaleźć pracę na miejscu np. w gastronomii-w restauracji,bądź barze tak jak się to robi w Anglii,czy w Irlandii?!Może moje pytanie jest naiwne.Bardzo chcę pojechać do Rosji by podszkolić język,a tygodniowa wycieczka mi nic nie da.Czy ktoś wie coś na ten temat???Podobno większość pracodawców wymaga obywatelstwo FR...:(czy to prawda??

stud-tour
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

praca w Rosji

Post autor: stud-tour » śr 17 gru, 2008 13:21

witam, spr. znalezienia pracy w knajpie w Petersburgu,raczej będzie z tym problem plus kwestia zatrudnienia cudzoziemca, nie każdy rosyjski pracodawca będzie chciał załatwiać spraw zw. z oficjalnym zatrudnieniem oraz rejestracją.

stud-tour
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

zakwaterowanie w Petersburgu

Post autor: stud-tour » śr 17 gru, 2008 13:30

Możemy pomóc w wynajęciu mieszkań (pokoi) w centrum St.Petersburga. Ceny są różne w zależności od terminu pobytu oraz standardu mieszkania
W okresie Białych nocy jest gorzej ze względu na duży napływ turystów. Więc najlepiej rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Ceny się wahają od 70 - 200E za tydzień.
Zainteresowanych prosimy o kontakt
Ostatnio zmieniony czw 08 sty, 2009 22:16 przez stud-tour, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi » czw 18 gru, 2008 16:47

dariokko pisze:Ja mam pytanie dotyczące pracy w Sankt Petersburgu.Chciałabym wiedzieć ,czy to jest w ogóle realne by znaleźć pracę na miejscu np. w gastronomii-w restauracji,bądź barze tak jak się to robi w Anglii,czy w Irlandii?!Może moje pytanie jest naiwne.Bardzo chcę pojechać do Rosji by podszkolić język,a tygodniowa wycieczka mi nic nie da.Czy ktoś wie coś na ten temat???Podobno większość pracodawców wymaga obywatelstwo FR...:(czy to prawda??

Oczywiście. To, że możesz pracować w Irlandii lub UK to tylko dlatego, że jesteśmy w UE, która zapewnia swobodny przepływ ludzi i kapitału. W Rosji Polacy mogą znaleźć pracę, ale prędzej jako managerowie dużych firm. Oprócz tego dochodzi do tego podwójne opodatkowanie. Poza tym w Rosji jest bezrobocie, mają swoich na takie stanowiska.
Rosja, to nie USA, tu na sprzątaniu domków sobie nie dorobisz 8)

kotecek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kotecek » sob 27 gru, 2008 17:49

zbliża się nowy rok więc i nowe plany poczyniłam co do moich wypraw w planach mam trochę miejsc do objechania i w nich znalazł się też Sankt Petersburg :) przepiękne to miasto, którego grzechem byłoby nie zobaczyć ale jestem trochę zielona jeśli chodzi o dojazd i noclegi. Proszę powiedzcie mi kto tam był czym najlepiej i najtaniej dojechać bo znalazłam bilety lotnicze za 1440 złoty :( i już mi nie jest wesoło bo na Krym płaciłam 150 zł planowany wyjazd kwiecień/maj jakie są ceny. Napiszcie wszystko co taki laik jak ja powinien wiedzieć o tym mieście

pozdrawiam mocna i z góry dzięki

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » sob 27 gru, 2008 19:54

Najpierw zainteresuj się wizą. Do Petera najtaniej dojedziesz pociągiem. Bezpośrednie połączenia są z Warszawy. Jeszcze jakiś czas temu kursowały autobusy Eurolines. Aby było taniej : z przesiadką w Wilnie. A w samym mieście: noclegi w hostelach a o zabytkach, teatrach, muzeach itd - przewodnik trzeba sobie kupić :) bo będzie pomocy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

AREATOUR
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: AREATOUR » pt 02 sty, 2009 11:32

schnier pisze:"Witam ! Nazywam sie Katarzyna Narowska. Mieszkam w Petersburgu. Pracuje jako przewodniczka z Francuzami. Moge dac rozne porady dotyczace pobytu w Petersburgu. Moge pomoc z zakwaterowaniem. Bardzo prosze! Katia"

witam

mam prośbę,

poszukuję pilnie hotelu lub hostelu w St. Pet. Problem w tym, że poszukuję dwóch pokojów zajmowanych przez jedną osobę, czyli dwóch jedynek. Ceny, na które się napotykam są b. wysokie. Czy ktoś może coś poradzić?

pozdrawiam

Witam,
a czy tylko z Francuzami? Jestem zainteresowany nawiązaniem współpracy. Organizujemy wyjazdy grupowe dla polskiego turysty m.in. do Petersburga.

katianarowska
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: katianarowska » pt 02 sty, 2009 16:53

AREATOUR, Dzień dobry! Tez jestem zainteresowana współpracą . Już pryjmowalam tutaj grupy polskich turystów. Możemy o tym porozmawiać
Pozdrawiam
Katarzyna Narowska

AREATOUR
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: AREATOUR » pt 02 sty, 2009 17:02

Proszę o podanie swoich danych teleadresowych, najlepiej na e-mail: biuro@areatour.pl Dodam Panią, do naszej bazy przewodników, a o konkretach porozmawiamy, gdy będziemy mieli grupę :)

narisowa
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: narisowa » czw 12 lut, 2009 18:57

katianarowska pisze:Witam ! Nazywam sie Katarzyna Narowska. Mieszkam w Petersburgu. Pracuje jako przewodniczka z Francuzami. Moge dac rozne porady dotyczace pobytu w Petersburgu. Moge pomoc z zakwaterowaniem. Bardzo prosze! Katia

Kasiu, a nie orientujesz się może, w których hostelach przyjmują turystów z psami?
Wybieram się -na razie wstępnie plany -w maju z psem. I oczywiście pytanie - czy oferujesz obsługę turystyczną dla osób indywidualnych, czy tylko większe grupy?

slawomir.rokita
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: slawomir.rokita » wt 05 sie, 2014 18:05

Witam

Będę studiował przez kilka miesięcy w Sankt-Petersburgu. Czy może mi Pani podać jakiś link do portali, na których znajdę stancję. Z góry dziękuję. Sławek

Ola12
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ola12 » wt 05 sie, 2014 18:19

slawomir.rokita pisze:Będę studiował przez kilka miesięcy w Sankt-Petersburgu. Czy może mi Pani podać jakiś link do portali, na których znajdę stancję.

http://www.spbmap.ru/metro.html

http://www.metro.gorodovoy.spb.ru

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » wt 05 sie, 2014 23:44

Chodziło o staNcję, nie o stację (metro) chyba...

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 06 sie, 2014 14:50

Spróbuj na avito.ru - to coś a'la nasze gumtree

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Sankt-Petersburg

Post autor: spartakus » sob 01 sie, 2015 16:57

Chciałbym podzielić się wrażeniami z wycieczki do Sankt Petersburga i okolic. Była to moja druga wizyta na tych terenach,ale pierwsza indywidualna. Podróż autobusem ecolines przebiegła bardzo sprawnie. Wyjazd z Białegostoku o 9.20. Przesiadka w Rydze i dalej przez Estonię do Petersburga. Cena biletu w jedną stronę 300 zł. Autobus zatrzymywał się na kilku przystankach[do Rygi],wtedy można było skorzystać z toalet. Oczywiście w autokarze też. Stewardessa w kilku językach o wszystkim informowała. Na granicy estońsko-rosyjskiej bez problemów. Trzeba było wypełnić tylko kartę migracyjną[i trzymać ją przy sobie aż do końca podróży!]. Ogólnie postój na granicy trwał około godziny. W Petersburgu czekała już na mnie znajoma Rosjanka,która była dla mnie kimś w rodzaju bezinteresownego prywatnego przewodnika i za co jestem jej bardzo wdzięczny. Zamieszkałem w hotelu Flogiston w Newskim rejonie. Hotel nienadzwyczajny,ale nie narzekam. Schludnie i czysto. Łazienka z prysznicem. Co prawda przez kilka dni nie mogłem się doprosić ustawienia telewizora ,by działał,ale w końcu nie przyjechałem tam oglądać tv. Śniadanie-szwedzki stół-w stylu europejskim. Poza tym jadałem na mieście kuchnię rosyjską,a więc m.in. bliny,solankę,ziemniaki w różnej postaci.

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Sankt-Petersburg

Post autor: spartakus » sob 01 sie, 2015 17:09

Pierwszego dnia byłem na meczu Zenita. Silne środki bezpieczeństwa. Atmosfera dobra,tym bardziej,że ulubiony klub wygrał. A od następnego dnia zwiedziłem m.in. Russkij Muzej,Stroganowski Dworec,Marsowe Pole,Memoriał Obrońców Leningradu,Cmentarz Piskariowski. Interesowały mnie głównie te miejsca,których nie widziałem wcześniej i te związane z historią. 3 ostatnie tu wymienione wywarły na mnie duże wrażenie. Widać,że miasto o nie dba. Poza tym były przejażdżki po Newie,spacery po Newskim Prospekcie,widok z wieży Soboru Isaakijewskiego,planetarium,wizyta w podpetersburskiej wsi,w której jest galeria.jakiej nie powstydziłby się sam Petersburg. Po 2 dniach mogłem już samodzielnie poruszać się po mieście,oczywiście głównie metrem. Na krótszych odległościach także autobusami,w których rządzą panie konduktorki,oraz marszrutkami kierowanymi przez Tadżyków i Uzbeków,które zatrzymują się wszędzie na żądanie,zarówno przy wsiadaniu jak i przy wysiadaniu. Najwygodniej mieć tak jak ja kartę uprawniającą do korzystania ze wszystkich środków komunikacji.

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Sankt-Petersburg

Post autor: spartakus » sob 01 sie, 2015 17:36

Natomiast w komunikacji lokalnej jeżdżą autobusy,których w Polsce nie uświadczy się od 25 lat. Miałem "przyjemność" jechać takim,przy temperaturze powietrza 25 stopni miał włączone ogrzewanie. To chyba największy absurd tej podróży. Jeździłem też na wycieczki do Carskiego Sioła i Pawłowska. Niczego wcześniej nie trzeba organizować. Wystarczy wysiąść w odpowiednim miejscu z metra na Newskim Prospekcie i już na ciebie czekają organizatorzy wycieczek w różnych kierunkach. Kupujesz bilet i za 15 minut wsiadasz do autokaru[luksusowego]. Później byłem jeszcze w Pskowie,Izborsku,Puszkinskich Gorach,gdzie widziałem wiele miejsc związanych z Puszkinem,ale gdzie niektórzy żyją jak w XIX wieku,a i hotel był bardzo marny-przynajmniej ten,w którym ja mieszkałem. Powrót pociągiem do Rygi i dalej autobusem ecolines. Ogólnie podróż trwa prawie dobę,ale dzięki 2-3-godzinnej przerwie w Rydze nie jest taka uciążliwa jak początkowo myślałem. W sumie wrażeń moc,wielu rzeczy jeszcze nie widziałem,więc pewnie znowu zawitam do miasta nad Newą. Turystów tam mnóstwo,ludzie życzliwi,znajomość rosyjskiego bardzo się przydaje. Polecam!

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Sankt-Petersburg

Post autor: Stasiu47 » ndz 02 sie, 2015 17:00

Spartakus: tylko pozazdrościć.
Wprawdzie na północ Rosji się nie wybieram, ale korci mnie wyjazd na południe.
Trasa przez Krym odpadła, została przez Białoruś. Niestety żona boi się jechać, uważa
że stosunek Rosjan do Polaków może być nieprzyjazny, co z uwagi na poczynania naszego rządu
nie jest niemożliwe. A jazda samochodem to jednak możliwość spotkania różnych ludzi i sytuacji.
Stąd pytanie: jaki jest stosunek Rosjan do Polaków, szczególnie poza takimi metropoliami jak Sankt Petersburg?
Z opisu podróży wynika, że byłeś tam nie pierwszy raz. Czy zauważyłeś zmiany w stosunku do Polaków?
Stasiu47

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Sankt-Petersburg

Post autor: spartakus » ndz 02 sie, 2015 18:31

Stosunek Rosjan do Polaków jest normalny. W Petersburgu rozmawiałem z pewnym bardzo wykształconym człowiekiem o polityce,historii. Twierdził,że Rosja zawsze prowadziła wojny tylko obronne. Próbowałem oponować,przypominając choćby rozbiory czy 17 września,ale pozostaliśmy chyba przy swoich zdaniach. No i cóż-normalna rozmowa bez żadnych kłótni. Na wsi byłem u kobiety lat 74,przyjęła,nakarmiła,normalna rozmowa. Zabawne,że bilety sprzedawano mi najczęściej jak Rosjaninowi,a przecież cudzoziemcom sprzedają drożej. Może dlatego,że nieźle mówiłem po rosyjsku. Myślę,że nie ma powodu obawiać się wyjazdu. Nie spotkałem się z żadnym przejawem nieżyczliwości.

ODPOWIEDZ