A może Kamczatka

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
inostraniec1
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontaktowanie:

A może Kamczatka

Postautor: inostraniec1 » pn 20 kwie, 2009 23:02

Witam
Czy ktoś z was był na Kamczatce?
Jak tam się można dostać?
Dokąd należy dojechać koleją ?
Z góry dziękuje za wskazówki?

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: ARTURINGA » wt 21 kwie, 2009 14:20

NA Kamczatkę ale w które miejsce?
ogólnie tylko samolot,
Z Nowosybirska, Władywostoku, Habarowska.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: BARTixR » wt 21 kwie, 2009 18:22

tylko samolot, ale tam raczej nie ma nic specjalnego, oprócz tego pobudzającego aspektu .. daleko i niedostępnie.

Maryś
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Postautor: Maryś » śr 22 kwie, 2009 17:55

Jak to nie ma nic ciekawago, a wulkany, gajzery, gorące źródła, niedźwiedzie, tajga, tundra. Warto także zobaczyć wieś Esso i Kluczi podobno piękne.

Awatar użytkownika
CarlosRu
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: CarlosRu » czw 23 kwie, 2009 19:57

ARTURINGA pisze:ogólnie tylko samolot,
Z Nowosybirska, Władywostoku, Habarowska.

Przecież bez problemu można lecieć z Moskwy. Jest zwykle jeden lot dziennie:
o 16.10 z Sheremetyevo-1 Airport i ląduje po około 9 h lotu w Pietropawłowsku-Kamczackim (latają zwykle maszyny IŁ-96).
A czy jeździ się tam tylko dlatego, że "daleko i niedostępnie" to aspekt indywidualny. Może Kamczatka sama się obroni: http://photo.kamforum.ru/cat3.htm

jubus83

Postautor: jubus83 » czw 04 mar, 2010 16:05

Wie ktoś może jaka może być cena takiego lotu tzn. Moskwa - Pietropawłowsk Kamczacki.
Gdzie ewentualnie należy szukać informacji dotyczących tego oraz poruszania się po półwyspie, tzn. jakieś zwiedzanie z góry (samolot, helikopter) i jakie mogą być tego ew. ceny.
Czytałem gdzieś że taki przelot helikopterem na Doliną Gejzerów kosztowało kilka lat temu 200 dolarów, inne atrakcje można było zwiedzać z góry za 50-100 dolarów, czyli taniutko.
Powiem szczerze że po obejrzeniu jednego programu o Kamczatce (jest wątek o tym serialu)myślę, że jest tam mnóstwo do oglądania, oczywiście jeśli ktoś lubi takie klimaty.
Wielka szkoda, że np. wspomniana Dolina Gejzerów - unikalne na świecie, jedno z 5-ciu takich miejsc na Ziemi, gdzie jest tyle gejzerów w jednym miejscu i woda płynąca w rzece ma powyżej 25. stopni została w 2007r. zniszczona przez wielkie osunięcie się ziemi tworząc wielkie bagno.
Druga ciekawa rzecz do obejrzenia to jezioro (nazwy nie pamiętam), które nigdy nie zamarza, nawet przy -30,-40 stopniach wokół - jest podgrzewane przez działający w pobliżu wulkan, chociaż kawałek dalej (tzn. ileś tam dziesiąt kilometrów)morze jest zamarznięte.
Najlepiej ponoć jechać tam na jesieni, która trwa zaledwie 6 tyg. (zima 7 miesięcy), widoki oszałamiające.
Ostatnio zmieniony czw 04 mar, 2010 16:40 przez jubus83, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Tajny Radca
Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: MorgothV8 » czw 04 mar, 2010 16:25

Koleżanka (Lilka u ktorej mieszkaliśmy w Workucie) jedzie tam w kwietniu, ma już bilety itd. Może sporo na ten temaT wiedzieć. Też jedzie do Pietropawłowska na Kamczatce: jej numer: +79121763603
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

jubus83

Postautor: jubus83 » czw 04 mar, 2010 16:38

Dzięki, ale kwiecień to zdecydowanie za blisko wyjazdu. Skąd miałbym nazbierać parę tysięcy?? :wink:
Na marginesie:Pewne brytyjskie biuro podróży trekkingowej oferuje zorganizowaną 17-dniową wycieczkę z przewodnikiem za "jedyne" 6 tys. funtów, tj. 27 tys. złotych, za takie pieniądze wolałbym 2 tyg. na Fidżi albo Pitcairn.
W tym roku planuje jakichś wyjazd dalszy, myślałem że pewnie południowo-wschodnia Ukraina, ale po waszym wyjeździe, zdjęciach i kosztach jakie mieliście myślę, że można by w końcu pojechać na skraj świata i to wcale nie kolosalnym kosztem (taniej pewniej niż jakby jechać do takiej Norwegii czy Islandii biorąc pod uwagę koszty utrzymania tam, o jakichś dalszych rejonach nie mówiąc)a do oglądania jest tyle co w paru krajach (Norwegia, Islandia i Chile chociażby).
Najlepiej chyba jechać w tamten rejon w sierpniu/wrześniu, bo ciepło w miarę, można zachaczyć nawet na styk lato/jesień. W zimie (czyli marcu czy kwietniu w tamtym rejonie)w zasadzie poza tundrą, górami czy wulkanami(jest ich ponoć 54), które także "zamarzają" i pokrywają się śniegiem nie ma czego oglądać.
PS. Znalazłem ciekawą stronę o wyprawie w 2003r, ceny mocno nieaktualne.
Ostatnio zmieniony czw 04 mar, 2010 16:57 przez jubus83, łącznie zmieniany 3 razy.

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Re: A może Kamczatka

Postautor: Zoya Nikitin » czw 04 mar, 2010 16:48

inostraniec1 pisze:Czy ktoś z was był na Kamczatce?

Ja byłam ;) ale jakieś 20 lat temu ;) ale rodzice mówią, że fajnie ;)

Awatar użytkownika
pieklo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: pieklo » czw 04 mar, 2010 18:53

Wczoraj, na НТВ chyba, coś mi mignęło, że godzina lotu helikoptera kosztuje od 60k do 100k rubli. Nie wiem skąd rozrzut cen i za jaki helikopter. Przy jakimś desantowym cena na osobę może wyjść dosyć atrakcyjna.

jubus83

Postautor: jubus83 » czw 04 mar, 2010 19:29

No chyba nikt by nie latał helikopterem jak jakiś gubernator, 6 czy 10 tys. złotych to koszt godziny lotu helikoptera, ale wiem, że na Kamczatce działają firmy które oferują przelot nad górami, wulkanami i różnymi innymi atrakcjami. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset dolarów, więc jak wiadomo są to obloty organizowane. Kamczatka z góry to zupełnie inne bajka i to dosłownie, zawsze chciałem kiedyś przelecieć się nad wulkanem.
W Europie niestety jest tylko Etna i Wezuwiusz a nie wiem czy w ogóle da się tam latać. Na Kamczatce jest kilka gigantycznych wulkanów (cały półwysep powstał w wyniku działałaności wulkanicznej, podobnie jak Kuryle - pamiętam to jeszcze z pierwszego roku geografii, która potem przerwałem) i kilkadziesiąt mniejszych.
Cała atrakcja tego regionu to oglądanie go z góry, wiadomo, że odpadła jedna z głównych atrakcji tj. Dolina Gejzerów - jedna firma nawet specjalizowała się w lataniu tam, ale matka natura zrobiła im na złość i rozwaliło się wszystko w 2007 roku.
Te zdjęcia które ktoś podawał i te które udało mi się znaleźć to głównie zdjęcia z ziemi, najczęściej jakieś jeziora (Kurylskie, o którym pisałem, a którego nazwę sobie przypomniałem) i szczyty wulkanów w tle. Region jest o tyle specyficzny że na zimę niemal zamiera tam życie, natomiast na wiosnę i w lata wszystko odżywa i to niesamowicie.
http://www.youtube.com/watch?v=SMMYfskxj1o
Tutaj znalazłem relacje jakiejś grupki z wyprawy, autor napisał, że koszt całej wyprawy to 6 tys. złotych, czyli niemało, ale może jakby dobrze pokombinował to w 5 tys. by się zmieścił, choć pewnie bez żadnych przelotów itd.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Tajny Radca
Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: MorgothV8 » czw 04 mar, 2010 19:37

jubus jeżeli chcesz latem np. blizej (właśnie Workuta i Ural) to Wiktor może Ci zorganizować "spław" kajakami (tak tam w górach się przemieszczają latem), kursuje też baaaaaaardzo wolny pociąg Workuta - Labytangi (jedzie około 12h), można dotrzeć np. do Sob i z tamtąd mieć bazę na góry - widoki ładne, polowania (Kałach), możesz dogadać się z Wiktorem.
Baza noclegowa sprawdzona i tania, Wiktor sprawdzony, baza w Sob też OK, mieszkanie, pomocni ludzie. Latem jest tam okolo +15 stopni i dzień polarny w okolicach koniec czerwca/poczatek lipca.
Myslałem nad takim wypadem z żoną, ale teraz mam mało kasy.
Wiktor tylko mówił że dla "wygodnych" turystów istotnym problemem mogą byc niedźwiedzie i wilki.....

Awatar użytkownika
pieklo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: pieklo » czw 04 mar, 2010 20:00

@jubus83 - Pisałem o godzinie lotu helikoptera, a nie cenie za osobę. Helikopterem był Mi-8, więc prawdopodobnie do dwudziestu kilku turystów biorą na raz. Przy przeliczeniu na jednego pasażera wychodzi cała zabawa od ~300 do ~500 zł za godzinę. Chciałem tylko poinformować, że w 2010 roku 200$ za całą zabawę jest nadal realne:)

jubus83

Postautor: jubus83 » czw 04 mar, 2010 21:11

MorgothV8 pisze:jubus jeżeli chcesz latem np. blizej (właśnie Workuta i Ural) to Wiktor może Ci zorganizować "spław" kajakami (tak tam w górach się przemieszczają latem), kursuje też baaaaaaardzo wolny pociąg Workuta - Labytangi (jedzie około 12h), można dotrzeć np. do Sob i z tamtąd mieć bazę na góry - widoki ładne, polowania (Kałach), możesz dogadać się z Wiktorem.
Baza noclegowa sprawdzona i tania, Wiktor sprawdzony, baza w Sob też OK, mieszkanie, pomocni ludzie. Latem jest tam okolo +15 stopni i dzień polarny w okolicach koniec czerwca/poczatek lipca.
Myslałem nad takim wypadem z żoną, ale teraz mam mało kasy.
Wiktor tylko mówił że dla "wygodnych" turystów istotnym problemem mogą byc niedźwiedzie i wilki.....

Będę myślał, ale raczej na północny Ural bym nie jechał bardziej sam Ural zjechać w "góry na doł", pojeździć po lasach, ale przede wszystkim góry , bym to nazwał "majestatyczne". Ural może nie jest jakimś wielkim łańcuchem górskim, ale jest tam masa dzikich lasów, coś w stylu Lasu Turyńskiego w Niemczech (największy obszar leśny w Europie), coś akurat dla mnie.
Na razie to wszystko jest w fazie wykluwania i zbierania pomysłów.

michal
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: michal » pt 05 mar, 2010 22:53

W listopadzie, planując teoretycznie swoje podróże po Rosji, sprawdzałem opcję z Kamczatką. Znalazłem połczenie lotnicze z Moskwy, bodaj na 13 sierpnia b.r., za 1200 złotych w obie strony (chyba jakaś promocja). Naprawdę przy odpowiednio wcześniej rezerwowanym bilecie można dostać się na "tamtejszy koniec świata" za stosunkowo nieduże pieniądze.

Na miejscu jest wiele rzeczy do zoabczenia, ale zainteresowani sami niech sobie sprawdzą, a ci, którzy nie są ciekawi - niech żyją w niewiedzy. :) Kamczatka to miejsce niezwykłe. Napiszę jeszcze tylko tyle, że z relacji osób, które tam były wiem, że niestety wynajęcie helikoptera na miejscu to bardzo duży koszt. Wychodzi kilkaset złotych za godzinę tej przyjemności (na łeb).

jubus83

Postautor: jubus83 » sob 06 mar, 2010 17:48

Osobiście gdybym miał być na Kamczatce i jechać gdzieś jeszcze np. na półwysep Magadan za te pieniądze, a być tylko na Kamczatce oraz przelecieć się za te kilkaset złotych nad wulkanami i widzieć taki widok z okna lub nawet taki to długo bym się zastanawiał. Po to się jedzie gdzieś żeby zobaczyć coś ciekawego i mieć potem w pamięci jakiś obraz, to tak jakby jechać do Paryża i nie widzieć wieży Eiffla czy w Londynie i nie widzieć Big Bena.
Te firmy, które działają na Kamczatce doskonale o tym wiedzą. Inna sprawa, że jest może sposobność do oglądania takich widoków z okna samolotu lecącego na półwysep.

Wiesław
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Postautor: Wiesław » ndz 07 mar, 2010 22:08

Witam
Intersowałem się Kamczatką - lotem tam, w listopadzie 2009, narazie odpusciłem i wybralem Bajkał w tej samej cenie. Ale wiem, ze bilet wtedy Aeroflot kosztował 160 Euro brutto z Moskwy SVO na lipiec i sierpien 2010 w dwie strony (B767) naprawde tanio, do Moskwy mozna z Kaliningradu za 70 Euro wiec podroz na koniec świata mozliwa za ca 900 pln - ile na miejscu ? to juz inna kwestia.
Powodzenia

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Postautor: Paweł Z. » czw 25 mar, 2010 00:48

Jubus,myślę,że nie tylko "z góry" kraina jest atrakcyjna,na pewno jest bardzo zróżnicowana.
Widoki oszałamiające,kolory nieziemskie,nieskażona przyroda,przestrzenie.Porównałbym je do nowozelandzkich nawet.
Po obejrzeniu zdjęć nabrałem smaka,kto wie może kiedyś uda zorganizować się logistycznie jakiś wyjazd,miejsce jest warte każdych pieniędzy.
Link do zdjęć ( i opisów miejsc) poniżej (kliknąć Kamczatkę). Czasem trzeba kliknąć też ФОТОАЛЬБОМ ТАЙНИКА po lewej stronie,jest też lokalizacja GPS (pod Goggle)
http://www.geocaching.su/?pn=103

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

strefa czasowa Kamczatki zlikwidowana

Postautor: Kwiatkowski11 » pn 29 mar, 2010 10:40

Gdy w niedzielę rano cała Rosja przechodziła na czas letni, zegarów nie przestawiono w wysuniętych najdalej na wschód regionach kraju: na półwyspach Czukotka i Kamczatka. Obecnie od Moskwy dzieli je osiem godzin, zamiast dziewięciu.
Na czas letni nie przeszły również położone w europejskiej części Rosji obwód samarski i Udmurcja, przez co zniwelowana została godzinna różnica dzieląca je od Moskwy.

tedeo320
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Kontaktowanie:

Postautor: tedeo320 » czw 22 wrz, 2011 00:11

jubus83 pisze:No chyba nikt by nie latał helikopterem jak jakiś gubernator, 6 czy 10 tys. złotych to koszt godziny lotu helikoptera, ale wiem, że na Kamczatce działają firmy które oferują przelot nad górami, wulkanami i różnymi innymi atrakcjami. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset dolarów, więc jak wiadomo są to obloty organizowane. Kamczatka z góry to zupełnie inne bajka i to dosłownie, zawsze chciałem kiedyś przelecieć się nad wulkanem.
W Europie niestety jest tylko Etna i Wezuwiusz a nie wiem czy w ogóle da się tam latać. Na Kamczatce jest kilka gigantycznych wulkanów (cały półwysep powstał w wyniku działałaności wulkanicznej, podobnie jak Kuryle - pamiętam to jeszcze z pierwszego roku geografii, która potem przerwałem) i kilkadziesiąt mniejszych.
Cała atrakcja tego regionu to oglądanie go z góry, wiadomo, że odpadła jedna z głównych atrakcji tj. Dolina Gejzerów - jedna firma nawet specjalizowała się w lataniu tam, ale matka natura zrobiła im na złość i rozwaliło się wszystko w 2007 roku.
Te zdjęcia które ktoś podawał i te które udało mi się znaleźć to głównie zdjęcia z ziemi, najczęściej jakieś jeziora (Kurylskie, o którym pisałem, a którego nazwę sobie przypomniałem) i szczyty wulkanów w tle. Region jest o tyle specyficzny że na zimę niemal zamiera tam życie, natomiast na wiosnę i w lata wszystko odżywa i to niesamowicie.
http://www.youtube.com/watch?v=SMMYfskxj1o
Tutaj znalazłem relacje jakiejś grupki z wyprawy, autor napisał, że koszt całej wyprawy to 6 tys. złotych, czyli niemało, ale może jakby dobrze pokombinował to w 5 tys. by się zmieścił, choć pewnie bez żadnych przelotów itd.
Witam ,wszystkich na forum , moze i bym sie tu nie logowal , gdyby nie to , ze piszecie o wulkanach bzdyry . Hiszpania jest w Europie - tak, Wyspu Kanaryjskie naleza do Hiszpanii - tak , Teneryfa jest jedna z nich - tak , wiem ,ze geograficznie lezy u wybrzerzy Afryki , lecz nie jest Afryka - tak , oddzielnym kontynentem tez nie jest , wiec przyjmijmy , ze to europa - tak . El teide , najwyzszy wulkan i bodajze jedyny na Teneryfie , Ciagle aktywny .Mozna zwiedzac szczyt za specjalnym pozwoleniem , nie ma problemu z otrzymaniem , trzeba wybrac sie tylko do zarzadu miasta Santa Cruz , stolicy . Dojazd na wulkan kolejka linowa , 100 m ponizej wierzcholka .Dojscie ze zezwoleniem ok .150 osob dziennie . Pozostali rozkoszuja sie ponizszymi widokami .Nastepna wyspa kanaryjska La Gomera , tez posiada wulkan . Nadmienie tylko , ze jedyne w Europie PIRAMIDY schodkowe , takie jak w Peru , znajduja sie takze na Teneryfie . A wystarczy troche poczytac ,a nie wypisywac bzdury.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontaktowanie:

Postautor: djds » czw 22 wrz, 2011 16:46

Myślę, że nawet wulkan na środku Placu Zamkowego nie był by tak atrakcyjny jak wulkany na Kamczatce. NA KAMCZATCE!!!.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: BARTixR » pn 26 wrz, 2011 20:17

CarlosRu pisze:
ARTURINGA pisze:
A czy jeździ się tam tylko dlatego, że "daleko i niedostępnie" to aspekt indywidualny. Może Kamczatka sama się obroni: http://photo.kamforum.ru/cat3.htm

nie chodzi o tylko "daleko i niedostępnie".
Ja kamczatkę widzę tak:

KLIKAMY: dostarczane towarów z pietropawłowska w jakiekolwiek miejsce na kamczatce

tylko pietropawłowsk jakoś żyje, reszta "wyżywa", bez prądu i wody.
Dzięki ludziom takim jak na filmie cokolwiek może być dostarczone. A nawigacja trwa tylko 2 miesiące w roku..
Smutne to jest, ludzi zostawiono samych sobie.

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: Goroh » ndz 02 paź, 2011 19:08

Pietropawłowsk Kamczacki za 2290 zł
Tym razem wybieramy się na Półwysep Kamczatka, krainę wulkanów, w której rzeki pełne są łososi, a tajga – niedźwiedzi. Srogi klimat skutecznie utrudnia eksplorację tego ciekawego rejonu świata. Sezon wakacyjny jest jedynym „przyjaznym” okresem podróżnikom.

http://www.fly4free.pl/promocje-lotnicz ... a-2290-zl/

moze komus sie przyda,
pzdr
Obrazek

Marco_polo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Postautor: Marco_polo » pn 05 gru, 2011 15:54

Jest kilku "chlopaków:, którzy na 2oo (dwóch kołach) zrobiło długą trasę. Zawitali na Kamczatkę oraz Czuchotkę. O ile pamięć mnie nie zawodzi to musieli się starać o pozowlenie na wjazd na Czuchotkę. Otrzymali urządzenie, którym co jakiś czas przesyłali informację (sygnał), że są cali i zdrowi. Sprzęt podawał ich lokalizację.
Było to kilka lat temu. Bliższe info można przeczytać na http://motosyberia.com/where.php

Również na forum http://africatwin.com.pl/ - można znależć "pomocną dłoń".
Pozdrawiam

Marco_polo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Postautor: Marco_polo » pn 05 gru, 2011 16:04

A tak swoją drogą, to jeśli ktoś ma aktualne dane, co do możliwości eksploracji Czuchotki to proszę o podzielenie się informacjami.

Nunek87
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

A może Kamczatka

Postautor: Nunek87 » śr 18 paź, 2017 08:45

Witam
Odświeżam temat po paru latach, był ktoś z was na Kamczatce?
Można prosić o jaką relację bo bardzo się zastanawiam nad wyjazdem tam :)

Awatar użytkownika
MorgothV8
Tajny Radca
Tajny Radca
Kontaktowanie:

A może Kamczatka

Postautor: MorgothV8 » śr 18 paź, 2017 16:02

Ja bym się też wybrał.... byłem w Magadanie, niedaleko jak na rosyjskie standardy.