wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
MorgothV8
Tajny Radca
Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » wt 23 maja, 2017 21:36

Fajnie, może będę miał za rok-dwa taniej.
Bo w tym roku jeszcze do USA się wybieram
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

ptysiak
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: ptysiak » ndz 11 cze, 2017 17:57

Chciałabym sobie wyrobić wizę biznesową wielokrotną. Oczywiście, przez jakiegoś pośrednika. Czy ktoś z was korzystał z takiej wizy jako turysta? jakieś problemy na granicy?
Czy bez problemu mogę jeździć po całej Rosji i na przykład każdy hostel zrobi mi registrację? Wizja spontanicznych wypadów na Wschód kusi, ale nie chciałabym sobie zrobić niepotrzebnego kłopotu. No i pieniędzy też troszkę szkoda :cry:

Awatar użytkownika
Kradso
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Kradso » wt 20 cze, 2017 18:42

Dziś w Rosyjskim Centrum Wizowym w Warszawie złożyłem wniosek z kompletem dokumentów. Cała procedura przebiegła dobrze, cała formalność została załatwiona lecz Pan w okienku zwrócił uwagę, dlaczego data w Voucherze jest dzień przed wjazdem do Rosji. Wyjaśniłem tą niejasność (tak jak zapowiadała Pani od Voucherów). Druga sytuacja miała miejscu przy "oglądaniu ścian" przy okienku. Zauważyłem u innych aplikujących, że 80% zdjęcia zajmuje twarz, podczas gdy ja dałem zwykłą paszportówkę, ale uwagi do niej nie było i została doklejona do wniosku. Zadaję pytanie czy ww. sytuacje znacząco wpłyną na szansę otrzymania stempelka w paszport?
Światowid.

mehow
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mehow » śr 28 cze, 2017 02:05

Cześć. :)
W połowie lipca planuję wyjazd. Widzę, że większość osób wyrobienie wizy zleca biurom typu aina (całkowity koszt z voucherem wychodzi około 580zł dla dwukrotnej wizy turystycznej)
Chciałbym samodzielnie złożyć wniosek w centrum wizowym w Gdańsku wraz z zamówionym wcześniej voucherem.
Gdzie obecnie najkorzystniej można kupić sam voucher? Polecana wcześniej strona wizy.pl ma od kilku dni przerwę techniczną.

msvklr
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: msvklr » pt 07 lip, 2017 15:53

Najwidoczniej od lipca to już standard, że trzeba dla wyjazdu dłuższego niż 14 dni przedstawiać potwierdzenie płatności za noclegi pokrywające 50% czasu wyjazdu. W dodatku chcą potwierdzenie, że przelew wyszedł. Już nawet przez booking ciężko udowodnić te rezerwacje, jeśli ktoś na serio je robi. Ma ktoś jakiś patent na to, skoro chcę jechać się włóczyć po górach i Tajdze z namiotem..? Rosja otwarta na turystykę, dobre sobie.
http://okrokdalej.pl

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » pt 07 lip, 2017 21:30

Akurat podobne wymogi w stosunku do Rosjan stosuje od dawna Polska, i parę innych krajów strefy Schengen, i to nawet w przypadku podróży krótszych niż 14 dni. Jak mawiał mój kolega - jak Bóg Kubie, tak Castro Bogu

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: zeneczek » pt 07 lip, 2017 23:11

UE brak jednomyślności.Car natomiast dba o swoją zagraniczną politykę i karze niepokornych.A wizy są tego przykładem,co kraj to inne zasady.

msvklr
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: msvklr » ndz 09 lip, 2017 14:41

Hm, nie wiedziałem nawet. Nic to, trzeba się dostosować niestety. Czy ktoś już organizował dłuższą wizę z tymi zasadami?
http://okrokdalej.pl

Awatar użytkownika
Kradso
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Kradso » pn 17 lip, 2017 09:52

Witam! Ostatnio miałem problem, który opisałem kilka postów wyżej. Udało mi się uzyskać wizę po wyjaśnieniu z Panem w okienku. W Rosyjskim Centrum Wizowym w Warszawie przy Al. Jana Pawła II wymagali tylko potwierdzenia z noclegu.
Światowid.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: arko » czw 27 lip, 2017 19:31

Niby chcą wprowadzić sankcję dla Polski a tu może będzie niespodzianka tylko czekać.....

Premier Rosji: od 2019 r. elektroniczne wizy w obwodzie kaliningradzkim :!:

Cudzoziemcy mogliby składać wniosek wizowy poprzez stronę internetową MSZ Rosji.
Po otrzymaniu pozytywnej decyzji osoba aplikująca jedynie z wydrukowanym potwierdzeniem i
paszportem będzie mogła pojawić się na przejściu granicznym. Elektroniczna wiza pozwoliłaby
na siedmio-ośmiodniową wizytę na terenie obwodu.
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział we czwartek,
że rząd planuje wprowadzić w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim elektroniczne wizy
dla cudzoziemców z dniem 1 lipca 2019 r
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ingradzkim

Awatar użytkownika
MorgothV8
Tajny Radca
Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » czw 27 lip, 2017 19:32

WOW, pojechałbym sobie po prostu na Bałtyk w Obwodzie :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » czw 27 lip, 2017 20:22

Pytanie jeszcze, jaki będzie koszt takiej elektronicznej wizy...

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: wik699 » śr 30 sie, 2017 23:30

A ja mam takie trochę dziwne pytanie: czy w obecnej sytuacji wiza ukraińska może spowodować odmówienie wydania wizy rosyjskiej? byłem służbowo na Ukrainie przez kilka miesięcy w 2016, a także mam wbite ponad 20 wjazdów do UA od 2011 r. Ale mam też kilka wiz rosyjskich (ostatnia z 2014). I tak się zastanawiam, czy jeśli bym chciał starać się o wizę do Rosji to czy nie wypadałoby zmienić najpierw paszportu?
Kocham Wschód

Awatar użytkownika
MorgothV8
Tajny Radca
Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » czw 31 sie, 2017 07:09

Ja mam kupę pieczątek z Ukrainy, kolega miał ze 2x tyle.
Wizy dostaliśmy w styczniu bez problemu.

jaozyrys
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: jaozyrys » czw 21 wrz, 2017 12:53

A czy mając voucher na sam St Petersburg mogę mieć problemy z wylotem z lotniska w Moskwie do Polski? W rzeczywistości będę 4 dni w Petersburgu i 4 dni w Moskwie, między miastami też będę leciał samolotem. Nie spodziewam się problemu z lotem krajowym, ale przy wyjeździe z kraju już trochę się obawiam.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid » czw 21 wrz, 2017 21:53

Żadnych problemów mieć nie będziesz.

jaozyrys
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: jaozyrys » pn 30 paź, 2017 19:46

Napiszę jak wyszło.
Vouchera nikt nie sprawdzał przy wjeździe ani przy wyjeździe. Na granicy w Narwie spędziliśmy 75 min jadąc autobusem z Tallinna. W Petersburgu w muzeach korzystałem ze zniżek studenckich na kartę ISIC (polecam, bo ubezpieczenie na Rosję też daje), zaś w Moskwie na ogół zniżki tylko dla studentów rosyjskich. W pierwszym "mini hotelu" zameldowano nas za 300 rubli. Budżet na 9 dni, 9 nocy na 2 osoby (bez dojazdu i kosztu wiz) - 3000 zł. Wizy załatwialiśmy przez centrum wizowe w Poznaniu - nie wymagali potwierdzenia rezerwacji hotelowych. W drodze powrotnej lecąc AirBaltic mieliśmy kilkugodzinną przesiadkę w Rydze - akurat, żeby wyskoczyć na obiad i zobaczyć starówkę.

Awatar użytkownika
Kradso
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Kradso » śr 01 lis, 2017 16:00

Jak przekraczałem granicę Polsko-Białoruską, Białorusko-Rosyjską i analogicznie, to bacznie obserwowałem procedury celne i ogólnie z przekraczaniem granicy. Spodziewałem się rygoru, stresu i problemów i setki pytań, a spotkałem się z fuszerką, pełno niedociągnięć i roboty wykonywanej na odwal się. Gdy wracałem do Polski, w Terespolu Celnik zainteresował się moją podróżą i wrażeniami, ani jak, że przewoziłem 2 litry i wagonik papierosów (co można w powietrzu, a nie na lądzie).
Światowid.

ODPOWIEDZ