wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Doczu » wt 29 mar, 2016 20:04

max86 pisze:I tutaj moje pytanie, czy potwierdzenie rezerwacji hotelowej z booking.com wystarczy? Czy muszę ubiegać się o coś innego?
Jesli hotel/hostel jest zarejestrowany w FRT to tak.
Szukaj takich ofert, które wystawiają takie potwierdzenia (zazwyczaj piszą o tym w ofercie)

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » wt 29 mar, 2016 22:28

Uściślając to, co napisał Doczu: SAMO potwierdzenie rezerwacji hotelowej nie wystarczy. Voucher hotele często wystawiają za dodatkową opłatą. Problem jest taki, że często wystawiają tylko na dni pobytu które pokrywają się z rezerwacją hotelową, więc jesli zamierzasz gdzieś jechać jeszcze i/lub nocować w innych miejscach to lepiej kupić zaproszenie np. stąd http://ivisa.ru/en/ lub można je kupić od innych pośredników. Warto przewertować ten wątek, ma dużo potrzebnych informacji.

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: wierny62 » czw 31 mar, 2016 11:24

Koledzy , w sierpniu lece do Moskwy, będę tam miał 1 nocleg a następnego dnia jadę pociągiem do Astany, więc formalnie muszę mieć voucher tylko na ten 1 nocleg tak? a potem we wniosku wizowym co mam wpisać ? podróż pociągiem i dokladną datę i relacje pociągu ? / ps. woj. śląskie podlega pod konsulat w Krakowie ?

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Doczu » czw 31 mar, 2016 13:05

wierny62 pisze:Koledzy , w sierpniu lece do Moskwy, będę tam miał 1 nocleg a następnego dnia jadę pociągiem do Astany, więc formalnie muszę mieć voucher tylko na ten 1 nocleg tak?
Nie - musisz mieć voucher na cały okres przebywania na terenie FR.
Wiza jest wydawana na ten okres.
wierny62 pisze:a potem we wniosku wizowym co mam wpisać ? podróż pociągiem i dokladną datę i relacje pociągu ?
Nie przypominam sobie by była tam taka opcja. Musisz w ubieganiu się o voucher uwzględnić ten czas by uzyskać odpowiednio długa wizę. Nikogo nie interesuje jak i gdzie podróżujesz - papier musi się zgadzać.
wierny62 pisze:ps. woj. śląskie podlega pod konsulat w Krakowie ?
Nic się nie zmieniło - tak.

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: wierny62 » czw 31 mar, 2016 14:04

Czyli co mam wpisać na tym wniosku o voucher pobyt od dnia przylotu do ... ? jak wyruszam na koniec sierpnia kiedy mam najlepiej załatwiać formalności z wizą do Rosji i Kazachstanu ?

kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka » czw 31 mar, 2016 15:13

nie nie wystarczy - musisz kupic voucher - natanszy chyba tu www.wisabrokers.pl

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » pt 01 kwie, 2016 13:32

Ogólnie wierny, większość z nas daje chyba 30 dni, żeby mieć widełki i w razie czego mieć trochę dłuższą wizę w razie nieprzewidywalnych zmian. Pamiętaj tylko, ze ubezpieczenie też musi byc na to. Jesli wolisz mieć sztywne dni od planowego przyjazdu do wyjazdu, to wpisujesz voucher na te dni, na jakie chcesz mieć wizę (mimo wszystko lepiej dać przynajmniej +2 dni, nigdy nie wiadomo, co się stanie)
wierny62 pisze: jak wyruszam na koniec sierpnia kiedy mam najlepiej załatwiać formalności z wizą do Rosji i Kazachstanu ?
Jak masz sztywny plan podróży tzn dobrze wiesz jakie daty, to pod koniec maja - można max 90 dni przed podróżą. Pamiętaj o ubezpieczeniu również na podróż.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » pt 01 kwie, 2016 22:13

dobrze rozumiem, ze jak my chcemy miec wize [2-krotna] 9 sierpnia - 4 wrzesnia, to mozemy zlozyc wniosek najwczesniej 11 maja? (90 dni przed data rozpoczecia wizy; realnie bedziemy w FR prawdopodobnie najwczesniej 12 sierpnia)

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » sob 02 kwie, 2016 00:42

Tak. No i żeby mieć 2-krotną wizę trzeba mieć wizę kraju ościennego do którego się jedzie, o tym pamiętaj.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » sob 02 kwie, 2016 17:16

barciur pisze:Tak. No i żeby mieć 2-krotną wizę trzeba mieć wizę kraju ościennego do którego się jedzie, o tym pamiętaj.
to z wiza kraju osciennego bedzie problem... bo do tego kraju nie musimy miec wiz (Gruzja). Chyba trzeba przedstawic trase na voucherze? (jedziemy oczywiscie naszym autem)

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » sob 02 kwie, 2016 19:21

Ano jak nie trzeba wizy to będzie ok ;) Trasę trzeba przedstawić rzeczywiście.

Szczurek07
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Szczurek07 » sob 16 kwie, 2016 14:31

Orientuje się ktoś jak wyglada sprawa z wizą gdy otrzymalem zgodę na pobyt czasowy? (РВП)
W sluzbie migracyjnej mi powiedzieli ze zeby otrzymac pozwolenie musze najpierw przyjechac do rosji z wizą. I tu moje ptanie czy powinna to byc jakas konkretna wiza? Biznesowa? Czy ze zwykla turystyczna tez mi wbija pozwolenie do paszportu?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » ndz 01 maja, 2016 23:08

a propos vouchera - gdzie najtaniej zalatwic w Krakowie? Wlasnie jestesmy przy kompletowaniu dokumentow; Aina bierze 150zl za dwukrotny voucher. Chyba ze zalatwial ktos przez rosyjski hotel? [tyle ze interesuje nas voucher bez oplacenia rezerwacji, bo nie chcemy spac w hotelach]

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » pn 02 maja, 2016 05:28

http://ivisa.ru/en/
Tu biorą ~85 zł

Ja dużego doświadczenia nie mam, ale te hotele, do których pisałem, informowały, że wystawią zaproszenie tylko na czas rezerwacji i te rezerwacje były własnie nie do zwrotu. Ale może ktoś wystawia bez tego.

kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka » śr 04 maja, 2016 12:34

Simon pisze:a propos vouchera - gdzie najtaniej zalatwic w Krakowie? Wlasnie jestesmy przy kompletowaniu dokumentow; Aina bierze 150zl za dwukrotny voucher. Chyba ze zalatwial ktos przez rosyjski hotel? [tyle ze interesuje nas voucher bez oplacenia rezerwacji, bo nie chcemy spac w hotelach]
ja kupowałem tu jeszcze taniej www.visabrokers.pl - od 50 PLN

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » śr 04 maja, 2016 16:20

No tak, ale jest on jednokrotny, a oni potrzebują dwukrotnego i raczej na 30 dni. Bez rezerwacji hotelu wychodzi taka sama kwota. ;)

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Doczu » śr 04 maja, 2016 16:42

No i Simonowi chodziło o Kraków a nie Warszawę

kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka » śr 04 maja, 2016 17:24

voucher można kupić w Warszawie a składać w wniosek wizowy w Krakowie to nie ma znaczenia - ważna jest cena vouchera - jak Simon sobie zrobi rezerwację to zaoszczędzi 50 zeta

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » śr 04 maja, 2016 17:46

kuleczka pisze:voucher można kupić w Warszawie a składać w wniosek wizowy w Krakowie to nie ma znaczenia - ważna jest cena vouchera - jak Simon sobie zrobi rezerwację to zaoszczędzi 50 zeta
a da sie zrobic tak, zeby zarezerwowac, nie oplacic tego (bo jedziemy na ponad 3 tygodnie) i na tej podstawie robic voucher w agencji?

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Doczu » śr 04 maja, 2016 17:56

kuleczka pisze:voucher można kupić w Warszawie a składać w wniosek wizowy w Krakowie to nie ma znaczenia - ważna jest cena vouchera - jak Simon sobie zrobi rezerwację to zaoszczędzi 50 zeta
Raczej nie zaoszczędzi, bo podlinkowane przez Ciebie opcje to voucher z rezerwacją w hotelu/hostelu, na własną rękę, a tego właśnie Simon chce uniknąć.
Simon pisze:a da sie zrobic tak, zeby zarezerwowac, nie oplacic tego (bo jedziemy na ponad 3 tygodnie) i na tej podstawie robic voucher w agencji?
Raczej nie widze tego.
Swoją drogą po cholerę kombinować aż tak bardzo ? Za 87 zł masz voucher z rezerwacją np na www.wizy.pl i spisz spokojnie.
Generalnie sam załatwiałem wizy na www.visabrokers.pl ale www.wizy.pl mają tańsze opcje, bez zobowiązań.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » śr 04 maja, 2016 21:23

Doczu pisze:
Raczej nie zaoszczędzi, bo podlinkowane przez Ciebie opcje to voucher z rezerwacją w hotelu/hostelu, na własną rękę, a tego właśnie Simon chce uniknąć.
Simon pisze:a da sie zrobic tak, zeby zarezerwowac, nie oplacic tego (bo jedziemy na ponad 3 tygodnie) i na tej podstawie robic voucher w agencji?
Raczej nie widze tego.
Swoją drogą po cholerę kombinować aż tak bardzo ? Za 87 zł masz voucher z rezerwacją np na http://www.wizy.pl i spisz spokojnie.
Generalnie sam załatwiałem wizy na http://www.visabrokers.pl ale http://www.wizy.pl mają tańsze opcje, bez zobowiązań.
bez rezerwacji dlatego, ze w czasie wyjazdow spimy na dziko (chyba ze w zimie), wiec hotele sa zbedne ;) ale domyslam sie, ze voucher z wizy.pl ma w naszym przypadku raczej lipna rezerwacje. U nich 2-krotny kosztuje tyle samo co jednokrotny, dobrze zrozumialem? :D

PS. Jak oni wysylaja ten voucher?

kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka » czw 05 maja, 2016 09:40

Simon pisze:
Doczu pisze:
Raczej nie widze tego.
Swoją drogą po cholerę kombinować aż tak bardzo ? Za 87 zł masz voucher z rezerwacją np na http://www.wizy.pl i spisz spokojnie.
Generalnie sam załatwiałem wizy na http://www.visabrokers.pl ale http://www.wizy.pl mają tańsze opcje, bez zobowiązań.
bez rezerwacji dlatego, ze w czasie wyjazdow spimy na dziko (chyba ze w zimie), wiec hotele sa zbedne ;) ale domyslam sie, ze voucher z wizy.pl ma w naszym przypadku raczej lipna rezerwacje. U nich 2-krotny kosztuje tyle samo co jednokrotny, dobrze zrozumialem? :D

PS. Jak oni wysylaja ten voucher?
w booking.com są opcje rezerwacji bez kart kredytowej (bez płatności z góry) zarezerwuj a potem zrob co chcesz z tą rezerwacją podac do vouchera musisz jedynie dane tego hotelu i sprawa załatwiona - voucher dostałem w formie PDF

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » czw 05 maja, 2016 22:43

kuleczka, dzieki!

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » pt 06 maja, 2016 20:37

a, jeszcze jedno. Da sie przyjsc ze wszystkimi dokumentami do konsulatu bez wczesniejszej rejestracji na wizyte (tzn. po prostu wchodzisz ze wszystkimi dokumentami i mowisz, ze poprosisz wize)? Pytanie dlatego, ze nie chcemy korzystac z IFS, a komplet dokumentow byc moze bedziemy miec dopiero w dniu, w ktorym chcemy zlozyc wnioski... [czyli w srode, 11.05]

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » pn 09 maja, 2016 17:58

Simon pisze:a, jeszcze jedno. Da sie przyjsc ze wszystkimi dokumentami do konsulatu bez wczesniejszej rejestracji na wizyte (tzn. po prostu wchodzisz ze wszystkimi dokumentami i mowisz, ze poprosisz wize)? Pytanie dlatego, ze nie chcemy korzystac z IFS, a komplet dokumentow byc moze bedziemy miec dopiero w dniu, w ktorym chcemy zlozyc wnioski... [czyli w srode, 11.05]
Simon pisze:a, jeszcze jedno. Da sie przyjsc ze wszystkimi dokumentami do konsulatu bez wczesniejszej rejestracji na wizyte (tzn. po prostu wchodzisz ze wszystkimi dokumentami i mowisz, ze poprosisz wize)? Pytanie dlatego, ze nie chcemy korzystac z IFS, a komplet dokumentow byc moze bedziemy miec dopiero w dniu, w ktorym chcemy zlozyc wnioski... [czyli w srode, 11.05]
dobra, niewazne. Umowilismy sie... ale mamy nauczke, ze trzeba rezerwowac termin dosc duzo wczesniej ;)

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » pn 09 maja, 2016 23:21

Właśnie próbowałem się zapisać na stronie na wydział konsularny w Warszawie i WSZYSTKIE terminy na następne miesiące są na czerwono. O co chodzi? Na konsulat w Krakowie jest JEDEN termin 27 czerwca i terminy w lipcu. Na Warszawę nie ma na całe wakacje...

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » wt 10 maja, 2016 16:13

barciur pisze:Właśnie próbowałem się zapisać na stronie na wydział konsularny w Warszawie i WSZYSTKIE terminy na następne miesiące są na czerwono. O co chodzi? Na konsulat w Krakowie jest JEDEN termin 27 czerwca i terminy w lipcu. Na Warszawę nie ma na całe wakacje...
generalnie bierze sie to z tego, ze w danym dniu w konsulacie/ambasadzie moga byc przyjete chyba tylko 3 osoby [tak jest w Krakowie]. Zwroc tez uwage na rejonizacje, jesli wyrabiasz sam (tzn. bez posrednika), to musisz wyrabiac w konkretnym konsulacie/w ambasadzie - tam, gdzie jest Twoj rejon. A w centrum wizowym/IFS [ktore sciaga 25E] terminy sa nawet na jutro, tak w Krakowie jak i w Warszawie

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » wt 10 maja, 2016 17:19

W Warszawie zawsze bylo wiecej terminow. Ale dziwne, ze nie ma terminow na lipiec, sierpien ani wrzesien? W ogole po prostu juz sie nie da? Nigdy nie bylo tak, ze tyle miesiecy do przodu nie bylo terminu. Teraz to wyglada tak, jakby w ogole sie nie dalo zapisac na wizyte do Warszawy.

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » pt 13 maja, 2016 13:40

Post pod postem, przepraszam, ale żeby był zauważony - po paru dniach wszystko wróciło do normy i już normalnie zapisałem się na pierwszy tydzień czerwca na wizytę w wydziale konsularnym ambasady Rosji w Warszawie. :)

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » pn 23 maja, 2016 19:42

zastanawiam sie tez odnosnie tego, czy da sie dostac podwojna turystyczna wize rosyjska (nigdzie nie bylo napisane wprost, czy mozna, a przynajmniej ja nie widzialem) jako pierwsza [tzn. jak wczesniej nie bylo sie w FR].

ODPOWIEDZ