wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » pn 23 maja, 2016 21:47

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie doświadczeń ludzi z wizą jednokrotną na 30 dni. Na stronie IFS podana jest taka informacja:
Na podstawie wizy turystycznej można przebywać w Rosji do 1 miesiąca (30 dni).

Jeżeli jednak podróż zaplanowano na okres powyżej 15 dni, należy dodatkowo przedstawić dokładny program Państwa pobytu w Rosji od firmy turystycznej, zajmującej się organizacją podróży oraz dokumenty potwierdzające pełną opłatę usług turystycznych (rachunek – faktura, wystawiona na Państwa nazwisko, kwit kasowy lub wyciąg bankowy z Państwa konta, jeżeli zapłacili Państwo za usługi kartą bankową lub przelewem).
Czy rzeczywiście takie rzeczy robiliście, czy bez takich dokładnych planów podrózy się powinno obejść robiąc to w ambasadzie?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » wt 24 maja, 2016 17:44

barciur pisze:Ja mam jeszcze pytanie odnośnie doświadczeń ludzi z wizą jednokrotną na 30 dni. Na stronie IFS podana jest taka informacja:

Jeżeli jednak podróż zaplanowano na okres powyżej 15 dni, należy dodatkowo przedstawić dokładny program Państwa pobytu w Rosji od firmy turystycznej, zajmującej się organizacją podróży oraz dokumenty potwierdzające pełną opłatę usług turystycznych (rachunek – faktura, wystawiona na Państwa nazwisko, kwit kasowy lub wyciąg bankowy z Państwa konta, jeżeli zapłacili Państwo za usługi kartą bankową lub przelewem).
Czy rzeczywiście takie rzeczy robiliście, czy bez takich dokładnych planów podrózy się powinno obejść robiąc to w ambasadzie?
my wlasnie planujemy wyjazd na >15 dni [ok. 24], ale w FR bedziemy ponizej 15 (i wiza bedzie pewnie wazna na mniej niz 15 dni pobytu, skoro jest tutaj taka papierologia). Jak sie jest w FR ponizej 15 dni [ale caly wyjazd trwa ponad 15], to czy taki program trzeba przedstawic?

Jesli okaze sie to konieczne, to najwyzej zrezygnujemy ze zwiedzania w FR [albo bedzie to zwiedzanie "na szybko" :( ] i wyrobimy dwukrotna rosyjska tranzytowke

kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka » śr 25 maja, 2016 18:26

Simon pisze:zastanawiam sie tez odnosnie tego, czy da sie dostac podwojna turystyczna wize rosyjska (nigdzie nie bylo napisane wprost, czy mozna, a przynajmniej ja nie widzialem) jako pierwsza [tzn. jak wczesniej nie bylo sie w FR].
z turystyczną nie będzie problemu myślę - chodzi o dwukrotny wjazd np jak jedziesz do Mongoli w Rosji jesteś przez tydzień potem tydzień w Mongolii i wracasz przez Rosję (tu sie musisz zmieścić w interwale 30 dni) - musisz jedynie zamówić voucher dwukrotny który jest droższy szybko kupisz tu www.wizaserwis.pl www.visabrokers.pl www.wizydorosji.pl - porównaj ceny

kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka » śr 25 maja, 2016 18:33

Simon pisze:
barciur pisze:Ja mam jeszcze pytanie odnośnie doświadczeń ludzi z wizą jednokrotną na 30 dni. Na stronie IFS podana jest taka informacja:

my wlasnie planujemy wyjazd na >15 dni [ok. 24], ale w FR bedziemy ponizej 15 (i wiza bedzie pewnie wazna na mniej niz 15 dni pobytu, skoro jest tutaj taka papierologia). Jak sie jest w FR ponizej 15 dni [ale caly wyjazd trwa ponad 15], to czy taki program trzeba przedstawic?

Jesli okaze sie to konieczne, to najwyzej zrezygnujemy ze zwiedzania w FR [albo bedzie to zwiedzanie "na szybko" :( ] i wyrobimy dwukrotna rosyjska tranzytowke
przy tych dłuższych pobytach powyżej 15 dni jedynie o co mogą Cie poprosić w konsulacie to przedstawienie wraz z voucherem kopii rezerwacji hotelowej na okres pobytu w Rosji - zamów sobie voucher u pośrednika z rezerwacją hotelową i po sprawie - sprawdź tu www.wizaserwis.pl www.visabrokers.pl www.wizydorosji.pl

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » śr 01 cze, 2016 13:49

Mam takie pytanie. Dostałem voucher z pewnej strony ale nie zawiera on mojego drugiego imienia - jest tylko imię i nazwisko. Czy będzie z tym problem, czy jest szansa, że powinno przejść? W paszporcie oczywiście jest imię i drugie imię, a na voucherze i zaproszeniu jest tylko imię i nazwisko.

grzeszczak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: grzeszczak » ndz 05 cze, 2016 14:01

Cześć, czy w trakcie składania wniosku i wizę potrzebuję rezerwację hotelową na cały okres przebywania w Rosji? Poprzednim razem załatwiałem wizę przez agencję, teraz w ramach nauki i zbierania doświadczenia (oraz oszczędności ;) zamierzam zrobić to sam. Wtedy potrzebowali moją rezerwację hotelową na cały okres, teraz ze względu na planowaną podróż koleją transsyberyjską mam rezerwację tylko na +/- 7 dni, w kolejnych miastach po drodze - resztę nocy spedzę w ciuchci. :) Czy mogę mieć problemy z otrzymaniem wize i czy lepiej zrobić jakieś "lewe" rezerwacje na cały okres na czas rozpatrywania wniosku o wizę (i później je odwołać)? Dzięki z góry za pomoc.

kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka » pn 06 cze, 2016 23:41

a jaki jest Twój plan podczas podróży? jesli się gdzies po drodze zatrzymujesz to będziesz chyba nocował - nie ma co robić lewych rezerwacji tylko rezerwuj noclegi tam gdzie będziesz nocował (powiedzmy hostel) podaj dane tych rezerwacji agencji zamów voucher. Można też zamówić voucher dedykowany na podróż koleją są takie tu wizydorosji.pl lub visabrokers.pl - sprawdź ceny

kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka » pn 06 cze, 2016 23:42

grzeszczak pisze:a jaki jest Twój plan podczas podróży? jesli się gdzies po drodze zatrzymujesz to będziesz chyba nocował - nie ma co robić lewych rezerwacji tylko rezerwuj noclegi tam gdzie będziesz nocował (powiedzmy hostel) podaj dane tych rezerwacji agencji zamów voucher. Można też zamówić voucher dedykowany na podróż koleją są takie tu wizydorosji.pl lub visabrokers.pl - sprawdź ceny

grzes1230
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: grzes1230 » wt 07 cze, 2016 02:38

Mam takie pytanie
W wakacje będę jechał samochodem ze znajomymi do Moskwy na 4 dni przez Białoruś
Plan jest taki:
Spędzić 2 noce w Mińsku, jechać do Moskwy i spędzić tam 3 noce, a później na Ukrainę. Wszędzie będę mieszkał w prywatnych mieszkaniach.
Jak to zrobić najtaniej z wizami aby było jak najtaniej gdyż cały wyjazd oprócz spraw wizowych zamknie się w około 400 zł więc płacenie drugie tyle w różnych firmach za wizy średnio się opłaca

Czy jak kupię sam voucher do Rosji na 7 dni i wyrobię wizę rosyjską to potrzebuję jakaś wizę Białoruską i czy to w ogóle da się tak zrobić, czy może jest jakiś inny sposób niż wyrabianie dwóch wiz turystycznych?

grzeszczak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: grzeszczak » wt 07 cze, 2016 10:56

kuleczka pisze:a jaki jest Twój plan podczas podróży? jesli się gdzies po drodze zatrzymujesz to będziesz chyba nocował - nie ma co robić lewych rezerwacji tylko rezerwuj noclegi tam gdzie będziesz nocował (powiedzmy hostel) podaj dane tych rezerwacji agencji zamów voucher. Można też zamówić voucher dedykowany na podróż koleją są takie tu wizydorosji.pl lub visabrokers.pl - sprawdź ceny
Tak, będę nocował podczas przerw w podróży - mam już rezerwacje na hostele w dni, w które będę w nich nocował. Jestem "bezdomny" tylko na okres jazdy pociągiem. Voucher turystyczny mam, są na niem dane tych hosteli, w których będę się zatrzymywał.

alien
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: alien » wt 07 cze, 2016 17:55

Wybieram się na miesiąc na Kaukaz Północny, gdzie spać będę częściowo po ludziach i namiotach, w związku z tym:
1. kupuję voucher bez własnej rezerwacji hotelowej, jednokrotny do 30 dni (chyba najsensowniej to wychodzi w tym momencie na visabrokers?)
2. jako miasto pobytu wpisuję po prostu Moskwa - tyle wystarczy? Domyślam się, że lepiej nie pisać szerzej o Czeczeniach i innych takich.
3. idę z voucherem do centrum wizowego, płacę kolejną opłatę (+konsularną) i niczym innym się nie przejmuję, bo wszelkie kwestie hotelowe i trasy załatwia mi voucher - dobrze myślę?
4. po 4-10 dniach odbieram wize w centrum wizowym.

I już? Dobrze to rozumiem? Zwłaszcza kwestię vouchera? Niczym więcej nie muszę się przejmować? Czy we wniosku wizowym muszę dokładnie podać trasę, czy to raczej zostaje tylko na papierze i wpisać jakiś standard?

I kwestia pominięcia centrum wizowego. Czy ktoś to ostatnio przerabiał w Poznaniu? Wystarczy się dostać na wizytę do konsula i po prostu złożyć u niego? Jak on na to patrzy i jak ze skutecznością takiego rozwiązania?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » wt 07 cze, 2016 19:28

grzes1230 pisze:Mam takie pytanie
Plan jest taki:
Spędzić 2 noce w Mińsku, jechać do Moskwy i spędzić tam 3 noce, a później na Ukrainę. Wszędzie będę mieszkał w prywatnych mieszkaniach.
Jak to zrobić najtaniej z wizami aby było jak najtaniej gdyż cały wyjazd oprócz spraw wizowych zamknie się w około 400 zł więc płacenie drugie tyle w różnych firmach za wizy średnio się opłaca

Czy jak kupię sam voucher do Rosji na 7 dni i wyrobię wizę rosyjską to potrzebuję jakaś wizę Białoruską i czy to w ogóle da się tak zrobić, czy może jest jakiś inny sposób niż wyrabianie dwóch wiz turystycznych?
Jeśli chodzi o przejazd przez Białoruś - to tak, potrzebujesz wizy. Najlepsza byłaby tranzytowa, która kosztuje 10 EUR i wydawana jest na podstawie wizy kraju doceowego. Tyle, że ważna jest 2 dni, więc jeśli zamierzasz spędzić tam 2 noce, to możesz nie zmieścić się w tym terminie. Wtedy pozostaje wiza prywatna(gościnna), będą potrzebne dane osoby, u której chcesz się zatrzymać+skan jej paszportu
Co do wizy rosyjskiej, to faktycznie spróbuj sam zskombinować voucher, w tym wątku podano sporo sposobów na samodzelne jego uzyskanie

grzes1230
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: grzes1230 » wt 07 cze, 2016 23:05

pietia pisze:
Plan jest taki:

Jeśli chodzi o przejazd przez Białoruś - to tak, potrzebujesz wizy. Najlepsza byłaby tranzytowa, która kosztuje 10 EUR i wydawana jest na podstawie wizy kraju doceowego. Tyle, że ważna jest 2 dni, więc jeśli zamierzasz spędzić tam 2 noce, to możesz nie zmieścić się w tym terminie. Wtedy pozostaje wiza prywatna(gościnna), będą potrzebne dane osoby, u której chcesz się zatrzymać+skan jej paszportu
Co do wizy rosyjskiej, to faktycznie spróbuj sam zskombinować voucher, w tym wątku podano sporo sposobów na samodzelne jego uzyskanie
Dzięki wielkie za informacje. O voucherach przeczytałem już kilka postów i wszystko wiem jak trzeba to załatwić. Zastanawiam się jeszcze nad jednym. Czy gdy zrobię wizę tranzytową Białoruską na 2 dni a zostanę tam 3 dni to czy ktoś w ogóle może to skontrolować jeżeli dalej jadę do Rosji?

kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka » śr 08 cze, 2016 12:35

alien pisze:Wybieram się na miesiąc na Kaukaz Północny, gdzie spać będę częściowo po ludziach i namiotach, w związku z tym:
1. kupuję voucher bez własnej rezerwacji hotelowej, jednokrotny do 30 dni (chyba najsensowniej to wychodzi w tym momencie na visabrokers?)
2. jako miasto pobytu wpisuję po prostu Moskwa - tyle wystarczy? Domyślam się, że lepiej nie pisać szerzej o Czeczeniach i innych takich.
3. idę z voucherem do centrum wizowego, płacę kolejną opłatę (+konsularną) i niczym innym się nie przejmuję, bo wszelkie kwestie hotelowe i trasy załatwia mi voucher - dobrze myślę?
4. po 4-10 dniach odbieram wize w centrum wizowym.

I już? Dobrze to rozumiem? Zwłaszcza kwestię vouchera? Niczym więcej nie muszę się przejmować? Czy we wniosku wizowym muszę dokładnie podać trasę, czy to raczej zostaje tylko na papierze i wpisać jakiś standard?

I kwestia pominięcia centrum wizowego. Czy ktoś to ostatnio przerabiał w Poznaniu? Wystarczy się dostać na wizytę do konsula i po prostu złożyć u niego? Jak on na to patrzy i jak ze skutecznością takiego rozwiązania?
O Poznaniu to Ci nie powiem ale moi znajomi w Warszawie zamawiali voucher w visabrokers z podaniem takich miast jak Nalczyk, Terskol i nie było problemu (robili to jednak przez biuro pośrednictwa) - pozostałe wymienione punkty ok trasy nie piszesz ale podajesz miasta

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » śr 08 cze, 2016 19:38

grzes1230 pisze:
pietia pisze:
Plan jest taki:

Dzięki wielkie za informacje. O voucherach przeczytałem już kilka postów i wszystko wiem jak trzeba to załatwić. Zastanawiam się jeszcze nad jednym. Czy gdy zrobię wizę tranzytową Białoruską na 2 dni a zostanę tam 3 dni to czy ktoś w ogóle może to skontrolować jeżeli dalej jadę do Rosji?
Gdybyś potem z Białorusi do Rosji jechał pociągiem, to byłyby duże szanse, że nikt by nie zauważył, bo kontroli granicznej w pociągach raczej nie ma. W przypadku jazdy samochodem ryzyko jest nieco większe choćby za względu na możliwość zatrzymania do kontroli drogowej przez GAI, a to może wiązać się i z kontrolą dokumentów

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur » czw 09 cze, 2016 11:40

Jestem właśnie na gorąco po wizycie w wydziale konsularnym w warszawie. Bardzo mila wizyta, wszystko załatwione w piec minut. Pani wziela dokumenty, przejrzała voucher, zaproszenie, paszport, wniosek wizowy i kopie polisy ubezpieczeniowej. Dostałem kwitek, instrukcje gdzie wpłacić 163,52 bodajże, pewnie prowizja dla w2000), wróciłem, pani w innym okienku dala dokument z ktorym mam wrócić równo za tydzień w czwartek. Wiec bardzo bezboleśnie i przyjemnie - obsluga o wiele milsza niż w standardowym urzędzie polskim.

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: wierny62 » wt 28 cze, 2016 19:25

Witam, czy nadal trzeba składać wniosek wizowy przez internet czy można sobie poprostu wydrukować i wypisać samemu ?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » śr 29 cze, 2016 11:10

wierny62 pisze:Witam, czy nadal trzeba składać wniosek wizowy przez internet czy można sobie poprostu wydrukować i wypisać samemu ?
trzeba wydrukowac ze strony internetowej visa.kdmid.ru [to sa 2 strony]. Wszystkie dokumenty musza byc wydrukowane (ale nie wypisujesz ich sobie sam).

[dzisiaj skladalismy wnioski w konsulacie w Krk - info bardzo aktualna]

ja442
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: ja442 » pn 04 lip, 2016 14:00

Witam. Potrzebuję przekroczyć granicę rosyjską trzykrotnie podczas jednego wyjazdu. Jaką wizę do tego polecacie? Jest opcja mieć naprzykład tranzytową dwukrotną i do tego turystyczną jednokrotną w paszporcie?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » pn 04 lip, 2016 15:50

ja442 pisze:(...) Jest opcja mieć naprzykład tranzytową dwukrotną i do tego turystyczną jednokrotną w paszporcie?
w przypadku FR w paszporcie nie moze byc 2 waznych wiz jednoczesnie

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Elwood » pn 04 lip, 2016 19:15

Wielokrotna biznesowa.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: wierny62 » śr 06 lip, 2016 00:31

witam, w piątek chciałbym się wybrać do fili w Krakowie aby złożyć wniosek o wizę tranzytową do Rosji i proszę o kilka pomocnych rad.
1). Co muszę dokładnie dostarczyć do ambasady ? wiadomo wniosek wydrukowany z internetu , kopia polisy ubezpieczeniowej tak ? i czy voucher jest potrzebny do wizy tranzytowej?

2) Jadę do Kazachstanu, wizę Kazachską już mam wbitą w paszport, wiza tranzytowa na Rosję na ile dni jest ? bd ok 5 dni w Rosji, z czego 3 dni w samym pociągu w trasie do z Moskwy do Astany

3) Koszt wizy tranzytowej wychodzi ok 165 zł - dobrze widzę? żadnych innych ukrytych opłat nie ma tak? , bonie bardzo wiem o co chodzi jeszcze centrum wizowym , ja chce bez pośrednio złożyć dokumenty bez żadnych pośredników.

4) bilety na pociąg Moskwa - Astana zakupie za kilkanaście dni jak się pojawią, czy nie będzie to problemem, Mam w piątek wolne i dlatego chciałbym mieć załatwione formalności
Pozdrawiam i dziękuję !

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » śr 06 lip, 2016 08:17

wierny62 pisze:witam, w piątek chciałbym się wybrać do fili w Krakowie aby złożyć wniosek o wizę tranzytową do Rosji i proszę o kilka pomocnych rad.
1). Co muszę dokładnie dostarczyć do ambasady ? wiadomo wniosek wydrukowany z internetu , kopia polisy ubezpieczeniowej tak ? i czy voucher jest potrzebny do wizy tranzytowej?

2) Jadę do Kazachstanu, wizę Kazachską już mam wbitą w paszport, wiza tranzytowa na Rosję na ile dni jest ? bd ok 5 dni w Rosji, z czego 3 dni w samym pociągu w trasie do z Moskwy do Astany

3) Koszt wizy tranzytowej wychodzi ok 165 zł - dobrze widzę? żadnych innych ukrytych opłat nie ma tak? , bonie bardzo wiem o co chodzi jeszcze centrum wizowym , ja chce bez pośrednio złożyć dokumenty bez żadnych pośredników.

4) bilety na pociąg Moskwa - Astana zakupie za kilkanaście dni jak się pojawią, czy nie będzie to problemem, Mam w piątek wolne i dlatego chciałbym mieć załatwione formalności
Pozdrawiam i dziękuję !
1. musisz sie najpierw zapisac na stronie poland-ifs. W konsulacie Krk najblizszy wolny termin to 05.08, w tej sytuacji zostaje Ci albo zapisanie sie na 05.08 [lub pozniej], albo centrum wizowe. My skladalismy wnioski 29.06 [zapisujac sie na wizyte 08.05). Vouchera nie potrzebujesz, tylko bilety (wjazdowe i wyjazdowe), wize KZH, kryminalne zdjecie paszportowe i kopie polisy ubezpieczeniowej

2. nie wiecej, niz 10 dni. Licza 500 km dziennego przebiegu

3. w centrum wizowym dochodzi oplata serwisowa 28 euro

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: wierny62 » śr 06 lip, 2016 18:33

dzięki ! a co z biletami jak dopiero pojawią się za kilkanaście dni ? czy np jakbym chcial wizę turystyczną to też muszę miec bilety ?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » czw 07 lip, 2016 22:45

Zarejestriwać w systemie możesz się wcześniej, zapisując się na taki termin,w którym będa już dostępne bilety. Do wizy turystycznej biletów nie trzeba, do tranzytowej - tak, gdyż wydana ona zostanie dokładnie na te tyle dni, ile potrzebujesz na przejazd przez Rosję tym pociągiem ( e Twoim przypadku pewno bedą to 3 dni)

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Elwood » pt 08 lip, 2016 13:29

Na tranzycie można wskazać inny środek transportu. Nawet rower. W tym ostatnim przypadku na bank dostaniesz wizę na 10 dni i nie musisz się martwić o bilety (podobnie, jak wskażesz samochód, tylko zarządają od Ciebie kserokopię dowodu rejestracyjnego).
Jadąc do Gruzji przez RUS można podać trasę z Norwegii.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

m0ke
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: m0ke » ndz 10 lip, 2016 00:32

Przeczytałem ostatnie posty na temat vouchera/potwierdzenia noclegów i nadal nie wiem co i jak. W piątek Pani z firmy X poinformowała mnie, że oprócz vouchera do pobytu powyżej 14 dni (a zamierzam być w FR 24 dni) potrzebne jest potwierdzenie noclegów + konsul może sobie zażyczyć potwierdzenia zapłaty za te noclegi. Jestem z Wrocławia, więc podlegam pod Poznań. I teraz pytanie za 100 punktów. Nie wiem jeszcze gdzie dokładnie pojadę, im bliżej wyjazdu tym więcej pomysłów.

Wchodzę na Visabrokers i mam do wyboru vouchery - rozumiem, że jeżeli zakupię voucher jednokrotny do 30 dni z uwagą, że nie posiadam rezerwacji hotelu w Rosji za 120 zł - to znika mój problem i nie muszę się już niczym przejmować ? I nie potrzebuje już zwykłego vouchera ?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » śr 20 lip, 2016 23:25

pomimo tego, ze wyrabialem juz wize RF (2 tyg temu) to mam jeszcze jedno pytanie. Planowalismy jechac na Kaukaz przez Rosje, a wracac przez Turcje. Jednak ze wzgledu na ostatnie wydarzenia w Turcji nie chcielibysmy ryzykowac [jakos tak, moze tez troche dla komfortu psychicznego] jazdy tamtedy - no jakos nie.

I teraz tak:
nasze wizy sa wazne od 12 do 25 sierpnia, ale chcielibysmy wracac tez przez Rosje, tym razem na tranzytowce, w tej chwili mamy tylko wizy jednokrotne turystyczne. Czy mozliwe jest cos takiego, zeby:

a) wyrobic jeszcze w Polsce druga wize (np. od 29 sierpnia do 1 wrzesnia - termin by sie na pewno nie pokrywal ze stara wiza, a nie moze byc naraz 2 waznych wiz Rosji w jednym paszporcie)
b) zlozyc wniosek w Gruzji/Armenii [paszporty mamy wydane przez wojewode malopolskiego] i wize dostac w Tbilisi albo Erywaniu? Jakie warunki musimy do tego spelnic?

Z gory dzieki za pomoc, tym bardziej, ze mam bardzo malo czasu do wyjazdu

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid » czw 21 lip, 2016 08:18

W Tbilisi będzie ciężko, bo tam nie ma ambasady Rosji, a jej interesy reprezentuje ambasada Szwajcarii.

Co do Erewania, to zajrzyj na embassyru.am

mianczik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mianczik » śr 27 lip, 2016 18:08

Jak jest z polisą (mam 30k E), musi oryginał, czy wystarczy kopia/ksero? Sprawdzają to jeszcze na granicy? Ile tak hipotetycznie trawa odprawa na lotnisku Szeremietiewo?

Dzięki za odp :)

ODPOWIEDZ