Kuchnia zakarpacka i ukraińska

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontaktowanie:

Postautor: mmgg » wt 11 kwie, 2017 10:08

Mimo, że niedawno wróciłem z Czarnogóry, to nie zapominam o wyjeździe w marcu na Zakarpacie. Dziś zapraszam Was do przewodnika kulinarnego po Zakarpaciu i Karpatach ukraińskich. Dowiecie się co pysznego tam zjemy i dlaczego tamtejsza sztuka kulinarna i jedzenie jest takie wyjątkowe - zapraszam:) Ja uwielbiam jeździć na Ukrainę między innymi po to, aby spróbować pysznego jedzenia, a soliankę w Mościskach do dziś dnia pamiętam:)

Zapraszam:

http://www.stacjabalkany.pl/kuchnia-zakarpacka/
www.stacjabalkany.pl

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » wt 11 kwie, 2017 19:55

Aż ślinka pociekła :D

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontaktowanie:

Postautor: mmgg » śr 12 kwie, 2017 09:29

Pierwsze kroki w Szegini kieruje oczywiście po pirożoki, a jak jestem w Mościskach to musi być solianka i deruni ze śmietaną:P)
www.stacjabalkany.pl

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » śr 12 kwie, 2017 20:27

A gdzie dokładnie w Mościskach jadasz te pyszne deruny i solankę?

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontaktowanie:

Postautor: mmgg » czw 13 kwie, 2017 23:09

W takim barze czy niby restauracji na górze sklepu COOP i na dole jest bankomat - wchodzisz i na górze jest restauracja, taka w ZSRR klimacie. Kiedyś byłem przed południem i Pani kucharka ze powiedziała że dopiero gotują. Budynek wygląda coś jak dom kultury i zaraz za nim jest cerkiew. Powinieneś trafić. A najlepsze w życiu deruni jadam w Samborze w pizzerii - włoskiej restauracji na Rynku:)
www.stacjabalkany.pl

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » pt 14 kwie, 2017 20:47

Dzięki. Przy najbliższej okazji postaram się skorzystać :D

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » sob 15 kwie, 2017 14:17

Trzeba korzystać, póki czas... Coraz częściej spotykam się z sytuacją, iż w restauracjach serwują na przykład warenyky wcześniej zakupione w sklepie, podobnie rzecz się ma z podawaną do nich śmietaną... Nie trzeba być szczególnym smakoszem, by to wyczuć. Aż się chce wyjść z restauracji :? Zresztą ten pierwszy tegoroczny wyjazd pod względem kulinarnym udany dla mnie nie był. Dewuszki mając do obsługi 3 gości nie raczą podejść do stolika, często nie informują, że czegoś w menu nie ma (dowiaduję się tego po kwadransie oczekiwania). W Haliczu, w restauracji tuż nad brzegiem Dniestru (litościwie nie podam nazwy) w ogóle nie poinformowano mnie, że części zamówienia nie otrzymam, po prostu podano rachunek za to, co już skonsumowałem :lol: Odnoszę wrażenie, iż w tych lokalach, gdzie rządzi młodzież, zaginął już szacunek dla klienta i wykonywanej pracy. Coraz dłużej szukam odpowiedniego lokalu i coraz częściej wychodzę z niedosytem bądź rozczarowaniem. :( Niemniej jest plus, wciąż taniej niż u Polszczy :wink:

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontaktowanie:

Postautor: mmgg » czw 20 kwie, 2017 10:21

Niestety, jest tak jak mówisz - w wielu lokalach serwują warieniki z mrożonki (!!). Obsługa trochę taka jak u nas w PRL, ale ja mogę polecić w Mościskach tę właśnie knajpę, w Samborze pizzerię Palermo, z tym że pizzę mają okropną, za to deruni najlepsze jakie jadłem w życiu. We Lwowie wcale nie polecam puzatej chaty, a premierę lwowską - pyszne jedzenie, i stosunkowo nie drogie, Jednak najlepsze rzeczy jadłem w Użhorodzie w restauracjach Vertep i Komora:)
www.stacjabalkany.pl

Awatar użytkownika
kreskanadn
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Postautor: kreskanadn » pt 21 kwie, 2017 15:09

A ja polecam w Warszawie udać się do knajpy "U Sióstr" deruny i gałuszki jak na Ukrainie ;)