Leki-karty

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
mruzieva32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Leki-karty

Postautor: mruzieva32 » pt 06 paź, 2017 21:57

Witam czy w Ukrainie respektują Polskie recepty, obecnie zostawiam w naszych aptekach ok 500zł miesięcznie. Odkryłam że większość leków jest w 1/3 naszych cen i że wystarczy dopłata zamiast recepty. I drugie mój mąż ma siostrę w związku z obywatelem UA i ona tam mieszka. Chciałby rozmawiać z nią tanio a słyszeliśmy że inne karty w PL nie działają. Jak mąż sezonowo jeżdzi do holandii to tam holenderska karta działa a jak jest w pl to nie i pracodawca kontaktuje się z nim na polski numer lub maila. I czy leki z UA nie są gorszej jakości niż w PL.
http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/szczepienia-hpv-prawdy-i-mity/

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Leki-karty

Postautor: Gab001 » sob 07 paź, 2017 08:47

mruzieva32 pisze: I czy leki z UA nie są gorszej jakości niż w PL.

Ukraińcy, z którymi pracuję twierdzą, że często realizują (nie wiem na jakiej zasadzie to działa) ukraińskie recepty w Polsce. Mówią, że do wyrobów ukraińskiego przemysłu farmaceutycznego należy podchodzić z rezerwą :wink: Generalnie psioczą na swą opiekę medyczną jeszcze bardziej, niż my na naszą.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Leki-karty

Postautor: pwlzeb » sob 07 paź, 2017 12:33

Znajomi Ukraińcy kupują w Polsce i Niemczech. Lekarstwa w Ukrainie są niższej jakości, z mniejszą niż deklarowana zawartością substancji aktywnej (opinia znajomego psychiatry), więcej podróbek.
Sam kupuję proste leki do apteczki, typu aspiryna, czy węgiel aktywny, ale nic poważnego bym nie kupił.

mruzieva32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Leki-karty

Postautor: mruzieva32 » sob 07 paź, 2017 19:41

Myślałam że identyczne jakościowo uff mnogo dienieg potracimy :? chodziło o lekarstwa nie psychotropne a lek stosowany w onkologi - jestem po raku macicy i potrzebne jest leczenie hormonalne zabezpieczające przed nawrotem. 1 pudełko 30 tab -114zł a ja mam brać 3 na dzień. W 10 dni kończę to 3 na miesiąc. Choć mój ginekolog mówił że w pl są już tańsze zamienniki. drugie 35zl za 30 tab .Wcześniej pisał mi rodzinny wszytko na zniżki i nie odczuwałam on zmarł i nowy wszystko pisze na 100% skrupulatnie sprawdza czy należy się refundacja czy nie. A tamten nie był taki :(
http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/szczepienia-hpv-prawdy-i-mity/

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Leki-karty

Postautor: Alberto » pt 13 paź, 2017 01:18

Bywałem w ukraińskich aptekach, mam o nich dobrą opinię. Odnoszę (może błędne) wrażenie, że farmaceutki są kompetentne a towary dobrej jakości. Polecam sieci "Znachor" (jakby dziwnie to nie brzmiało), można zamawiać leki na zamówienie. Jak jest z realizacją recept nie mam pojęcia. Dużo zdrowia!