Kolej na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Kolej na Ukrainie

Postautor: gorodok » wt 25 kwie, 2017 20:28

barciur pisze:Moj kolega jechal wagonem 26 do Odessy w marcu i mowil, ze wlasnie byl tam tego typu wagon, przy czym mowil ze "wydawalo mu sie" ze byly jakies przekaski typu kanapki itp. Wiec w sumie nie mam pojecia na pewno ;) Byc moze to wlasnie o to chodzilo a koledze sie troche pomylilo. dzieki za info, bedziemy patrzec jak bedziemy jezdzic :D

Ok może trochę przesadziłem - kanapki prawdopodobnie też sprzedawali. :) Ale o jakimś prawdziwym obiedzie tutaj raczej nie ma mowy.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Postautor: tomeeek07 » czw 04 maja, 2017 18:13

Pociągu 026 dalej nie ma, ale za to dodali 228 Л. Idealne godziny dla kogoś kto przyjeżdża bezpośrednim z Przemyśla do Lwowa. Mniej więcej dwie godziny czasu na przesiadkę przy wyjeździe jak i podczas powrotu z Odessy.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Postautor: Shinzon » czw 04 maja, 2017 20:19

To dziwne, wg rozkładu pociąg 228 kursuje tylko 6, 9/05/2017 a pociąg 26 codziennie. Natomiast na http://booking.uz.gov.ua/ 228 jest codziennie a pociągu 26 nie ma.
Załączniki
Lvi odessa.jpg
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Postautor: barciur » czw 04 maja, 2017 21:17

Gdzie znajdujesz ten rozkład, tak z ciekawości?

Swoją drogą, da się jakoś sprawdzić, kiedy może być dostępny pociąg z Kowla do Odessy nr 84 do sprzedaży letniej? Chcę na 17 czerwca kupić bilet, ze Lwowa już są dostępne, ale z Kowla na ten pociąg kończy się sprzedaż na terminie 8 czerwca.

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Postautor: tomeeek07 » czw 04 maja, 2017 21:39

Tutaj jest rozkład.
http://uz.gov.ua/en/passengers/timetabl ... ute=Search

Mam nadzieję, że to co jest na http://booking.uz.gov.ua/ jest poprawne i jak kupię bilet na pociąg nr 228 to będzie jeździł. :D
Ostatnio zmieniony czw 04 maja, 2017 21:41 przez tomeeek07, łącznie zmieniany 1 raz.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Postautor: Shinzon » czw 04 maja, 2017 21:42

tomeeek07 pisze:Tutaj jest rozkład.
http://uz.gov.ua/en/passengers/timetabl ... ute=Search

Mam nadzieję, że to co jest na http://booking.uz.gov.ua/ jest poprawne i jak kupię bilet na pociąg nr 228 to będzie jeździł. :D

Zapytałem UZ na fejsie. Pewnie coś odpiszą ale jutro.

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Postautor: tomeeek07 » pt 05 maja, 2017 15:58

Jakbyś otrzymał odpowiedź to daj znać, ewentualnie podrzuć link do postu jeśli jest publiczny, bo jestem szczerze zainteresowany tą kwestią.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Kolej na Ukrainie

Postautor: gorodok » pt 05 maja, 2017 17:12

tomeeek07 pisze:Jakbyś otrzymał odpowiedź to daj znać, ewentualnie podrzuć link do postu jeśli jest publiczny, bo jestem szczerze zainteresowany tą kwestią.

Profil kolei na facebooku jest ty https://www.facebook.com/JSCUkrzaliznyt ... ts&fref=ts
A gdzie jest napisane, że to post? Kolega po prostu zadał pytanie prywatne.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Postautor: tomeeek07 » sob 06 maja, 2017 10:06

Jak to jest teraz z tym "order form" gdy się kupiło bilet? w której kasie we Lwowie mogę go wymienić na bilet? Są może jakieś automaty biletowe w których również można typ zrobić? W kasie daje tylko wydrukowany "order form" i mi to od razu wymieniają na bilet, czy muszę coś wypełnić, pokazać paszport czy coś? Jak to się odbywa?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Kolej na Ukrainie

Postautor: gorodok » sob 06 maja, 2017 14:39

tomeeek07 pisze:Jak to jest teraz z tym "order form" gdy się kupiło bilet? w której kasie we Lwowie mogę go wymienić na bilet? Są może jakieś automaty biletowe w których również można typ zrobić? W kasie daje tylko wydrukowany "order form" i mi to od razu wymieniają na bilet, czy muszę coś wypełnić, pokazać paszport czy coś? Jak to się odbywa?

Dajesz w kasie bez żadnego dokumentu - bez słowa wydrukuje Ci bilet. Tak naprawdę to potrzebują tylko kod który jest na tym wydruku. :)
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Postautor: tomeeek07 » sob 06 maja, 2017 18:40

gorodok pisze:Dajesz w kasie bez żadnego dokumentu - bez słowa wydrukuje Ci bilet. Tak naprawdę to potrzebują tylko kod który jest na tym wydruku. :)

Z tego co pamiętam to była we Lwowie jakaś kasa z napisem "internet", więc pewnie te sprawy to tylko w takiej kasie? Czy obojętnie?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Kolej na Ukrainie

Postautor: gorodok » sob 06 maja, 2017 19:27

tomeeek07 pisze:
gorodok pisze:Dajesz w kasie bez żadnego dokumentu - bez słowa wydrukuje Ci bilet. Tak naprawdę to potrzebują tylko kod który jest na tym wydruku. :)

Z tego co pamiętam to była we Lwowie jakaś kasa z napisem "internet", więc pewnie te sprawy to tylko w takiej kasie? Czy obojętnie?

W tej chwili obojętnie w której kasie.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kolej na Ukrainie

Postautor: pietia » sob 06 maja, 2017 22:16

Sprawdź też, czy elektroniczny bilet, który dostałeś na maila, nie jest czasem już pełnoprawnym dokumentem podróży, wówczas niczego już nie musisz wymieniać

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Postautor: mentalist » pn 08 maja, 2017 22:59

Jeżeli chodzi o zakup biletu z Polski przez panel strony UZ to trzeba mieć konto walutowe? Czy z normalnym z polskim kontem w banku mogę dokonać zakupu biletu i z jakimi ewentualnie kosztami się to będzie wiązało, pomijając rzecz jasna cenę samego biletu?

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Postautor: tomeeek07 » pn 08 maja, 2017 23:13

Zwykłe konto w złotówkach wystarczy. Kiedyś obowiązkiem była jednie karta z 3D secure. Opłat dodatkowych nie ma żadnych. Bank wg swojego kursu przelicza obcą walutę na PLN.

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Postautor: mentalist » pn 08 maja, 2017 23:29

Ok, dzięki za te info. ;)

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Postautor: mentalist » czw 11 maja, 2017 13:27

Jak wygląda sprawa jeśli chodzi o spożywanie % w pociągu, powiedzmy piwka? Tylko kupione u prowadnika, czy można pić swoje? Czy ma również znaczenie wagon - plackarta, kupe? Czy nawet jeśli nie kupię piwa u prowadnika, tylko np poproszę o herbatkę, również zyskam jego przychylność do picia piwka? :mrgreen:

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Postautor: Shinzon » czw 11 maja, 2017 20:01

tomeeek07 pisze:Jakbyś otrzymał odpowiedź to daj znać, ewentualnie podrzuć link do postu jeśli jest publiczny, bo jestem szczerze zainteresowany tą kwestią.

Napisali żeby sugerować się rozkładem jazdy. "It must be according to the train schedule."
Rozkład się trochę zmienił. Dziś już pociąg 228 kursuje codziennie 27/05-19/09/2017 щоденно. Powyżej nie kursował.
Myślę że to zmiany związane z sezonem wakacyjnym.

tomeeek07 pisze:1.Czy ktoś wie, dlaczego od 3 czerwca zlikwidowali pociąg 026 Л Lwów - Odessa? Miałem nim jechać, czy może jeszcze powróci do rozkładu?
2.Czy ktoś wie, co się składa na food set w pociągu (Харчовий набір)? Widzę, że kosztuje to chyba 50 UAH Rozumiem, że to jest jakieś jedzenie, tylko co konkretnie? Oraz czy przynoszą to do przedziału, czy je się w jakimś wagonie restauracyjnym? :)

Oba pociągi pojawiły się również na stronach http://booking.uz.gov.ua/ oraz https://gd.tickets.ua/uk/search/results ... 93cbcd7365
Sprawdzałem odjazdy 06.06 oraz 07.06.
Załączniki
liviv odess.jpg

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Postautor: Shinzon » czw 11 maja, 2017 20:09

Na stronie http://uz.gov.ua klikając to co napisane poniżej widać na zdjęciu powyżej "Пошук проїзду з однією пересадкою"
Pokaże rozkład jazdy z jedną przesiadką. Dla przykładu wyjeżdżając pociągiem 228 ze Lwowa i przesiadając się na pociąg 105 КИЇВ - ОДЕСА w miejscowości КОТОВСЬК-ЖМ. będziemy w Odessie godzinę wcześniej niż pociągiem 228 :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kolej na Ukrainie

Postautor: pietia » czw 11 maja, 2017 20:34

mentalist pisze:Jak wygląda sprawa jeśli chodzi o spożywanie % w pociągu, powiedzmy piwka? Tylko kupione u prowadnika, czy można pić swoje? Czy ma również znaczenie wagon - plackarta, kupe? Czy nawet jeśli nie kupię piwa u prowadnika, tylko np poproszę o herbatkę, również zyskam jego przychylność do picia piwka? :mrgreen:

Oficjalnie nie wolno, niezależnie od klasy wagonu (z wyjątkiem wagonów restauracyjnych i bufetów). W praktyce, jak to na Ukrainie, wszystko zależy od prowadnika. Faktem jest, że w kupe prościej zamknąć się w przedziale, podczas gdy w płackarcie jest się bardziej na widoku :)

vgbnd
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Postautor: vgbnd » pn 15 maja, 2017 21:55

Potrzebuję kupić kilka biletów na skład 143 К na odcinku Lwów-Worochta
W interesującym mnie terminie nie ma tylu wolnych miejsc, ale obserwuję stronę i codziennie dodawane są bilety w kolejnych wagonach (normalnie dostępnych od Kijowa już wcześniej).
Wiecie czy mogę traktować to jako regułę i liczyć, ze dzień przed wyjazdem te wagony również pojawią się na tym odcinku (5-6 szt.)?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Kolej na Ukrainie

Postautor: gorodok » wt 16 maja, 2017 09:10

vgbnd pisze:Potrzebuję kupić kilka biletów na skład 143 К na odcinku Lwów-Worochta
W interesującym mnie terminie nie ma tylu wolnych miejsc, ale obserwuję stronę i codziennie dodawane są bilety w kolejnych wagonach (normalnie dostępnych od Kijowa już wcześniej).
Wiecie czy mogę traktować to jako regułę i liczyć, ze dzień przed wyjazdem te wagony również pojawią się na tym odcinku (5-6 szt.)?

Po prostu kolej próbuje najpierw sprzedać bilety od Kijowa a kilka dni przed datą odjazdu pociągu udostępnia bilety na dowolne odcinki. Teoretycznie też możesz kupić bilet od Kijowa i wsiąść we Lwowie jeśli tak bardzo zależy na wyjeździe...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Postautor: Yakin » wt 16 maja, 2017 20:41

mentalist pisze:Jak wygląda sprawa jeśli chodzi o spożywanie % w pociągu, powiedzmy piwka? Tylko kupione u prowadnika, czy można pić swoje? Czy ma również znaczenie wagon - plackarta, kupe? Czy nawet jeśli nie kupię piwa u prowadnika, tylko np poproszę o herbatkę, również zyskam jego przychylność do picia piwka? :mrgreen:

W plackarcie lepiej nie robić tego tak, żeby napitek był "na widoku". Kiedyś byłem świadkiem jak trzech gości trochę przesadziło i zostali wysadzeni z pociągu w środku pola. W kupe, szczególnie jak macie przedział dla siebie raczej nie ma problemu, choć oficjalnie jest zakaz jak już wyżej napisał pietia.

B_28
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Postautor: B_28 » wt 16 maja, 2017 21:20

wszystko z umiarem
nie sadzę żeby wysadzili kogoś w środku pola po 5 browkach
czy flaszcze na spokojnie zrobionej
jednak wszędzie można się przejechać
widziałem rożne rzeczy i w plac karcie da się żyć
wiec na spokojnie pite piwo raczej nikt nie zwróci uwagi
czy koniaczek

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Postautor: Yakin » wt 16 maja, 2017 21:26

Tam chyba poszło sporo więcej :D. A nam prowadnik wielokrotnie kazał chować butelki, tak żeby nie stały na widoku. Ale dopóki człowiek nie przekraczał granic rozsądku, to nie było problemów :).

B_28
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Postautor: B_28 » wt 16 maja, 2017 21:52

a ja widziałem jak
prowadnik zbierał ludzi z korytarza i innych miejsc
i odprowadzał na spanie a tych których nie dał rady zebrać
bo byli zbyt zbytni po 120 kg plus to zostawiał aż się wyspią tam gdzie spali
jak nie daliśmy rady pomoc prowadnikowi i nikt nikogo nie wysadzał w środku pola
ale tak to możliwe

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kolej na Ukrainie

Postautor: DobryDuch » śr 17 maja, 2017 00:04

Yakin pisze:A nam prowadnik wielokrotnie kazał chować butelki, tak żeby nie stały na widoku.

Też się z takim czymś spotkałem - grzecznie, porozumiewawczo, tj. wolno, ale nie afiszować się. Raz czy dwa kupowałem od prowadników piwo. Dalej można się z tym spotkać? Pamiętam jaki był mój szok, gdy w bufecie kina mogłem kupić piwko i zabrać na salę. W Polsce tylko bezalkoholowe. Oby "europejskie standardy", unifikacja nie wykrzywiła tej kultury

vgbnd
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Postautor: vgbnd » ndz 21 maja, 2017 12:48

gorodok pisze:czymś spotkałem - grzecznie, porozumiewawczo, tj. wolno, ale nie afiszować się. Raz czy dwa kupowałem od prowadników piwo. Dalej można się z tym spotkać? Pamiętam jaki był mój szok, gdy w bufecie kina mogłem kupić piwko i zabrać na salę. W Polsce tylko bezalkoholowe. Oby "europejskie standardy", unifikacja nie wykrzywiła tej kultury

Tak też sądziłem. Dziękuję. Przy tej ilości biletów poczekam spokojnie.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Postautor: Shinzon » ndz 04 cze, 2017 19:58

Ot znalem w necie. Usługi UZ o których nie wiecie.

https://www.nastroy.net/post/8-besplatn ... assazhirov

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Postautor: mentalist » sob 24 cze, 2017 15:23

Jak wygląda sprawa z miejscami w pociągach na UA w okresie wakacyjnym? Spotkałem się z opinią (chyba z resztą tu na forum), że znalezienie pożądanego miejsca może być w sezonie utrudnione, jednak z tego co obecnie widzę to na trasie Lwów - Odessa miejsc jest tyle co kto napłakał, a pierwsze "luźniejsze" terminy znajdują się nawet na miesiąc do przodu (końcówka lipca). Czy oznacza to, że wszystkie wcześniejsze terminy zostały wyprzedane, czy jednak UZ będzie sukcesywnie dodawało biletów w mare zbliżania się czasu podróży?