Przemyśl-Lwów pociąg bezpośredni

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: barciur » pn 03 lip, 2017 22:12

Na razie ból polega na tym, że pociąg z Przemyśla jest notorycznie opóźniony, gdyż czeka na wiecznie opóźnioną TLK Mierzeję jadącą aż z Helu... :(

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » wt 04 lip, 2017 12:48

barciur pisze:Na razie ból polega na tym, że pociąg z Przemyśla jest notorycznie opóźniony, gdyż czeka na wiecznie opóźnioną TLK Mierzeję jadącą aż z Helu... :(

Czyli startuje nie o 14.24 ? Czy spóźnia się notorycznie i ile wynosi to opóźnienie ?
pieniądzewpodróży.pl

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: barciur » wt 04 lip, 2017 15:47

Różnie - czasami startuje o 14:24, czasami ma godzinę opóźnienia, czasami mniej. Róznie to bywa.

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » śr 05 lip, 2017 11:54

barciur pisze:Różnie - czasami startuje o 14:24, czasami ma godzinę opóźnienia, czasami mniej. Róznie to bywa.

Barciur, jeżeli będę jechał najpierw z Krakowa do Przemyśla, i ten pociąg zaliczy obsuwę, to ten z Przemyśla powinien w teorii na nas poczekać ? :D Oczywiście jeżeli zgłoszę chęć przesiadki konduktorowi. Zastanawiam się czy jechać na powiedzmy styk, mniej więcej 1 godzinny bufor. Czy wybrać się wcześniej ale znowu czekać w Przemyślu 4 godziny...
pieniądzewpodróży.pl

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: tomeeek07 » śr 05 lip, 2017 12:51

mago pisze:jeżeli będę jechał najpierw z Krakowa do Przemyśla, i ten pociąg zaliczy obsuwę, to ten z Przemyśla powinien w teorii na nas poczekać ? :D Oczywiście jeżeli zgłoszę chęć przesiadki konduktorowi. Zastanawiam się czy jechać na powiedzmy styk, mniej więcej 1 godzinny bufor. Czy wybrać się wcześniej ale znowu czekać w Przemyślu 4 godziny...

Zależy jakim pociągiem jedziesz. W przypadku podróży do Przemyśla "Wyspiańskim", bądź "Mierzeją" raczej nie powinno być problemu ze skomunikowaniem, mimo, że to pociągi często łapią obsuwę, to 705 zwykle na nie czeka.
Osobiście wolałbym i tak jechać wcześniej i pochodzić po Przemyślu. ;-)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » śr 05 lip, 2017 22:12

Swoją szosą, nie zazdroszczę osobom, czekającym na 705 i siadających do niego we Lwowie. Notoryczne opóźnienia, i to z powodu burdelu na PKP...

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » czw 06 lip, 2017 12:18

pietia pisze:Swoją szosą, nie zazdroszczę osobom, czekającym na 705 i siadających do niego we Lwowie. Notoryczne opóźnienia, i to z powodu burdelu na PKP...

Z tego co tu czytam, to istnieje spora możliwość, że w Kijowie zawitam nawet po północy (docelowo przyjazd jest ok. 22.30) :lol:
pieniądzewpodróży.pl

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: gucio1955 » czw 06 lip, 2017 13:38

I teraz szukaj hotelu po północy. Masakra.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » czw 06 lip, 2017 21:32

Hotel jak hotel, można zabukować wcześniej. Ale na metro i inny dzienny transport już się nie załapiesz, zostaje tylko drogie taxi

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: barciur » czw 06 lip, 2017 21:34

Ostatnie paręnaście dni opóźnienie nie sięgało więcej, niż 15-20 minut, przy czym trzeba mieć na uwadze, że może wystąpić niespodziewanie. ;)

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » czw 06 lip, 2017 23:37

Mam możliwość zamówienia taxi do miejsca noclegowego w kwocie 60UAH. Narazie nie wiem czy to od osoby czy od przejazdu. Podejrzewam, że od przejazdu. Dystans od dworca to 3-4km. Czy to dobra cena ? (przypominam, że mowa o Kijowie, sory za mały offtop :mrgreen: )
pieniądzewpodróży.pl

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: Kshyhu » pt 07 lip, 2017 14:04

mago, czy niecałe 10zł to dobra cena? Jak Tobie się wydaje? :-) A jak Ci ktoś napisze, że za 55UAH znajdzie, to znaczy, że ten taksiarz chciał Cię naciągnąć? No bądźmy poważni...
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » pt 07 lip, 2017 14:30

Kshyhu pisze:mago, czy niecałe 10zł to dobra cena? Jak Tobie się wydaje? :-) A jak Ci ktoś napisze, że za 55UAH znajdzie, to znaczy, że ten taksiarz chciał Cię naciągnąć? No bądźmy poważni...

Przyznaję się, że była to lekka prowokacja :lol: resztę dyskusji o taxi będę kontynuował w wątku Kijów 2017, bo tutaj przecież rozmowa o pociągu ;-)
pieniądzewpodróży.pl

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » pn 10 lip, 2017 14:17

Nowe pytanie, czy ktoś wie, które miejsca w Intercity+ są przodem do jazdy (oczywiście w kierunku UA :-)) ? Czy te do wyboru "na dole" czy też te "na górze" ? Innymi słowy, wg. planu pociągu na stronie http://booking.uz.gov.ua/ kierunek lwów/kijów jest po stronie lewej czy prawej ?

Czy czasem kierunek foteli w połowie pociągu się nie zmienia ? (że nie ważne czy na dole czy na górze, to do połowy idą np. przodem do jazdy, a od środka pociągu odwrotnie, tak też bywa)
Proszę o radę.
pieniądzewpodróży.pl

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: gorodok » pn 10 lip, 2017 14:45

mago pisze:Nowe pytanie, czy ktoś wie, które miejsca w Intercity+ są przodem do jazdy (oczywiście w kierunku UA :-)) ? Czy te do wyboru "na dole" czy też te "na górze" ? Innymi słowy, wg. planu pociągu na stronie http://booking.uz.gov.ua/ kierunek lwów/kijów jest po stronie lewej czy prawej ?

Czy czasem kierunek foteli w połowie pociągu się nie zmienia ? (że nie ważne czy na dole czy na górze, to do połowy idą np. przodem do jazdy, a od środka pociągu odwrotnie, tak też bywa)
Proszę o radę.

To jest kierunek Kijów - Lwów. Z powrotem pociąg jedzie w przeciwną stronę. Można próbować na podstawie tego wybrać miejsce.
Obrazek
O ile to oczywiście nadal aktualne...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Złośliwiec
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: Złośliwiec » pn 10 lip, 2017 17:27

Ja mam bilety na lipiec i miejscówki - pierwsza klasa - z numerami miejsc: 111,112,115,116. A takie numery siedzeń wg tych schematów nie występują. Ciekawe co będzie...... :mrgreen:

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » pn 10 lip, 2017 21:14

Złośliwiec pisze:Ja mam bilety na lipiec i miejscówki - pierwsza klasa - z numerami miejsc: 111,112,115,116. A takie numery siedzeń wg tych schematów nie występują. Ciekawe co będzie...... :mrgreen:

Na pociąg jakiej relacji ? Jeżeli kupiłeś u nas czyli w kasie na dworcu :) to może jedziesz nocnym ? a nie Intercity+ ?
pieniądzewpodróży.pl

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » pn 10 lip, 2017 21:19

gorodok pisze:To jest kierunek Kijów - Lwów. Z powrotem pociąg jedzie w przeciwną stronę. Można próbować na podstawie tego wybrać miejsce.
O ile to oczywiście nadal aktualne...

Gorodok dziękuję za ten schemat, był bardzo pomocny. Wszystko wskazuje na to, że jest nadal aktualny. Zobaczymy co przyniesie życie :D

Jeżeli ktoś zwleka z zakupem biletu, to ja osobiście polecam się pośpieszyć. Dzisiaj wyczytałem, że Ryanair właśnie zawiesił loty na UA. Może, choć nie musi być większe zainteresowanie na przejazd pociągiem. Miejcie to na uwadze.
pieniądzewpodróży.pl

Złośliwiec
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: Złośliwiec » wt 11 lip, 2017 07:49

Bilety mam na pociąg Przemyśl - Kijów (ale jadę tylko do Lwowa) , nr pociągu 705, odjazd z Przemyśla o 14:24. Na razie piszemy sobie maile i skanujemy bilety z PKP Intercity - bo mi nie wierzą, że mam tak wystawiony bilet..... :mrgreen:

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: gucio1955 » wt 11 lip, 2017 09:54

Teraz chyba problem rozwiązany bo można bilety kupić przez internet. Ja w kasie IC też miałem problem. Pani sprzedała mi jeden bilet i dwie miejscówki. Zauważyłem to na drugi dzień dokupiłem drugi bilet. Miejscówki nie mogła wybrać bo system u niej miejsca przydziela automatycznie. Mamy różne miejsca. Żałuję. Teraz można sobie wybrać miejsce i wagon bo ładnie jest to na stronie internetowej.
Co do kierunku jazdy to nie wiem jak interpretować powyższy "plan". Może ktoś napisze jak się jedzie z Kijowa. Przodem czy tyłem w kierunku jazdy.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: gorodok » wt 11 lip, 2017 10:35

gucio1955 pisze:Co do kierunku jazdy to nie wiem jak interpretować powyższy "plan". Może ktoś napisze jak się jedzie z Kijowa. Przodem czy tyłem w kierunku jazdy.

Zależy od miejsca. W każdym wagonie są miejsca przodem i tyłem.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: gorodok » wt 11 lip, 2017 10:50

jeszcze jeden schemat (a właściwie ten sam) z innej strony
Obrazek
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Złośliwiec
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: Złośliwiec » wt 11 lip, 2017 14:44

Przygody z PKP i biletami ciąg dalszy.....najpierw mi odpowiedzieli, że pociąg ma przedziały (6 osobowe) i bilety są wystawione prawidłowo. Napisałem - że mam nadruk na bilecie - że "wagon bez przedziałów". Po kilku godzinach (tak to odpisywali po chwili) - przeprosili i napisali, że pociąg jest jednak bezprzedziałowy. O numeracji ani słowa. Drążę dalej problem i dam znać co i jak.... :mrgreen:

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: gucio1955 » wt 11 lip, 2017 15:06

Złośliwiec pisze:Ja mam bilety na lipiec i miejscówki - pierwsza klasa - z numerami miejsc: 111,112,115,116. A takie numery siedzeń wg tych schematów nie występują. Ciekawe co będzie...... :mrgreen:

Tak sobie myślę że to może być wagon 1 i miejsca 11,12,15 i 16. Nic mądrzejszego mi nie przychodzi do głowy.

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » wt 11 lip, 2017 15:11

gucio1955 pisze:Teraz chyba problem rozwiązany bo można bilety kupić przez internet. Ja w kasie IC też miałem problem. Pani sprzedała mi jeden bilet i dwie miejscówki. Zauważyłem to na drugi dzień dokupiłem drugi bilet. Miejscówki nie mogła wybrać bo system u niej miejsca przydziela automatycznie. Mamy różne miejsca. Żałuję. Teraz można sobie wybrać miejsce i wagon bo ładnie jest to na stronie internetowej.
Co do kierunku jazdy to nie wiem jak interpretować powyższy "plan". Może ktoś napisze jak się jedzie z Kijowa. Przodem czy tyłem w kierunku jazdy.

Gucio, na górze zarówno pierwszego jak i drugiego planu wstawionego przez Gorodoka jest napisana relacja + strzałka kierunku. Na pierwszym planie jest Lwów <- Kijów na drugim Lwów <- Kijów <- dalsze tereny np. Donieck (jakby Cię naszła ochota na zwiedzanie :lol: ) Interpretacja prosta, i tak dla przykładu, jeżeli jedziesz na UA (nie ważne jakie miasto) to w I wagonie miejsca 01 i 02 będziesz miał przodem do jazdy, a wracając z UA miejsca 03 i 04 przodem do jazdy. Przypatrz się i zwróć uwagę na to, że te miejsca zmieniają kierunek np. od środka pociągu albo są miejsca na przeciwko siebie ze stolikiem. To widać na tym planie. Wczoraj rezerwowałem bilety pomagając sobie tym schematem i powinno być ok. Zobaczymy :P Jeżeli masz jakieś pytania to zadawaj.
pieniądzewpodróży.pl

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » wt 11 lip, 2017 15:19

Złośliwiec pisze:Przygody z PKP i biletami ciąg dalszy.....najpierw mi odpowiedzieli, że pociąg ma przedziały (6 osobowe) i bilety są wystawione prawidłowo. Napisałem - że mam nadruk na bilecie - że "wagon bez przedziałów". Po kilku godzinach (tak to odpisywali po chwili) - przeprosili i napisali, że pociąg jest jednak bezprzedziałowy. O numeracji ani słowa. Drążę dalej problem i dam znać co i jak.... :mrgreen:

Drąż temat póki do odjazdu jeszcze masz czas.. żebyś nie został potem na peronie :lol: czego oczywiście Ci nie życzę. A nie możesz tych biletów oddać w kasie i po prostu kupić na nowo ? Wydaje mi się, że ktoś dał d#$% w kasie, pochrzanił coś i teraz nie wiedzą jak to załatwić bo tego się pewnie nie da załatwić tak po prostu :P Zwróć bilety i kup sobie na "świeżo" ;-)
pieniądzewpodróży.pl

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: gorodok » wt 11 lip, 2017 15:57

gucio1955 pisze:

Tak sobie myślę że to może być wagon 1 i miejsca 11,12,15 i 16. Nic mądrzejszego mi nie przychodzi do głowy.

Wagon numer jeden ma klasę II a kolega pisał, że ma bilety w pierwszej klasie :)
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Złośliwiec
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: Złośliwiec » wt 11 lip, 2017 18:53

Najnowsze wieści z frontu: wysłałem zestawienie pociągu z tego forum i pytaniem co z moimi miejscami: 111, 112 itd. Odpowiedź od PKP Intercity- cytuję:"Uprzejmie informuje, iż nie posiadamy poglądu miejsc w danym pociągu. Również nie mamy możliwości potwierdzenia zestawienia, które Pan przysłał. Jeżeli kasa sprzedała Panu bilet, to zostały przydzielone miejsca które są w danym pociągu."

:mrgreen: Jest fajnie. Ciekawe - czy mnie wpuszczą do pociągu w Przemyślu - widząc takie numery miejsc.

Wagon mam nr 2, klasa 1, miejsca: 111, 112,115,116. Chyba jednak podjadę do kasy międzynarodowej, by to sprawdzić..... :idea:

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: gorodok » wt 11 lip, 2017 19:57

Złośliwiec pisze:Najnowsze wieści z frontu: wysłałem zestawienie pociągu z tego forum i pytaniem co z moimi miejscami: 111, 112 itd. Odpowiedź od PKP Intercity- cytuję:"Uprzejmie informuje, iż nie posiadamy poglądu miejsc w danym pociągu. Również nie mamy możliwości potwierdzenia zestawienia, które Pan przysłał. Jeżeli kasa sprzedała Panu bilet, to zostały przydzielone miejsca które są w danym pociągu."

:mrgreen: Jest fajnie. Ciekawe - czy mnie wpuszczą do pociągu w Przemyślu - widząc takie numery miejsc.

Wagon mam nr 2, klasa 1, miejsca: 111, 112,115,116. Chyba jednak podjadę do kasy międzynarodowej, by to sprawdzić..... :idea:

Podejrzewam, że chodzi jednak o miejsca 11, 12, 15, 16. Jedynka przed może wskazywać pierwszą klasę :)
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: mago » śr 12 lip, 2017 16:08

gorodok pisze:
Złośliwiec pisze:Najnowsze wieści z frontu: wysłałem zestawienie pociągu z tego forum i pytaniem co z moimi miejscami: 111, 112 itd. Odpowiedź od PKP Intercity- cytuję:"Uprzejmie informuje, iż nie posiadamy poglądu miejsc w danym pociągu. Również nie mamy możliwości potwierdzenia zestawienia, które Pan przysłał. Jeżeli kasa sprzedała Panu bilet, to zostały przydzielone miejsca które są w danym pociągu."

Podejrzewam, że chodzi jednak o miejsca 11, 12, 15, 16. Jedynka przed może wskazywać pierwszą klasę :)

Tak zapewne będzie, z wielkim prawdopodobieństwem, ale najlepiej gdyby pkp mu to potwierdziło. Żeby chociaż spokojniej spał do wyjazdu ;-)
pieniądzewpodróży.pl