Przemyśl-Lwów pociąg bezpośredni

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
miras3334
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: miras3334 » czw 13 lip, 2017 18:21

Jest numeracja lokalna i międzynarodowa.Wielokrotnie jechałem tym pociągiem i byłem świadkiem nieporozumień z miejscami.Ostatnio siudmego lipca dwóch zakonników miało bilet na 2 klasę w pociągu wagon 1 na 111 i 112 i upieeało się że muszą siedzieć razem okazało się że to nr międzynarodową niewiem gdzie kupili bilety ale siedzieli oddzielnie.Aktualna numeracja którą mieliśmy to nr 42 ,43,34 to kupiona w Przemyślu i siedzieliśmy razem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pt 14 lip, 2017 08:44

miras3334 pisze:Ostatnio siudmego lipca
Brawo siódmego :oops:

miras3334
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: miras3334 » pt 14 lip, 2017 11:16

Dziękuję w stanie lekkiego upojenia byłem wczoraj.A piszę z telefonu więc wybaczcie w tapatalka edycji postu nie znalazłem.

miras3334
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: miras3334 » pt 14 lip, 2017 11:18

miras3334 pisze:Jest numeracja lokalna i międzynarodowa.Wielokrotnie jechałem tym pociągiem i byłem świadkiem nieporozumień z miejscami.Ostatnio siódmego lipca dwóch zakonników miało bilet na 2 klasę w pociągu wagon 1 na 111 i 112 i upieeało się że muszą siedzieć razem okazało się że to nr międzynarodową niewiem gdzie kupili bilety ale siedzieli oddzielnie.Aktualna numeracja którą mieliśmy to nr 42 ,43,34 to kupiona w Przemyślu i siedzieliśmy razem.

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: vincent » pn 17 lip, 2017 15:10

To ja mam jeszcze jedno pytanie w temacie pociągów na Ukrainie: czy Hyunday Rotem, który podobno kursuje na trasie Przemyśl - Kijów ma klimatyzację..? Bo zapowiadają około 30 stopni... :shock: :lol:

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 17 lip, 2017 15:24

vincent pisze:To ja mam jeszcze jedno pytanie w temacie pociągów na Ukrainie: czy Hyunday Rotem, który podobno kursuje na trasie Przemyśl - Kijów ma klimatyzację..? Bo zapowiadają około 30 stopni... :shock: :lol:
Klimatyzacja oczywiście jest z tym że w 2012 roku kiedy te pociągi dopiero puszczono były doniesienia, że się psuła. Mam nadzieję, że teraz już działa niezawodnie :D
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 17 lip, 2017 21:11

W ostatnim czasie jechałem tymi pociągami trzykrotnie, za każdym razem klima działała niezawodnie

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » pn 17 lip, 2017 21:18

Na jaką klasę się zdecydowaliście ? Ja wybrałem II. W tej drugiej klasie, też są miejsca 1+1, dlatego za szerokość siedzenia wolałem nie dopłacać. Aż takiego komfortu nie potrzebuję. To przecież w końcu tylko 8 godzin :lol:
pieniądzewpodróży.pl

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: tomeeek07 » pn 17 lip, 2017 22:17

mago pisze:Na jaką klasę się zdecydowaliście ? Ja wybrałem II. W tej drugiej klasie, też są miejsca 1+1, dlatego za szerokość siedzenia wolałem nie dopłacać. Aż takiego komfortu nie potrzebuję. To przecież w końcu tylko 8 godzin :lol:
Ja przyszłym tygodniu jadę na trasie Przemyśl-Lwów-Przemyśl i zdecydowałem się na pierwszą klasę z tego względu, że różnica w cenie to tylko jakieś 10 zł na bilecie, a komfort jest jednak nieco większy. Może na tak krótkiej trasie to nie będzie zbyt odczuwalne, aczkolwiek w Twoim przypadku jadąc aż do Kijowa zdecydowałbym się tym bardziej na pierwszą klasę. ;-) Zawsze można jechać w jedną stronę drugą, a wrócić pierwszą, dzięki temu sprawdzimy czy następnym razem warto "dopłacać".

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » wt 18 lip, 2017 16:01

tomeeek07 pisze:
mago pisze:Na jaką klasę się zdecydowaliście ? Ja wybrałem II. W tej drugiej klasie, też są miejsca 1+1, dlatego za szerokość siedzenia wolałem nie dopłacać. Aż takiego komfortu nie potrzebuję. To przecież w końcu tylko 8 godzin :lol:
Ja przyszłym tygodniu jadę na trasie Przemyśl-Lwów-Przemyśl i zdecydowałem się na pierwszą klasę z tego względu, że różnica w cenie to tylko jakieś 10 zł na bilecie, a komfort jest jednak nieco większy. Może na tak krótkiej trasie to nie będzie zbyt odczuwalne, aczkolwiek w Twoim przypadku jadąc aż do Kijowa zdecydowałbym się tym bardziej na pierwszą klasę. ;-) Zawsze można jechać w jedną stronę drugą, a wrócić pierwszą, dzięki temu sprawdzimy czy następnym razem warto "dopłacać".
Do Kijowa z Przemyśla, masz różnicę w bilecie między drugą a pierwszą klasą 182 UAH czyli dokładnie 25 zł. Jeżeli jadą dwie osoby, jak w moim przypadku, to jeszcze mnożę to przez 2. Plus do tego bilet powrotny więc znowu 2x25zł. Zostaje Ci 100 zł w kieszeni. Czyli minimum 700 UAH. Za te 700 UAH zapraszam do dobrej restauracji, a bolący tyłek po drugiej trasie na pewno rozchodzisz w mieście ;-)
pieniądzewpodróży.pl

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: vincent » śr 19 lip, 2017 12:10

My również klasa II.
Walizka spakowana, kierunek Przemyśl, a jutro Kijów :)

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 19 lip, 2017 14:42

vincent pisze:My również klasa II.
Walizka spakowana, kierunek Przemyśl, a jutro Kijów :)
Vincent czekam po powrocie na relację, ewentualnie jak znajdziecie jakieś miejsce godne polecenia, to proszę o pw. No i oczywiście życzę mocy wrażeń :mrgreen:
pieniądzewpodróży.pl

miras3334
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: miras3334 » śr 19 lip, 2017 16:44

Wracałem 17 lipca ze Lwowa w klasie pierwszej i powiem że dużo wolnych miejsc w wagonie. Klasa 2 ścisk i z walizkami ludzie nie mogli się pomieścić. Walizki przynosili do tej szafki przy drzwiach do naszego wagonu.Według mnie warto 10zł dopłacić do 1.

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: vincent » pt 21 lip, 2017 18:04

Ale Mago wyraźnie napisał, że jedzie do Kijowa i to nie 10 zł czy 20 zł a 100 zł w tym momencie.
Poza tym nie do końca się zgodzę z tym co napisałeś. W tej chwili jedziemy do Kijowa i sytuacja wygląda następująco.
Do Lwowa nasz wagon kl. 2 był prawie pusty, z 10 osób max. Dopiero w Lwowie prawie wszystkie miejsca zostały zajęte.
Jeśli chodzi o klasę pierwszą, owszem fotele szersze, ale jeśli chodzi o miejsce na nogi to szczerze mówiąc przy 193 cm wzrostu mam luz w klasie 2. Oparcia foteli klasy 2 też tak delikatnie dają się położyć. Gniazdka w 2 klasie są po 2 z lewej strony wagonu i dwa z prawej w rzędzie.
Wifi - trochę działa, ale nie jest to to samo co LTE na terenie PL...
O 18 otwierają bar w wagonie nr 3, ale również około tej godziny zaczyna się sprzedaż z wózeczka, kawa i herbata oraz mała paczka chipsów 71g - 58 UAH. Kawę wypiłem, zaraz lecę po piwo, bo w wózeczku nie mieli :)
Klima działa pięknie, ciapung momentami osiąga 165km/h.
Generalnie ludzi pełno w obu klasach, w pierwszej też nie widziałem wolnych miejsc. Do Lwowa był nieco pusty, od Lwowa pełna obsada.
ps. właśnie przepiąłem się na internet z mojej ukraińskiej komórki, bo nie dało się wysłać tego posta...

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: vincent » pt 21 lip, 2017 18:06

No i jak wysłało to dwa razy :)
Proszę moderatora o usunięcie TEGO posta. Z góry dziękuję i pozdrawiam z okolic Równego.

miras3334
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: miras3334 » pt 21 lip, 2017 18:34

Mam doświadczenie tylko na odcinku Lwów-Przemyśl. Fakt na odcinku z i do Kijowa to już jest oszczędność.

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » pn 24 lip, 2017 12:33

vincent pisze:No i jak wysłało to dwa razy :)
Proszę moderatora o usunięcie TEGO posta. Z góry dziękuję i pozdrawiam z okolic Równego.
Vincent, jak znajdziesz chwilę na opisanie pierwszych wrażeń, to zapraszam do tego wątku viewtopic.php?f=13&t=12637
O Lwowie na tym forum już dużo zostało napisane, natomiast o Kijowie jest znacznie mniej. Każda informacja będzie przydatna :mrgreen:
pieniądzewpodróży.pl

Złośliwiec
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Złośliwiec » pn 24 lip, 2017 14:42

Wróciłem, opowiem pokrótce jak było: miejsca 111,112,115, 116 - okazały się miejscami 1,2,5,6. (podwójna numeracja przyklejona nad oknami). Podróż odbyła się bez problemu, w Przemyślu obsługa pociągu zabiera miejscówkę przy wsiadaniu, biletami nikt się nie interesował, obłożenie pociągu prawie 100%, w naszym wagonie było 1 wolne miejsce, staliśmy w Medyce może 30 min, aby nasza straż graniczna dokończyła procedury, przejazd na stronę ukraińską - i do Lwowa byliśmy wszyscy odprawieni + wystąpił pies rasy Foksterier, ale jakiś znudzony był i chyba zapchlony - bo się ciągle drapał, zamiast szukać tego co trzeba :mrgreen: , dzieciaki chciały mu dać kanapkę - ale nie był zainteresowany, natomiast dawał się głaskać :D .
Powrót - obłożenie pociągu - znowu prawie 100%, w naszym wagonie było 1 wolne miejsce, sprawdzenie w czasie jazdy tylko miejscówki, trochę postoju przed granicą na stronie ukraińskiej bo się celnicy i pogranicznicy nie mogli wyrobić, wysadzenie kilku osób na stronie ukraińskiej + ten sam piesek, równie znudzony. Na naszej stronie odprawa celna - przeszukanie 3-4 walizek z wagonu- losowo wybranych przez Panią celnik, bagażu osobistego nie sprawdzali, w Przemyślu po dojeździe na dworzec staliśmy kilka minut, aby straż graniczna dopełniła procedur, komu sprawdzili paszport - mógł wysiadać.
Ogólnie to szło fajnie i w miarę szybko, może byłoby sprawniej - ale przy prawie 100% frekwencji w pociągu szybciej się nie bardzo da zrobić, bo samych pograniczników było wszystkich chyba z 12 osób, a każdy paszport jednak trzeba włożyć do czytnika.
Ogólnie fajnie, sprawnie i w miarę szybko.

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: vincent » pn 24 lip, 2017 19:20

Hyhy, widzę, że pies Foksterier robi karierę :-)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 24 lip, 2017 21:52

W czerwcu też był :)

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » pn 24 lip, 2017 23:22

Zdarzyło mi się jeden raz jechać tym pociągiem. Tylko na odcinku Lwów - Przemyśl. Ponieważ pojawiają się różne głosy na temat komfortu, obłożenia i procedur granicznych podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat tej podróży:

Cena około 30zł: Czy to dużo czy mało? Zależy jak majętny jesteś i jak bardzo szastasz kasą. Zdarzało mi się z Katowic do Lwowa zajechać za 35zł (komunikacją publiczną) więc moim zdaniem tanio nie jest.

Co dostajesz w zamian? Wysoką punktualność, "przechodzisz" granicę siedząc wygodnie a zmieniające się obrazki za oknem umilają Ci podróż.
2h jazdy to dobry wynik. Mam 186cm wzrostu. Miejsca na nogi było mnóstwo.

Jechałem drugą klasą, w moim wagonie pasażerów było około 70%. Służby mundurowe wyrobiły się z obowiązkami, po przybyciu do Przemyśla natychmiast mogłem opuścić wagon.

Dla kogo to? Jeśli spieszy Ci się do domu, jedziesz z małym dzieckiem (nastoletnie celowo zabrałbym przez Szegini;) lub cenisz wygodę: to jest dla Ciebie. Jeśli oglądasz w podróży każdą złotówkę - omijaj. Ten wyjątkowy przejazd potraktowałem jako ciekawostkę, chciałem zobaczyć jak jest. Nie wykluczam, że skorzystam znowu z powodów ww. Lubie jednak ten gwar i klimat Szegini. Szczególnie jeśli nie muszę się spieszyć i następnego dnia jechać samochodem...

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: gucio1955 » wt 25 lip, 2017 07:53

Do Kijowa - wszystkie miejsca zajęte. Ta numeracja to już ktoś tu pisał że jest niekiedy podwójna. Klima ok ale wi-fi u mnie nie działało. Za Lwowem w bufecie straszny tłok. Odprawy paszportowo/celne szybkie i sprawne. Na miejscu byliśmy zgodnie z rozkładem.
Z Kijowa - wszystkie miejsca zajęte. Klima i wi-fi tak jak pisałam. W bufecie było luźno. Odprawa celna na chybił trafił. Na cały wagon wyrywkowo chyba trzy walizki sprawdzili. Na miejscu zgodnie z planem.
Jechałem w II kl. i jak dla mnie było nawet wygodnie.Nie wiem czy warto wydawać na I klasę.

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 26 lip, 2017 15:11

gucio1955 pisze:Do Kijowa - wszystkie miejsca zajęte. Ta numeracja to już ktoś tu pisał że jest niekiedy podwójna. Klima ok ale wi-fi u mnie nie działało. Za Lwowem w bufecie straszny tłok. Odprawy paszportowo/celne szybkie i sprawne. Na miejscu byliśmy zgodnie z rozkładem.
Z Kijowa - wszystkie miejsca zajęte. Klima i wi-fi tak jak pisałam. W bufecie było luźno. Odprawa celna na chybił trafił. Na cały wagon wyrywkowo chyba trzy walizki sprawdzili. Na miejscu zgodnie z planem.
Jechałem w II kl. i jak dla mnie było nawet wygodnie.Nie wiem czy warto wydawać na I klasę.
Mieliście jakieś opóźnienia czy był o czasie ? Jak z transportem późną porą po przyjeździe w Kijowie ?
pieniądzewpodróży.pl

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: gucio1955 » śr 26 lip, 2017 15:49

Tak jak pisałem wyżej.Wszystko było zgodne z planem. W Kijowie byliśmy o 22:30 no to jeszcze nie taka późna pora ale ja miałem hotel koło dworca więc nie korzystałem z komunikacji. Metro obok dworca. Dużo też takich co oferują przejazd osobówkami ale cen nie znam.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 27 lip, 2017 20:44

Nie wiem czy ktoś z kolei ukraińskich czyta ten forum czy ktoś się poskarżył ale na stronie booking.uz.gov.ua już wyraźnie widać kierunek foteli...
Obrazek
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

biszkopt
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: biszkopt » pt 28 lip, 2017 09:42

Dziś chciałem kupić powrotny bilet ze Lwowa do Przemyśla i pani w okienku InterCity powiedziała mi, że ten pociąg jeździ tylko do 23.08. Czy ktoś coś wie na ten temat?

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: tomeeek07 » pt 28 lip, 2017 10:13

@up

Możliwe, że jakaś drobna korekta rozkładu jazdy będzie i dlatego aktualnie nie ma możliwości kupna biletu na daty po 23VIII. Już to przerabiałem jak chciałem kupić bilet na czerwiec, więc raczej nie ma się co martwić. Trzeba czekać na udostępnienie. Sprawdzaj dostępność i ewentualnie kup na stronie UZ.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 28 lip, 2017 11:20

Być jest to związane z planami uruchomienia drugiego pociągu:

Drugi pociąg z Przemyśla do Kijowa pod koniec sierpnia

Kolejny pociąg z Kijowa do Przemyśla „UZ” planuje uruchomienie pod koniec sierpnia tego roku. O tym pisze LB.ua, powołując się na swoje źródła w kolei. Według publikacji, trwają prace koordynacyjne związane z dopasowaniem rozkładów pociągów ze strony polskiej.

Szef „Ukrzaliznytsi” Wojciech Balchun, już informował o planach przedłużenia pociagu №747 / 748 „Kijów-Lwów” do pobliskiego Przemyśla przez regiony Winnicki, Tarnopolski i Chmielnicki. Obecnie te regiony nie mają bezpośredniego połączenia kolejowego z Polską.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: vincent » pt 28 lip, 2017 20:21

Mago, kiedy Ty wyjeżdżasz?
Ja już w kopiach roboczych mam kawał relacji na Twoje życzenie, ale wieczorami już mi się nie chce klepać w klawiaturę.
Cierpliwości.
ps. Chyba, że na dniach wyjeżdżasz to coś skrobnę jutro po drodze z Chmielnickiego do Lwowa. A Kamieniec Podolski mimo nieprzespanej nocy - rewelacja. Aczkolwiek klimat na dworcu autobusowym taki sobie, żebraków pełno, jak odmówisz dorosłym, to wysyłają dzieci...
ps2. Chmielnicki tranzytowo tylko, ale jedną restaurację muszę zareklamować. Familijna. Jest na 2 miejscu w TripAdvisor. Za 3 piwa i dwa dania główne tajskie, przepyszne - 29 zł. No i obsługa rewelacja.

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: barciur » pt 28 lip, 2017 21:07

Wygląda na to, że raczej będą robić przetasowania z tym pociągiem, bo ten drugi ma przyjeżdżać do Przemyśla o 15 ale wyjeżdżać z niego o 13, więcpewnie będą zmiany w rozkładzie.

ODPOWIEDZ