Wakacje Odessa 2016

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Czarek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: Czarek23 » czw 31 gru, 2015 10:51

Witam wszystkich na forum. W 2016 r. chcę wybrać w wakację nad Odesse. Nie mam wielu źródeł( kogo zapytać) o stan drogi jadąc od przejścia granicznego w Hrebenne nad Odesse. Dalej nie wiem jak wygląda sytuacja ze względu na toczący się konflikt na wschodzie, czy ktoś z forum był w 2015 nad Odessa, jakie nastroje panują wśród tamtejszej ludności, a może odradzacie podróż w tamten region?. Czy znajdę na wybrzeżu w okolicach Odessy jakieś fajne plaże z czystą wodą, gdzie można komfortowo popływać, gdzie lepiej się zatrzymać, czy wybrać jakąś mała miejscowość pod Odessa i dojezdzac tam, i jak wyglada sytuacja z noclegami i w jakich cenach (pokoj z lazienka) . Za wszystkie rady z góry dziękuje :)

Szulik
Administrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: Szulik » czw 31 gru, 2015 11:17

Jeśli zależy ci na plażach to raczej kieruj się dalej od Odessy, najlepiej na południe. Konfliktem donbasskim bym się nie przejmował jadąc do Odessy.
Stan dróg możesz sprawdzić choćby tutaj

Złośliwiec
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wakacje Odessa 2016

Post autor: Złośliwiec » czw 31 gru, 2015 12:39

Co prawda tam nie byłem......jeszcze.... :D , ale może warto tam zrobić rozeznanie co i jak jest w okolicy Odessy ...choć to nie w samej Odessie...http://morzeczarne.pl/

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Wakacje Odessa 2016

Post autor: apollo12 » pt 01 sty, 2016 21:57

o dziękuje za reklamę

Czarek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: Czarek23 » sob 02 sty, 2016 10:16

Dzięki za propozycje. Niestety 140 km od Odessy, to za daleko, a też nie chce siedzieć na głębokiej prowincji. Nie szukam zgiełku, ale dobrze by bylo, tak aby w okolicach były sklepu, moze kilka dyskotek na krzyż, co by można było poznać jakieś młode osoby :) Znacie jakieś potencjalne miejscowości na południe od Odessy, które maja w miare rozwinieta baze turystyczna, a plaże są tam czyste i morze nie jest brudne( pełno glonów), bo to strasznie zniechęca do pływania. Jezeli byliscie lub znacie takie prosze o nazwe oraz ceny wynajmu pokoju z lazienka i ew klima.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Wakacje Odessa 2016

Post autor: arko » ndz 03 sty, 2016 17:45

Jest wiele miejscowości w pobliżu Odessy które mają czyste plaże,dobrą bazę noclegową,dyskoteki...itd .....
np; Ильичевск,Грибовка,Сергеевка,Каролино-Бугаз no i oczywiście kurort Затока (kiedyś było takie
powiedzenie,że jak jakiegoś znajomego nie możesz spotkać w Kijowie - to jedź latem do Zatoki tam napewno się spotkacie....)

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wakacje Odessa 2016

Post autor: DobryDuch » wt 12 sty, 2016 13:12

Czarek23 pisze:Nie szukam zgiełku, ale dobrze by bylo, tak aby w okolicach były sklepu, moze kilka dyskotek na krzyż, co by można było poznać jakieś młode osoby :) Znacie jakieś potencjalne miejscowości na południe od Odessy, które maja w miare rozwinieta baze turystyczna, a plaże są tam czyste i morze nie jest brudne( pełno glonów)
Podobne miałem zapatrywania jadąc do Odessy i nasyciłem się tym nadspodziewanie, tak iż przedłużałem pobyt o kolejne doby. Z tym, że przyjechałem końcem sierpnia.
Plaże ciągną się od Lanżeron (najbliżej centrum miasta) po Arkadię - ta ostatnia najbardziej dyskotekowa i najdroższa, ale nawet na niej nie odczułem zgiełku, a za dostawienie leżaka, stolika i parasola zapłaciłem 100uah, więc też nie ma co marudzić. Plaże pomiędzy tymi są tańsze i mniej zaludnione. Generalnie jak na taki kurort byłem zdziwiony, że nie ma tłoku na plaży i miejsce można sobie zawsze znaleźć. W morzu też nie pamiętam, żeby mnie glony otaczały.
Przed wyjazdem wahałem się czy może jednak wybrać Zatokę. Pojechałem tam na jeden dzień i szybko chciałem wracać. Byłem tylko na plaży centralnej, którą pamiętałem jako strasznie brudną, a i muzykę puszczano bez umiaru, więc tutaj mi zgiełk doskwierał, a nie w Odessie. Opinia z jednodniowego pobytu pewnie nie jest miarodajna, ale odradzam Zatokę na dłuższy pobyt.
Zatoka wydaje się rewelacyjnym celem, ale pod namiot!
W Odessie irytowało mnie tylko to jak szybko na plażę padał cień, mimo iż jest na południe. Do plaż jest spory spad od miasta w górze, do tego budynki hoteli itp., przysłaniają słońce zwłaszcza na wąskich plażach. Pewnie to trochę skutek tego, że byłem końcem sierpnia.

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Wakacje Odessa 2016

Post autor: pepson » wt 12 sty, 2016 15:15

ja bylem w Zatoce w tym roku 2 razy i spedzilem tam kolo 10 dni spalem u babuszki za 50hr za noc i bylo gites - jakos nie widze siebie tam pod namiotem - namiot mozna rozbijac dalej na poludnie sa tam takie dzikie plaze dalej za Lebiediwka - zreszta najlepiej rozbic sie tam gdzie jeszdzi ten pociag - bo mozna za psie pieniadze sobie jezdzic na wycieczki i pifko pic samochodem to ja bym tam nie jechal - chyba ze na off :) jak pojechalem do Vilkowa autobusem z Bialogrodu to wiecej on jechal poboczem niz asfaltem - a juz nie wspomne o zjazdach z glownej drogi aby jechac gdzies jakims groblami bo tam drogi sa ale na mapie :)

to tyle paka
ps. slabo tu zagladam chyba ze jak musze wiec ktos jak chce cos odemnie niech pisze na prv

Czarek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: Czarek23 » czw 14 sty, 2016 17:41

Pepson, Dobry Duch, dzięki takich komentarzy oczekiwałem :) Pewnie zdecyduje się nad samą Odesse + pojadę na dzień, dwa do miejscowości położonych na południe zobaczyć jak tam jest. Moglibyście powiedzieć właśnie o wynajmie jakiegoś pokoju z łazienką i klima w Odessie, w nie dalekiej odległości od płazy, w przeliczeniu na pln?. Na stronach można różne info znaleźć, jednak wole czerpać wiedzę od osób, które tam były. Chętnie też przyjmę info o drodze autem z PL do Odessy, czy np. droga z przejścia granicznego w Hrebenne do Lwowa, a następnie Lwów - Kijów- Odessa jest na tyle komfortowa, że da radę przejechać, bez zgubienia opon? :) Teraz dwa lata pod rząd jeździłem do Albanii autem, po ich drogach już wiele się nie obawiam, ale kto wie, cale życie człowiek się uczy hehe. Pozdrawiam i czekam na informacje.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Wakacje Odessa 2016

Post autor: sprat » czw 14 sty, 2016 18:34

Ta droga którą opisujesz to jedna z lepszych w Ukrainie :) (Lwów-Kijów)
Kijów-Odessa - większość czasu dwupasmówka doberj jakości.
eee przesadzasz, Albania ma niezłe drogi jesli chodzi o nawierzchnię :) aczkolwiek kręte nieraz strasznie

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Wakacje Odessa 2016

Post autor: Kshyhu » pt 15 sty, 2016 09:23

Czarek, a nie rozważasz możliwości pojechania do Lwowa samochodem, zostawienia go na parkingu strzeżonym i pojechaniem do Odessy nocnym pociągiem tak, by być na rano na miejscu? Pociąg kosztuje jakieś grosze, prześpisz się albo napijesz piwka i nie zmęczysz drogą :-)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Czarek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: Czarek23 » pt 15 sty, 2016 11:49

Dzięki za odpowiedzi. Jestem z Białej Podlaskiej, więc do Odessy mam ok. 1 tyś km. Ta odległość nie stanowi problemu, o ile droga jest przejezdna, z tego co napisał sprat nie ma czego się obawiać. Preferuje jazdę autem, będę jechał pewnie z kilkoma osobami, a autko mało pali. Perspektywa targania się z torbami później,to nie dla mnie :) A znając moją szaloną głowę, to może jeszcze mi przyjść pomysł podróży do Istambulu z Odessy, chociaż po tych zamach kwestia do przemyślenia. Jeszcze jakby ktoś z Was mógł napisać o szacunkowej cenie najmu tego pokoju w ok plazy w Odessie, z tą lazienka i kilma?. Pozdr

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Wakacje Odessa 2016

Post autor: pepson » pt 15 sty, 2016 14:53

Czarek23 pisze: Jeszcze jakby ktoś z Was mógł napisać o szacunkowej cenie najmu tego pokoju w ok plazy w Odessie, z tą lazienka i kilma?. Pozdr
Juz Ci szacuje od 50-500 h :D albo inaczej ile masz tyle dasz w Zatoce norma to 150-200hr od lba wiec nie wiem jak tam w Odessie ale ja bym tam nie chcial siedziec. 150 hr zaplacilem za pokoj w hotelu w Wilkowie klima TV i w centrum wiochy

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Wakacje Odessa 2016

Post autor: sprat » wt 26 kwie, 2016 18:58

cześć

zarezerwowałem na lipiec hotel niedaleko plaży Riwiera w Odessie.
Teraz pytanie - to płatna plaża? Jakieś inne plaże do polecenia w okolicy? :) Czytam pobieżnie po Internecie - Arkadia może?

byłem w Odessie kiedyś ale to był luty więc plażowania nie było stąd pytanie

mam nadzieję tylko, że ostatnie protesty na Dumskiej nie przerodzą się w nic grubszego :/

zor
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wakacje Odessa 2016

Post autor: zor » pt 29 kwie, 2016 11:43

W Odessie gorąco. Przed drugą rocznicą śmierci 48 osób na Kulikowym Polu, wprowadzono oddziały Gwardii Narodowej do przeciwdziałania aktom terrorystycznym. Wcześniej odnotowano wybuch w banku "Piwdiennyj" przy ul. Krasnowa oraz ostrzelanie marszrutki Odessa-Kijów.

focus1987krk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: focus1987krk » pn 01 sie, 2016 09:46

Cześć.

Ja wybieram się do Odessy po koniec sierpnia, czy ktoś z Was był teraz? Jak wyglądają ceny na miejscu oraz czy jest bezpiecznie? Czy ktoś może doradzić jak jechać, wybór mam ograniczony do 2 tras (wyjazd z Krakowa):

1) przejście Krakowiec -> Lwów -> Tarnopol -> Chmielnicki -> Umań -> Odessa
2) przejście Krakowiec -> Lwów -> Równe -> Żytomierz -> Umań -> Odessa

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Wakacje Odessa 2016

Post autor: arko » pn 01 sie, 2016 14:27

focus1987krk pisze:przejście Krakowiec -> Lwów -> Równe -> Żytomierz -> Umań -> Odessa
Według mnie najlepszy wariat tylko Lwów - Równe - Żytomierz - Kijów - Odessa dalej ale droga dobra i szybka .....

johnywawa1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: johnywawa1 » ndz 14 sie, 2016 23:37

Hej,
wróciłem dopiero co z Odessy. Piekne miasto, pozytywnie mnie zaskoczyło, zwłaszcza stare centrum. Ale tez ogólny klimat i atmosfera panująca w Odessie :) Jest jak najbardziej bezpiecznie. Ceny jak na polska kieszeń znośne, chociaż we Lwowie taniej. Stołowałem się często w Puzatej Chacie w centrum, średnio płaciłem 13-15zł za obiad. Kufel zimnego kwasu chlebowego na mieście od sprzedawców średnio 1zł. Arkadia to miasto w mieście, wszystko pod bogaczy i ceny dla bogaczy. Zaskoczyły mnie negatywnie plaże, a dokładnie czystość wody. Wszędzie woda koloru zielonego od ogromnej ilości glonów. Tak samo kiepsko jest na odcinku od Zatoki do Karolino Bugaz.
Najlepsze plaże i najczystsza woda była w Czarnomorsku (gorąco polecam). Na drugim miejscu Luzanivka (północna Odessa).

pawel1234
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: pawel1234 » pn 15 sie, 2016 09:26

Napisz jak możesz gdzie spałeś, czy dużo turystów. Wiesz coś może więcej na temat okolicznych miejscowości tzn czy nie ma problemu ze znalezieniem noclegu, jakie ceny (spania, jedzenia). Planujemy tam jutro jechać. Wstępny plan jest taki aby zatrzymać sie w Koblevie potem może Zatoka lub Kurortnyje a po drodze wstąpić na dzień, dwa do Odessy.

johnywawa1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: johnywawa1 » pn 15 sie, 2016 15:41

Spałem w centrum Odessy w hostelu, dość tanio. Niestety nie mam wiedzy o okolicznych miejscowościach. Ceny jedzenia czy to w sklepach czy barach/restauracjach podobne/niższe niż w PL, zależy gdzie sie trafi. Najlepsze kursy wymiany walut we Lwowie w centrum. W Odessie kantory mają tylko dolary/euro/ruble. Można ewentualnie wypłacac gotówke z bankomatu, ale sa niestety prowizje.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wakacje Odessa 2016

Post autor: pietia » pn 15 sie, 2016 20:13

johnywawa1 pisze:Zaskoczyły mnie negatywnie plaże, a dokładnie czystość wody. Wszędzie woda koloru zielonego od ogromnej ilości glonów. Tak samo kiepsko jest na odcinku od Zatoki do Karolino Bugaz.
Te glony były już na początku czerwca, nawet zamknięto wtedy na jakiś czas odeskie plaże dla kąpieli

B_28
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje Odessa 2016

Post autor: B_28 » śr 17 sie, 2016 21:45

byłem w połowie lipca, żadnych glonów nie było,
byłem na plażach od Arkadii przez Nemo aż za port
woda była czysta, ciepła, nie wiem może kwestia wiatru lub co tam,
albo sorry taki mamy klimat
ale w lipcu czystość wody bez zarzutów
co do wymiany PLN to bez problemu w Odessie pod nosem miałem dwa kantory co wymieniały PLN
w tym jeden 24h na dobę centrum Primorski, Odessa cicho, spokojnie

focus1987krk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: focus1987krk » pt 19 sie, 2016 06:37

Mam pytanie do wszystkich którzy ostatnio byli/są obecnie w Odessie. Ostatnio pojawiło sie sporo artykułów ze sytuacja w tym regionie zaczyna być niestabilna i nawet MSZ w swoich komunikatach ostrzega przed podróżą do Odessy. Jak jest faktycznie, bo szczerze mówiąc nie wiem komu wierzyć... Z powyższych postów wynika ze wszystko jest ok, a informacje na necie sugerują coś innego. Teoretycznie od przyszłego poniedziałku mam zarezerwowany pokój i tylko dzisiaj mogę bezkosztowo zrezygnować z pokoju.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Wakacje Odessa 2016

Post autor: sprat » pt 19 sie, 2016 09:38

ja byłem na początku lipca - miasto normalnie żyje, nie widać by cokolwiek się działo.
Owszem, przed Radą Miejską ustawione jest coś w rodzaju mini-Majdanu gdzie wojskowi prowadzą zbiórkę pieniędzy na ATO i w zasadzie tyle.
Czasem jakieś protesty w tym miejscu wybuchają drobne - ale nikt nie ginie, nikt do nikogo nie strzela i o ile się mocno nie postarasz to nawet ich nie zauważysz :D .

Co masz na myśli mówiąc że sytuacja w tym regionie robi się niebezpieczna? Ostatnie ostrzeżenie MSZ dotyczące Odessy pochodzi z 2014 jeszcze...
Jeżeli się obawiasz czegokolwiek - zapisz sobie nr do konsulatów polskich i miej w telefonie + zarejestruj się w Odyseuszu.

Moim zdaniem możesz śmiało jechać.

watergate
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wakacje Odessa 2016

Post autor: watergate » pt 19 sie, 2016 18:18

Byłem w Odessie jeszcze w środę i wszystko było ok. Żadnych uzbrojonych patroli czy poczucia zagrożenia. Na ulicach tłumy turystów. Nikt z poznanych Ukraińców nie wyrażał obaw związanych z Rosją czy aktami terroru. Jedynych żołnierzy pod bronią widziałem na dworcu morskim - pełnili wartę przy włoskim żaglowcu szkolnym... Wydaje się, że służby bardziej absorbowała sobotnia parada równości niż zagrożenie ze strony Rosji.

Też byłem tym nieco zdziwiony, bo czytałem dużo o niestabilnej sytuacji itp., ale niczego takiego nie zauważyłem na ulicach. Ostatnie ostrzeżenie dot. Ukrainy z MSZ, które ja widziałem, jest z lutego 2015 i dotyczy wschodniej części kraju.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wakacje Odessa 2016

Post autor: pietia » pt 19 sie, 2016 20:08

Wydaje mi się, że to ostrzeżenie wisi tam od maja 2014, kiedy to przez moment rzeczywiście było w Odessie nerwowo

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Wakacje Odessa 2016

Post autor: barciur » pt 19 sie, 2016 21:06

Jak ktoś jedzie przez Lwów to jednak lepiej tam wymieniać PLN. Dolary czy Euro stoją tak jak we Lwowie, ale na złotówkę kurs sporo gorszy. Najlepszy jaki widziałem był 6,10 kiedy we Lwowie skupowano PLN za 6,70!

B_28
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje Odessa 2016

Post autor: B_28 » pt 19 sie, 2016 21:47

Jedź, baw się, wypoczywaj,
nie narzekaj tylko na ruskich,
bo dużo mieszkańców Odessy to ruscy,
tylko ze ukraińscy
POZDRAWIAM!!!

rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Wakacje Odessa 2016

Post autor: rudolviv74 » pt 19 sie, 2016 22:29

Parę dni temu wróciłem z Zatoki. Jak ktoś ma jakieś pytania niech pisze śmiało.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Wakacje Odessa 2016

Post autor: gorodok » pn 22 sie, 2016 07:34

Wróciłem z Odessy - byłem 5 dni - nocowałem w hostelu/guest house Tapki https://tapki-hostel.com.ua/ Zdecydowanie polecam - jest czysto, zrobione z gustem, można odczuć atmosferę typowego mieszkanka.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ