Wakacje w KIJOWIE 2017

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: fijalkowski » pn 05 cze, 2017 20:03

Cześć wszystkim,

Jutro wylatuje na wakacje do Kijowa.
Bez jakiegokolwiek planu, oprócz zarezewowanego hotelu. Na 7 dni, wylot powrotny 16:40, w poniedziałek.
Nie będzie to moja pierwsza wizyta w Kijowie.

Czy ktoś coś poleca ciekawego do odwiedzenia w Kijowie i okolicach bliższych oraz dalszych??
A może kroś z formu jest w Kijowie i chce się spokać?
Może potrzeba komuś jakieś świeże informacje z Kijowa??

Pozdrawiam,
Kamil

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: gorodok » pn 05 cze, 2017 20:22

W okolicach sprawdź Czernihów - choć osobiście nie byłem, ale podobno tam zostało nawet więcej zabytkowych cerkwi niż w Kijowie...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: pietia » pn 05 cze, 2017 20:41

Tradycyjne kijowskie "must see" to oczywiście Ławra, Park Maryjski, Wołodymirśka Hirka, monastyry Michajłowski i Sofijski, Andrijiwśkij Uzwiz, Podił. Plus oczywiście Chreszczatyk z Majdanem
Mając w zapasie tydzień , czasu jest naprawdę sporo. Warto wtedy wyskoczyć do skansenu Pyrohowo (ogromne terytorium, można wypożyczyć rower na miejscu).Dojazd trolejbusem 11 ze stacji Wystawkowy Centr do końcowego przystanku, i jeszcze jakieś 10 min z buta.
Z trochę dalszych okolic, poza wspomnianym Czernihowem, polecić mogę Humań, ze słynnym parkiem Sofijiwka (Zofiówka), szrutki odchodzą co godzinę z tego pseudodworca na Petlury, przejazd trwa ok. 3 godzin, więc to wyprawa na cały dzień.
No i można spróbować któregoś z tych Czarnobyl-tourów

Awatar użytkownika
redakta RUDY
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Kontakt:

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: redakta RUDY » wt 06 cze, 2017 02:17

Ja proponuje pojechać na stację Hydropark, taka na wyspie, gdzie metro jedzie na powierzchni, tam poszukać wypożyczalni kajaków i opłynąć wyspy.
Przy metrze oczywiście knajpy i komercha, ale dalej super klimat dzikiej rzeki. A wszystko praktycznie w centrum. Takie atrakcje tylko w Kijowie. O cenie za kajak niema co pisać :-)

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: arko » wt 06 cze, 2017 08:13

Jest wiele "ciekawych" miejsc w Kijowie i okolicach np;
prywatna willa"Межигір'я" byłego prezydenta Janukowicza
muzeum M.Bułhakowa
muzeum lotnictwa przy lotnisku Żuliany
cmentarz w Bykowni,cmentarz Bajkowy
aquapark Dream Island ..... itd....

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: mago » pn 03 lip, 2017 18:31

Będąc w Kijowie, może skuszę się na wyjazd do Czarnobyla :D czy ktoś orientuje się w ofercie lokalnych biur i może konkretne polecić ? Z tego co słyszałem, będąc na miejscu w Kijowie, zorganizowanie takiego wypadu z Kijowa nie jest trudne. Ceny od osoby za 1 dniową wycieczkę - 100$. Czy da się znaleźć coś tańszego ? To była oferta z biura nastawionego głównie na obcokrajowa.
pieniądzewpodróży.pl

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: fijalkowski » pn 03 lip, 2017 20:51

Ogolnie na wyjazdy do Czartobyla, sa ceny dla Ukraincow i inastroncow :) I ponizej 100$, nie zdnajdzie, mkze za 90$ :mrgreen:

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: mago » pn 03 lip, 2017 22:44

fijalkowski pisze:Ogolnie na wyjazdy do Czartobyla, sa ceny dla Ukraincow i inastroncow :) I ponizej 100$, nie zdnajdzie, mkze za 90$ :mrgreen:
Kamilu, czy byłeś może na takiej wycieczce ? Możesz powiedzieć czy warto pojechać na 1 dzień czy na 2 dni ? Byłeś w sterowni ? 8) Tematem Czarnobyla interesuję się prywatnie, więc chciałbym skorzystać z okazji :mrgreen:
pieniądzewpodróży.pl

wujektadek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: wujektadek » wt 04 lip, 2017 10:30

Jeśli chodzi o Czarnobyl to wycieczka jednodniowa dla osoby, która żywo interesuje się tematem to ZDECYDOWANIE za krótko. Potrzeba minimum 2 dni w strefie żeby cokolwiek zobaczyć. Dla kogoś kto chce tylko odhaczyć Prypeć myślę, że jeden dzień starczy.

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: mago » wt 04 lip, 2017 12:45

wujektadek pisze:Jeśli chodzi o Czarnobyl to wycieczka jednodniowa dla osoby, która żywo interesuje się tematem to ZDECYDOWANIE za krótko. Potrzeba minimum 2 dni w strefie żeby cokolwiek zobaczyć. Dla kogoś kto chce tylko odhaczyć Prypeć myślę, że jeden dzień starczy.
Czy orientujesz się ile należy dopłacić do 2 dniowej ?

Pytanie do wszystkich, jak kształtują się ceny w Kijowie w porównaniu do Lwowa ?
pieniądzewpodróży.pl

wujektadek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: wujektadek » wt 04 lip, 2017 13:46

Jeśli naprawdę interesuje cię temat Czarnobyla&Prypeci&Oka Moskwy to polecam odłożyć kasę i ruszyć z polską ekipą, która zna temat od podszewki. Te wycieczki jednodniowe to objazdówka dla Chińczyków z aparatami (z całym szacunkiem dla Chińczyków ;) )

napromieniowani.pl (szukaj na facebook)

stefazero.org

http://www.alienatours.pl/

Co do cen w Kijowie. Są knajpy gdzie wydasz na obiad 1000 zł i są knajpy gdzie wydasz 30 zł i najesz się porządnie. Ceny są raczej zbliżone. Rzekłbym, że Lwów w perspektywie czterech lat zdrożał o 30-40 %

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: mago » wt 04 lip, 2017 15:12

wujektadek pisze:Jeśli naprawdę interesuje cię temat Czarnobyla&Prypeci&Oka Moskwy to polecam odłożyć kasę i ruszyć z polską ekipą, która zna temat od podszewki. Te wycieczki jednodniowe to objazdówka dla Chińczyków z aparatami (z całym szacunkiem dla Chińczyków ;) )

napromieniowani.pl (szukaj na facebook)

stefazero.org

http://www.alienatours.pl/

Co do cen w Kijowie. Są knajpy gdzie wydasz na obiad 1000 zł i są knajpy gdzie wydasz 30 zł i najesz się porządnie. Ceny są raczej zbliżone. Rzekłbym, że Lwów w perspektywie czterech lat zdrożał o 30-40 %
Znam te grupy/biura, nawet kiedyś się przymierzałem, ale nie udało się. Teraz kiedy już jadę do Kijowa, zastanawiam się czy nie skorzystać z okazji. Z racji tego, że temat mnie interesuje, to myślałem nad dwu dniowym wypadem. Ewentualnie 1 dniowy, to zawsze lepsza opcja, niż w ogóle nic nie zobaczyć. Nie wiadomo kiedy będzie następny raz ;-) Z drugiej strony jadę z osobą, która nie chce tam siedzieć dłużej niż jeden dzień, więc nie wiem czy w ogóle, z ciężkim sercem, ale odpuścić temat. Na osłodę goryczy zwiedzić sobie Muzeum Czarnobyla w Kijowie. Podobno mocno daje radę. A w zamian pojechać na inny trip np. do Czernihowa albo Humania.
pieniądzewpodróży.pl

wujektadek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: wujektadek » wt 04 lip, 2017 15:39

Koniecznie zobacz Dom Janukowycza pod Kijowem. Z uliczki obok Majdanu odjeżdżają busiki za jakieś nieduże pieniądze. Skurczybyk tyle nakradł, że człowiek chodzi po tej posiadłości i zbiera szczękę z podłogi ;) Można sobie na miejscu rowerki wypożyczyć i zjechać całą posiadłość.

Na nocne imprezowanie polecam ci nadbrzeże Dniepru przy Hydroparku (stacja metra). Fajny klimat. W sumie po drugiej stronie też się sporo dzieje przy bulwarach. Bardzo fajne knajpy są też na Padole. Ogólnie Kijów to miasto z klimatem. Zawsze chętnie tam wracam.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: pietia » wt 04 lip, 2017 16:54

wujektadek pisze:Koniecznie zobacz Dom Janukowycza pod Kijowem. Z uliczki obok Majdanu odjeżdżają busiki za jakieś nieduże pieniądze. Skurczybyk tyle nakradł, że człowiek chodzi po tej posiadłości i zbiera szczękę z podłogi Można sobie na miejscu rowerki wypożyczyć i zjechać całą posiadłość.
Te busiki spod Majdanu akurat są dość drogie.Taniej wyjdzie dojechać regularną szrutką ze stacji metra Herojiw Dnipra

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: mago » czw 06 lip, 2017 12:09

pietia pisze:
wujektadek pisze:Koniecznie zobacz Dom Janukowycza pod Kijowem. Z uliczki obok Majdanu odjeżdżają busiki za jakieś nieduże pieniądze. Skurczybyk tyle nakradł, że człowiek chodzi po tej posiadłości i zbiera szczękę z podłogi Można sobie na miejscu rowerki wypożyczyć i zjechać całą posiadłość.
Te busiki spod Majdanu akurat są dość drogie.Taniej wyjdzie dojechać regularną szrutką ze stacji metra Herojiw Dnipra
Pietia, proszę o informację na jakich zasadach odbywa się zakup biletów na przejazd transportem "powierzchniowym" ;-) tj. marszrutka, bus, trolejbus, kolejka naziemna(?). Metro mam obcykane. Czytam sprzeczne informację. W rutce u kierowcy lub u "biletera" ? W busach można się spodziewać automatu ? Jak z trolejbusami. Jak funkcjonuje komunikacja nocna ? Co z biletem łączonym tzw. "próżnym" ;-)

Dla każdego kto szuka połączeń w Kijowie polecam stronę https://www.eway.in.ua/en/cities/kyiv niestety nie mogę ustawić tam godziny/czasu. Pokazany jest ogólny schemat i od której do której kursuje dany transport. Nie mniej strona jest b. pomocna.
pieniądzewpodróży.pl

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: gorodok » czw 06 lip, 2017 13:45

mago pisze:
pietia pisze:
Pietia, proszę o informację na jakich zasadach odbywa się zakup biletów na przejazd transportem "powierzchniowym" ;-) tj. marszrutka, bus, trolejbus, kolejka naziemna(?). Metro mam obcykane. Czytam sprzeczne informację. W rutce u kierowcy lub u "biletera" ? W busach można się spodziewać automatu ? Jak z trolejbusami. Jak funkcjonuje komunikacja nocna ? Co z biletem łączonym tzw. "próżnym" ;-)
W autobusach,tramwajach i trolejbusach kijowskich są konduktorzy, którzy sprzedają bilety. W marszrutkach nie jeździłem ale tam chyba w ogóle nie ma biletów płacisz przy wejściu kierowcy. :) Co to jest kolejka naziemna? :?
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: arko » czw 06 lip, 2017 14:35

gorodok pisze:Co to jest kolejka naziemna?
zapewne chodzi mu o фунікулер cena przejazdu 3 UAH, żeton można kupić w kasie.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: pietia » czw 06 lip, 2017 21:23

mago pisze:
pietia pisze:

Dla każdego kto szuka połączeń w Kijowie polecam stronę https://www.eway.in.ua/en/cities/kyiv niestety nie mogę ustawić tam godziny/czasu. Pokazany jest ogólny schemat i od której do której kursuje dany transport. Nie mniej strona jest b. pomocna.
Na większość pytań odpowiedzieli już przedpiścy, czasem (zwłaszcza wieczorami) może się zdarzyć, że w tramwaju/autobusie/trolejbusie nie ma konduktora, wówczas bilety powinien sprzedać kierowca/motorniczy. Nalezy też pamiętać, że bilet kupiony u konduktora lub kierowcy trzeba jeszcze skasować.
Komunikacja nocna jest raczej szczątkowa, tylko kilka linii trolejbusowych lub autobusowych. Polecam stronę www.kpt.kiev.ua, są tam schematy i rozkłady wszystkich linii municypalnych (bez większości szrutek, ale te z reguły jeżdżą dość często)

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: mago » pt 07 lip, 2017 14:36

Zauważyłem, że nocna komunikacja praktycznie nie istnieje :D pozostaje taxi. Możemy więc płynnie przejść do tegoż tematu :mrgreen: Czy są jakieś korporacje, którym można mniej lub bardziej zaufać, jeżeli będę zmuszony łapać z marszu ? Zamierzam też zamawiać z telefonu.
pieniądzewpodróży.pl

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: fijalkowski » pt 07 lip, 2017 14:38

mago pisze:Zauważyłem, że nocna komunikacja praktycznie nie istnieje :D pozostaje taxi. Możemy więc płynnie przejść do tegoż tematu :mrgreen: Czy są jakieś korporacje, którym można mniej lub bardziej zaufać, jeżeli będę zmuszony łapać z marszu ? Zamierzam też zamawiać z telefonu.
Polecam Uber! Bardzo niskie ceny :)

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: gucio1955 » pt 07 lip, 2017 14:40

Mnie interesują koszty zwiedzania Ławry. Pytam bo mam trochę sprzeczne informacje.
Wstęp /Górna/ to 50 UAH, dzwonnica - 35 ?????
Za pozwolenie robienia zdjęć ??????
Czy za wstęp do wnętrz też się płaci ?
W pieczarach / Dolna / trzeba wykupić świeczkę ?

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: fijalkowski » pt 07 lip, 2017 14:44

gucio1955 pisze:Mnie interesują koszty zwiedzania Ławry. Pytam bo mam trochę sprzeczne informacje.
Ja chodze do Lawry i nic nie place, jak sie idzie na jakies muzea to sa bilety, ale nie pamietam co jak bo juz lata nie bylem :) Pieczary bezplatnie sa strzalki ,,wejscie do pieczar''

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: arko » pt 07 lip, 2017 15:49

Jak wyżej - wejście na teren jest bezpłatne a później płatna część muzealna.
Ceny biletów http://kplavra.kiev.ua/ua/tickets_ua

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: lukaszb1986 » pt 07 lip, 2017 15:49

fijalkowski pisze:
gucio1955 pisze:Mnie interesują koszty zwiedzania Ławry. Pytam bo mam trochę sprzeczne informacje.
Ja chodze do Lawry i nic nie place, jak sie idzie na jakies muzea to sa bilety, ale nie pamietam co jak bo juz lata nie bylem :) Pieczary bezplatnie sa strzalki ,,wejscie do pieczar''
Nie płaci się za wejście na Dolne Ławry. Górne 50 UAH, teoretycznie w godz. 6-9 rano można wejść za darmo. Byłem 2 lata to za dzwonnica 10 hrywien

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: gucio1955 » pt 07 lip, 2017 17:03

arko pisze:Jak wyżej - wejście na teren jest bezpłatne a później płatna część muzealna.
O ile dobrze tłumaczę z tego cennika to :
Wejście na teren - 25 UAH /piszecie że 50 /
Wejście na dzwonnice - 50 UAH
Wystawa miniatur - 50 /to mnie nie interesuje/
Wejście na jakieś wystawy - 70
Po powrocie opiszę jak jest.

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: mago » pt 07 lip, 2017 21:30

gucio1955 pisze:
arko pisze:Jak wyżej - wejście na teren jest bezpłatne a później płatna część muzealna.
O ile dobrze tłumaczę z tego cennika to :
Wejście na teren - 25 UAH /piszecie że 50 /
Wejście na dzwonnice - 50 UAH
Wystawa miniatur - 50 /to mnie nie interesuje/
Wejście na jakieś wystawy - 70
Po powrocie opiszę jak jest.
Daj znać, każde info na temat Kijowa mile widziane, kiedy się wybierasz ?
pieniądzewpodróży.pl

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: gucio1955 » sob 08 lip, 2017 00:36

20 lipca pociągiem z Przemyśla.

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: mago » sob 08 lip, 2017 17:53

Co polecacie jako warte odwiedzenia z Kijowa, Humań czy Czernihów, a może Biała Cerkiew ? W Humaniu główną "atrakcją" jest Sofijewka. Czernihów architektura sakralna. Może polecicie coś innego ? (oprócz Czarnobyla :D ) podobno niedaleko Kijowa jest park etnograficzny z ukraińską architekturą ludową. Coś jak Gaj Szewczenki (który mi osobiście bardzo się podobał). Słucham propozycji.
pieniądzewpodróży.pl

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: fijalkowski » sob 08 lip, 2017 18:44

gucio1955 pisze:20 lipca pociągiem z Przemyśla.
Buuu zazdrosze, ja nie wczesniej niz za 2 m-ce

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Wakacje w KIJOWIE 2017

Post autor: fijalkowski » sob 08 lip, 2017 18:45

mago pisze:Co polecacie jako warte odwiedzenia z Kijowa, Humań czy Czernihów, a może Biała Cerkiew ? W Humaniu główną "atrakcją" jest Sofijewka. Czernihów architektura sakralna. Może polecicie coś innego ? (oprócz Czarnobyla :D ) podobno niedaleko Kijowa jest park etnograficzny z ukraińską architekturą ludową. Coś jak Gaj Szewczenki (który mi osobiście bardzo się podobał). Słucham propozycji.

Tak, Muzeum Architekty Ludowej, trolejbus nr 11, wies Pyrohovo
Trolejbus odjezdza z M ,,Ipodrom"

PS

Moze ktos byl w Bialej Cerkwi??

ODPOWIEDZ