Wynajem samochodu na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
00lsen
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: 00lsen » pn 14 sie, 2017 16:17

Cześć!

Organizuję wyjazd na Ukrainę dla gości z Kanady (mają polsko-ukraińskie korzenie). Chcielibyśmy uniknąć stania w korku na granicy polsko-ukraińskiej, przejść ją na piechotę i w Szegini wsiąść do wynajętego wcześniej samochodu. Być może ktoś z Was orientuje się, która firma byłaby najlepsza dla tej usługi (wypożyczenie samochodu na 3 doby + podstawienie i odebrania auta spod granicy)? Najlepiej pewnie skontaktować się z którąś wypożyczalnią w Lwowie, wysłałem kilka zapytań, czy mogliby coś takiego zaoferować, ale póki co cisza albo odpisują po ukraińsku (znam język, ale to dobrze nie wróży na przyszłość). Najlepiej jakby to była międzynarodowa firma a nie typu Artyom i Spółka.

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: vincent » wt 15 sie, 2017 23:29

Pytanie zasadnicze ile osób?
Bo jeśli dużo i nie chodzi o to, żeby na tym zarobić to dałbym zarobić innym:
http://bieszczader.pl/ukraina/
Pierwszy mój pobyt to jednodniowa wycieczka z nawiedzoną panią Teresą i super przewodnikiem Grześkiem, który trochę może ubarwiał swe opowieści, żeby jechać następnym razem z nimi.
Polecam ich jeśli chodzi o wstęp do poznania tych terenów, aczkolwiek drugi raz wybraliśmy się sami, kolejny sami, a w tym roku w Kijowie i Kamieńcu Podolskim i Chmielnickim byliśmy i nadal nikt nas nie zabił i nie zastrzelił choć pani Teresa zakazała filmowania jej, bo grożą jej łagry! I pogłaskać jakiegoś tam księdza trzeba było na cmentarzu, to wtedy cud będzie.
A mówili jeszcze, że w Lwowie jeśli nie zje się obiadu w Premierze Lwowskiej to sranie na potęgę murowane.
Dementuję te kłamstwa.
Aczkolwiek Premiera Lwowska i smaczna i tania, tylko lepiej tam kupić coś samemu niż przez pośrednika.

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » ndz 20 sie, 2017 01:02

Jeśli Twoi goście dysponują odpowiednim budżetem (a zakładam, że tak) to nie bawiłbym się w wypożyczalnie, tylko Pana Andrieja wynająć z samochodem, opłacić Panu Andriejowi też hotel, zaprosić na obiad i już. Macie na te kilka dni szofera na każde wasze skinienie, jeszcze się na tylnym siedzeniu miodówką będziecie raczyć... Jeśli przysłowiowy Pan Andriej ma olej w głowie i nie jest chytry ja baba z Radomia to pewnie cena nie powinna przekroczyć 200zł za dobę + paliwo (no i oczywiście świadczenia dla Pana Andrieja po Waszej stronie.

Od ponad 6 lat jeżdżę zawodowo samochodem, obecnie ciężarowym. Czuję się pewnie na drodze, nie mam z tym problemu. Ukraińskie drogi były dla mnie do przyjęcia. Ktoś, kto od 25lat jeździ do pracy 6 pasmową autostradą może mieć z nimi spory kłopot. Nie zrozum mnie źle. Chcę jedyne byś wziął pod uwagę aspekt realiów jazdy po ukraińskich drogach.
vincent pisze:A mówili jeszcze, że w Lwowie jeśli nie zje się obiadu w Premierze Lwowskiej to sranie na potęgę murowane.
Dementuję te kłamstwa.
Aczkolwiek Premiera Lwowska i smaczna i tania, tylko lepiej tam kupić coś samemu niż przez pośrednika.
Tak to kłamstwa. Na Premierze Lwowskiej świat się nie kończy. W czerwcu byłem tam po raz pierwszy wiedziony zachwytami mniej obeznanego we Lwowie kolegi. Jest to poprawna knajpa ale wkurwia mnie fakt, że barszcz w polskim menu kosztuje 30uah a w ukrainskim 20uah (czy 25). Pan kelner ochoczo chciał nam wymienić na polskie, ukraińskie menu, które znaleźliśmy stoliku. Sorry, omijam takie miejsca. I placek po węgiersku nie był tak dobry jak go opisywał. Dobre dla wycieczki z PTTK

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 30 sie, 2017 13:27

00lsen pisze:Cześć!

Organizuję wyjazd na Ukrainę dla gości z Kanady (mają polsko-ukraińskie korzenie). Chcielibyśmy uniknąć stania w korku na granicy polsko-ukraińskiej, przejść ją na piechotę i w Szegini wsiąść do wynajętego wcześniej samochodu. Być może ktoś z Was orientuje się, która firma byłaby najlepsza dla tej usługi (wypożyczenie samochodu na 3 doby + podstawienie i odebrania auta spod granicy)? Najlepiej pewnie skontaktować się z którąś wypożyczalnią w Lwowie, wysłałem kilka zapytań, czy mogliby coś takiego zaoferować, ale póki co cisza albo odpisują po ukraińsku (znam język, ale to dobrze nie wróży na przyszłość). Najlepiej jakby to była międzynarodowa firma a nie typu Artyom i Spółka.
Nie zrozum mnie źle, ale nie rozumiem, jak można najpierw brać na siebie odpowiedzialność organizowania czegokolwiek (szczególnie na Ukrainie i szczególnie transportu, co jest rzeczą odpowiedzialną, ponieważ odpowiada się za bezpieczeństwo gości) nie robiąc wstępnego rozeznania. Nie pytam już nawet o to czy byłeś kiedykolwiek na Ukrainie, a wydaje mi się, że nie byłeś, bo z tego co widzę masz zachodnioeuropejskie podejście do tej całej sprawy (liczysz na ogólnoeuropejskie standardy obsługi klienta na Ukrainie ? dlaczego odbierasz odpisywanie po ukraińsku jako zły znak ? może nie znają angielskiego, to nie powinno dziwić nawet we Lwowie) ale zostawmy już te dywagacje na boku.

Napiszę tak, najlepiej jak już ktoś wyżej Ci doradził. Załatw sobie prywatnego kierowcę na granicy, ustal z nim zasady gry, dogadaj się w sprawie ceny i tyle. Ja na Twoim miejscu przeszedł bym granicę wcześniej od twoich gości np. godzinkę wcześniej i będąc już na miejscu organizował transport, tak żeby być gotowym jak tamci przekroczą granicę.
pieniądzewpodróży.pl

ODPOWIEDZ