Motocykle i części z Ukrainy

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kamilozaba1995
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kamilozaba1995 » ndz 22 paź, 2017 01:51

Witam. Pewnie już było dużo śmiałków co chcieli pojechać na takie zakupy. Chciałbym się zapytać jak z bezpieczeństwem w kraju. Dogadałem się z sprzedawca w Kijowie ze skompletował by mi części które są No 2/3 razy tańsze a posiadając 6 sztuk do remontu to właśnie tyle przyoszczedze. Jakie mogły by mnie spotkać niemile sytuacje załóżmy na granicy ? Zamówienie na około 2000tys zlotych, dodam ze części to drobiazgi typu opony, gazniki i inne pierdoly które zmieszczą się w bagażniku ale z racji tego ze będę tam jechał tyle kilometrów to ich będzie tyle ile tam właśnie wejdzie żeby maksymalnie wykorzystać wyjazd... I pytanie czy się nie przyczepia do tego? Czy to ze strony ukraińskiej czy polskiej. Wszystko na użytek własny. Jak to zrobić żeby nie było żadnych dodatkowych opłat prócz paliwa.

Druga sprawa ale to na przyszłość odnośnie kupna motocykla i jego sprowadzenie. Wiem ze potrzebna jest umowa ze sprzedającym, SAD z granicy, potem opłata celna tłumaczenia i rejestracja. Ale czy to takie proste, jak wyglada rzeczywistość czy panowie zaczynał doszukiwać się jakiś nieprawidłowości z nadzieja na łapówkę, jaka by na taką okoliczność była stosowna ?

Następna sprawa jeśli bym chciał sprowadzić same dokumenty z rama czy jest to Wgl wykonalne? Czy uzyskam na to SAD na granicy czy to musi być cały motocykl.

Bebej
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Bebej » ndz 22 paź, 2017 19:00

2000 tys, to kupa forsy. Robi wrażenie.

kamilozaba1995
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kamilozaba1995 » pn 23 paź, 2017 00:56

Tylko taka sprawa ze wydając tam załóżmy 2k oszczędzam tu 3k bo sprzedawcy maja w pl przybitke minimum 2x i więcej, rozumiem ze maja firmy i musza płacić podatki, transport itd, rozumiem ludzi którzy maja jeden zaprzęg i kupują u nich części, ale mając 4 zaprzegi to szczerze mówiąc wole tam pojechać pozwiedzać i zrobić zakupy, przyoszczędzić kasę jak jest możliwość, lubiec mieć a nie wydawać żeby mieć więcej i tak dalej chyba każdy tak chce ;)

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: vincent » pn 23 paź, 2017 23:10

2000 tys to 2 miliony.
Naprawdę o takich kwotach piszesz?

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: tomeeek07 » wt 24 paź, 2017 12:29

vincent pisze:2000 tys to 2 miliony.
Naprawdę o takich kwotach piszesz?
Ja rozumiem, że chodzi o 2 tysiące złotych, czyli jakieś 15 000 UAH.
Nie wiem skąd się wzięły te dwa miliony u kolegi w powyższym poście. :D

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: vincent » wt 24 paź, 2017 22:57

Może dlatego, że nie chodziłem do gimnazjum.
2000 tysięcy złotych <> 2 tysiące złotych.
Cytuję "Zamówienie na około 2000tys zlotych".
Teraz OK? Zrozumiał? :)

Bebej
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Bebej » wt 24 paź, 2017 23:00

vincent pisze:Może dlatego, że nie chodziłem do gimnazjum.
Dlatego też wspomniałem że to kupa forsy. Też nie chodziłem do gimnazjum. Nie!!! Skłamałem, chadzałem, do córek na wywiadówki.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » pt 27 paź, 2017 03:12

Bebej pisze:
vincent pisze:Może dlatego, że nie chodziłem do gimnazjum.
Dlatego też wspomniałem że to kupa forsy. Też nie chodziłem do gimnazjum. Nie!!! Skłamałem, chadzałem, do córek na wywiadówki.
pozdrawiam z UK

Nie wiedzialem, ze jest wiecej forumowiczy z UK :)

meter30
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: meter30 » pt 27 paź, 2017 10:53

O takie rzeczy powinieneś bardziej pytać na forach motocyklowych, bo jak widzisz tu są sami doswiadczeni jedynie w składni czy fleksji. Ale dobrze, że trafiłeś na mnie. Jaki masz motor? Ja mam zaprzęg dolniaka napędowca. Odnośnie sprowadzenia motocykla jest świeżo i bardzo treściwie opisane pod poniższym linkiem.
http://forum.redmotorz.eu/viewtopic.php ... ht=#135445
Jeśli chodz zaś o części to byłem we wrześniu na Retro bazar Lwów i kupiłem parę gratów - skrzynia, lampka, komplet kluczy itd- w sumie nic wielkiego, około 5-6 rzeczy za około 350zł. Nikt się nie czepiał, zapytałem polskiego pogranicznika jak to jest. Dał mi delikatnie do zrozumienia, że drobnicy nikt się nie przyczepi, ale jeśli np będę wiózł cały motor w częściach albo dużo takich samych części np 10 lamp to już będzie problem. Na pewno Ukraińcom trzeba będzie dać w łapę, a na Polskiej stronie trzeba będzie mieć fakturę na części bądź umowę w ostateczności no i to wszystko oclić - 3.7% cła i 23% VAT. Jeśli będziesz wiózł dużo rzeczy używanych bez faktury czy umowy, to pogranicznik jak będzie złośliwy zakwalifikuje Ci to jako złom i nie wpuści w ogóle z tym do kraju. Zastanawiam się jak robią to Ukraińscy handlarze którzy przyjażdżają tu z częściami np na moto weteran bazar - pewnie mają układy z pogranicznikami...

ODPOWIEDZ