O ukraińskich alkoholach.

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
romario
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

O ukraińskich alkoholach.

Post autor: romario » pt 29 sie, 2008 19:34

Prawda to, że legalnie można przywieźć jedynie litr mocniejszych i 5 litrów piwa?

A tak przy okazji, w jakich trunkach gustujecie?? Ja wprawdzie zbyt wiele okazji do próbowania nie miałem, ale z tego co pamiętam, smakowała mi wódka Nemiroff z papryczką i piwo Lvivskie.
Ostatnio zmieniony ndz 23 sie, 2009 13:15 przez romario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 29 sie, 2008 20:10

Przepisy - przepisami ale liczy się rozsądek. Jak nieco przekroczysz to nikt nic ci nie zrobi. Nemirov i lvivskie bardzo ładnie wchodzi. Ale liczy się również własny gust i smak. Z piw mi smakuje jeszcze: krymskie, dnipro i desant. Z koniaków - Kotebel - 3 gwiazdy. Win jest bez liku wyśmienita Masandra za około 100 hrw, ciekawy w smaku mózgotrzep Kimmeria za 13 hrw.

ps

Ostatnio przywiozłem : 2 koniaki, 3 wódki, 2 wina, kilka piwek
Ostatnio zmieniony sob 30 sie, 2008 14:04 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
jaco
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: jaco » sob 30 sie, 2008 12:51

z piw bardzo lubię Lvivskie, Obolon, i Slavutycz.
z wódek Chortycja i czarny Nemirov i berezówka ;)
polecam też nalewki/likiery np. Wysznia z Szokoladom :)
a wino? krymskie wina są dobre :) jedyne czego nie polecam to 'try topory' (wino o nazwie '777') może i dobre ale bardzo zdradliwe :P
romario pisze:Prawda to, że legalnie można przywieźć jedynie litr mocniejszych i 5 litrów piwa?
do tego jeszcze o ile pamiętam 2 litry wina. Dużo zależy od celnika, jeden przymknie oko, inny wogóle Cię nie sprawdzi prawie(jak wracaliśmy z plecakami z tygodniowego wyjazdu to celnicy sprawdzali nam tylko reklamówki a plecaki to już nie). Ogólnie radzę nie przenosic za duzo ponad normę :)

piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g » sob 30 sie, 2008 13:30

Jako wódki lubię - Ukrainka, Niemiroffy, Chlebny Dar, 5 kopiejek
Jako piwo lubię przede wszystkim Obołona Switłego i Premium, Lwiwskie Switłe, trochę mniej mi przypadł do gustu Slawutycz i Czernigiwickie:)

inaola
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: inaola » ndz 31 sie, 2008 11:56

witam!
Wraz z 9-osobową ekipą degustowałam co się da, no moze prócz win poniżej 12hrw. i najtańszych wódek( bo najdroższe i tak są tanie;)

Każdy miał swoich faworytów wśród napojów alk., prym wśród piw wiodło Lvivskie, Slawutycz Premium, Obolon , a ostatnio przypominający Specjala, odkryty przez przypadek Slawutycz Micne.
Z wódek Chlibnyj Dar, rózne rodzaje Nemiroffa, Nemifofki,np brzozowa, poza tym wódki z miodem i cytrynówki.
Wina Inkerman, Koktebel, Massandra, np.kupowana u źródła na rozlew za 40-60hrw kilka gatunków, biała, różowa i czerwona- niesamowity aromat i smak winogron, prosto z plastikowej butelki od dziewuszki recytującej przy drodze zalety danego szczepu!!

Są jeszcze gotowe drinki, koktajle 7-8%alk. za około 2zł, szeroki asortyment, gazowane i niegaz., wachlarz smaków, ale nie każdy lubi...

Smacznego życzę!

Co do przewożenia, to jak przedmówcy-2 tyg temu wiozłam odrobinę wiecej niż można-'pamiątki dla rodziny, panie celniku;)'

Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gollum » ndz 31 sie, 2008 15:01

inaola pisze:Massandra, np.kupowana u źródła na rozlew za 40-60hrw kilka gatunków, biała, różowa i czerwona- niesamowity aromat i smak winogron, prosto z plastikowej butelki od dziewuszki recytującej przy drodze zalety danego szczepu!!
O tak! Zwlaszcza czerwone, a raczej czarne. Mocne, slodkie, ale bez przesady, aromatyczne... Zona nie lubi win, ale to jedno jej tak smakowalo, ze sama stopniowo obalila 1,5-litrowa butelke. Ja zdazylem tylko korek powachac. Ale warto bylo...
A z piw to w zasadzie tylko ciemne Bila Nicz - pozostale zblizone jakoscia i smakiem do naszych.
No i oczywiscie wodka paprykowa

Awatar użytkownika
jaco
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: jaco » ndz 31 sie, 2008 15:10

Gollum pisze:A z piw to w zasadzie tylko ciemne Bila Nicz - pozostale zblizone jakoscia i smakiem do naszych.
Kwestia gustu. 'Bila nicz' jest dośc specyficzna w smaku, jedno mogę wypic dla smaku ale więcej jest dla mnie mulące. Ukraińskie piwa są inne niż polskie, zazwyczaj lekkie(ok 4 volta) ale jak dla mnie bardzo smaczne :)

Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gollum » śr 03 wrz, 2008 22:04

jaco pisze:'Bila nicz' jest dośc specyficzna w smaku, jedno mogę wypic dla smaku ale więcej jest dla mnie mulące.
Bo i tyle sie go powinno wypijac. Ewentualnie dwa, gdy bardzo chce sie pic

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » śr 03 wrz, 2008 22:38

wiecej to mozna wypic desantow specnazow.proponuje 2 razy po 2 litry)))))))))

Awatar użytkownika
philip
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: philip » czw 04 wrz, 2008 16:37

Gollum pisze:z piw to w zasadzie tylko ciemne Bila Nicz
:lol: Dla każdego polecam spróbować - nie musi się podobać, ale spróbować warto :!:
Z wódek to zdecydowanie schłodzoną "Brzozówkę" - "как водичка" :wink:

Meister
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Meister » czw 18 wrz, 2008 19:23

philip pisze:
:lol: Dla każdego polecam spróbować - nie musi się podobać, ale spróbować warto :!:
Czy chodzi o Nemiroffa ??? Jeśli tak to właśnie kupiłem brzozowego. Zobaczymy czy rzeczywiście jest godny uwagi :P

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 23 wrz, 2008 21:45

Bardzo dobre są wszelkie wyroby z etykietka Masandra, piwo Korona (galicka). Polecam również wina , które posiadają na etykietce scenki rodzajowe starożytnych greków. W cenie od 19 -30 hrw. Mi osobiście bardzo smakują - jako smakoszowi :D .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
jaco
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: jaco » czw 25 wrz, 2008 14:22

roberT/TANAIS pisze:piwo Korona (galicka)
ostatnio piłem pierwszy raz i rzeczywiście bardzo dobre :) polecam też Czernihiwske :)

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka » czw 25 wrz, 2008 14:55

a ja najbardziej lubię lwowskie
i longery :wink:

młoda
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: młoda » czw 25 wrz, 2008 17:25

Sama ze względu na wiek nie jestem znawcą alkoholi, jednak mój ojciec często jeździ i przywozi za każdym razem z wódek Chlibnyj Dar albo Niemiroffa, z wina tylko i wyłącznie Kagor, do tego takie kolorowe likiery bodajże Amore. I piwo Chmilne czy jakoś tak. Chmielniaki na to mówi ;) :D Żeby nie było, nie wiem jak smakuje, ale rodzice mówią, że dobre ;) A z przewożeniem to nie ma problemu, znam faceta, który przywozi zgrzewkę (dosłownie) win, jeździ średnio co dwa tygodnie i zawsze bez przypału.
"Powierzam swoją duszę dowolnemu bogu, który będzie w stanie ją znaleźć"

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK » czw 25 wrz, 2008 20:26

Meister pisze:
philip pisze:
Czy chodzi o Nemiroffa ??? Jeśli tak to właśnie kupiłem brzozowego. Zobaczymy czy rzeczywiście jest godny uwagi :P

tak nemiroff brzozuweczka - wypas, najlepiej zapijac cola zostaje tylko sympatyczny pozmak brzozowki

co do piw pilem glownie ob... cos tam.. heheh i lwowskie wramach wspierania polskiego miasta

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka » czw 25 wrz, 2008 20:38

JDJK pisze:ob... cos
zapewne chodzi o obolon :wink:

stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stgik » pn 29 wrz, 2008 21:52

A co powiecie o Coca-Coli w smaku waniliowym? Piliście coś takiego kiedyś? Ostatnio kupiliśmy ją we Lwowie - jest ona niedostępna w Polsce!! Pychota! :lol:

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka » pn 29 wrz, 2008 23:32

stgik pisze:A co powiecie o Coca-Coli w smaku waniliowym? Piliście coś takiego kiedyś
a pilismy 8)
rzeczywiście dobre.
w polsce też to było jakiś czas temu ale chyba szybciej tą coca-colę wycofali niż ją wprowadzili :? podobno mała sprzedaż była, czy coś takiego :?

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » wt 30 wrz, 2008 01:01

waniliowa Cola super...podobnie jak produkt Pepsi "Dr Pepper"...
jedno i drugie nie dostępne w Polsce...szkoda...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

kotecek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kotecek » sob 04 paź, 2008 13:06

a ja polecam wina z winiarni Koktebel, naprawdę dobre (też jestem smakoszem win :P) piwka obolon też niczemu sobie. Jeśli ktoś ma w planach odwiedzić Ałusztę to polecam domowe winiarnie, przy bulwarze nad morzem jest trochę schowanych w piwnicach winiarni, naprawdę fajny klimat i można upajać się aromatem win wiszącym w powietrzu :)

trochę gorzej jest jak się wstaje od stołu i chce się iść do domu bo te domowe wina wchodzą trochę w głowę :P

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka » sob 04 paź, 2008 15:08

całkiem całkiem jest też wino kahor :wink:

qwerty1
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: qwerty1 » sob 04 paź, 2008 19:48

Dr Peppera mozna tez dostac w PL, np. u mnie w osiedlowym :D
piwko Obolon jest całkiem całkiem i koniaczki z Koktebelu też :)
Nie polecam za to różowego półsłodkiego Igristoje z Zawodu Nowyj Swjet za 25hr.... :/

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 » śr 22 paź, 2008 23:28

Babcia parę lat temu przywiozła z Ukrainy ciekawy alkohol, z wyglądu i mocy przypomina żołądkowa gorzka tylko ze kosztuje grosze i jest sprzedawany w aptece jako lekarstwo orientuje się ktoś jak się nazywa ten specyfik :?:

wowi5
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: wowi5 » wt 28 paź, 2008 19:24

Tak jest taki specyfik w aptece nazywa sie VIGOR :D

Awatar użytkownika
Zibi_UD
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Zibi_UD » pn 03 lis, 2008 21:08

Według mnie najlepsza wódka Ukraińska to Blagoff Apple (jabłkowa) serdecznie polecam!! z piwa oczywiście Львівське (Lvivske) co do win to się nie wypowiadam ponieważ nie mam pojęcia w tym temacie.

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 » wt 30 cze, 2009 15:36

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś » wt 30 cze, 2009 16:11

Dla powracających z poza EU, którzy chcą przywieść sobie trochę alkoholu i wyrobów tytoniowych przypomina, czego i ile można przywieźć by nie mieć problemów na granicy.

Limity obowiązujące przy przywozie alkoholu (dot. zarówno VAT, jak i akcyzy):
• wódka i inne napoje powstałe w wyniku destylacji (o mocy ponad 22%) oraz spirytus – bez podatku wwieźć można 1 litr (limit pozostaje bez zmian)
• napoje alkoholowe o mocy nieprzekraczającej 22% inne niż piwo i wina niemusujące – 2 litry (limit pozostaje bez zmian)
• wina niemusujące – 4 litry (limit podniesiony z obecnych 2 litrów)
• piwo – 16 litrów (dotychczas brak było formalnego limitu)

Limity obowiązujące przy przywozie wyrobów tytoniowych (wszystkie zmniejszone pięciokrotnie):
• papierosy – 40 sztuk (obecnie: 200 sztuk)
• cygaretki – 20 sztuk (obecnie: 100 sztuk)
• cygara – 10 sztuk (obecnie: 50 sztuk)
• tytoń do palenia – 50 gramów (obecnie: 250 gramów)

Przypominam, że te limity obowiązują dla osób niemieszkających w strefie przygranicznej.

Limity dla mieszkańców strefy przygranicznej:
• wódka i inne napoje powstałe w wyniku destylacji (o mocy ponad 22%) oraz spirytus – 0,5 litra
• napoje alkoholowe o mocy nieprzekraczającej 22% inne niż piwo i wina niemusujące - 0,5 litra
• wina niemusujące – 0,5 litra
• piwo – 2 litry

Limity przywozu wyrobów tytoniowych zostają bez zmian.
POWODZENIA

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » wt 30 cze, 2009 16:43

tak blagoff to hit.tylko ze chyba niezly chemik:)))).
jeszcze dobra i tania jest lvivska szlachetna-wodka,tania a nawet niezla:)
z piw 1 prywatna i stare misto.lvivske bylo dobre ale strasznie sie zj... a szkoda
bo bylo bardzo dobre.

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » czw 02 lip, 2009 00:18

Witam,

Kiedyś myślałem, że wina z Koktobla są super jednak w ubiegłym roku kupiłem wino z Sołnecznej Doliny i od tamtej pory zmieniłem zdanie. Piwo jak większość w tym wątku Lwiwskie a jeżeli chodzi o koniaki to zdecydowanie Koktobel i Zakarpacki oba 5 gwiazdek. Wódek nie piję jednak czasami przywożę, w moim domu najbardziej smakuje Niemirof Light oraz czarny, Horticja i ponoć Medov może być.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ