Pociąg Sanok-Chyrów

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 23 gru, 2010 14:42

piotrek_g pisze:Zastanawia mnie jak to jest, że na Białoruś cały czas pociągi śmigają i to przez 3 przejścia graniczne, a na Ukrainę już nie. Tam jest jakiś mały przemyt? Czy boją się gniewu Łukaszenki i nie zawieszają? Nie rozumiem.
No, póki co jest mniejszy, bo umowa o MRG z Białorusią wciąż jeszcze nie weszła w życie. Poza tym tamte pociągi mają jednak dużo większą frekwencję nie-przemytniczą, np. z pociągu, odjeeżdżającego z Brześcia o 7.50 regularnie korzystają rosyjskie grupy turystyczne, jadące do Polski, Czech czy dalej na zachód. Do Brześcia dojeżdżają pociągiem z Moskwy, na leżąco, a w Terespolu przejmują ich podstawione autokary. Także sporo Polaków, jadących na Białoruś czy do Rosji korzysta z tych połączeń, Brześć jest bowiem o wiele większą bramą na Wschód niż Chyrów. Często też sami polscy kolejarze jadą tymi pociągami po wódkę :)

Gzagal
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Pociąg Sanok-Chyrów

Post autor: Gzagal » ndz 25 cze, 2017 13:27

Dziś odbył się testowy przejazd do Chyrowa po stronie ukraińskiej - co najważniejsze testy wypadły pozytywnie. W najbliższym czasie planowana jest reaktywacja pociągów Jasło - Chyrów przez Sanok, Ustrzyki Dolne. Zdjęcia poniżej pochodzą z facebooka
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Pociąg Sanok-Chyrów

Post autor: pietia » ndz 25 cze, 2017 20:38

Co to za jednostka? Wygląda mi na czeskiego bądź słowackiego motoraka

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Pociąg Sanok-Chyrów

Post autor: lukaszb1986 » ndz 25 cze, 2017 21:29

pietia pisze:Co to za jednostka? Wygląda mi na czeskiego bądź słowackiego motoraka

To czeskie wagony motorowe serii 810

ODPOWIEDZ