kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » czw 06 kwie, 2017 13:22

Oj, może masz rację, ale wymienić posiadany paszport na biometryczny to pestka, w porównaniu do cyrków, jakie działy się w polskich konsulatach.

Jadę na Wielkanoc na Ukrainę (wyjazd z Lublina w piątek raniutko, wyjazd z Tarnopola raczej w poniedziałek około południa) i już mnie telepie, jak pomyślę o granicy w obie strony... Poniedziałek Wielkanocny jest świętem w obu krajach - może jakoś się przeleci w miarę bezboleśnie? ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » czw 06 kwie, 2017 13:56

Kshyhu pisze:Oj, może masz rację, ale wymienić posiadany paszport na biometryczny to pestka, w porównaniu do cyrków, jakie działy się w polskich konsulatach.

Jadę na Wielkanoc na Ukrainę (wyjazd z Lublina w piątek raniutko, wyjazd z Tarnopola raczej w poniedziałek około południa) i już mnie telepie, jak pomyślę o granicy w obie strony... Poniedziałek Wielkanocny jest świętem w obu krajach - może jakoś się przeleci w miarę bezboleśnie? ;)
Spokojnie ruch bezwizowy ruszy prawdopodobnie najwcześniej dopiero od czerwca :wink:
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » czw 06 kwie, 2017 14:07

Ale MRG ma się jak najlepiej ;) Zastanawiam się, czy lepiej wracać w poniedziałek i na granicę wjechać wczesnym popołudniem, czy we wtorek z rana. Ale chyba we wtorek może być gorzej, jak ruszą wszyscy Ukraińcy, którzy pracują w Polsce, a pojechali na Święta do siebie. Jechał ktoś kiedyś w podobnej sytuacji (Święta po obu stronach granicy)?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » czw 06 kwie, 2017 14:15

Kshyhu pisze:Ale MRG ma się jak najlepiej ;) Zastanawiam się, czy lepiej wracać w poniedziałek i na granicę wjechać wczesnym popołudniem, czy we wtorek z rana. Ale chyba we wtorek może być gorzej, jak ruszą wszyscy Ukraińcy, którzy pracują w Polsce, a pojechali na Święta do siebie. Jechał ktoś kiedyś w podobnej sytuacji (Święta po obu stronach granicy)?
Ja kiedyś wracałem ale pociągiem więc bez obaw o kolejki :) Podejrzewam, że niektórzy zaczną wracać już w poniedziałek - żeby we wtorek być w pracy od rana...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » czw 06 kwie, 2017 14:24

Pocieszam się, że MRG na handelek nie będzie jechał, bo w Polsce w Święta wszystkie sklepy są bezwzględnie zamknięte.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » czw 06 kwie, 2017 14:26

Kshyhu pisze:Pocieszam się, że MRG na handelek nie będzie jechał, bo w Polsce w Święta wszystkie sklepy są bezwzględnie zamknięte.
No właśnie - poniedziałek chyba najlepszy dzień na powrót :)
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

marcin-
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » czw 06 kwie, 2017 16:36

gorodok pisze:
Kshyhu pisze:Pocieszam się, że MRG na handelek nie będzie jechał, bo w Polsce w Święta wszystkie sklepy są bezwzględnie zamknięte.
No właśnie - poniedziałek chyba najlepszy dzień na powrót :)
Tak też pewnie będzie.
Jutro jest święto prawosławne: 2017-04-07 - Zwiastowanie Bogurodzicy (Błahowieszczenije Prieswiatoj Bohorodicy)
Obserwuj granicę w necie -> na pewno będą pustki, MRG zmywa grzechy :D
Jeśli tak będzie -> jedź w poniedziałek :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » pt 07 kwie, 2017 19:48

Ktoś przekraczał już granicę według tych nowych zasad?

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: mentalist » pt 07 kwie, 2017 19:59

pietia pisze:Ktoś przekraczał już granicę według tych nowych zasad?
Przyłączam się do pytania choć sądzę, że osoba, która miała okazję "przetrzeć szlak" sama da o tym znać. :)

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: tomeeek07 » pt 07 kwie, 2017 21:06

Na TVP Rzeszów został wyemitowany krótki materiał dotyczący zmian, które dzisiaj weszły w życie. Daję link, może niektórym rozjaśni nieco sytuację.

W skrócie wygląda na to, że po prostu sama kontrola paszportowa trwa dłużej, ponieważ osoby są sprawdzane w krajowych i europejskich bazach danych. Wcześniej strażnik sprawdzał tylko ważność paszportu i identyfikował daną osobę.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » sob 08 kwie, 2017 07:20

A tyle było krzyku - myślałem że wszystkich będą obmacywać lub rozbierać do majtek... :lol:
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow » sob 08 kwie, 2017 07:54

Koledzy, może czas powiedzieć koniec z tym przykrym staniem w kolejkach razem z przemytnikami?
Zróbmy coś aby pas EU ciągnął się już od dróg dojazdowych na Ukrainie, bo jesteśmy mniejszością na granicy (rozumie jeżeli około 50/50 by było to jedna kolejka w porządku).

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » sob 08 kwie, 2017 08:46

OK, ale jak chcesz zmusić stronę ukraińską, by działała niejako na szkodę swoich obywateli i faworyzowała tych unijnych? Zwłaszcza, że najczęściej polskie służby mają ten pas głęboko w d... Jeżdżę przez Hrebenne, w 99% przypadków stoję godzinami w kolejce na wyjazd z RP ze wszystkimi przemytnikami, a na samym przejściu w tym czasie pas UE stoi pusty. Straży Granicznej po prostu nie chce się "wyciągać" z kolejki turystów, a jak sam zechcesz wyprzedzić kolejkę i dostać się na pas unijny, to w najlepszym wypadku Cię zawrócą (w najgorszym dostaniesz mandat za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Zacznijmy od swojego podwórka.

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow » sob 08 kwie, 2017 08:51

prawde mówiąc po Polskiej stronie często robią to z wielką łaską odprawe swoich, wygląda to jakby ukraincy im płacili.
Ukraińskiej stronie można też przemówić że jeśli będzie taki pas to jest duża szansa że będzie więcej turystów z EU co da dla kraju spore kwoty. Już nie raz słyszałem od osób w Polsce że by pojechali zwiedzać ale przez kolejki na granicy tego nie zrobią.

marcin-
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » sob 08 kwie, 2017 10:38

tomeeek07 pisze:Na TVP Rzeszów został wyemitowany krótki materiał dotyczący zmian, które dzisiaj weszły w życie.
"Ale pogranicznik musi jeszcze zabrać paszport, później go oddać, więc ten czas się wydłuża" - no po prostu teraz paszporty same się teleportowały do ich rączek pani redaktor ;)
Czyli bez zaglądania i obmacywania... Czuję się tak baaaardzo bezpieczny nagle. Do czasu aż Makrela nakaże wpuścić kolejne setki tysięcy bez paszportów, wtedy odłożymy kontrolę na bok :x
Kshyhu pisze:a jak sam zechcesz wyprzedzić kolejkę i dostać się na pas unijny, to w najlepszym wypadku Cię zawrócą (w najgorszym dostaniesz mandat za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Zacznijmy od swojego podwórka.
Obie strony są tak samo nienormalne. Ja kiedyś w Jagodzinie zwiedzałem budynki ukraińskiej straży granicznej, bo jeden pogranicznik mnie przepuścił z dzieckiem bokiem, a kilkadziesiąt metrów dalej dostałem mandat właśnie za linię ciągłą. No rewelacja... Ja tam nie łudzę się na żadne lepsze zmiany.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5991D6F4
(taki dziwny bezpośredni link do zdjęcia z fejsa, nie chciałem wydłuuuużać posta)
stanislawow pisze: Ukraińskiej stronie można też przemówić że jeśli będzie taki pas to jest duża szansa że będzie więcej turystów z EU co da dla kraju spore kwoty. Już nie raz słyszałem od osób w Polsce że by pojechali zwiedzać ale przez kolejki na granicy tego nie zrobią.
Ja mam wrażenie, że Ukraina ma to w du*** i zależy jej tylko aby MGR było zadowolone i nie robiło zadymy - w końcu to ludzie bezrobotni, więc bez tego nie będą "zadowoleni" - chyba to też rykoszet Majdanu - broń Boże nie dopuszczajmy do kolejnego pałowania, to takie bierkutowsie faux pas by było. :twisted:
Nie mogę teraz znaleźć, jeden wkurzony Ukrainiec opisał dokładnie na fejsie jak czekał w styczniu w kolejce na nowym pasie, ale w skrócie: tych z MGR przepuszczali 3x szybciej niż z nowo utworzonej kolejki. Chyba żeby nie denerwować bidulków z MGR. Potem te dwie kolejki łączą się w jedną przed okienkami, czyli trwało to dłużej niż kiedyś.
Przykład liczbowy: normalnie by był na miejscu nr 120 - np. 80 MRG i 40 innych przed nim. Powiedzmy za nim kolejne 80 MRG i 40 innych - czyli mamy w sumie 160 MRG i 80 innych. Zanim przepuścili jego 40 aut, to przepuścili ze 120 MRG. Potem kolejki się łączą i był na miejscu 160 a normalnie by był na miejscu 120.
MRG nigdy się nie zgodzi, żeby turyści z UE mieli osobną kolejkę od drogi ukraińskiej aż do swojego okienka UE. Trza by ich było pałować, a to takie nie na czasie. Koniec kropka

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow » sob 08 kwie, 2017 11:00

Tak łączą ale MRG z EU a ukrainskie numery sobie ładnie mijają tą jedną kolejkę i ich wpuszczają na taki lewy pas.
A MRG bezrobotny bo do roboty nie pójdą. Kupują na ukrainie papierosy wódke i produkty i w PL sprzedają i skarbówka nasza ich nie widzi że sprzedają bez koncesji podatów itp. Nas by od razu ścigali i w kraty. Taka zagrywka polityczna

marcin-
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » ndz 09 kwie, 2017 10:11

O papierosach, akcyzie, cłach, skarbówce i polityce szkoda gadać i nerwy tracić :)

Natomiast co do łączenia to nie wiem na 100%. Wiem, że:
1. Koleś opisując opisaną przeze mnie sytuację rozpisał się baaardzo i był wkurzony, może źle stanął, może udawał (i był MRG), ale wątpię.
2. Wielu ludzi się pytało na fejsie (https://www.facebook.com/pg/zahidnuy.kordon), w której kolejce stawać, bo to nie było takie oczywiste, np. ktoś jest Ukraińcem, ale pracuje w PL, ma PL blachy, jeździ do Ukr na święta 3x w roku. Albo jest Ukraińcem, ma ukr. blachy, ale wizę pracowniczą i mieszka w PL. Odpowiadali, ze co najmniej jeden pasażer (albo koniecznie kierowca, nie pamiętam) ma być z UE itd. itp.

Tak czy siak (zwykli Ukraińcy mają lepiej od kierowców z UE LUB mają tak samo źle) nie zmienia to faktu, że brakuje normalnej kolejki dla kierowców UE po obu stronach granicy od początku do końca (po polskiej też - tak jak pisał Kshyhu). Ale takiej pewnie nigdy nie będzie, bo to dyskryminacja bla bla bla
stanislawow pisze:A MRG bezrobotny bo do roboty nie pójdą.
O tym też nie ma sensu pisać, tj. jakie jest bezrobocie, czemu nie jeżdżą do PL, Italii czy DE tak jak Polacy do UK itd. itp.
Rząd w Kijowie nie chce zmienić przepisów (np. MRG lub chociaż przekraczanie autem na PL blachach co 5 dni) -> nie chcą pałować MRG :) Ja to tak rozumiem. Trochę mniej wkurzonych na rząd Ukraińcow, taki status quo.
A polscy rusofile chyba dalej nie odwiesili MRG z Kaliningradem. Można? Można :mrgreen: Oczywiście z Ukr. to by nie przeszło, Kaliningrad trochę mniejszy jest :wink: No i oczywiście Rosja jest w 100% wrogiem naszym i jest fuj, a Ukraina w 100% przyjacielem :lol: o tym też nie ma sensu dyskutować (historia, polityka, sytuacja obecna), bo zaraz wyskoczą jakieś Wołynie, Katynie i inne gady. Bez sensu.
Pozdr.
PS.
Podsumowując: jeździjcie w prawosławne święta kościelne, 1 stycznia itd. lub stójcie godzinami
Dziś MRG z palemkami pokutuje, na granicy puściutko na kamerach :) :twisted:

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Yakin » ndz 09 kwie, 2017 15:56

A na dzisiaj takich paszportów wydano około 3 milionów. I przecież nie wszyscy ich posiadacze rzucą się do przejść jednocześnie :).

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » ndz 09 kwie, 2017 20:14

tomeeek07 pisze:Na TVP Rzeszów został wyemitowany krótki materiał dotyczący zmian, które dzisiaj weszły w życie. Daję link, może niektórym rozjaśni nieco sytuację.

W skrócie wygląda na to, że po prostu sama kontrola paszportowa trwa dłużej, ponieważ osoby są sprawdzane w krajowych i europejskich bazach danych. Wcześniej strażnik sprawdzał tylko ważność paszportu i identyfikował daną osobę.
Niemal zawsze, ilekroć przekraczałem granicę PL/UA czy Pl?BY, polski pogranicznik sprawdzał mój paszport w komputerze. Podejrzewam, że było to właśnie z sprawdzanie w bazie, bo ważność oraz to, czy ja to faktycznie ja, sprawdziłby przecież i bez komputera. Może więc tak wiele się nie zmieni. Ale zobaczę pod koniec kwietnia

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » ndz 09 kwie, 2017 21:31

ja jadę w ten czwartek i wracam w poniedziałek wielkanocny - zdam relację.

Awatar użytkownika
jacky6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: jacky6 » ndz 09 kwie, 2017 21:45

sprat pisze:ja jadę w ten czwartek i wracam w poniedziałek wielkanocny - zdam relację.
1. a przez który pogranpunkt ?
2. czy przed wyjazdem sprawdzasz sytuację na łebcamerach ?
pozdr
:| To przyjemnie żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :mrgreen:

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: barciur » ndz 09 kwie, 2017 23:32

pietia pisze:Niemal zawsze, ilekroć przekraczałem granicę PL/UA czy Pl?BY, polski pogranicznik sprawdzał mój paszport w komputerze. Podejrzewam, że było to właśnie z sprawdzanie w bazie, bo ważność oraz to, czy ja to faktycznie ja, sprawdziłby przecież i bez komputera. Może więc tak wiele się nie zmieni. Ale zobaczę pod koniec kwietnia
Zauważyłem, że robią to rzeczywiście częściej niż na lotniskach. Jak wjeżdżałem do Polski na granicy UA czy BY to zawsze sprawdzanie w komputerze i trwało to dłużej, a jak wjeżdżam samolotem to najczęściej zerknie na paszport, sprawdzi pod światło czy prawdziwy ewentualnie i do widzenia. Przy czym raz mi się zdarzyło w Danii, że pogranicznik kazał ludziom mieć otwarty paszport i iść, nawet ich nie brał do ręki :lol:

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » pn 10 kwie, 2017 04:06

jacky6 pisze:
sprat pisze:ja jadę w ten czwartek i wracam w poniedziałek wielkanocny - zdam relację.
1. a przez który pogranpunkt ?
2. czy przed wyjazdem sprawdzasz sytuację na łebcamerach ?
pozdr

a.d.1
Budomierz-Gruszów - chyba jako jedyny ma oddzielny pas dla UE do którego można dojechać od razu, bez czekania w kolejce.

a.d.2
Ja sprawdzam sytuację zawsze tutaj vk.com/kolejka.teraz

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow » pn 10 kwie, 2017 07:13

zastanów się nad drogą na Budomierz, przed samym rondem jest tragedia.
Jeśli jest kolejka przed punktem to i tak musisz stać w kolejce ze wszystkimi...
Na Krościenku też jest taki pas i tam zwykle mniejsze kolejki

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 » pn 10 kwie, 2017 20:12

barciur pisze:
pietia pisze:Niemal zawsze, ilekroć przekraczałem granicę PL/UA czy Pl?BY, polski pogranicznik sprawdzał mój paszport w komputerze. Podejrzewam, że było to właśnie z sprawdzanie w bazie, bo ważność oraz to, czy ja to faktycznie ja, sprawdziłby przecież i bez komputera. Może więc tak wiele się nie zmieni. Ale zobaczę pod koniec kwietnia
Zauważyłem, że robią to rzeczywiście częściej niż na lotniskach. Jak wjeżdżałem do Polski na granicy UA czy BY to zawsze sprawdzanie w komputerze i trwało to dłużej, a jak wjeżdżam samolotem to najczęściej zerknie na paszport, sprawdzi pod światło czy prawdziwy ewentualnie i do widzenia. Przy czym raz mi się zdarzyło w Danii, że pogranicznik kazał ludziom mieć otwarty paszport i iść, nawet ich nie brał do ręki :lol:
Kilka razy się zdarzyło że na granicy z Ukrainą polski pogranicznik nie zabrał mojego paszportu do budki, najczęśćiej przy wyjeżdzie z PL. Miałem podobną sytuacje jak barciur tylko że w Austrii :wink:

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » pn 10 kwie, 2017 20:31

co do drogi - to wiem ze jest kiepska :) ale dzieki za ostrzeżenie.

ee mówisz że nie ma tam pasa tylko dla UE, dostępnego bez kolejki? Coś mi się nie wydaje - w lutym ominąłem całą kolejkę Ukraińców i od razu na pas UE jadąc przez Budomierz:)

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow » wt 11 kwie, 2017 10:17

sprat pisze:ee mówisz że nie ma tam pasa tylko dla UE, dostępnego bez kolejki? Coś mi się nie wydaje - w lutym ominąłem całą kolejkę Ukraińców i od razu na pas UE jadąc przez Budomierz:)
Pas jest dopiero od bramy, jeśli kolejka jest już na drodze przed bramą to niestety trzeba stać nawet jeśli EU pusty. Kiedyś na tej drodze dojazdowej stałem ponad 3 godziny, prykordonników błagałem aby puścili na ten EU bo ani samochodu nie było, niestety nie puścił, powiedział że europa dopiero od bramy się zaczyna i dowidzenia...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » wt 11 kwie, 2017 12:29

hmm, ale ja mówię o wyjeździe z Polski na UA :) Nie z powrotem.
tam chyba można przejechać na pas UE od razu. Czy nie?

szajan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: szajan » wt 11 kwie, 2017 18:33

Witam wszystkich uczestników, jako że to mój pierwszy post na tym forum, czytelnikiem to owszem jestem już zaawansowanym.
Czytam to forum, a szczególnie ten temat ponieważ końcem maja wybieram się do UA /Truskawiec/;
W wątku tym nie napotkałem żadnej wzmianki o przejściu Dołhobyczów-Uhrynów /fakt, że czytanie rozpoczynałem tak "do roku WSTECZ" ;
nie ma na tym przejściu kamer: za tym moje pytanie : Ma ktoś doświadczenia na tym przejściu ?

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: mentalist » wt 11 kwie, 2017 20:17

marcin- pisze:O papierosach, akcyzie, cłach, skarbówce i polityce szkoda gadać i nerwy tracić :)
Jeżeli komuś się marzy by UE zrobiła porządek ze wschodnią granicą Polski to radzę dobrze się zastanowić. Dyrektywy i rozporządzenia wydawane przez tę organizację działają na szkodę obywateli, za to na korzyść wielkich korporacji.
Gdy Unia zacznie swoje porządki to ruch się może usprawni ale za jedną butelkę wódki ponad limit zostaniemy wtrąceni do karceru. Bo OKRADAMY państwo, które przecież działa wzorowo i trzeba dać temu świadectwo już na samej jego granicy.

Rozwiązania mające na celu usprawnienie ruchu granicznego, oddzielając m.in. przemytników od turystów należy raczej pozostawić polskim i ukraińskim jednostkom odpowiadającym za swoją część przejścia. W tym celu warto napisać petycję i przekazać ją zarówno organom po stronie polskiej, jak i ukraińskiej. Dobrze byłoby gdyby to wydarzenie nagłośniono, większy zasięg umożliwiłby odebranie przekazu przez wyższe instytucje, które mają realny wpływ na sytuację na granicy.

Jeżeli zależy nam na czasie lepiej jeździć na mniej oblegane przejścia jak np Budomierz, bo mimo kiepskiej kondycji na pewnym odcinku drogi po stronie ukraińskiej, przejście to pozwala na sprawne pokonanie granicy.

ODPOWIEDZ