kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: kig » wt 30 maja, 2017 21:57

W pon. czekałem łącznie 1 godz. w korczowej do ua. 16.50 do 17.50.
Aha - jeśli ktoś pierwszy raz wjeżdża autem do ua musi mieć ksero dow. rej. I paszportu. Lepiej mieć swój, bo na miejscu gdzieś trzeba iść , kserować itp.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 30 maja, 2017 22:24

Pierwsze słyszę o tych kserówkach, a kilka "nowych" samochodów już przegoniłem na Ukrainę i z powrotem. A na którym przejściu sobie takie coś zażyczyli?
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: kig » śr 31 maja, 2017 07:18

Kshyhu pisze:Pierwsze słyszę o tych kserówkach, a kilka "nowych" samochodów już przegoniłem na Ukrainę i z powrotem. A na którym przejściu sobie takie coś zażyczyli?
Korczowa

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow » śr 31 maja, 2017 07:23

dziwne, tylko żeby jacyś celnicy Tobie nie nabili kilku samochodów że niby Ty tam przyjechałeś. Kiedyś mojemu znajomemu tak zrobili. Jak wracał do Pl to celnicy pytali gdzie tamte samochody o których pierwszy raz słyszał.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » śr 31 maja, 2017 08:29

Nie, nie, spokojnie. Jechałem i wracałem za każdym razem, nigdy go nie zostawiałem nawet na 1 dzień :)) Chodzi mi o to, że od kiedy jeżdżę na Ukrainę to kilka samochodów zmieniłem. Za każdym razem pytali, czy pierwszy raz jadę tym autem do nich i kręcili nosem, bo musieli wszystko od nowa wklepywać do komputera (raz przegoniony przez granicę samochód jest już u nich w systemie i sczytują dane z dowodu za pomocą kodu tego prostokątnego, co diagności u nas na stacjach kontroli). Ale nigdy nikt mnie nie ganiał żebym jakieś kserówki robił.

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: lukaszb1986 » śr 31 maja, 2017 09:40

kig pisze:W pon. czekałem łącznie 1 godz. w korczowej do ua. 16.50 do 17.50.
Aha - jeśli ktoś pierwszy raz wjeżdża autem do ua musi mieć ksero dow. rej. I paszportu. Lepiej mieć swój, bo na miejscu gdzieś trzeba iść , kserować itp.
Czyżby od piątku coś się pozmieniało? W piątek jechaliśmy na Ukrainę dwoma samochodami, tak moje auto jak i moich współtowarzyszy pierwszy raz wjeżdżało w te rejony. Żadnych kserówek dowodu ni paszportu nikt nie wołał...

marcin-
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » śr 31 maja, 2017 21:20

arko pisze:Ukraińska strona z czasami oczekiwania na granicach http://kordon.sfs.gov.ua/uk/Home/Index
Dzięki za link, ale słabe toto raczej.

W chwili obecnej (22:15 czasu ukr.) piszą wjazd do Polski 1h 36min, taaaa jasne (nie podają oczywiście godziny odnowienia informacji),
ta strona http://voladm.gov.ua/v_k/ podaje 270 aut (o godz. 20:00 czasu ukr.),
polska strona granica.gov.pl podaje 4h (o godz. 19:58 czasu ukr.), czyli pewnie z 8h minimum,
a ta strona http://dpsu.gov.ua/ua/map podaje 350 aut (o godz. 21:13 czasu ukr.) i na kamerze widać zylion aut.

Zostaję przy ostatniej z kamerką.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » wt 13 cze, 2017 20:03

Czy ktoś przekraczał już granicę z Ukrainy do Polski po 11 czerwca, tj. po wejściu w życie ruchu bezwizowego? Czy mocno wydłużyły się kolejki, jak tego się obawiano?

meter30
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

kolejki na przejściach

Post autor: meter30 » śr 14 cze, 2017 15:39

Dziś, a konkretnie za około 3 godziny planuję być na granicy - krótkie pytanie - lepiej Korczowa czy Medyka?

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: mentalist » śr 14 cze, 2017 15:50

meter30 pisze:Dziś, a konkretnie za około 3 godziny planuję być na granicy - krótkie pytanie - lepiej Korczowa czy Medyka?
Zajrzyj na:
https://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&v=pl&k=w
http://dpsu.gov.ua/en/border/

Nie sugeruj się czasem oczekiwania, ale podgląd z kamer może okazać się pomocny.

meter30
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

kolejki na przejściach

Post autor: meter30 » czw 15 cze, 2017 08:39

Wczoraj Korczowa przyjazd na granicę 19:10, odjazd 0:50 czasu polskiego. To z tymi kserówkami to prawda. Jako, że tym autem wjeżdżałem pierwszy raz na granicę (a kserówki miałem przygotowane) to trzeba było auto zarejestrować w mytnyj kontrol. Maszyna nie chciała przyjąć polskich paszportów i straciłem na to dodatkową godzinę- tragedia, oni nigdy nie będą europejczykami

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » czw 15 cze, 2017 12:04

Wczoraj na powrocie do Polski - Dołhobyczów około 19.00 - na przejściu kilka samochodów, na pasie UE nikogusieńko 8)

Wjeżdżałem przez Zosin koło 7 rano - puchy, ale na powrocie kolejka spora. Wjeżdżaliśmy pojazdem, który w życiu Ukrainy nie widział, żadnych kserówek nikt nie chciał. Pewnie to wymysł celników z Korczowej.

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: stanislawow » pt 16 cze, 2017 19:41

ja wczoraj jechałem z UA do PL przez Korczową. Byłem od około godziny 18 (ua czasu), zaczęła się robić kolejka, stałem zaraz kilka samochodów za rondem. Za pół godziny za mną stało już około 150 samochodów (wliczając wszystkie pasy).
Granica TRAGEDIA, o ile po UA stronie poszło dosyć sprawnie, to po Polskiej stronie tragedia. Ukraińców wpuszczali na pas EU gdzie tam szło dosyć sprawnie, to obywateli EU pokierowali na pas MRG gdzie w ciągu godziny było odprawianych 5 samochodów. Na granicy wszystkiego zeszło się około 5 godzin.

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: gucio1955 » sob 17 cze, 2017 12:02

A ja sobie planuję przekroczyć granicę Budomierz-Hruszów. Jakieś rady ? Jadę pierwszy raz samochodem. Co z tymi ksero bo czytam że są potrzebne.

Awatar użytkownika
jacky6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kolejki na przejściach

Post autor: jacky6 » sob 17 cze, 2017 22:36

stanislawow pisze:ja wczoraj jechałem z UA do PL przez Korczową. Byłem od około godziny 18 (ua czasu), zaczęła się robić kolejka, stałem zaraz kilka samochodów za rondem. Za pół godziny za mną stało już około 150 samochodów (wliczając wszystkie pasy).
Granica TRAGEDIA, o ile po UA stronie poszło dosyć sprawnie, to po Polskiej stronie tragedia. Ukraińców wpuszczali na pas EU gdzie tam szło dosyć sprawnie, to obywateli EU pokierowali na pas MRG gdzie w ciągu godziny było odprawianych 5 samochodów. Na granicy wszystkiego zeszło się około 5 godzin.
dokładnie to samo doznałem miesiąc wstecz...
:| To przyjemnie żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :mrgreen:

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » wt 27 cze, 2017 08:38

Polska nie chce kontynuować działania pieszego przejścia granicznego w Uhrynowie.

Straż graniczna RP nie zaleca przedłużenia okresu działania eksperymentalnego pieszego przejścia granicznego "Uhrynów–Dołhobyczów",
który wygasa z końcem czerwca.
Warto nadmienić, że w grudniu 2016 roku strona polska z tych samych powodów również nie zalecała kontynuacji działania przejścia granicznego "Uhrynów-Dołhobyczów", ale w końcu strony zgodziły się przedłużyć okres ważności o 6 miesięcy
wiecej; http://wschodnik.pl/polska/item/12179-p ... nowie.html

Aoife83
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: Aoife83 » śr 28 cze, 2017 12:12

Ja jechałam na przełomie stycznia i lutego przez przejście Hrebenne-Rawa Ruska. I ksero dowodu rejestracyjnego i paszportu właściciela było konieczne. Teraz będę jechała w sierpniu innym autem i skseruję na wszelki wypadek, żeby nie marnować czasu. A czy ktoś od Was wymagał zielonej karty? Wyrobiliśmy, ale nikt tego nie sprawdzał.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » śr 28 cze, 2017 13:48

Aoife83 pisze:A czy ktoś od Was wymagał zielonej karty? Wyrobiliśmy, ale nikt tego nie sprawdzał.
- czasami nie sprawdzają na granicy ale Zielona Karta jest obowiązkowa przy wjeździe na UA.

Aoife83
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: Aoife83 » śr 28 cze, 2017 14:57

Arko: OK wiem, dzięki. Oczywiście wyrobię.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » pn 03 lip, 2017 09:05

Pracę pieszego przejścia granicznego „Uhrynów –Dołhobyczów” jednak przedłużono do końca roku.

„Resorty graniczne Ukrainy i Polski uzgodniły kontynuację projektu pilotażowego,
w ramach którego na przejściu granicznym »Uhrynów – Dołhobyczów« odbywa się ruch pieszy.
Termin ten wynosi 6 miesięcy – do 31 grudnia 2017 roku”, – zaznaczono w Ukraińskiej Straży Granicznej.

Podkreślono, że przez 5 miesięcy tego roku z pieszego przejścia granicznego skorzystało 130 tysięcy osób
więcej; http://wschodnik.pl/polska/item/12315-p ... -roku.html

kalt04
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: kalt04 » pn 10 lip, 2017 17:14

Witam,

22 lipca mam zaplanowany wyjazd do Lwowa i granicę będę przekraczał pieszo w Medyce.

Wie ktoś może czy po zmianie dotyczącej ukraińskich wiz, kolejki piesze znacznie się wydłużyły? Czy nadal jest rozgraniczenie dwóch kolejek dla obywateli Ukrainy i UE?

Byłbym wdzięczny gdyby opisał to ktoś, kto niedawno przekraczał granicę w Medyce, pomoże mi to zaplanować wyjazd :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » pn 10 lip, 2017 20:56

Rozgraniczenie jest nadal, a ewentualne wydłużenie kolejek, związane z wprowadzeniem ruchu bezwizowego, dotyczyć może raczej kolejki dla non-UE citizens
Inna znów sprawa, że czasem przez pas dla UE przepuszczani są też Ukraińcy, np. podróżujący z dziećmi czy (co gorsza) zorganizowane grupy dziecięco-młodzieżowe

kalt04
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: kalt04 » pn 10 lip, 2017 21:56

pietia,

Dzięki za szybką odpowiedź. Przekraczałem już wiele razy pieszo granice w Medyce i nigdy nie trwało to dłużej niż 1h-1,5h, natomiast dzisiaj spojrzałem na kamery na żywo z przejścia granicznego (co prawda przejście samochodowe) i kolejka była masakryczna, dlatego chciałem się upewnić jak to wygląda po tych zmianach.

To, że pojedyncze przypadki są przepuszczane przez pas dla UE to wiem, spotkałem się z tym kilka razy, ale na szczęście nie zdarza się to zbyt często.

Podsumowując, dla obywateli UE ruch bezwizowy niczego nie zmienił :D I to jest odpowiedź na, która czekałem :)

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: tomeeek07 » pn 10 lip, 2017 22:17

kalt04 pisze:Przekraczałem już wiele razy pieszo granice w Medyce i nigdy nie trwało to dłużej niż 1h-1,5h
To i tak bardzo długo. Mi też się już zdarzyło kilka razy przekraczać granicę w Medyce pieszo i w kierunku -> UA nigdy nie zajęło mi to dłużej niż 20 min. Najdłużej schodzi samo przejście pomiędzy przystankami, a punktami granicznymi. :D
W kierunku powrotnym max do 30 min i to tylko z tego względu, że sprawdzają bagaż.
Może mam szczęście, że nigdy nie trafiam na kolejki. :)

kalt04
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: kalt04 » wt 11 lip, 2017 08:03

tomeeek07 pisze: To i tak bardzo długo. Mi też się już zdarzyło kilka razy przekraczać granicę w Medyce pieszo i w kierunku -> UA nigdy nie zajęło mi to dłużej niż 20 min. Najdłużej schodzi samo przejście pomiędzy przystankami, a punktami granicznymi. :D
Ja już do tego czasu doliczyłem wszystkie przejścia od momentu zostawienia auta na parkingu do znalezienia się już po stronie ukraińskiej :) Gdyby liczyć samą kontrole to masz racje, nie trwa to aż tak długo :)

dawber1992
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: dawber1992 » śr 12 lip, 2017 08:54

Trzy dni temu orzekraczalismy granice w Dorohusku o godz 23, staliśmy w kolejce 5godzin z czego po stronie PL 4h a UA cała procedura 1h. W drodze powrotnej orzekraczalismy około 14 to obydwa punkty Maks 40minut.

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » śr 12 lip, 2017 09:27

Wtorek , PG Korczowa trzecia rano - dwie i pół godziny na wjazd na Ukrainè.

kalt04
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: kalt04 » śr 12 lip, 2017 14:55

dawber1992, Gab001,
Mówicie o kolejkach pieszych czy samochodowych?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » śr 12 lip, 2017 16:47

kalt04 pisze:Mówicie o kolejkach pieszych czy samochodowych?
widzisz @kalt04 gdybyś choć trochę czasu poświęcił na przeczytanie paru postów
to byś wiedział,że w/w czasy są z przejść samochodowych.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » śr 12 lip, 2017 16:54

Czasami na pieszym przejściu bywa też tak

ODPOWIEDZ