kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » pn 11 wrz, 2017 20:09

To czasowe wstrzymanie to zapewne z powodu Miszki S.- bezpaństwowca?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pn 11 wrz, 2017 21:00

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » czw 23 lis, 2017 08:01

To był prawdopodobnie najszybszy wjazd na Ukrainę ze wszystkich dotychczasowych. Wczoraj (22 listopada)) P.G. Koczowa od 4:20 do 4:35. Po naszej stronie nie było przede mną nikogo, po stronie ukraińskiej jeden samochód. :D Spodziewam się jednak, że czas zaoszczędzony przy wjeździe "oddam" w trakcie powrotu...

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » pn 27 lis, 2017 20:04

Gab001 pisze:
czw 23 lis, 2017 08:01
Spodziewam się jednak, że czas zaoszczędzony przy wjeździe "oddam" w trakcie powrotu...
Wykrakałem, oj, wykrakałem ;)

Brałem rzecz jasna pod uwagę, że niedzielny wieczór to czas powrotu Ukraińców pracujących w Polsce, niemniej
okoliczności sprawiły, że na PG w Krakowcu zjawiłem się dopiero o 16-tej ichniego czasu. Temperatura ok. 2-3 stopni Celsjusza,
zimny deszcz.
Jak zawsze dwie kolejki: jedna to zahalnyj, druga czerwonyj korydor.
W obu po jakieś 25 samochodów. Ustawiam się na zahalnym. Nieco bliżej ronda dostrzegłem jednak trzecią kolejkę, po lewej stronie barierek oddzielających pasy ruchu. Poinformowano mnie, że prawdopodobnie ustawiają się w niej obywatele UE
oraz Ukraińcy, mający samochody zarejestrowane w krajach unijnych. W tej kolejce należało się ustawić;
posuwała się szybciej. Może dwieście metrów przed rondem droga zamknięta przez samochód policyjny.
Tu pewna nowość: wręczane są tam talonczyki, choć nie ma na nich zapisanego nr. rejestracyjnego.
Ten talonczyk oddaje się pogranicznikowi pilnującego głównej bramy do przejścia granicznego i otrzymuje się jak uprzednio, standardowy talonczyk. Zanim w tym miejscu się znalazłem, upłynęło niemalże dwie i pół godziny. Potem szybciutko kontrola
celna (bez zaglądania do bagażnika), paszportowa i po dwudziestu minutach ustawiam się do sporej kolejki
pojazdów czekających na wjazd do polskiej strefy. Około 19:30 zdaję talonczyk pogranicznikowi. Po kolejnych
dwudziestu minutach wjeżdżam na terytorium Polski; Po upływie czterdziestu minut oddaję dokumenty
polskiemu strażnikowi - jest 19:30, tyle że czasu środkowoeuropejskiego. Jeszcze tylko kolejne dwadzieścia
minut i poddawany jestem kontroli celnej. O godzinie 20:05 opuszczam teren PG Korczowa, wjeżdżam na autostradę.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 12 gru, 2017 13:37

Rozumiem, że na przejście wjechałeś o 16.00 czasu ukraińskiego, a wyjechałeś o 20.00 czasu polskiego, więc wszystko zajęło Ci 3 godziny. Taki czas powrotu z Ukrainy biorę w ciemno, dożywotnio :-)

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » wt 12 gru, 2017 13:55

Kshyhu pisze:
wt 12 gru, 2017 13:37
Rozumiem, że na przejście wjechałeś o 16.00 czasu ukraińskiego, a wyjechałeś o 20.00 czasu polskiego, więc wszystko zajęło Ci 3 godziny. Taki czas powrotu z Ukrainy biorę w ciemno, dożywotnio :-)
A nie 5 godzin??
3 godziny też biorę dożywotnio, nawet w pakiecie z 3h wjazdu na Ukrainę :)
Jadę teraz na święta i specjalnie wolne wzięliśmy, żeby jechać 21.12 a nie 23.12.
Ciekawe co będzie się działo w tym roku, wg granica.gov.pl rok temu wystarczyło odczekać dobę i jechać 25.12 w niedzielę, a nie 24.12:
http://granica.gov.pl/index_wait.php?p= ... 81&z=3&k=w
http://granica.gov.pl/index_wait.php?p= ... 81&z=3&k=w
no ale to razem już 4 dni w plecy

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 12 gru, 2017 14:33

Kurde, 5 godzin rzeczywiście ;-) Ale tyle też biorę w ciemno szczerze powiedziawszy ;-)

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » ndz 17 gru, 2017 09:56

Zdarzało się, że w Szechiniach odprawa zajmowała "zaledwie" póltorej, dwie godziny. Ale to dawne czasy, kiedy nie mieliśmy jeszcze w kraju miliona imigrantów, a po Ukrainie nie jeździł milion samochodów zarejestrowanych w Polsce ;) Najważniejszy jest wybór dnia i pory przekraczania granicy - niewłaściwy sprawi, że czas oczekiwania wydłuży się nawet o 100 i więcej procent :?

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » pt 22 gru, 2017 06:01

czwartek, 21.12, godz. 14:45, Dołhobyczów -> do Ukrainy
całość zajęła 50 minut :D
O ok. 12:20 musiałem zdecydować się czy jechać na Dorohusk czy na Zosin/Dołhobyczów, a że w Dorohusku godzina aktualizacji 8:23, to ruszyłem na południe - tam niby o 11tej 0h turyst., 1h tax free.
Nadrobiłem drogi - może niepotrzebnie, po 14tej łaskawie po 6 godzinach odnowili w Dorohusku na 1h i 1h - ale nie żałuję.
Pierwszy raz pzekraczałem w Dorohusku w tę stronę i kulturka jest. Na drodze przed szlabanem ok. 30 aut, większość "podejrzana" (mrg/blachy), więc poszedłem do pogranicznika, który powiedział, że zielony pas się zapchał, więc nie wpuszcza na razie, jest jedna kolejka, bo jeden pas na drodze, ale jak ruszą turyści, to ja też pojadę. Po 10-15 minutach chodził z pieskiem i informował, żeby jechać. Krzyknąłem do ostatniego czy na zielony, odp. że tak.
Pojechałem i tam bardzo sprawnie szło. Tylko szybka kontrola paszportowa. Polakowi otworzyłem bagażnik na sekundę, ledwo spojrzał. Ukrainiec nawet nie chciał, żebym otwierał :wink: pierwszy raz takie cuda
Bałem się trochę o drogi ale jest dobrze, odcinek Włodzimierz Wołyński - Łuck nówka!
Więcej tutaj: viewtopic.php?p=102726#p102726

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » sob 23 gru, 2017 08:12

Spojrzałem z ciekaowści na to, co działo się na granicy od mojego przyjazdu i w Dorohusku cuda świąteczne...

Wczoraj o godz. 23:00 kolejka (ruch turyst. + Tax Free) w Medyce 7+8, w Korczowej 5+4, a w Dorohusku 0+0 :lol: :D

I następne cuda w Dorohusku:
- godz. 23:00 0+0
- godz. 02:00 8+2
- godz. 05:00 0+0 :D
- godz. 07:45 10+2

Ja wiem, że to nie jest nauka ścisła i że jest to zaniżane, ale żeby tak robić z siebie debili i (nie)chcący oszukiwać ludzi...

W Zosinie tylko trochę lepsi. Na kamerze (700 m od przejścia) w stronę Hrubieszowa końca nie widać, ale 2+2 :mrgreen:

Wesołych Świąt!

Tamożnik Otwiortka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

kolejki na przejściach

Post autor: Tamożnik Otwiortka » czw 28 gru, 2017 11:41

Uwaga dla wszystkich mających w planach wyjazd na UA jeszcze przed nowym rokiem , sytuacja na przejściach jest bardzo dynamiczna . Ostatnio jadąc do pracy ( OC Medyka ) kolejka miała 8 km długości dla tych którzy się orientują mniej więcej do miejsca gdzie wylotówka z Przemyśla ( 4 pasy ) zwęża się do 2 pasów. Ma na to ogromny wpływ wyjazd ob. Ukrainy na święta oraz wchodząca z nowym rokiem zmiana norm przywozowych na UA. Sytuacja z dużym prawdopodobieństwem będzie miała również miejsce tuż przed Nowym Rokiem a o powrocie po "ukraińskich" świętach nawet nie wspomnę. :shock:

jacek.marciuk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: jacek.marciuk » czw 28 gru, 2017 12:35

Dzień Dobry,

Mam w planach pojechać na sylwestra do Kijowa z paczką znajomych (zmieścimy się w jednym aucie osobowym)
W związku z powyższym mam kilka pytań

Ponieważ raz jechałem turystycznie (autokarem) i widziałem jaki harmider panuje na przejściu, zamieszanie, przepychanie itd. to mam pytania/obawy

Chce przekraczać granicę w Dorohusku. Wiem (już przeczytałem gdzie się dało), że czas przejścia to loteria a czas pokazany na granica.gov trzeba mnożyć co najmniej x3.

1.Jednak, może podpowiecie czy lepiej przekraczać w nocy z 30 na 31 granicę w okolicach 24:00-02:00. czy jednak 31 nad ranem ok 5:00-7:00 ?
2. Zawsze na przejściach są jakieś wyznaczone pasy dla ciężarówek, dla autokarów itd. czy na tym przejściu jest wyznaczony pas dla wyjeżdżających czysto turystycznie bez wywożenia/oclenia czegokolwiek (w przypadku kiedy auto jest z PL i w aucie sami polacy - jeżeli ma to znaczenie).
3. Skąd mam wiedzieć jak daleko omijać korek stojących aut i gdzie jest koniec, jak się ustawić itd. (tutaj mam największe obawy)

dzięki z odpowiedzi

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: tomeeek07 » czw 28 gru, 2017 12:54

Tamożnik Otwiortka pisze:
czw 28 gru, 2017 11:41
wchodząca z nowym rokiem zmiana norm przywozowych na UA. :shock:
Można prosić o rozwinięcie tematu? Czy jakaś zmiana będzie również w kierunku wjazdowym do Polski?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » czw 28 gru, 2017 14:26

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » sob 30 gru, 2017 06:51

No i oddałem wczoraj godziny ;) ale o dziwo zgadzało się z polską www - 4 h do rozpoczęcia polskiej odprawy, razem 4,5 h
arko pisze:
czw 28 gru, 2017 14:26
Zmiany ......
http://zik.ua/ru/news/2017/12/16/yzmene ... na_1227477
Już to widzę 500 euro -> 50 euro - bez habarów :lol:
Tamożnik Otwiortka pisze:
czw 28 gru, 2017 11:41
a o powrocie po "ukraińskich" świętach nawet nie wspomnę. :shock:
Po 7 stycznia będzie taki Sajgon jak był 22-24.12 przy wjeździe do Ukrainy.
Najmniej aut będzie 01.01 rano hehe :D

jacek.marciuk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej na Ukrainie

Post autor: jacek.marciuk » wt 02 sty, 2018 21:01

Byłem w Kijowie na sylwestra
Jechałem przez Dorohusk

W nocy z 30/31 o 1 nad ranem nie było ani jednego auta. ANI JEDNEGO :P
całość z polską i ukraińską częścią jakieś 25 min i byłem na ukrainie.
Powrót:
1 stycznia o 21 na granicy
Ukraińcy mnie puścili od razu, więc całość zajeła jakieś.... 7 min dosłownie.
w polsce stałem 3 w kolejce aut. przejechałem po 1.5h.....

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » czw 04 sty, 2018 13:07

jacek.marciuk pisze:
wt 02 sty, 2018 21:01
w polsce stałem 3 w kolejce aut. przejechałem po 1.5h.....
Trzymali dla zasady ;)
Mój rekord na wjazd do Polski to ~30 minut w Dorohusku i nie było to w dzień po tym jak cały kraj/świat pił :) Zawsze na granicy jestem o ok. 8 rano.
Nie widziałem wcześniej posta, ale odpiszę, bo nie poznałeś smaku granicy
jacek.marciuk pisze:
czw 28 gru, 2017 12:35
2. Zawsze na przejściach są jakieś wyznaczone pasy dla ciężarówek, dla autokarów itd. czy na tym przejściu jest wyznaczony pas dla wyjeżdżających czysto turystycznie bez wywożenia/oclenia czegokolwiek (w przypadku kiedy auto jest z PL i w aucie sami polacy - jeżeli ma to znaczenie).
Na przejściu już widziałeś, ale najgorsze jest czekanie na drodze przed przejściem - może być 100x MRG i 10x turystów a i tak czasami stoisz godzinami w jednej kolejce tylko po to, żeby wjechać za szlabanem na pusty pas UE. Potem na moście druga kolejka - znów wszyscy razem, dlatego wolę jakoś Dołhobyczów ostatnio.
Raz tylko trafiłem, że były dwie kolejki aut osobowych na drodze w Dorohusku.
jacek.marciuk pisze:
czw 28 gru, 2017 12:35
3. Skąd mam wiedzieć jak daleko omijać korek stojących aut i gdzie jest koniec, jak się ustawić itd. (tutaj mam największe obawy)
Nie wiesz :) pytasz ludzi lub pograniczników, lub stoisz ostatni.
Jak była duża kolejka, to czasem podjeżdżałem do szlabanu i pytałem naszego ciecia, czy wpuści z malutkim dzieckiem (pas zielony UE oczywiście pusty), ale zawsze mnie olewali i wracałem do długiej kolejki na drodze.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pt 05 sty, 2018 09:28

To coś kiepsko trafiałeś albo kiepsko pytałeś ;) Ja jeżdżę przez Hrebenne i jeszcze nie widziałem, żeby nie puścili z małym dzieckiem bez kolejki.

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » pt 05 sty, 2018 12:31

Pytałem tylko 2 albo 3 razy i tylko w Dorohusku. Chyba kiepsko trafiałem, bo pytałem grzecznie. Błagać nie błagałem ;)
Radziłem sobie inaczej prosząc zwykłych ludzi z przodu kolejki (Ukraińców). Raz brali oferowaną ode mnie kasę, raz nie chcieli.

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: kniazix » pn 08 sty, 2018 23:45

dziś padł rekord czasowy przejazdu UA-PL tylko 2h z drobnym makiem....przejście Rawa Ruska - Hrebenne...należy podziękować świętom ;)
na granicy ok. 13 po stronie UA null samochodów i od razu wjazd. Na wyjazd trochę było trzeba poczekać bo kolejka do wjazdu na naszą stronę

Nunek87
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: Nunek87 » wt 09 sty, 2018 20:21

Granicę w Krościenku można przekroczyć busem (8os) czy tylko samochodem osobowym?

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » śr 10 sty, 2018 19:00

Wg wiadomości 1+1 w Szegini na przejściu ludzie protestowali, puszczali 10 aut co pół godziny.
O ile dobrze zrozumiałem to zostało 500 euro i 50 kg, ale:
1). trzeba być dobę w Polsce*
2). można jechać raz na 3 dni

*ciekawe czy liczą równe 24h (dane w kompie) czy tylko następny dzień wystarczy

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: kniazix » śr 10 sty, 2018 19:03

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » pt 12 sty, 2018 09:36

Nunek87 pisze:
wt 09 sty, 2018 20:21
Granicę w Krościenku można przekroczyć busem (8os) czy tylko samochodem osobowym?
Tak - można przekroczyć busem

burek34
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kolejki na przejściach

Post autor: burek34 » pn 22 sty, 2018 17:16

Będąc w Przemyślu chciałbym, korzystając z tego, że mam jeszcze ważny paszport, a nigdy nie byłem na Ukrainie, wybrać się pieszo do Szegini. Ile czasu może zająć przejście przez granicę na Ukrainę w soboty ok. 14 i powrót ok. 17 czasu polskiego? Czy do korytarza z paszportami UE jest oddzielona kolejka czy aby się tam dostać trzeba się przecisnąć przez czekających Ukraińców? Czy oprócz busów Eurobus jeżdżą do Medyki jakieś inne? Skąd dokładnie odjeżdżają?

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: tomeeek07 » pn 22 sty, 2018 19:28

burek34 pisze:
pn 22 sty, 2018 17:16
Będąc w Przemyślu chciałbym, korzystając z tego, że mam jeszcze ważny paszport, a nigdy nie byłem na Ukrainie, wybrać się pieszo do Szegini. Ile czasu może zająć przejście przez granicę na Ukrainę w soboty ok. 14 i powrót ok. 17 czasu polskiego? Czy do korytarza z paszportami UE jest oddzielona kolejka czy aby się tam dostać trzeba się przecisnąć przez czekających Ukraińców? Czy oprócz busów Eurobus jeżdżą do Medyki jakieś inne? Skąd dokładnie odjeżdżają?
Paszport przy przekraczaniu granicy musi być ważny jeszcze jakiś czas. Chyba 90 dni.
Ja przechodziłem 4 razy, zawsze rano i nigdy nie stałem więcej niż 15-20 min w tamtą stronę. Zwykle większa kolejka i dłużej schodzi przy powrocie do Polski, ale raczej nie zajmie ci to więcej niż godzinę.
Jest oddzielna kolejka.
Jeżdżą busy sprzed dworca autobusowego w Przemyślu. Stoją zaraz przy wyjściu z przejścia podziemnego. Jeśli się nic nie zmieniło to cena 2 zł.

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » pt 09 lut, 2018 09:07

Wyjaśni ktoś tak na chłopski rozum te dysproporcje z Medyką (np. dziś rano)?
W Budomierzu tragiczna droga z tego co czytałem, ale Korczowa to przecież A4.
Ukraińcy tak lubią Przemyśl, bo blisko i dość duży? Czy jeszcze drugie/trzecie dno? :D
granica.png
granica.png (7.61 KiB) Przejrzano 1087 razy

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » pt 09 lut, 2018 19:23

Chodzi o wyjazd z Polski? Może znów była jakaś pikieta/blokada?

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » pt 09 lut, 2018 21:30

Tak, wyjazd z PL.
Myślę, że nie, w Medyce ciągle najwięcej.
Spojrzałem teraz - Budomierz 2+3, Korczowa 3+3, Medyka 4+8
Może artyści z Mościsk w koliejce ;) [BTW wygrali Ligę Smichu na 1+1]

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » czw 15 lut, 2018 07:43

Po kilku latach skusiłem się na Zosin, tak ciągle Dorohusk i Dołhobyczów.
Wyjazd z PL - całość ok. 50 minut (kolejka i odprawa po PL stronie oraz kolejka i odprawa po ukr. za mostem), na granicy byłem o ok. 14.

Dziwna sytuacja: polski pogranicznik spytał "czy dzwonił pan do nas tu na granicę?" zdziwiony odpowiedziałem. że nie, zapytał groźnie "na pewno?".
Nie wiem czy ktoś się skarżył, że wolno czy inny donos, ale nie rozumiem co chciałby mi zrobić gdybym to był faktycznie ja (przyznał się, spanikował, itp.). Rozebrać auto na części? Spałować? No debil jakiś... :D

W stronę PL więcej aut stało, ale tylko po polskiej stronie. Po ukraińskiej pusto. Nie było też kolejki do kolejki (przy kantorach przed granicą) sięgającej czasem ostatniej stacji benzynowej (mój rekord=8h).

Po poniższych liczbach z wczoraj przy tax free nie wróżę upadku "wycieczek" do PL, ale dziwi mnie, że "moje" 3 granice takie puste.
Oczywiście mi pasuje :mrgreen:
Nawet wieczorem podobno pusto na wyjeździe z PL, zmniejszyłem tabelkę dla czytelności, dziwadło:
Załączniki
ukr1.png
ukr1.png (9.41 KiB) Przejrzano 970 razy

ODPOWIEDZ