Kurs wymiany walut

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » pt 26 maja, 2017 19:57

kurs jest bardzo dobry.A w Korczowej tylko do szlabanu(sygnalizacji na wjazd)jest najgorzej.Jak masz paszport PL to po wjeździe kieruj się na pas UE(lewy).Z reguły jesteś pierwszy,w najgorszym wypadku jak będzie kilka aut to i tak szybciej wjedziesz jak na pasie MRG,pozdr

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kurs wymiany walut

Post autor: Alberto » ndz 28 maja, 2017 01:42

we lwowie dzis 695!

szajan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kurs wymiany walut

Post autor: szajan » pn 29 maja, 2017 18:24

2017-05-29 TRUSKAWIEC
6,85 - 6,95

Awatar użytkownika
jacky6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kurs wymiany walut

Post autor: jacky6 » wt 30 maja, 2017 22:48

zeneczek pisze:kurs jest bardzo dobry.A w Korczowej tylko do szlabanu(sygnalizacji na wjazd)jest najgorzej. Jak masz paszport PL to po wjeździe kieruj się na pas UE(lewy).Z reguły jesteś pierwszy, w najgorszym wypadku jak będzie kilka aut to i tak szybciej wjedziesz jak na pasie MRG,
pozdr
żebym to ja wcześniej wiedział...
:| To przyjemnie żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :mrgreen:

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » wt 30 maja, 2017 23:01

kto pyta .....jak to było.....?,mniej błądzi?

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kurs wymiany walut

Post autor: kig » śr 31 maja, 2017 07:20

Faktycznie we lwowie hr po 6,92-6,95 :D

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » śr 31 maja, 2017 15:59

dzisiaj hrywna przebiła w hurcie 7/1zl w skupie.A tak Balcerowicz chwalił siebie nie tak dawno za pomoc w stabilizacji finansów UA.

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kurs wymiany walut

Post autor: kig » śr 31 maja, 2017 19:57

zeneczek pisze:dzisiaj hrywna przebiła w hurcie 7/1zl w skupie.A tak Balcerowicz chwalił siebie nie tak dawno za pomoc w stabilizacji finansów UA.
Ja dzisiaj kupowałem w centrum Lwowa za 6,98. Codziennie lepiej :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » czw 01 cze, 2017 12:03

zeneczek pisze:dzisiaj hrywna przebiła w hurcie 7/1zl w skupie.A tak Balcerowicz chwalił siebie nie tak dawno za pomoc w stabilizacji finansów UA.
A co wspólnego ma kurs złotego ze stabilizacją finansów? Hrywna jest przywiązana do dolara a jego kurs nawet nieco spadł od początku roku...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » czw 01 cze, 2017 19:31

Przypisanie hrywny do dolara na poziomie NBU nie ma całkowitego wpływu na wolny rynek.Umocnienie hrywny do dolara nie służy pomimo pozytywnych nastrojów na rynkach europy środkowo wschodniej do stabilizacji jej poziomu do walut z tego regionu.I tym przykładem jest właśnie złotówka która w przeliczeniu na hrywny w marcu 2015r to 0,164 w styczniu tego roku na poziomie 0,155,obecnie poniżej 0,143.
Dlaczego właśnie złoty?,ano dlatego że taki mam w portfelu,taki w bezpośredniej wymianie we Lwowie bardziej mi się opłaca jak kupować $ w PL,sprzedawać w UA.
A to "przywiązanie" jak piszesz to sztuczny twór takiej gospodarki jak UA(choć nie tylko),tylko ten rozrzut jest ciut ogromny,widać zależność polityczną.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » czw 01 cze, 2017 20:21

zeneczek pisze:Przypisanie hrywny do dolara na poziomie NBU nie ma całkowitego wpływu na wolny rynek.Umocnienie hrywny do dolara nie służy pomimo pozytywnych nastrojów na rynkach europy środkowo wschodniej do stabilizacji jej poziomu do walut z tego regionu.I tym przykładem jest właśnie złotówka która w przeliczeniu na hrywny w marcu 2015r to 0,164 w styczniu tego roku na poziomie 0,155,obecnie poniżej 0,143.
Dlaczego właśnie złoty?,ano dlatego że taki mam w portfelu,taki w bezpośredniej wymianie we Lwowie bardziej mi się opłaca jak kupować $ w PL,sprzedawać w UA.
A to "przywiązanie" jak piszesz to sztuczny twór takiej gospodarki jak UA(choć nie tylko),tylko ten rozrzut jest ciut ogromny,widać zależność polityczną.
Złotówka jest bardziej przywiązana do euro z tym, że kurs w Polsce nie jest utrzymywane sztucznie, jak to nieraz było na Ukrainie. A to że bardziej Ci się opłaca - to się ciesz z tego, a nie narzekaj na Balcerowicza :lol: Sytuacja gospodarcza wymaga niskiego kursu hrywny - natomiast żadnej hiperinflacji takiej jaka była na Ukrainie w latach 90-ch i w Polsce na koniec 80-ch jakoś nie widzę.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » czw 01 cze, 2017 20:52

tylu co zwolenników to i przeciwników miał i ma P.Balcerowicz.Problem polega na tym że zwolennicy uwierzyli w skuteczność jego misji w UA i zapewnienia o stabilizacji finansów w UA.No i ta część słuchaczy wierząc uwierzyła jednocześnie w potencjalne umocnienie hrywny do złotego(a co zatem idzie w spory zarobek).A tu klaps.Kurs hrywny w PL ma odwrotną tendencję.
Czy mam się cieszyć?,a z czego?,że ceny za chwilę pójdą w górę?,wątpliwa radość.
Tak bronisz dolara.Rozumiem przywiązanie Ukraińców i zaufanie do tej waluty.Ale odwróćmy to.Kurs dolara szybuje w 2015r do 30hrv.OK-inflacja lub nawet hiper.Rosną ceny na benzynę,gaz,importowane towary itp.Obecnie mamy odwrotny trend,nastąpiło umocnienie do okresu sprzed dwóch lat.Procentowo spore.Potaniało paliwo?,gaz?lub inne?.
Jak słucham tych "specjalistów" wypowiadających się w TV,@ że $ się osłabi lub umocni bo musi,i każdy mówi dokładnie co innego w jednym czasie to uwierz mi,stracę czas na zdjęcia dziewczyn na plaży ale na pewno nie na masakrę przewodu słuchowego

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » pt 02 cze, 2017 07:53

zeneczek pisze:tylu co zwolenników to i przeciwników miał i ma P.Balcerowicz.Problem polega na tym że zwolennicy uwierzyli w skuteczność jego misji w UA i zapewnienia o stabilizacji finansów w UA.No i ta część słuchaczy wierząc uwierzyła jednocześnie w potencjalne umocnienie hrywny do złotego(a co zatem idzie w spory zarobek).A tu klaps.Kurs hrywny w PL ma odwrotną tendencję.
Czy mam się cieszyć?,a z czego?,że ceny za chwilę pójdą w górę?,wątpliwa radość.
Tak bronisz dolara.Rozumiem przywiązanie Ukraińców i zaufanie do tej waluty.Ale odwróćmy to.Kurs dolara szybuje w 2015r do 30hrv.OK-inflacja lub nawet hiper.Rosną ceny na benzynę,gaz,importowane towary itp.Obecnie mamy odwrotny trend,nastąpiło umocnienie do okresu sprzed dwóch lat.Procentowo spore.Potaniało paliwo?,gaz?lub inne?.
Jak słucham tych "specjalistów" wypowiadających się w TV,@ że $ się osłabi lub umocni bo musi,i każdy mówi dokładnie co innego w jednym czasie to uwierz mi,stracę czas na zdjęcia dziewczyn na plaży ale na pewno nie na masakrę przewodu słuchowego
W którym to miejscu ja bronię dolara? :shock: Po prostu powiedziałem, że niewielkie wahanie kursu jakiejś jednej czy innej waluty nie jest wskaźnikiem niestabilności czy stabilności finansów. Polacy uwierzyli że Balcerowicz zrobi wysoki kurs hrywny? :lol: A czy wysoki kurs hrywny jest w interesie Ukrainy? Wzrost cen owszem jest niedobrym zjawiskiem ale ostatnio nie ma już tak drastycznych podwyżek jakie były przedtem. W 2017 roku planowany jest wzrost PKB co też wskazuje na to że dno zostało osiągnięte. I to jest właśnie stabilność finansowa o której mówił Balcerowcz :)
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » pt 02 cze, 2017 15:48

był czas Balcerowicza i zachwyt jego reformami.Było i rozczarowanie.Za bardzo wierzysz w skuteczność jego poczynań.Chociaż z drugiej strony życzę Ukrainie jak najlepiej.Odwrotna sytuacja spowoduje wiadro pomyj,i na doradców i kraj z którego pochodzi.
A niewielkie wahanie........................myślałem że piszemy merytorycznie ale uprawiasz propagandę.Proszę bardzo to niewielkie:deprecjacja hrv do $ z 5-8hrv,następnie do 24-25hrv,kolejno 33 i pod 40 przez dwa lub trzy dni,potem aprecjacja do 30hrv/$,teraz do 26 z kopiejkami.Chcesz napisać że Twoja szkoła nauczyła Ciebie przy takich wahaniach nazywać to "niewielkim".Odniosę się też do hiperinflacji,owszem-jest dobra tylko nie dla społeczeństwa.To wyciąganie zaoszczędzonej przez ludzi kasy.Oczywiście politycy są od tego żeby próbować kraj wyciągnąć na prostą,tylko że nigdy się to nie odbędzie bez strat.Strat przeciętnych zjadaczy chleba.Ci bogatsi wiedzą jak grać żeby nie stracić.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » pt 02 cze, 2017 16:19

zeneczek pisze:był czas Balcerowicza i zachwyt jego reformami.Było i rozczarowanie.Za bardzo wierzysz w skuteczność jego poczynań.Chociaż z drugiej strony życzę Ukrainie jak najlepiej.Odwrotna sytuacja spowoduje wiadro pomyj,i na doradców i kraj z którego pochodzi.
A niewielkie wahanie........................myślałem że piszemy merytorycznie ale uprawiasz propagandę.Proszę bardzo to niewielkie:deprecjacja hrv do $ z 5-8hrv,następnie do 24-25hrv,kolejno 33 i pod 40 przez dwa lub trzy dni,potem aprecjacja do 30hrv/$,teraz do 26 z kopiejkami.Chcesz napisać że Twoja szkoła nauczyła Ciebie przy takich wahaniach nazywać to "niewielkim".Odniosę się też do hiperinflacji,owszem-jest dobra tylko nie dla społeczeństwa.To wyciąganie zaoszczędzonej przez ludzi kasy.Oczywiście politycy są od tego żeby próbować kraj wyciągnąć na prostą,tylko że nigdy się to nie odbędzie bez strat.Strat przeciętnych zjadaczy chleba.Ci bogatsi wiedzą jak grać żeby nie stracić.
Chyba nie czytasz tego co piszę... Po pierwsze - hiperinflacji nie ma. Po drugie piszę o wahaniach kursów w ostatnim czasie czyli chociażby od początku 2016 roku. Po trzecie nie zachwycam się Balcerowiczem. Kropka
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » pt 02 cze, 2017 17:38

mam nadzieję że Kropka nie oznacza zakazu wjazdu do Lwowa

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » pt 02 cze, 2017 18:01

zeneczek pisze:mam nadzieję że Kropka nie oznacza zakazu wjazdu do Lwowa
Kropka to koniec zdania :wink:
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » pt 02 cze, 2017 18:16

czyli piwo we Lwowie możemy wypić?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » pt 02 cze, 2017 19:20

zeneczek pisze:czyli piwo we Lwowie możemy wypić?
Czemu nie? :)
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kurs wymiany walut

Post autor: pietia » pt 02 cze, 2017 20:25

zeneczek pisze:tylu co zwolenników to i przeciwników miał i ma P.Balcerowicz.Problem polega na tym że zwolennicy uwierzyli w skuteczność jego misji w UA i zapewnienia o stabilizacji finansów w UA.No i ta część słuchaczy wierząc uwierzyła jednocześnie w potencjalne umocnienie hrywny do złotego(a co zatem idzie w spory zarobek).A tu klaps.Kurs hrywny w PL ma odwrotną tendencję.
No, jakaś tam stabilizacja w sumie jest. W latach 2014-2015 kurs hrywny do dolara spadł niemal 3-krotnie, z 8 do ponad 20 UAH za USD. Od jakichś dwóch lat tak silna tendencja spadkowa została wyhamowana, kurs oscyluje mniej więcej w widełkach 25-27 hrywien za dolara, sporadycznie tylko wychylając się z nich w którąś ze stron
Tyle, że to uspokojenie zaczęło się jeszcze przed rozpoczęciem misji Balcerowicza, więc nie wiem ile w tym akurat jego zasługi

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kurs wymiany walut

Post autor: DobryDuch » ndz 04 cze, 2017 16:08

Czyli zakup poniżej 1000 hrywny w ciągu tygodnia-dwóch w Przemyślu-Szegini-Lwowie (w pobliżu dworca), w pesymistycznej prognozie, nie powinien przekroczyć 0.16 groszy?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kurs wymiany walut

Post autor: pietia » ndz 04 cze, 2017 20:29

Nie powinien

maciek2407
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kurs wymiany walut

Post autor: maciek2407 » pn 05 cze, 2017 01:43

Czy ma ktoś aktualne informacje co do kursu złotówki w centrum Lwowa?

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kurs wymiany walut

Post autor: kig » pn 05 cze, 2017 20:10

maciek2407 pisze:Czy ma ktoś aktualne informacje co do kursu złotówki w centrum Lwowa?
W sob. 6,95 -6,98

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » pn 05 cze, 2017 20:20

Kurs waha się codziennie. Dzisiaj widziałem skup zaledwie po 6.85
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » wt 06 cze, 2017 19:39

Dzisiaj już skup był po 6.95
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

maciek2407
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kurs wymiany walut

Post autor: maciek2407 » wt 06 cze, 2017 22:02

Mam nadzieję, że do mojego wyjazdu "siódemka" pęknie :D

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: Simon » pn 19 cze, 2017 22:23

na stacji benzynowej w Ustilugu 6,35 (15 czerwca wieczorem - bardzo niekorzystny kurs), na szczescie w Lubomlu juz w miare uczciwie - 6,83 (17 czerwca)

/kurs bankowy 19 czerwca: 6,88/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kurs wymiany walut

Post autor: pietia » śr 21 cze, 2017 21:10

We Lwowie wczoraj 6.70-6.85

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kurs wymiany walut

Post autor: gucio1955 » ndz 25 cze, 2017 10:26

Nie jestem drobiazgowy i wiem że wymiana zależy od aktualnego kursu ale ogólnie co najlepiej wymieniać. Złotówki,euro czy dolce.

ODPOWIEDZ