Kurs wymiany walut

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » ndz 25 cze, 2017 13:31

gucio1955 pisze:Nie jestem drobiazgowy i wiem że wymiana zależy od aktualnego kursu ale ogólnie co najlepiej wymieniać. Złotówki,euro czy dolce.
Zależy jeszcze gdzie chcesz wymieniać - jeśli we Lwowie to mogą być złotówki, natomiast w innych miastach lepiej dolary lub ewentualnie euro.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kurs wymiany walut

Post autor: mago » ndz 25 cze, 2017 16:03

gucio1955 pisze:Nie jestem drobiazgowy i wiem że wymiana zależy od aktualnego kursu ale ogólnie co najlepiej wymieniać. Złotówki,euro czy dolce.
Gucio, najlepiej karta i bankomat, jeżeli masz pekao, to przelicznik jest bardzo dobry. No chyba, że lubisz te półmafijne klimaty budkowo kantorowe;-) wymiania hrywnia to w końcu jeden ze smaczków wyjazdu na UA.
pieniądzewpodróży.pl

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kurs wymiany walut

Post autor: gucio1955 » ndz 25 cze, 2017 18:43

mago pisze:
Gucio, najlepiej karta i bankomat, jeżeli masz pekao, to przelicznik jest bardzo dobry. No chyba, że lubisz te półmafijne klimaty budkowo kantorowe;-) wymiania hrywnia to w końcu jeden ze smaczków wyjazdu na UA.
Mam mBank i nie wiem jak tam u nich jest.
Dzięki za pomoc.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » ndz 25 cze, 2017 19:33

Cejrowski,niektórym znany jako podróżnik powiedział w jednym ze swoich programów że bank powinien być partnerem,tym z kasą.Przy czym taki partner na równych zasadach powinien otrzymywać procent z zysków,ale i pokrywać proporcjonalnie do udziału straty.
Ach.....marzenia marzenia.
A tak do rzeczy,każda karta kosztuje,kwestia tego ile chcesz wydać i czy różnica w kursie nie będzie boleć.Oczywiście ważne też jest bezpieczeństwo plastiku,przynajmniej w teorii lansowanej przez wielu.
Moim skromnym zdaniem póki co nic nie zastąpi gotówki jak ktoś się liczy z każdym groszem,oczywiście ważny jest kurs wymiany,zapotrzebowanie na daną walutę i kilka innych czynników.Reasumując:jak Lwów,Kijów i inne większe to złoty i szukaj dobrej wymiany,jak mniejsze miejscowości za złocisza dostaniesz dużo mniej a dolara zawsze sprzedaż z mniejszą stratą,i na pewno łatwiej.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » ndz 25 cze, 2017 21:24

mago pisze:
No bez przesady - od razu takie straszenie kolegi mafią :) We Lwowie spokojnie się wymienia złotówki w każdym kantorze! Byle nie na bazarze krakowskim... :wink:
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kurs wymiany walut

Post autor: kig » pn 26 cze, 2017 10:11

Ja będąc we Lwowie generalnie wymieniałem zł w kantorach, płaciłem też kartą, wyjmowałem też z bankomatu ( mam kartę z wersją "bankomaty bez granic" - inteligo) .
Najlepszy kurs to kantor ale płatność kartą niewiele gorzej - jakieś 30 kopijek za zł mniej niż w kantorze.
W bankomacie ( raifaisen) kiedy wybierałem kartą bez prowizji to bankomat zeżarł mi mimo wszystko dodatkowo 50 hrywien. ( kurs wymiany taki jak przy płatności kartą).

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kurs wymiany walut

Post autor: mago » pn 26 cze, 2017 12:44

Słuchajcie, najważniejsze, to przed wyjazdem sprawdzić, z którym bankiem na UA (czy gdziekolwiek) nasz bank, ma podpisaną umowę. Innymi słowy czy są w tej samej grupie, bo z reguły tak to wygląda. Wtedy możemy być pewni, że mocno nie wtopimy. Podam przykład, będąc we Lwowie, mając kartę pekao powinniśmy szukać obecnie UKRSOCBANKU :D jeszcze nie dawno był na UA normalny UniCredit, ale sprzedali to i zrobili z tego UKRSOC.
Jak wiemy na wschodzie banki rządzą się swoimi prawami i najlepiej zrobić mały rekonesans, bo jak człowiek patrzy na te wszystkie nieznajome marki to faktycznie może nabrać wątpliwości, którą wybrać.

Podobnie z peako bp. Mam drugą kartę w tymże banku i w niektórych bankomatach np. w jednym z najbardziej popularnych banków na UA (zapomniałem teraz nazwy, ten z zielonymi literami) - po anulowaniu wypłaty (przelicznik był złodziejski) bankomat zagroził mi, że jak anuluję to pobierze opłatę 50uah(!!!) pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Transkację anulowałem, natomiast 50 UAH i tak nie zostało pobrane, więc był to pewnie pewnego rodzaju scam ;-)) zresztą peako bp nie polecam, bo gdziekolwiek podrózuję i płacę tą kartą to w porównaniu do pekao prawie zawsze kurs jest gorszy.
pieniądzewpodróży.pl

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » pn 26 cze, 2017 13:04

mago pisze:Podobnie z peako bp. Mam drugą kartę w tymże banku i w niektórych bankomatach np. w jednym z najbardziej popularnych banków na UA (zapomniałem teraz nazwy, ten z zielonymi literami) - po anulowaniu wypłaty (przelicznik był złodziejski) bankomat zagroził mi, że jak anuluję to pobierze opłatę 50uah(!!!) pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Transkację anulowałem, natomiast 50 UAH i tak nie zostało pobrane, więc był to pewnie pewnego rodzaju scam ;-)) zresztą peako bp nie polecam, bo gdziekolwiek podrózuję i płacę tą kartą to w porównaniu do pekao prawie zawsze kurs jest gorszy.
Ten bank nazywa się Приватбанк/Prywatbank i pomimo szerokiej dostępności bankomatów chyba rzeczywiście lepiej nie wypłacać pieniędzy w nim - kasuje zbyt dużo...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » pn 26 cze, 2017 15:17

kurczę <mago>,jak to nie polecasz Pekao BP?,przecież to nasz bank,państwowy.Tam ludzie mało zarabiają,oprócz kadry kierowniczej,aby rodacy mieli w "naszym" banku tanie kredyty,konta za darmo,karty też.Upssssss,rozmarzyłem się.
A tak na poważnie to część drożyzny karty bierze się również z przewalutowania,hrywna przeliczana jest na dolara,ten potem na euro i na złoty.W mojej Ukraińskiej historii przeszedłem trochę kart i tylko jedna historyczna była najtańsza,to był Polbank.A to dlatego że przewalutowanie było z dolara na złocisza z pominięciem euro.Byli za tani,ludziska im nie wierzyli,poszli do PKO BP.A Polbank został zjedzony przez bardziej chciwego.
Kto nie boi się bakterii na rękach brać gotówkę,kto mało planuje wydać i preferuje wyższe bezpieczeństwo karta jest lepszym rozwiązaniem.
PS
zdarzyło się również głęboko w UA że chciałem dolać,nie-nie do gardła tylko do baku.A że była ulewa i drogi stały się potokami a błyskawice robiły za lampy oświetleniowe na stacji dając plastik usłyszałem że tylko gotówka.Terminale nie działają.Pomyślcie również o takiej sytuacji i ślepo bankowości elektronicznej nie ufajcie.

zor
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kurs wymiany walut

Post autor: zor » pn 26 cze, 2017 18:03

A po ile jest dziś zł we Lwowie?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kurs wymiany walut

Post autor: pietia » pn 26 cze, 2017 20:19

mago pisze:Podobnie z peako bp. Mam drugą kartę w tymże banku i w niektórych bankomatach np. w jednym z najbardziej popularnych banków na UA (zapomniałem teraz nazwy, ten z zielonymi literami) - po anulowaniu wypłaty (przelicznik był złodziejski) bankomat zagroził mi, że jak anuluję to pobierze opłatę 50uah(!!!) pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Transkację anulowałem, natomiast 50 UAH i tak nie zostało pobrane, więc był to pewnie pewnego rodzaju scam ) zresztą peako bp nie polecam, bo gdziekolwiek podrózuję i płacę tą kartą to w porównaniu do pekao prawie zawsze kurs jest gorszy.
Pekao SA czy PKO BP? Ten drugi jest obecny na Ukrainie pod postacią KredoBanku, więc być może w jego bankomatach jest najkorzystniej wypłacać z karty PKO

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » pn 26 cze, 2017 21:37

niestety PKO BP służy do dobrego zarabiania,przykłady można znaleźć na rodzimym rynku.Na swoich się najlepiej zarabia więc nie liczcie że alians z Kredobankiem niesie jakieś korzyści.Jakiś czas temu też sobie wyobrażałem że obecność Raiffeisena czy UniCredit w PL i UA można połączyć i uzyskać korzyści,np wypłacając gotówkę bądź co bądź w banku w którym mam konto.Odpowiedź nie była zaskoczeniem-córki banków są samodzielnymi jednostkami a połączenie z centralną służy innym celom a nie klientom.Naczelną zasadą niech pozostanie że banki-wszędzie-są od łupienia klientów,inaczej już nie będzie,niestety

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kurs wymiany walut

Post autor: mago » pn 26 cze, 2017 21:53

pietia pisze:
mago pisze:Podobnie z peako bp. Mam drugą kartę w tymże banku i w niektórych bankomatach np. w jednym z najbardziej popularnych banków na UA (zapomniałem teraz nazwy, ten z zielonymi literami) - po anulowaniu wypłaty (przelicznik był złodziejski) bankomat zagroził mi, że jak anuluję to pobierze opłatę 50uah(!!!) pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Transkację anulowałem, natomiast 50 UAH i tak nie zostało pobrane, więc był to pewnie pewnego rodzaju scam ) zresztą peako bp nie polecam, bo gdziekolwiek podrózuję i płacę tą kartą to w porównaniu do pekao prawie zawsze kurs jest gorszy.
Pekao SA czy PKO BP? Ten drugi jest obecny na Ukrainie pod postacią KredoBanku, więc być może w jego bankomatach jest najkorzystniej wypłacać z karty PKO
To dotyczyło BP. Dopiero po kilkunastu minutach spacerowania, wywęszyłem, że z tym bankiem skundlony jest w jakiś sposób KredoBank, ponieważ czcionka materiałów reklamowych i logo banku jest identyczna jak BP. Niemal taka sama komunikacja wizualna. Niby to nie powinien być poważny powód, ale intuicja mi dobrze podpowiedziała.
gorodok pisze: Ten bank nazywa się Приватбанк/Prywatbank i pomimo szerokiej dostępności bankomatów chyba rzeczywiście lepiej nie wypłacać pieniędzy w nim - kasuje zbyt dużo...
Tak, miałem na myśli priwat bank. Zawsze trzymałem się od tego banku z dala ;-) to jest chyba rosyjski bank, albo należący do jakiegoś oligarchy czy też barona naftowego, gazowego, czekoladowego czy innego tam;-)
pieniądzewpodróży.pl

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kurs wymiany walut

Post autor: lukaszb1986 » wt 27 cze, 2017 02:01

Posiadam konto w BGŻBNP PARIBAS i za wypłaty za granicą prowizji nie pobierają jeśli wypłaca się z bankomatów należących do grupy BNP Paribas. Tzn prowizja jest niby pobierana ale wraca na konto w kolejnym miesiącu rozrachunkowym. Na Ukrainie jest to Ukrsibbank

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » wt 27 cze, 2017 07:21

mago pisze:Tak, miałem na myśli priwat bank. Zawsze trzymałem się od tego banku z dala ;-) to jest chyba rosyjski bank, albo należący do jakiegoś oligarchy czy też barona naftowego, gazowego, czekoladowego czy innego tam;-)
Należał do oligarchy ale teraz jest państwowy :wink:
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

miras3334
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kurs wymiany walut

Post autor: miras3334 » czw 29 cze, 2017 21:23

Jak tam wymiana we Lwowie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » pt 30 cze, 2017 07:30

miras3334 pisze:Jak tam wymiana we Lwowie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Kurs się waha niemal codziennie w tej chwili skup około 6.80-6.85
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: zeneczek » pt 30 cze, 2017 19:16

gorodok,
jak nie masz nic przeciwko wyślij na PW nr tel,będę w połowie lipca we Lwowie,niestety przejazdem,podrzucę obiecane piwko,pozdr

watergate
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kurs wymiany walut

Post autor: watergate » pt 07 lip, 2017 13:18

Hej, jak najnowsze kursy walut we Lwowie?

Czy kojarzycie może kantory - najlepiej w okolicach Łyczakowskiej - w których uda mi się wymienić walutę w niedzielę wieczorem? Będę we Lwowie pewnie około 18-19 i boję się, że może być problem.

maciek2407
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kurs wymiany walut

Post autor: maciek2407 » sob 08 lip, 2017 15:46

Na Łyczakowskiej nie, ale w centrum przy pomniku Króla Daniela jest mini centrum handlowe ze sklepem Arsen i tam jest kantor czynny spokojnie do 20-21. A to wcale nie jest przeciez daleko, pieszo z 20 minut wyjdzie.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kurs wymiany walut

Post autor: gorodok » sob 08 lip, 2017 20:14

Skup złotego nadal około 6.85
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

watergate
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kurs wymiany walut

Post autor: watergate » ndz 09 lip, 2017 23:58

Dzięki za podpowiedzi. Okazało się, że sporo kantorów w pobliżu dworca jest pootwieranych mimo niedzieli i dość późnej pory (godz. 21). Widać z tego, że biznes musi się kręcić :)

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kurs wymiany walut

Post autor: Gab001 » pn 10 lip, 2017 07:48

Wypadałoby się pochwalić udaną transakcją, tj. napisać po jakim kursie wymieniłeś walutę ;) Jutro o tej porze wymieniać będę złotówki w Auchan/Epicentr na Stryjskiej, tak przebiega moja marszruta. Postaram się podać kurs wieczorem 11-go.

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kurs wymiany walut

Post autor: Gab001 » śr 12 lip, 2017 09:39

Dobę temu za złotówkę w Epocentrze przy Auchan płacono 6, 70. W Korczowej 6, 50.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Kurs wymiany walut

Post autor: Kshyhu » śr 12 lip, 2017 11:10

Zwróciłeś może uwagę na USD lub EUR?
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kurs wymiany walut

Post autor: Gab001 » śr 12 lip, 2017 13:49

Kshyhu pisze:Zwróciłeś może uwagę na USD lub EUR?
Niestety, nie...
W Czortkowie w kantorze w pobliżu ruin zamku kurs euro 28,80 (skup). Zwróciłem na to uwagę tylko dlatego, że na tablicy wymienione były wyłącznie trzy waluty: dolar, euro i rubel.

watergate
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kurs wymiany walut

Post autor: watergate » śr 12 lip, 2017 19:02

Dziś w kilku kantorach (m.in. na Czechowa i w okolicach Krakowskiej), złotówki kupowali po 6,90.

Armi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kurs wymiany walut

Post autor: Armi » pt 14 lip, 2017 08:07

watergate pisze:Dzięki za podpowiedzi. Okazało się, że sporo kantorów w pobliżu dworca jest pootwieranych mimo niedzieli i dość późnej pory (godz. 21). Widać z tego, że biznes musi się kręcić :)
A widziałes może jakieś czynne całodobowo?

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kurs wymiany walut

Post autor: mago » pn 17 lip, 2017 21:36

lukaszb1986 pisze:Posiadam konto w BGŻBNP PARIBAS i za wypłaty za granicą prowizji nie pobierają jeśli wypłaca się z bankomatów należących do grupy BNP Paribas. Tzn prowizja jest niby pobierana ale wraca na konto w kolejnym miesiącu rozrachunkowym. Na Ukrainie jest to Ukrsibbank
To jest dokładnie UKRSOCBANK zwany też UKRSOTBANKIEM. Ten bank raczej na pewno nie jest w tej samej grupie. Ostatnio zmienił właściciela. Jeżeli piszesz o swoim koncie, napisz proszę jaką posiadasz kartę. Bo do konta, można mieć różne karty, które różnie się zachowują.
pieniądzewpodróży.pl

KL_user
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kurs wymiany walut

Post autor: KL_user » pn 17 lip, 2017 23:23

Dziś jechałem z Lublina do Łucka. Po odprawie w Dorohusku autobus zatrzymał się na stacji benzynowej za przejściem granicznej. Tam sprzedałem moje złotówki po 6,94 (czyli całkiem przyzwoicie).

ODPOWIEDZ