Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » ndz 07 kwie, 2013 13:25

Tak chyba zrobię, dużo się nie nadłoży, a 75km gorszej drogi to nie 150 :) Dziękuję Ci bardzo, gorodok. Dzięki również za cenne wskazówki, BARTixR :)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 07 kwie, 2013 13:52

Kshyhu pisze:Tak chyba zrobię, dużo się nie nadłoży, a 75km gorszej drogi to nie 150 :) Dziękuję Ci bardzo, gorodok. Dzięki również za cenne wskazówki, BARTixR :)
Pogrzebałem trochę na forum i wynika z różnych opinii że najgorzej będzie na odcinku około 20 km za Brodami a dalej podobno całkiem przejezdna droga jak na drogę lokalną...
Ostatnio zmieniony ndz 07 kwie, 2013 18:19 przez gorodok, łącznie zmieniany 1 raz.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » ndz 07 kwie, 2013 14:51

Ale to w miarę świeża informacja? :)

Dla ciekawych - znalazłem na stronie Ukravtodoru tabelę z danymi o postępach łatania głównych dróg Ukrainy: http://www.ukravtodor.gov.ua/clients/uk ... 36003F3F50
Wynika z niej chociażby to, że większość udało się już zrobić (dane na 21 marca), ale zastanawiam się, czy nie jest to bujda na kółkach ;)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 07 kwie, 2013 15:13

w rosji i Ukrainie drogi remontuje sięna papierze .. chyab nie musze tłumaczyco co chodzi.
kolega gorodok pisał kilka postów wyżej o "oswajaniu"

w Białorusi natomiast drogi są w dobrym i bardzo dobrym stanie. Po zimie naturalnie miejscami kłopoty, ale dość szybko naprawiają ubytki. Twarde rządy się sprawdzają. Państwowa "Słuzba drogowa" pracuje.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » ndz 07 kwie, 2013 15:30

http://tvi.ua/new/2013/02/15/karta_hanby_ukravtodoru - bardzo ciekawa inicjatywa jednej ze stacji telewizyjnych - widzowie sami mogą dodawać na mapie swoje nagrania z najbardziej zaniedbanych dróg Ukrainy. Interaktywna mapa uaktualniana jest w czasie rzeczywistym - przyda się każdemu, kto na Ukrainę się wybiera :-)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 07 kwie, 2013 18:21

Kshyhu pisze:Ale to w miarę świeża informacja? :)

Dla ciekawych - znalazłem na stronie Ukravtodoru tabelę z danymi o postępach łatania głównych dróg Ukrainy: http://www.ukravtodor.gov.ua/clients/uk ... 36003F3F50
Wynika z niej chociażby to, że większość udało się już zrobić (dane na 21 marca), ale zastanawiam się, czy nie jest to bujda na kółkach ;)
Informacja z marca, więc w miarę świeża. Informacja ukrautodoru mówi tylko o tym ile pieniędzy oswojono....
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » wt 09 kwie, 2013 11:41

gorodok pisze:

jechałem w niedzielę 7 kwietnia:droga Korczowa_Lwów-Kijów bez zastrzeżeń-przez zimę się utrzymała w bardzo dobrym stanie.
Od Kijowa do Białej Cerkwi połatana na wszelkie sposoby ale bez nowej nawierzchni trudni mówić że to dobra droga. Od białej Cerkwi do Umania też dużo łat ale już łatwiej.
Od Umania do Odessy można pędzić spokojnie.

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » sob 13 kwie, 2013 23:28

Witam
Właśnie wróciłem z Ukrainy....jechałem do Lwowa przez Krościenko-Sambor...takiej masakry od kilku lat nie widziałem, jaka tam się teraz po zimie zrobiła. Tego się nie da opisać....nawet już w miarę przyzwoity odcinek z Sambora do Lwowa jest w tragicznym stanie....jest wiele miejsc, które wyglądają jak centrum Chyrowa przed remontem drogi...jak by nie to, że miałem sprawę w Samborze nigdy bym tam nie jechał. Wracałem przez Medykę, bo nie ma sensu masakrować auta, poza tym przejechanie teraz w miarę bezpiecznie tej drogi zajmuje strasznie dużo czasu. Proponuję wszystkim na razie omijać tą trasę dopóki jej nie połatają.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » pn 15 kwie, 2013 15:00

http://ukryama.com/map/#center:23.93461 ... 8;type:map

Polecam dwie rzeczy: UkrYama serwis ze zdjęciami jam
i fragment programu informacyjnego, jak Ukraińcy prawią komplementy Polakom na temat dróg.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » śr 17 kwie, 2013 22:30

pwlzeb pisze:

Polecam dwie rzeczy: UkrYama serwis ze zdjęciami jam
i fragment programu informacyjnego, jak Ukraińcy prawią komplementy Polakom na temat dróg.
Genialne. Musimy, za pomocą takich wideo, zwalczać w sobie niemiecki kompleks. :twisted:
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 22 kwie, 2013 08:12

jeżeli ktoś jechał ostatnio autem Lwów-Kijów proszę się podzielić informacją o stanie dróg.Za kilka dni jadę na Krym i zmieniłem tradycyjną trasę Tarnopol itd na Żytomir,dzięki

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca » ndz 28 kwie, 2013 14:31

Jak wygląda droga za Chyrowem w stronę Starego Sambora i dalej do Sambora też położony jest nowy asfalt tak jak od granicy do Chyrowa?

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » ndz 28 kwie, 2013 19:51

Korczowa-Lwów-Równe-Żytomierz-Kijów droga o bardzo dobrej nawierzchni,wyjątki w małych ilościach.Kijów fatalny,droga w kierunku na Odessę aż do Umania zła,pełno łat,małych dziur latających po karoserii i szybach odłamków,powoli nikt nie jeździ więc o wybicie szyby bardzo łatwo.Sytuacja tym gorsza że to już chyba po zimowych remoncie.
Dalej droga na Krym przez Cherson dobra,najgorzej jest za mostem na Dnieprze w Chersonie i miejscami odcinki po kilka kilometrów w okolicy Dżankoja,szerokiej drogi

Krasny
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Krasny » ndz 28 kwie, 2013 20:06

Ja jechałem drogą H-10 Lwów-Stryi-Czerniovcy... Generalnie chujnia... Przez Tarnopol to samo...
Dumenzeu să vă binecuvânteze!

witas
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: witas » ndz 28 kwie, 2013 22:10

Witam, tydzień temu jechałem z Chyrowa przez Stary Sambor , Sambor do Drohobycza. Nowy asfalt kończy się za Chyrowem, dalej MASAKRA

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » ndz 05 maja, 2013 15:40

jechałem z Sambora do Chyrowa - rzeźnia po prostu... nie piszcie, że droga jest w złym stanie - napisać należy że jest rozpierdolona lub czasem całkiem jej brak - niech admin nie kasuje wpisu za nieparlamentarne wyrazy... Nie jeździe tamtędy pod żadnym pozorem własnym autem!!! szkoda czasu, nerwów, i pieniędzy na ewentualne remonty gabloty

półkresowianin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: półkresowianin » śr 08 maja, 2013 12:59

Weekend majowy, droga H 02, od granic Lwowa, odcinek około 50 km, jechałem przez 2 godziny!! Tam był kiedyś asfalt. Docelowo tą drogą jechałem do Tarnopola. Reszta drogi w miarę dobym stanie, trzeba było oczywiście omijać dziury, które widać, że nie powstały tej zimy... ale napewno zimy zeszłego roku.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » czw 09 maja, 2013 15:51

Ja do Tarnopola jeżdżę dosyć często i zgodnie z sugestiami z tego forum omijam Lwów i od razu wbijam się na M-06, którą mknę 120-140 km/h (z drobnymi ograniczeniami ;-)) aż do Brodów. Z Brodów lokalną, dziurawą, acz w miarę przejezdną drogą wjeżdżam do Tarnopola (75km, do przejechania w 90-100 minut). Polecam tę trasę :)

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: khan.tengri » sob 25 maja, 2013 09:36

Czy jechał ktoś po zimie drogami:
- Stary Sambor - Turka - Sianki - Użgorod
- Borysław-Turka
- Mukaczewo - Chust - Sołotwino - Rachów - Worotcha - Kołomyja?

Bo chcę wiedzieć czy i gdzie pchać się tam z rowerem w wakacje.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » sob 25 maja, 2013 10:14

khan.tengri rowerem to wszędzie przejedziesz :)
chyba że jest to jakaś kolarzówka na cienkich oponkach i liczysz na prędkości 50-80 km/h, to może się nie udać dojechać :)

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » sob 25 maja, 2013 13:17

kowel-luck-**/***
chmielnicki-kamieniec pod-****

tarnopol-kamieniec(przez husjatyn)-**/***

Opal
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Opal » sob 15 cze, 2013 04:37

Witam,

Wybieram się w przyszłym tygodniu na Krym i o ile droga w tamtą stronę planowana jest z Warszawy przez Dorohusk - Kovel - Sarny - Kijów - Mikołajew.... to powrót planuję przez Odessę i Kiszyniów...

No właśnie - jak potem wracać do PL, żeby przejechać po, w miarę normalnych, drogach?

Czy jechać przez Rumunię, czy może przez Winnicę - Żytomierz ... a jak dalej? Którędy najlepiej?

Jadę motocyklem.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » sob 15 cze, 2013 08:43

Dla jeżdżących do Rumunii!

Wczoraj przejechałem przez Tarnopol. Jest to o wiele lepsza trasa niż ta przez Stryj, Dolinę, Kołomyję, oraz ta przez Bursztyn, Iwano-Frankowsk.
Początek jest okropny, kilka kilometrów za obwodnicą Lwowa, to rzeź, później obwodnica Tarnopola, podobnie, ale to kilka, czy kilkanaście kilometrów, a potem można jechać z normalną prędkością. Nawierzchnia co prawda nierówna z dużą ilością ubytków, ale nie zagraża życiu i zdrowiu.

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens » sob 15 cze, 2013 09:09

Opal pisze:Witam,

Czy jechać przez Rumunię, czy może przez Winnicę - Żytomierz ... a jak dalej? Którędy najlepiej?

Jadę motocyklem.
W Rumunii stan dróg zdecydowanie lepszy niż na Ukrainie, ale sporo czasu zmarnujesz w kolejkach na 3 przejściach granicznych.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » sob 15 cze, 2013 12:07

pwlzeb pisze:Dla jeżdżących do Rumunii!

Wczoraj przejechałem przez Tarnopol. Jest to o wiele lepsza trasa niż ta przez Stryj, Dolinę, Kołomyję, oraz ta przez Bursztyn, Iwano-Frankowsk.
Początek jest okropny, kilka kilometrów za obwodnicą Lwowa, to rzeź, później obwodnica Tarnopola, podobnie, ale to kilka, czy kilkanaście kilometrów, a potem można jechać z normalną prędkością. Nawierzchnia co prawda nierówna z dużą ilością ubytków, ale nie zagraża życiu i zdrowiu.
Interesuje mnie stan drogi Lwów ---> Tarnopol, czy coś jest zrobione? Opinie, jakie słyszałem od Ukraińców są takie, że lepiej tam nie wjeżdżać, a całość można pokonać maksymalnie na 2 biegu. Jak to wygląda na chwilę obecną? Bo może niepotrzebnie dokładam 50-60km, jadąc przez Brody? Z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » sob 15 cze, 2013 12:30

Nie wiem, jak ta droga wyglądała wcześniej. Stan na 14.06.2013:
Jest w trakcie remontu, na dużej części podrapany jest asfalt, dzięki czemu nie ma głębokich dziur. Zaraz po zjechaniu z obwodnicy jest kilka kilometrów masakry, potem w Zolocziwie i sam Tarnopol miejscami też. Ocena - od * do ***.
W tym materiale masz kilka widoczków: http://goo.gl/lkwMN

Ja przez Brody bym nie jechał.

Opal
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Opal » sob 15 cze, 2013 18:56

homocorvidens pisze:
Opal pisze:Witam,

Jadę motocyklem.
W Rumunii stan dróg zdecydowanie lepszy niż na Ukrainie, ale sporo czasu zmarnujesz w kolejkach na 3 przejściach granicznych.
Jadąc motocyklem kolejki na granicach "nie interesują mnie" :D

gorny7
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: gorny7 » ndz 16 cze, 2013 21:19

jak aktualnie wygląda droga
Zosin-Lutsk -Rivne ?
(bo dalej na Kijów wyżej pisali że ok

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » sob 06 lip, 2013 07:43

Kshyhu pisze:
pwlzeb pisze:\
Interesuje mnie stan drogi Lwów ---> Tarnopol, czy coś jest zrobione? Opinie, jakie słyszałem od Ukraińców są takie, że lepiej tam nie wjeżdżać, a całość można pokonać maksymalnie na 2 biegu. Jak to wygląda na chwilę obecną? Bo może niepotrzebnie dokładam 50-60km, jadąc przez Brody? Z góry dzięki :)
dla wszystkich jadących samochodem na południe Ukrainy ( Krym , Odessa):
sprawdziłem stan tej drogi bo o wiele krótsza jest trasa przez Tarnopol i jeszcze raz dałem się skusić.
stanowczo odradzam !!!!!
nawet dla mnie , obeznanego bardzo dobrze z realiami UA, droga z Lwowa do Tarnopola jest nie do zaakceptowania ze względu na ruinę nawierzchni a właściwie jej brak. dalej do Chmielnickiego trochę lepiej ale to nie znaczy że dobrze-miejscami koleiny i muldy , jeżeli jedzie coś z naprzeciwka to nie ma jak ominąć.
do Winnicy i Umania już w miarę O.K ale też są odcinki grążace zawałem serca.
droga P06 na Mikolaiv jest w porównaniu bardzo dobra, ale dużo odcinków zabudowanych i ograniczenia prędkości.
reasumując:
tylko trasa Lwów, Riwne, Żytomir, Kijów, Uman, Odessa nadaje się do płynnej równomiernej jazdy ( średnia 100km/h )
nie kombinujcie i nie szukajcie skrótów które ładnie wyglądają na mapie tylko.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » sob 06 lip, 2013 15:54

Dzięki za pomoc :) Jadę za półtora tygodnia znów do Tarnopola i w swojej naiwności liczyłem, że może coś już zdążyli zrobić, wszak lato w pełni i od zimy było trochę czasu ;) Pojadę przez Brody. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ