Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik » ndz 01 sty, 2012 19:58

Droga Krakowec (Korczowa) - Lwów odremontowana. Czas dojazdu 45 min. :)

witas
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: witas » ndz 26 lut, 2012 21:36

Witam, wróciłem wczoraj z Drohobycza. Odcinek Drohobycz Sambir masakra. Sambir - Stary Sambir idzie jechać . Staryj Sambir - Chyrów fatalnie. Przejazd przez Chyrów - tego nie da się opisać . Chyrów - Krościeńko też masakra.
Pograniczniacy stwierdzili , ze do Euro ponoć WSZYSTKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ma być naprawione. Trzeba to chyba traktować w kategoriach NIEMOŻLIWE !!!!!!!!

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 26 lut, 2012 21:45

witas pisze: Pograniczniacy stwierdzili , ze do Euro ponoć WSZYSTKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ma być naprawione. Trzeba to chyba traktować w kategoriach NIEMOŻLIWE !!!!!!!!
możliwe.. jeszcze jak, rzucą nowy chodnik po wierzchu i będzie jak na autostradzie.. do pierwszej zimy/ kilka miesięcy :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » pn 27 lut, 2012 17:19

BARTixR pisze:
witas pisze: Pograniczniacy stwierdzili , ze do Euro ponoć WSZYSTKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ma być naprawione. Trzeba to chyba traktować w kategoriach NIEMOŻLIWE !!!!!!!!
możliwe.. jeszcze jak, rzucą nowy chodnik po wierzchu i będzie jak na autostradzie.. do pierwszej zimy/ kilka miesięcy :mrgreen: :mrgreen:
właśnie dłużej autostrady tam nie trzeba Wam burżuje, bo se znajdziecie inne miejsce na EURO za cztery lata, a jak patrzyłem na strony hoteli to skutecznie Wam tą Ukrainie z gływy wybiją, bo nawet największemu burżujowy nie śnił się nocleg w 16 os. pokoju za troszeczkę ponad 500 USD :wink:

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » śr 29 lut, 2012 11:53

Lwow-Luck:
Lwow-Stojanow-*
Granica obl wolynskiej-Luck-***
Wolodymyr-Horochiw-***(w jednym miejscu ** zapomnialem nazwy miejscowosci ale napisze po weekendzie)
Uzgorod-Czop-****(dobra szerka droga)
"obwodnica" wolodymyra-*
dniepropietowsk-pawlohrad-krasnoarmiejsk-***

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » ndz 11 mar, 2012 11:22

szkoda,ze nikt tu nic nie pisze bo to naprawde wazny temat i potrzebny....

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 11 mar, 2012 11:52

tomek pisze:szkoda,ze nikt tu nic nie pisze bo to naprawde wazny temat i potrzebny....
a co pisać to? normalne, przejezdne drogi.

to nie Kołyma czy Jakutia .. gdzie drogowcy musza i takie drogi tworzyć:
Якутия - Республика Саха

"Most" przez rzekę ałdan .. od października do czerwca : переправа зимник через Алдан

Drogowcy w przepieknej tajdze Jakutii: Yakutia

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » ndz 11 mar, 2012 21:03

zarąbiste filmiki!!! i ta muzyka!! to sa przeprawy i trudne drogi!! a nie Ukraina... pare dziur na krzyż i juz zaraz panika :roll:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 11 mar, 2012 23:00

buba pisze:zarąbiste filmiki!!! i ta muzyka!! to sa przeprawy i trudne drogi!! a nie Ukraina... pare dziur na krzyż i juz zaraz panika :roll:
świetny komentarz buba, molodec.

Punkt widzenia się zmienia, odniesienia. Ja po kilka latach kontaktu z naprawdę różnymi trasami na słowa o dziurach na ukrainie zrobię tak: :mrgreen:. A na Jamalu, Kołymie, w Urengoyu... . rżali by pół wieczoru czytając nasze komentarze o złych drogach :lol:

ps. uwielbiam takie przeprawy, walkę z przyroda, ale jednocześnie zrozumienie jej siły i umiejętność z ia "rozmawiać". To niezwykłej męskości ludzie którzy dostarczają towary, ludzi w takich warunkach do drugiego człowieka, tych którzy ich potrzebują, bo mieszkają lub pracują w tak oddalonych miejscach naszej planety.

jakie trzeba mieć JAJA żeby tak pójść w rzekę ??
http://www.youtube.com/watch?v=dOvWAWuz ... re=related
ludzie i technika nadzwyczajna!!!

http://www.youtube.com/watch?v=O63aOYVF ... re=related

przykładów bez końca.. a tysiące ludzie w takich warunkach sięprzemieszcza .. codziennie.

za kilka lat wyprawa do magadanu uazikiem mi się marzy, ale latem, zima zbyt niebezpieczna jest jak narazie, tymczasem filmiki pozostają.
Przygotować siebie morlanie i logistycznie trzeba, potem technikę przygotowac i poznać jej możliwości.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 12 mar, 2012 14:35

BARTixR pisze: za kilka lat wyprawa do magadanu uazikiem mi się marzy, ale latem
nie tobie jednemu takie marzenia po glowie chodza.... :D
BARTixR pisze: ps. uwielbiam takie przeprawy, walkę z przyroda, ale jednocześnie zrozumienie jej siły i umiejętność z ia "rozmawiać". To niezwykłej męskości ludzie którzy dostarczają towary, ludzi w takich warunkach do drugiego człowieka, tych którzy ich potrzebują, bo mieszkają lub pracują w tak oddalonych miejscach naszej planety.
Niestety w Europie (a w Polsce i na Ukrainie tez coraz bardziej) panuje totalne "spedalenie" spoleczenstwa.. Przewijaja sie takie wojska klonow o nakremowanych buzkach, miękkich raczkach , w obcislych spodenkach, zalewajac sie łzami jak czystym butkiem wdepna w błoto. A jednoczesnie maja poczucie ze sa panami istnienia, nie maja szacunku ani do przyrody ani do drugiego czlowieka..
BARTixR pisze:jakie trzeba mieć JAJA żeby tak pójść w rzekę ??
http://www.youtube.com/wa...feature=related
ludzie i technika nadzwyczajna!!!
Robi wrazenie... I czlowiek i technika... Kurde, pelen podziw.. takie rzeczy to chyba tylko na wschodzie!
fijalkowski pisze:a jak patrzyłem na strony hoteli to skutecznie Wam tą Ukrainie z gływy wybiją, bo nawet największemu burżujowy nie śnił się nocleg w 16 os. pokoju za troszeczkę ponad 500 USD :wink:
moze potem sie beda chwalic miedzy soba kto spal w drozszym pokoju?? :twisted:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » czw 15 mar, 2012 20:47

buba pisze:fijalkowski napisał/a:
a jak patrzyłem na strony hoteli to skutecznie Wam tą Ukrainie z gływy wybiją, bo nawet największemu burżujowy nie śnił się nocleg w 16 os. pokoju za troszeczkę ponad 500 USD

moze potem sie beda chwalic miedzy soba kto spal w drozszym pokoju??
ale miejmy nadzieje, że po tym turyści na Ukrainie ne bęa się pokazywać i utrudzniać życia gościom wizytującym Ukrainie

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » czw 15 mar, 2012 21:53

za 3 lata nie bedziecie miec o czym dyskutowac! Dlaczego?
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » pt 16 mar, 2012 06:48

Kwiatkowski11 pisze:Dlaczego?
no dlaczego?

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » pt 23 mar, 2012 22:26

Wiem, że to podsumowanie, ale jak wygląda trasa na Uzgorod? Stary Sambor, Turka, Wielki Bereznyj i dalej? Kręto, wysoko, bez sensu? Choć pewnie będzie tam żyją. :-):-)
Ostatnio zmieniony sob 07 kwie, 2012 13:28 przez micaj, łącznie zmieniany 2 razy.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » sob 24 mar, 2012 01:02

fijalkowski,
Jest konkretna propozycja rignij odzwonie maj namber 602450715 (play)
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » sob 24 mar, 2012 02:06

ja wiem,ze przejezdne ale np jadac do lucka z krakowa lepiej jednak nadrobic te 50km i jechac przez zosin niz przez lwow...

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » sob 07 kwie, 2012 13:29

micaj pisze:Wiem, że to podsumowanie, ale jak wygląda trasa na Uzgorod? Stary Sambor, Turka, Wielki Bereznyj i dalej? Kręto, wysoko, bez sensu? Choć pewnie będzie tam żyją. :-)

Podbijam pytanie. Plus dodaję zapytanie dotyczące przejść granicznych Słowacja - Ukraina i Rumunia - Ukraina na Zakarpaciu.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » ndz 08 kwie, 2012 19:56

przejście Michalove- Użgorod - droga dobra, oczekiwania nie miałem nigdy więcej niz godzinę, do Rumunii jechałem na Siret(trasa na Czerniowce) i w Sołotinie (Sygiet) - też całkiem przyzwoicie czasowo:) najgorzej na naszych i węgierskim Czop/Zahony...

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kroł›cienko - Lwów

Post autor: grzegorz303 » wt 10 kwie, 2012 11:14

Witam,
poczytałem i mampytanie...na co najbardziej uważać na drodze Krościenko-Lwów? jakieś porady, kopię forum a zwartych bloków nie widzę.
Aha, tak przy okazji-Witam, bo ja to pierwszy raz. Wyjazd planuję na 30 kwietnia.
pozdrawiam-Grzegorz
...ozdrawiam-Grzegorz

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » wt 10 kwie, 2012 15:20

no kroscienko ale potem te drogi,najlepiej krakowiec

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » pt 04 maja, 2012 21:26

Użgorod - Mukaczewo; M06; *****/****, jakość drogi przednia, 5/4 tylko dlatego, że czasami zwęża się do dwupasmowej. Poza tym super, żadnych dziur czy nierówności.

Mukaczewo - Berehowe i dalej do granicy; P54; ***, miejscami trochę gorzej, bo frezują asfalt i nie oznaczają. Myślę, że za chwilę będzie lepiej. Za szybko jechać się nie da, ale nie aż tak źle, żeby było strach wyprzedzać pojazdy jeżdżące z niewielką prędkością.

Ktoś naniesie na mapę?

Stan nawierzchni w Użgorodzie super. Miejscami oczywiście brak kapsla na studzience, czy sama studzienka osadzona 20 cm poniżej asfaltu. Nie można narzekać. Nie mogę potwierdzić poprzedniego wpisu, że Uż to "safari". Po nocy trzeba jednak uważać.

Mukaczewo, tu trochę gorzej niż w Uż, ale tylko minimalnie.

Ps. mam Automapę i powiem, że byłem zdziwiony, że ma pokrycie Zakarpacia (pełne). Nie chcę promować czy reklamować, ale TomTom tego nie miał (tyle, że z TT byłem we Lwowskiej Obl.).

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » sob 05 maja, 2012 14:11

Naniosę, spokojnie... Szukam czegoś lepszego niż maps google... bo z tym pierwszym problemy. Zgłaszajcie dalej, jeszcze przed wakacjami będzie lepsza mapa.

mklimek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mklimek » ndz 06 maja, 2012 09:33

Trasa Sambor - Turka - Przeł Użocka to po obecnej zimie TOTALNA KATASTROFA. Są głębokie 20 cm dziury na tyle gęsto że miejscowi jadą głównie poboczem, są miejsca gdzie wogóle nie ma asfaltu. Średnia prędkość 35 km/h, czasami spadająca do 15 km/h. Droga z przełęczy na Użgorod lepsza bo brak dziur - tradycyjnie niezbyt równa nawierzchnia i sporo zakrętów ale jednak droga nie odbiega od standartu ukrańskiego.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » wt 08 maja, 2012 18:56

Standardu, nie standartu. ;-)

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca » ndz 10 cze, 2012 16:25

Witam jechał ktoś ostatnio od Krościenka w stronę Chyrowa, za tydzień planuję tamtędy jechać po bilet na Krym do Chyrowa na dworzec, jaki stan drogi od granicy do Chyrowa, poprawiło się coś czy tylko gorzej?

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » pn 11 cze, 2012 13:12

Ostatnio jechałem tam chyba 3 tygodnie temu to nic się nie zmieniło. Normalna tragedia drogowa jak zawsze. Chociaż w Chyrowie wycieli duże fragmenty drogi wiec pewnie szykowali się do położenia kawałków nowego asfaltu. Ale nawet jeżeli nie to ten kawałeczek zawsze można przejechać. W Chyrowie można kupić bilety na stacji na takie dalekie trasy ? mają terminal ? Ja myślałem, że tylko bilet na lokalne elektryczki.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 11 cze, 2012 13:25

adi_dca pisze:Witam jechał ktoś ostatnio od Krościenka w stronę Chyrowa, za tydzień planuję tamtędy jechać po bilet na Krym do Chyrowa na dworzec, jaki stan drogi od granicy do Chyrowa, poprawiło się coś czy tylko gorzej?
W maju juz w niektore dziury wchodzilo 3/4 kola- a pare lat temu jeszcze tylko pól :mrgreen:

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » pn 11 cze, 2012 13:41

A ja mimo wszystko jakoś lubię tą granicę i te dziurki ;) Czego nie mogę powiedzieć o moim autku. Już tam zgubiłem kołpak, kilka razy prostowałem felgi ale w końcu nauczyłem się bezboleśnie przejeżdżać tą trasę. Nie raz jadąc z Tarnowa nie jadę na Medykę tylko kieruję się w Bieszczady na Krościenko. Widoki 100 razy lepsze i trasa przepiękna. Powolutku, spokojnie i można ją bez rozwalenia autka przejechać. No właśnie a czy na stacji w Chyrowie rzeczywiście można kupować bilety na pociągi dalekobieżne ?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pn 11 cze, 2012 16:47

nie ma złych dróg, są tylko nieodpowiednie, "g....ane" auta :mrgreen:

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 12 cze, 2012 21:18

guber pisze:A ja mimo wszystko jakoś lubię tą granicę i te dziurki ;) Czego nie mogę powiedzieć o moim autku. Już tam zgubiłem kołpak, kilka razy prostowałem felgi ale w końcu nauczyłem się bezboleśnie przejeżdżać tą trasę. Nie raz jadąc z Tarnowa nie jadę na Medykę tylko kieruję się w Bieszczady na Krościenko. Widoki 100 razy lepsze i trasa przepiękna. Powolutku, spokojnie i można ją bez rozwalenia autka przejechać.
BARTixR pisze:nie ma złych dróg, są tylko nieodpowiednie, "g....ane" auta :mrgreen:
zgadzam sie w 100% z przedmowcami :mrgreen:

ja rowniez lubie bardzo ta droge!

ODPOWIEDZ