Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Zibi_UD
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Zibi_UD » śr 20 cze, 2012 17:55

adi_dca pisze:Witam jechał ktoś ostatnio od Krościenka w stronę Chyrowa, za tydzień planuję tamtędy jechać po bilet na Krym do Chyrowa na dworzec, jaki stan drogi od granicy do Chyrowa, poprawiło się coś czy tylko gorzej?
Moja odpowiedź; viewtopic.php?p=76816&highlight=#76816

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » wt 03 lip, 2012 23:31

Witajcie,
czy ktoś podpowiedziałby coś na temat trasy z Hrebennego do Tarnopola? Czy jechać najprostszą możliwą trasą, czy lepiej coś objeżdżać? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki, trasę tę będę pokonywał dopiero za 3 tygodnie, więc jest czas, żeby wszystko dokładnie zaplanować :)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 04 lip, 2012 15:23

Kshyhu pisze:Witajcie,
czy ktoś podpowiedziałby coś na temat trasy z Hrebennego do Tarnopola? Czy jechać najprostszą możliwą trasą, czy lepiej coś objeżdżać? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki, trasę tę będę pokonywał dopiero za 3 tygodnie, więc jest czas, żeby wszystko dokładnie zaplanować :)
Jeśli musisz jechać do Tarnopola to z Hrebennego masz jedną drogę i nic nie wykombinujesz - do Lwowa będzie lepsza droga a ze Lwowa do Tarnopola jest jaka jest i inne objazdy są raczej jeszcze gorsze...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » śr 04 lip, 2012 16:36

Będę jechał z Lublina, jeśli miałoby mnie to uratować, to mogę nadłożyć drogi i pojechać na inne przejście ;) Chyba, że też mi to nic nie daje :P

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » śr 04 lip, 2012 18:29

Przedmówcy mają rację: Lublin - Zamośc - Hrebenne - Lwów - Tarnopol i nic innego nie wymyślisz.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » śr 04 lip, 2012 18:36

Tak czułem ;) Dzięki za pomoc w każdym razie :)

wierzchoo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: wierzchoo » pt 27 lip, 2012 14:46

a jak najszybciej z Lublina na Krym? Biorąc pod uwagę statystyczne kolejki na przejściach granicznych i jakość dróg przez Ukrainę? Dorohusk? Hrebenne? czy które? i jak potem, przez Równe na Kijów? i potem w dół na południe?

frau_helga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: frau_helga » sob 28 lip, 2012 16:33

Od granicy w Szehyniach do Lwowa jedzie się teraz do bardzo dobrej drodze, dzięki czemu w marszrutce nie telepie ;) Przynajmniej tyle dobrego zostało po Euro2012. Ale ciekawe, jak długo utrzyma się taki stan tej drogi.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » sob 28 lip, 2012 22:11

wierzchoo pisze:a jak najszybciej z Lublina na Krym? Biorąc pod uwagę statystyczne kolejki na przejściach granicznych i jakość dróg przez Ukrainę? Dorohusk? Hrebenne? czy które? i jak potem, przez Równe na Kijów? i potem w dół na południe?
Jak z Lublina to na Hrebenne. Resztę trasy niech podpowie ktoś bardziej kompetentny ;) Jechałem dzisiaj "powrotnie", kolejka zerowa.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 29 lip, 2012 21:17

Kshyhu pisze:
wierzchoo pisze:a jak najszybciej z Lublina na Krym? Biorąc pod uwagę statystyczne kolejki na przejściach granicznych i jakość dróg przez Ukrainę? Dorohusk? Hrebenne? czy które? i jak potem, przez Równe na Kijów? i potem w dół na południe?
Jak z Lublina to na Hrebenne. Resztę trasy niech podpowie ktoś bardziej kompetentny ;) Jechałem dzisiaj "powrotnie", kolejka zerowa.
Z Lublina na Krym raczej lepiej jechać przez Kowel, Łuck, Równe -do Kijowa, potem odbić w dół do Odessy a stamtąd do Nikołajewa i Chersonia no i wjazd na Krym. Oczywiście można robić skróty ale wtedy droga nie będzie najlepsza....
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 30 lip, 2012 09:42

jadąc w tej chwili na Krym od Medyki-Szegini przez Tarnopol-Chmielnickij trzeba uzbroić się w cierpliwość,nerwy trzymać na wodzy a nogę bliżej hamulca jak gazu.
Stan asfaltu po wyjeździe ze Lwowa na Tarnopol jest fatalny,obwodnica Chmielnickiego lepsza ale i tak bez przerwy buja samochodem.Generalnie dalej już jest dobrze,po zjeździe z dwupasmówki na Mikolaiw też dobrze,trwa jeszcze układanie nowego asfaltu-bez korków.Czym bliżej Krymu tym stan dróg się pogarsza,bez dziur ale z licznymi łatami i poprzecznymi muldami powodującymi ogromny dyskomfort podczas jazdy.
Tak w ogóle jadąc na bezpiecznej(nie mylić z przepisami)prędkości można tylko z małym momentami stresem zajechać bez przeszkód,powodzenia

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pn 30 lip, 2012 18:40

zeneczek pisze:Stan asfaltu po wyjeździe ze Lwowa na Tarnopol jest fatalny
Potwierdzam, rewelacji nie ma, chociaż jadąc w miarę rozsądną prędkością niczego się nie pourywa raczej ;-) Najgorsze są te hałdy, przypominające kopce kreta, wyrastające nagle na środku drogi. Ale da się przejechać :) Droga od przejścia w Hrebennem do Lwowa bardzo ładna, równa.

zoon
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: zoon » śr 01 sie, 2012 18:30

Według informacji ze strony http://u2012a.blox.ua/html rozpoczął się remont trasy Lwów-Kijów a dokładniej odcinka od Żytomierza. Czy gdzieś można uzyskać informację o terminie zakończeniu tego remontu?
--
Suma inteligencji na planecie jest stała. Populacja rośnie.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » czw 02 sie, 2012 13:59

zoon pisze: Czy gdzieś można uzyskać informację o terminie zakończeniu tego remontu?
Согласно технологическим требованиям через 1-2 месяца здесь уложат верхний слой покрытия из щебеночно-мастичного асфальтобетона. До конца октября этого года все работы на дороге Киев-Житомир будут завершены, - сообщает Министерство инфраструктуры http://www.zhitomir.info/news_109323.html

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pt 07 wrz, 2012 12:28

Czy ktoś jechał może do Tarnopola z przejścia granicznego w Zosinie? Do tej pory jechałem z Hrebennego i za Lwowem trasa jest delikatnie mówiąc średniej jakości, odległość przez Zosin porównywalna, tylko nie mam pojęcia, czy się to opłaci? ;) Będę wdzięczny za podpowiedź.

piszczyk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: piszczyk » ndz 09 wrz, 2012 11:54

Kshyhu pisze:Czy ktoś jechał może do Tarnopola z przejścia granicznego w Zosinie? Do tej pory jechałem z Hrebennego i za Lwowem trasa jest delikatnie mówiąc średniej jakości, odległość przez Zosin porównywalna, tylko nie mam pojęcia, czy się to opłaci? ;) Będę wdzięczny za podpowiedź.
Jechałem po trasie Zosin-Czerwonogród-Lwów-Tarnopol prawie dokładnie rok temu. W okolicach Czerwonogrodu totalna maskara. Chyba najgorsza droga jaką widziałem gdziekolwiek na Ukrainie. Dziury wielkości lejów po bombie, głębokie na 30-40 cm. Odcinek z takimi niespodziankami miał może 10-15 km, ale był bardzo męczący dla kierowcy nie mówiąc o tym, że można było bardzo poważnie uszkodzić samochód.

Można też jechać przez Łuck-Dubno-Krzemieniec. Do Łucka droga jest przyzwoita. Jak dalej? Niestety nie wiem.

Kar0ol
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Kar0ol » pn 10 wrz, 2012 22:23

gorodok pisze:Z Lublina na Krym raczej lepiej jechać przez Kowel, Łuck, Równe -do Kijowa, potem odbić w dół do Odessy a stamtąd do Nikołajewa i Chersonia no i wjazd na Krym. Oczywiście można robić skróty ale wtedy droga nie będzie najlepsza....
Ja jechałem trasą : trasa
Jechałem tą trasą na Krym i z powrotem (wróciłem 3 dni temu) i najgorszy odcinek jest niestety w Polsce. Po Ukrainie cały czas można 130-150km/h.
Utrudnienia :
1.między Korosten a Kijów - wahadełka 5 szt.
2. przed wjazdem na Krym też zalewana nowa nawierzchnia i tu odcinki w sumie około może 40 km z gorszą nawierzchnią.
Życzyłbym sobie takiej jazdy po Polsce jak na Ukrainie ze względu na porównywalnie bardzo mały ruch, mało Policji, mało ograniczeń.
(Pod Lublinem to myślałem że wyjdę z siebie - wahadełka, ograniczenia, fotoradary,
policja - tragedia)

Na taką jazdę jeden mandat i to z własnej głupoty.Nawet nie mam o to pretensji.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pt 21 wrz, 2012 20:43

piszczyk pisze:Można też jechać przez Łuck-Dubno-Krzemieniec. Do Łucka droga jest przyzwoita. Jak dalej? Niestety nie wiem.
Bardzo dziękuję za pomoc :)
Będę jechał w przyszły piątek, na granicy powinienem być około południa. Obserwuję od kilku tygodni, że w piątki w Hrebennem jednak kolejki są niekiepskie (jak na wyjazd z Polski). Dlatego tak chodzi mi po głowie ten Zosin...
Nikt nic więcej nie podpowie? Zosin--->Tarnopol :)

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » wt 25 wrz, 2012 18:41

Hrebenne w sobote 22 ok 10, praktycznie odprawa na bieżąco na UA, z powrotem na PL też nie widziałem przed terminalem kolejki.

Payoo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Payoo » czw 04 paź, 2012 13:43

Witam. Wybieram się na Ukrainę i się zastanawiam którędy jechać do Kijowa M07 czy M06.
Na granicy będę w poniedziałek rano i nie wiem na które przejście jechać Dorohusk czy Zosin.
Pozdrawiam i proszę o podpowiedź.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 04 paź, 2012 14:26

M06 ogólnie jest dużo lepsza od M07 - jednakże ażeby dojechać z Zosina do M06 musisz dojechać do Równego - a ta część podobno jest mówiąc delikatnie w nienajlepszym stanie - dlatego prawdopodobnie w tym przypadku chyba lepiej jechać M07...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » czw 04 paź, 2012 20:53

A ja ostatnio przeżyłem szok....jadę sobie tradycyjnie z przejścia w Krościenku na Chyrów po tych masakrycznych dziurach powoli i ostrożnie.....wjeżdżam do Chyrowa.....patrzę....i mało mi szczęka nie opadła. Normalnie nowy asfalt w mieście położyli ! Tak zwyczajnie sobie przez miasto przejeżdżasz ! Co to się Panie na tym świecie teraz wyrabia...... Jakoś tak nie się smutno i tęskno zrobiło za tym starym fajnym Chyrowem z pięknym księżycowym krajobrazem w centrum.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pt 05 paź, 2012 19:36

Payoo pisze:Witam. Wybieram się na Ukrainę i się zastanawiam którędy jechać do Kijowa M07 czy M06.
Na granicy będę w poniedziałek rano i nie wiem na które przejście jechać Dorohusk czy Zosin.
Pozdrawiam i proszę o podpowiedź.

viewtopic.php?t=9200

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » sob 06 paź, 2012 10:52

guber pisze:A ja ostatnio przeżyłem szok....jadę sobie tradycyjnie z przejścia w Krościenku na Chyrów po tych masakrycznych dziurach powoli i ostrożnie.....wjeżdżam do Chyrowa.....patrzę....i mało mi szczęka nie opadła. Normalnie nowy asfalt w mieście położyli ! Tak zwyczajnie sobie przez miasto przejeżdżasz ! Co to się Panie na tym świecie teraz wyrabia...... Jakoś tak nie się smutno i tęskno zrobiło za tym starym fajnym Chyrowem z pięknym księżycowym krajobrazem w centrum.
nuuuuuuuuuuuuuu wot imjejete Jewropu..., a nje tak choteli????

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » sob 06 paź, 2012 14:15

fijalkowski pisze:
guber pisze:A ja ostatnio przeżyłem szok....jadę sobie tradycyjnie z przejścia w Krościenku na Chyrów po tych masakrycznych dziurach powoli i ostrożnie.....wjeżdżam do Chyrowa.....patrzę....i mało mi szczęka nie opadła. Normalnie nowy asfalt w mieście położyli ! Tak zwyczajnie sobie przez miasto przejeżdżasz ! Co to się Panie na tym świecie teraz wyrabia...... Jakoś tak nie się smutno i tęskno zrobiło za tym starym fajnym Chyrowem z pięknym księżycowym krajobrazem w centrum.
Niedlugo "najstarsi ludzie nie beda pamietac" tego dawnego Chyrowa gdzie w rynku stała fajna żelazna karuzela, wpadało sie w kałuze po łydke i pasły sie kozy....
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 07 paź, 2012 18:11

buba pisze:
fijalkowski pisze:
Niedlugo "najstarsi ludzie nie beda pamietac" tego dawnego Chyrowa gdzie w rynku stała fajna żelazna karuzela, wpadało sie w kałuze po łydke i pasły sie kozy....

ojjjj nie bede, bo elity zdecydowaly, ze tam bedzie JEWROPA :(((( ,smutne, ale prawdziwe!

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » ndz 07 paź, 2012 21:12

takim tokiem rozumowania to ludzie byliby dalej w eopce kamienia lupanego:)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 08 paź, 2012 08:37

Podejrzewam że przyczyną tego luksusu są wybory parlamentarne które mają się odbyć za parę tygodni. :lol: A wyobraźcie sobie co by było gdyby owe wybory miały się odbywać co pół roku? :wink:
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » pn 08 paź, 2012 20:10

tomek pisze:takim tokiem rozumowania to ludzie byliby dalej w eopce kamienia lupanego:)

a tak to dzieki temu sa w zasr..ej JEWROPIE! :?

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek » śr 10 paź, 2012 23:30

no polska troche odstaje od innych panstw UE ale np,nie mialbym nic przeciwko zarobkom np w niemczech....

ODPOWIEDZ