Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » pt 19 paź, 2012 19:38

no tak, dla nas to taki klimacik i kuriozum, a miejscowi muszą tam żyć, dlaczego nie mają mieć równych dróg bez dziur? może każdy zachwycony dziurami w jezdni porobi sobie takie koło swojego domu?

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » pt 19 paź, 2012 19:43

bardziej mi szkoda, że wprowadzają zakazy spożywania wszędzie - jakoś nie kubię jak Państwo jakiekolwiek - nasze czy inne na siłę chce mnie wychowywać - wiem ile mam wypić i jak się zachowywać;)
poza tym wszystkie pociągi w eurpie powinny ciągnąc wagony plackartne i od biedy kupiejne:)

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » sob 27 paź, 2012 19:04

Witam
Przed chwila wróciłem z Ukrainy i jest już coraz gorzej. Pisałem niedawno, że położyli przez Chyrów całkiem nowy asfalt...a dzisiaj jadę sobie już przygotowany na ten szok i przeżyłem jeszcze większy....asfalt ciągnie się nieprzerwanie do miejscowości Zariccia czyli ładnych parę kilometrów za Chyrowem w stronę granicy...ta plaga asfaltozy sie rozrasta......oj niedobrze niedobrze....jak tak dalej pójdzie to jeszcze przed śmiercią dożyję czasów że do samej granicy podciągną nową nawierzchnię. Koniec świata....

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » ndz 28 paź, 2012 11:05

guber pisze:Witam
..jak tak dalej pójdzie to jeszcze przed śmiercią dożyję czasów że do samej granicy podciągną nową nawierzchnię. Koniec świata....
ha,ha ja też nigdy nie myślałem że dożyje takich czasów żeby trasą Mykolaiv-Odessa-Uman-Kijów-Rivne-Lwów-Rawa Ruska (1200km) jechać po cywilizowanych drogach bez dziur , bez obawy o wstrząs wielki :) !!!!
i to wszystko w 13 godzin.
nawet lokalne drogi łatają ale to skutek pewnie dzisiejszych wyborów.
więc wybory winny być częściej :)
a na poważnie to jestem zaskoczony rozwojem rolnictwa na Ukrainie -jak się to modnie mówi jestem pod wrażeniem.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » ndz 28 paź, 2012 20:12

Mojego Zakarpacia nikt nie dodał. Nikt tamtędy nie jeździ? :P
Tolko Krim i Krim.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 29 paź, 2012 10:32

a na poważnie to jestem zaskoczony rozwojem rolnictwa na Ukrainie -jak się to modnie mówi jestem pod wrażeniem.
tzn chodzi o to ze na wielka skale zaczeli wszystko opylac chemia??
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » pn 29 paź, 2012 12:25

buba pisze:
tzn chodzi o to ze na wielka skale zaczeli wszystko opylac chemia??
nie, nie o to chodzi bo mają żyzną ziemię i to dużo ziemi.
chodzi o wykorzystanie tego potencjału

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » ndz 04 lis, 2012 23:33

No i wykrakałem......w piątek 2-go jadę sobie na Ukrainę przez Krościenko i jak mówiłem dobry kawałek przed Chyrowem zaczyna się już nowy asfalcik, który ciągnie się przez cały Chyrów. Dzisiaj wracam wieczorkiem z Chmielnickiego, wyjechałem z Chyrowa dojeżdżam do granicy, a tam droga sfrezowana i Turcy kładą nowy asfalt przy samym przejściu.....za kilka dni dojedziecie z granicy do Chyrowa po nowyej nawierzchni. Strasznie szybko działają. Dwa dni minęły a tu takie zmiany.

witas
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: witas » wt 06 lis, 2012 20:19

Witam, czy może ktoś powiedzieć jak wygląda droga z Chyrowa do Sambora ?. Kiedyś polecano jechać przez Stary Sambor. Czy w dalszym ciągu ta rada jest aktualna?. Z góry dziękuję za pomoc.

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » czw 08 lis, 2012 10:01

Tak, rada jest w dalszym ciągu aktualna. Oczywiście da się to przejechać ale droga masakra, więc lepiej nadłożyć te kilka kilometrów i jechać przez Stary Sambor

Awatar użytkownika
Zibi_UD
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Zibi_UD » wt 13 lis, 2012 21:55

Panowie, to jest dopiero nie co bądź. Jadę sobie do znajomych na Ukrainie po dłuższej nieobecności, wjeżdżam przez przejście, które kiedyś było moim drugim domem i co ja pacze? Wyjeżdżając zza szlabanu jest NOWY ASFALT! Masakra! Nie wyobrażacie sobie, co czułem jadąc tak wypasioną drogą w tamtym kierunku 140km/h!! Normalnie świat się kończy :D a tak a propo, to jak byłem w maju na euro we Lwowie, drogi były połatane, a od Chyrowa w kierunku przejścia zdzierali asfalt, ale w życiu bym nie przypuszczał, że położą nowiuśki - nawiasem mówiąc lepszy niż na niektórych naszych drogach.

P.S - mega szacun dla tureckiej firmy wykonawczej, która zrobiła tą inwestycję w tak krótkim czasie i dobrej jakości.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » ndz 02 gru, 2012 13:13

piszczyk pisze:
Kshyhu pisze:Czy ktoś jechał może do Tarnopola z przejścia granicznego w Zosinie? Do tej pory jechałem z Hrebennego i za Lwowem trasa jest delikatnie mówiąc średniej jakości, odległość przez Zosin porównywalna, tylko nie mam pojęcia, czy się to opłaci? ;) Będę wdzięczny za podpowiedź.
Jechałem po trasie Zosin-Czerwonogród-Lwów-Tarnopol prawie dokładnie rok temu. W okolicach Czerwonogrodu totalna maskara. Chyba najgorsza droga jaką widziałem gdziekolwiek na Ukrainie. Dziury wielkości lejów po bombie, głębokie na 30-40 cm. Odcinek z takimi niespodziankami miał może 10-15 km, ale był bardzo męczący dla kierowcy nie mówiąc o tym, że można było bardzo poważnie uszkodzić samochód.

Można też jechać przez Łuck-Dubno-Krzemieniec. Do Łucka droga jest przyzwoita. Jak dalej? Niestety nie wiem.

W którym miejscu te dziury?
Możesz opisać trasę wg. wytycznych w moim pierwszym poście?

piszczyk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: piszczyk » śr 12 gru, 2012 11:33

pwlzeb pisze:
piszczyk pisze:
Kshyhu pisze:Czy ktoś jechał może do Tarnopola z przejścia granicznego w Zosinie? Do tej pory jechałem z Hrebennego i za Lwowem trasa jest delikatnie mówiąc średniej jakości, odległość przez Zosin porównywalna, tylko nie mam pojęcia, czy się to opłaci? ;) Będę wdzięczny za podpowiedź.
Jechałem po trasie Zosin-Czerwonogród-Lwów-Tarnopol prawie dokładnie rok temu. W okolicach Czerwonogrodu totalna maskara. Chyba najgorsza droga jaką widziałem gdziekolwiek na Ukrainie. Dziury wielkości lejów po bombie, głębokie na 30-40 cm. Odcinek z takimi niespodziankami miał może 10-15 km, ale był bardzo męczący dla kierowcy nie mówiąc o tym, że można było bardzo poważnie uszkodzić samochód.

Można też jechać przez Łuck-Dubno-Krzemieniec. Do Łucka droga jest przyzwoita. Jak dalej? Niestety nie wiem.

W którym miejscu te dziury?
Możesz opisać trasę wg. wytycznych w moim pierwszym poście?

Trochę czasu już upłynęło od momentu kiedy jechałem tą drogą, ale to był zdaje się ten odcinek: https://maps.google.pl/maps?saddr=P15&d ... 2&t=m&z=10.
Przez ostatni rok drogi na Ukrainie w wielu miejscach bardzo się poprawiły i możliwe że na tamtym odcinku jest już o wiele lepiej. Ciężko powiedzieć jak jest stan tej drogi w tej chwili.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » sob 30 mar, 2013 22:21

Czekając na cud, i lepsze drogi po zimie, szukam alternatyw... Jechał ktoś do Suczawy nie przez Ukrainę?

piszczyk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: piszczyk » pn 01 kwie, 2013 11:16

Jechałem taką drogą: http://maps.google.pl/maps?saddr=Dukla& ... ,5&t=m&z=7

Wyjazd był turystyczny więc trasa bardzo mi się podobała. Drogi generalnie ok poza krótkim (ok 10-15 km) odcinkiem w Rumunii gdzie był po prostu ser szwajcarski a nie asfalt. Natomiast jeżeli zależy Ci na czasie to jednak nie ma sensu... Od Baia Mare jedzie się przez góry. Cała masa serpentyn. Chyba nawet więcej niż np na drodze z Sudaku do Ałuszty. Widoki piękne, ale jedzie się bardzo, bardzo wolno.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » wt 02 kwie, 2013 11:41

pwlzeb pisze:Czekając na cud, i lepsze drogi po zimie, szukam alternatyw... Jechał ktoś do Suczawy nie przez Ukrainę?
Jechałem podobną trasą, tyle że zahaczyłem o Użgarod i Mukaczewo (tam dwupasmowe ekspresówki, gładkie jak pupa niemowlaka). Później Satu Mare, a za nim, od Negreszti, sera szwajcarskiego nie było, ale faktycznie jechało się wolno. Serpentyny, miejscami wąsko, dziury i tak dalej.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » sob 06 kwie, 2013 11:44

Jechał ktoś może ostatnimi czasy ze Lwowa do Tarnopola? Już w zeszłym roku ta trasa pozostawiała wiele do życzenia, a wybieram się tam za tydzień i nie wiem, czego się spodziewać ;-)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 07 kwie, 2013 07:46

Kshyhu pisze:Jechał ktoś może ostatnimi czasy ze Lwowa do Tarnopola? Już w zeszłym roku ta trasa pozostawiała wiele do życzenia, a wybieram się tam za tydzień i nie wiem, czego się spodziewać ;-)
W stanie obecnym lepiej tędy nie jechać - drogi po prostu nie ma....
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » ndz 07 kwie, 2013 09:39

A masz lepszy pomysł, którędy można byłoby to objechać? Będę jechał z Lublina.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 07 kwie, 2013 10:02

Chyba przesadzają koledzy. Jechać wolniej i spokojnie i na pewno do celu dojedziesz. To nie niemcownia że lecisz 140-160 i nie zastanawiasz.
Ja po dziurawych szutrówkach latam 90-100 i niejedną droga widziałem w Rosji na odludziu. Jak jest twardo to zawsze da sie przejechać :)

Ale jak chcieć lepsze to po głównych dawać, trochę dalej i naokoło, międzynarodowa E-50, krajowa M-06...

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 07 kwie, 2013 10:27

BARTixR pisze:Chyba przesadzają koledzy. Jechać wolniej i spokojnie i na pewno do celu dojedziesz. To nie niemcownia że lecisz 140-160 i nie zastanawiasz.
Ja po dziurawych szutrówkach latam 90-100 i niejedną droga widziałem w Rosji na odludziu. Jak jest twardo to zawsze da sie przejechać :)

Ale jak chcieć lepsze to po głównych dawać, trochę dalej i naokoło, międzynarodowa E-50, krajowa M-06...
Stan z lutego - a w tej chwili po ataku "wiosny" jest jeszcze gorzej.

LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 07 kwie, 2013 10:30

Kshyhu pisze:A masz lepszy pomysł, którędy można byłoby to objechać? Będę jechał z Lublina.
Ze Lwowa lepiej jechać przez Brody w ten sposób:

https://maps.google.com/maps?saddr=%D0% ... =1&t=m&z=9

Tak wogóle to chcesz jechać do Tarnopola czy gdzieś dalej?
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 07 kwie, 2013 10:38

przejezdna droga.
nie jechałbym jedynie po deszczu -nie widać jam, jak też w nocy jazda bardziej męcząca.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 07 kwie, 2013 10:57

BARTixR pisze:przejezdna droga.
nie jechałbym jedynie po deszczu -nie widać jam, jak też w nocy jazda bardziej męcząca.
Znajomi pojechali pociągiem chyba ze względu na:
На урядовому порталі було повідомлення про те, що дорогу Н02 відремонтували. Водій Зеновій запевнив, що не зроблено навіть 5%. «Дороги нема. То є танкодром», - додав він.

cytat z 19 marca Na dodatek powiem że koszty, które były wydzielone na remont już "oswojono" :lol: W tej chwili można liczyć tylko na cud...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 07 kwie, 2013 11:05

molodcy, remont na papierze jest , kasa w kieszeni :)
zrobią kosmetyczny remont za kilka miesięcy i będzie super..

Kshyhu, z Lublina to mozesz jechać na Dorohusk- Kovel i tam odbić na południe na Ternopil.... wszystko po trasach statusu międzynarodowego.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » ndz 07 kwie, 2013 12:15

gorodok, jadę do Tarnopola, a w zasadzie do miejscowości, oddalonej od Tarnopola o 6km :) Dzięki za filmiki, dają trochę do myślenia... Myślisz, że przez te Brody będzie choć trochę lepiej?

BARTixR, to już chyba lepiej byłoby na Zosin-->Włodzimierz Wołyński-->Łuck--->Dubno-->Krzemieniec, tyle, że i tę trasę testowałem w zeszłym roku. Status międzynarodowy statusem międzynarodowym, ale nie była wcale lepsza, jak ta Lwów-->Tarnopol, więc zapewne w tym roku ich standard jest na zbliżonym poziomie, na filmikach z YT widać jaki...

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 07 kwie, 2013 12:38

Kshyhu pisze:Łuck--->Dubno-->Krzemieniec,
piszemy o tym samym Kovel -Łuck - Dubno .. Tarnopol

a jak marudzisz to samolot albo pociąg :)

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » ndz 07 kwie, 2013 12:41

Eee co Ty, ja nie z tych marudzących :lol:
Nie zmienia to jednak faktu, że nie zaszkodzi wybrać najlepszy wariant trasy :)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 07 kwie, 2013 12:58

aktualny stan trasy najlepiej na CB podpytać.. kanał 28 lub 15.

szerokiej drogi :)
nie potnij opon na jamach.

ps. ja kiedyś w megance woziłem jedną gumę w bagazniku w dalsze trasy (oprócz zapasu), gdy jechałem w takie właśnie drogi jak Lwów - Tarnopol lub gorsze. No i chiński zestaw do zaklejenie dziurki.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 07 kwie, 2013 13:17

Kshyhu pisze:gorodok, jadę do Tarnopola, a w zasadzie do miejscowości, oddalonej od Tarnopola o 6km :) Dzięki za filmiki, dają trochę do myślenia... Myślisz, że przez te Brody będzie choć trochę lepiej?
Jeśli z Lublina do Tarnopola to lepiej może nawet przez Lwów. Jadąc z Lublina - od granicy do Lwowa droga w przyzwoitym stanie. Od Małechowa odbić na Brody - droga również w bardzo dobrym stanie. Pozostanie tylko odcinek Brody -Tarnopól droga lokalna około 75 km do wymęczenia...

https://maps.google.com/maps?saddr=Alej ... ,2&t=m&z=8
Ostatnio zmieniony ndz 07 kwie, 2013 13:50 przez gorodok, łącznie zmieniany 1 raz.
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ