Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: lukaszb1986 » czw 09 lip, 2015 10:15

pwlzeb pisze:Dlaczego?

'Produkt jest niedostępny w Twoim kraju' -informacja ze Sklepu Play

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontaktowanie:

Postautor: Simon » czw 09 lip, 2015 14:21

Nie polecam jechać z Lwowa do PL trasą przez Sambir i Khyriv do Smolnytsi. Po prostu dziura na dziurze, wyrwy... nam przejechanie tego odcinka (120 km) zajęło 4 godziny - od 18 do 22. Jedyny plus to nieduży ruch (a przynajmniej nieduży był 1 stycznia wieczorem).

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: zeneczek » czw 09 lip, 2015 19:03

Gab001,
który dokładnie odcinek masz na myśli?trasa P 06 jest do Mikołajewa,a od w kierunku Chersona to już M 14. Ciekawią mnie szczegóły ze względu na planowany wyjazd,pozdr

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » czw 09 lip, 2015 19:33

zeneczek pisze:który dokładnie odcinek masz na myśli?

Tu chodzi o Mikołajiw na trasie Lwów - Stryj (M06). :lol: Tak daleko jak niektórzy z was w życiu bym się nie zapuścił :wink:

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » pt 10 lip, 2015 16:35

Trasa Buczacz- Czortków - Zaleszczyki pokonana z palcem w... nosie :wink: Stan nawierzchni umożliwia szybką jazdę, jedynie w sąsiedztwie Czortkowa droga troszkę pofałdowana. Na odcinku Czortków - Zaleszczyki miejscami szuter na jezdni i odnosi się wrażenie, że właśnie ma miejsce gradobicie ;) Prócz tego sporo pyłu. Najistotniejsze, że nie ma jam, a nawet większych dziur. Przyjemna niespodzianka, po wcześniejszych przeżyciach!

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » pn 13 lip, 2015 12:48

Trasa Zaleszczyki - Kołomyja (z Kamieńca jednak tym razem zrezygnowałem z uwagi na marną pogodę) na "czwórkę z dwoma minusami" ;) Do Mamaiwców, czyli do wylotu na H10 (około 35 km) trasa względnie dobra, miejscami znowu ten paskudny szuter. Bodajże w Kicmanie remont drogi, ale ważne że jest ekipa remontowa, która coś robi. Potem za Śniatyń, aż do wsi Orelec, droga dobra, później bywa już różnie. Za Zabołotowem jeśli się nie mylę w dwóch miejscach paskudne jamy, znane mi choćby z Doliny, wymuszające jazdę slalomem z minimalną prędkością. Droga Kołomyi do Kosowa bez zmian: do Jabłonowa w porządku, później dziury, fałdy i jamy, na szczęście te mniejsze.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: pwlzeb » wt 14 lip, 2015 19:12

lukaszb1986 pisze:
pwlzeb pisze:Dlaczego?

'Produkt jest niedostępny w Twoim kraju' -informacja ze Sklepu Play

Aplikacja jest już dostępna dla użytkowników z Polski. Oprócz nawigacji, jest możliwość oceny dróg.

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: lukaszb1986 » śr 15 lip, 2015 18:26

@pwlzeb dzięki za info, spoko apka

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » pt 17 lip, 2015 09:32

Dostrzegam pewną prawidłowść. Mocniej dostrzega się niedostatki i wady ukraińskiej infrastruktury drogowej, gdy jedzie się "w tamtą" stronę. Po przejechaniu kilkuset kilometrów człowiek już przywyka i porusza się po drogach odwaźniej. Nie można się więc dziwić miejscowych, którzy z reguły nie bardzo przejmują się dziurami na drogach, a i jamy pokonują szybciej niż obcokrajowcy. :lol: Wiadukt na lwowskiej obwodnicy istotnie już czynny; nawet nie spostrzegłem, w którym momencie po nim przejechałem. Wspomiany 10 dnie temu remont "szóstki" w okolicach Mikołajowa również chyba zakończony, coś natomiast zaczyna się dziać na odcinku pomiędzy Derewaczem (tam gdzie vis-a-vis stacje Shell), a wspomnianą Sołonką.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: sprat » pt 17 lip, 2015 12:07

Gab001 pisze:Dostrzegam pewną prawidłowść. Mocniej dostrzega się niedostatki i wady ukraińskiej infrastruktury drogowej, gdy jedzie się "w tamtą" stronę. Po przejechaniu kilkuset kilometrów człowiek już przywyka i porusza się po drogach odwaźniej. Nie można się więc dziwić miejscowych, którzy z reguły nie bardzo przejmują się dziurami na drogach, a i jamy pokonują szybciej niż obcokrajowcy. :lol: .

Zgadzam się w pełnej rozciągłości :D Im głębiej w Ukrainę tym szybciej :D zresztą podświadomie opracowuje sie w głowie system jak jezdzic :)

Co do tych jam to zawsze zastanawiało mnie, co jaki czas przeciętny ukraiński kierowca wymienia coś w zaiweszeniu. Chyba, że mało jeżdżą (co tez w sumie możliwe patrząc na zaporowe ceny paliw).

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » pt 17 lip, 2015 12:13

Poza miastami jeżdżą istotnie mało. Wystarczy przejechać przykładowo odcinek Gorodok - Mościska, Stryj- Iwano-Frankiwsk o dowolnej porze... Sam zastanawiam się, jaki wpływ będzie miała jazda po ukraińskich drogach na stan zawieszenia mojego samochodu. Jaki ma wpływ na stan opon, niestety już widzę... :evil:

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » pt 17 lip, 2015 18:59

Gab001 pisze:Wszystko ma swój koniec, kiedyś zatem musiał skończyć się i asfalt w Otynii ;) Pamiętam, że dotychczas były bardzo poważne ubytki na łuku drogi, przed wjazdem do centrum tej wsi/miasteczka. Należy mieć nadzieję, że kiedyś problem zostanie rozwiązany tak, jak rozwiązano go np. w Zabołotowie.

Remont tego paskudnego odcinka rozpoczęty, o czym zapomniałem wspomnieć. Tak wyglądała sytuacja na początku tygodnia:

Gdy przejeżdżałem przez Otynię w czwartek, tłuczeń (tak to się chyba nazywa) był już równomiernie rozprowadzony po całej remontowanej powierzchni. Wolniutko przejechać się da, niemniej lepiej zachować dystans do poprzedzającego samochodu, bo jeśli taki pocisk wystrzeliłby spod koła, to szyba w drobny mak :?

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: pwlzeb » pn 27 lip, 2015 08:20

Gab001 pisze: Sam zastanawiam się, jaki wpływ będzie miała jazda po ukraińskich drogach na stan zawieszenia mojego samochodu. Jaki ma wpływ na stan opon, niestety już widzę... :evil:

Gdy pierwszy raz pojechałem za wschodnią granicę do roboty były wahacze, później inny samochód i drążki kierownicze.
Kolejne naprawy to: wahacze z obu stron, drążek, sprężyny amortyzatora przód, amortyzatory przód, coś przy belce tylniej, wieszak tłumika...
Gdy wymieniałem opony zimowe, wulkanizator pytał czy jeżdżę po szutrze, takie były "nacięcia" na gumie.

Dużo się tego uzbierało, ale to naprawy na przestrzeni ostatnich 6 lat, przy czym od półtora roku spokój. Teraz jeżdżę zupełnie inaczej po Ukrainie. Bardziej planuję, nie robię skrótów, jeździ się szybciej, ale i wzrok inaczej pracuje. No i drogi wydaje mi się, że lepsze. Pamiętacie dojazd z Medyki do Lwowa? dziura na dziurze, gdy wyjechałem na drogę do Stryja, nie wierzyłem własnym oczom, że jest normalna droga!

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: lukaszb1986 » pt 07 sie, 2015 13:02

Top 10 najgorszych dróg na Ukrainie :?:

http://gazeta.ua/articles/economics/_to ... ini/641060

maximus_pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Postautor: maximus_pl » pn 24 sie, 2015 08:36

potrzebuje dostać się po mozliwie najlepszej drodze z Łucka do Bukovela

patrze co tam google maps pokazuje

i co wybrac

Łuck-Dubno-Krzemienic-Tarnopol

czy

Łuck-Kamionka-Lwów-Rohatyn-Iwano Fran-Bukovel?

Kilometry podobnme. chodzi mi o jakosc drog bo jazda dziurami na ukrainie to zero przyjemnosci, moge nadrobic na tych 400km ale zeby jechac normalnie bo naprawde nieprzyzwyczajony jestem, odcinek Kovel-Łuck mnie doprowadza do szału a co dopiero 400km..

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: sprat » pn 24 sie, 2015 12:55

Zdecydowanie Łuck-Dubno i dalej jak napisałeś.

Jak mówisz że Kowel-Łuck Cię do szału doprowadza to zapomnij o Łuck-lWów-Rohatyń :) bo to istna tragedia nawet jak na Ukrainę (przynajmniej tak było w marcu 2015 jak jechałem)

Per2u
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: Per2u » sob 05 wrz, 2015 19:01

Witam wszystkich !!!
Jestem nowy na forum, proszę o wyrozumiałość.
W połowie wrzesnia planuje pojechać swoim samochodem do Równe, mieszkam w Świnoujściu wiec droga na Chełm i przejście graniczne, dalej przez Kowel, Łuck i do celu. Jako, ze posiadam samochód o obniżonym zawieszeniu, amortyzarory o krótszym skoku , proszę bardziej doświadczonych kolegów o info czy czasem lepiej nie odpuścić sobie podróży własnym autem i wybrać komunikacje miejska . Z tego co nawigacja pokazuje, tylko 200 km do przejechania po Ukrainie, wiec moze nie ma aż takiej tragedii ? . Nie spieszy mi sie zbytnio, jadę tam do dziewczyny poznanej na wakacjach i w zasadzie nie wiem czy potrzebuje samochodu na miejscu, ale wiecie jak jest.
Z góry dzięki za odpowiedz i wszelkie sugestie
Pozdrawiam

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: sprat » sob 05 wrz, 2015 22:07

Granica-Kowel - jedna z najlepszych dróg na UA - możesz swobodnie jechać :)
Do Łucka - nieco gorsza ale tragedii nie ma. Po prostu nieco zwolnij.

Co to za auto? nie jestem ciekawski ale może pozwoli rozwiać Twoje wątpliwości ;)

Per2u
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: Per2u » ndz 06 wrz, 2015 11:46

Alfa Romeo w rękach alkoholika, która niestety ma dość wrażliwe zawieszenie (wielowachacz) przód i tył, na obecna chwile wszystko jest w najlepszym porządku, ale jeżeli miałbym trafić na drogę usiana dziurami jak ser szwajcarski, wtedy moze wybrałbym pociąg lub samolot. Lecz skoro tragedii nie ma ..... cóż myśle , ze zaryzykuje.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: arko » pn 07 wrz, 2015 08:55

sprat pisze:Granica-Kowel - jedna z najlepszych dróg na UA - możesz swobodnie jechać :)

Cooooo.... jest dobra ale nie jedną z najlepszych,odcinek do Kowla to nieskończony remont przed
Euro 2012,pozostałości po remoncie - parę zwężeń i ograniczeń szybkości do 50-70 km/h
Odcinek drogi Jagodin - Kowel jest "najgorszy" z całej drogi M-07 Jagodin-Kowel-Sarny-Korostień-Kijów.

maximus_pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Postautor: maximus_pl » pn 07 wrz, 2015 11:22

doroshuk-kovel super droga, ruch maly moznac gnać aż milo. tylko w lyubomlu jest post dai to trzeba zwolnić tak to anarchia i wolna amerykanka.

kovel-łuck droga miejscami gorsza, miejscami lepsza. im blizej łucka tym gorsza. trzeba nauczyc sie jezdzic...blisko osi jezdni, czasami lekko po przeciwnym pasie, znalezc sobie "korytarz" do sprawnego przejazdu. na poczatku bedziesz rozczarowany odcinkiem ale jak juz sie nauczysz taka droga jechac to i 120 spokojnie pojedziesz - ja tak jezdze a samochód rowniez mam nisko zawieszony z malym przeswitem meidzy kolem a nadkolem.
ogólnie nalezy uwazac bo zdarzaaja sie kaskaderzy na drogach a nad ranem/nocy niestety moze pijanych spotkać

Per2u
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: Per2u » pn 07 wrz, 2015 23:09

Ok, dzięki za rady.... myśle , ze zaryzykuje ;)

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » pn 12 paź, 2015 21:28

Czy tylko ja przeoczyłem ten moment, czy Koledzy również??? Już teraz niemal cała zachodnia (bo ta mnie głównie interesuje) Ukraina na google street viewer :D Zatem jeśli ktoś ma potrzebę by sprawdzić, jak wyglądają ukraińskie drogi (nie tylko główne, międzynarodowe i krajowe, ale i rejonowe, jak i nawet boczne uliczki w miastach i miasteczkach :D) , może to uczynić już teraz. Zdjęcia z wiosny 2015, można więc powiedzieć, jak najbardziej aktualne! Właśnie prześledziłem trasę mego lipcowego wyjazdu na Ukrainę (Buczacz, Zaleszczyki, Kołomyja). :D Coś niesamowitego :D

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: sprat » wt 13 paź, 2015 09:11

o faktycznie, dzieki za info! rzeczywiscie trasa w stanie obecnym. No może poza dziurami w Otyni (Ivano-Frankovska Oblast), które podobno zostały załatane :)

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: pwlzeb » wt 13 paź, 2015 16:23

Niektóre zdjęcia z 2012 roku... czyli mocno nieaktualne. Ku przestrodze!

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » wt 13 paź, 2015 18:34

Porównując to, co widziałem w poprzednich latach z tym, co widziałem w tym roku, upierać się będę, że zgodnie z informacją google, zdjęcia w zdecydowanej większości były robione jednak w tym roku, w maju i czerwcu; nawet Lwów, w którym zdjęcia poraz pierwszy robiono faktycznie już kilka lat temu, wydaje mi się, został zauktualizowany. Świadczą o tym na przykład modele samochodów, które pojawiły się po roku 2012, np. III generacja Octavii, widoczna pod murami Cmentarza Łyczakowskiego. Pewnie coś i z 2012 pozostało na zdjęciach, ale może nie wszędzie dało się wjechać wozem google ;) A uważać należy zawsze, bo pozornie idealna nawierzchnia dzisiaj, jutro może już być dziurawa :!:

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontaktowanie:

Postautor: Simon » pt 16 paź, 2015 19:18

Pewnie będzie to oczywista oczywistość, ale trasa z Medyki/Shehyni w kierunku Lviva jest znacznie lepszej jakości niż z Korczowej/Krakivtsa.

16v
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Postautor: 16v » czw 22 paź, 2015 09:41

Jechałem w ubiegłym tygodniu słynną droga Lwów - Tarnopol. Generalnie dalej jest źle, a miejscami (szczególnie powiat Złoczowski) bardzo źle- przynajmniej jak na nasze standardy, choć muszę przyznać że droga i tak wygląda lepiej niż rok czy dwa temu. NIe ma już takich jam, że trzeba jechać wężykiem 10km/h, naprawili obwodnicę Złoczowa ale i tak trzeba cholernie uważać. Ile razy przytarłem wydechem nawet nie wiem..

koparka90
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: koparka90 » pn 26 paź, 2015 12:04

Niezła trasa jest z Rawy Ruskiej do Lwowa, tylko że kompletnie pusta i nieoświetlona. Jechałam wieczorem to nie ukrywam - bałam się...

nietadek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: nietadek » wt 27 paź, 2015 09:57

A z doświadczenia może wiecie, która droga od granicy jest najlepsza? Z Dorohuska, z Hrebenne, czy może z Szegini?