Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » sob 23 kwie, 2016 11:33

Zatem droga z Mościsk na Sambor całkiem ponoć znośna, jeśli nie ma ograniczenia prędkości, to za obszarem zabudowanym można bez strachu te 60-70 km/h sunąć. Jedzie się przez centrum Sambora, nie na obwodnicę (której ja na mapie google jakoś odnaleźć nie mogę :lol: ). Na odcinku Sambor - Drohobycz podobno dziurska były, ale najprawdopodobniej coś połatano. Rada, by podczepić się pod miejscowego i obserwować jego slalomy ;). Czyli wypada Ci tylko życzyć szerokiej drogi na skróty :D

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 23 kwie, 2016 11:49

Ostatnio była mowa o tym, że w tym roku będą tę drogę remontować...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

jsubru
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jsubru » ndz 01 maja, 2016 23:59

Powrócę swoim pytaniem do drogi H02 Lwów - Tarnopol, a tak naprawdę interesuje mnie odcinek 50 km od Lwowa do Nowosiółek. Czy ktoś może odpowiedzieć jaki jest stan drogi po remontach i po zimie?

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » pn 02 maja, 2016 07:53

jsubru pisze:odcinek 50 km od Lwowa do Nowosiółek
Mam w firmie gościa mieszkającego w Pomorzanach, na południe od Złoczowa. W czwartek jechał "dwójką" na Święta do domu. Jeśli uda się mi go namierzyć, zapytam. Niemniej oceny na Navizorze (stan na ostatnie dni kwietnia) kiepściutkie...

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » pn 02 maja, 2016 17:55

Gab001 pisze: jsubru pisze:
odcinek 50 km od Lwowa do Nowosiółek

Mam w firmie gościa mieszkającego w Pomorzanach, na południe od Złoczowa. W czwartek jechał "dwójką" na Święta do domu. Jeśli uda się mi go namierzyć, zapytam. Niemniej oceny na Navizorze (stan na ostatnie dni kwietnia) kiepściutkie...
Otóż otrzymałem smsem taką informację: "ne jest idealna ale pszyjazda ne est tak zle" ;)
Może oznaczać to wszystko, Twój wybór... Czy był ten odcinek remontowany, raczej wątpię...

jsubru
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jsubru » pn 02 maja, 2016 21:43

Dzięki, jeżeli jest jak na Street View w Googlach to jest niewiele gorzej niż na drogach w pow. Otwockim w którym to mieszkam :( Dzięki za potwierdzenie od miejscowego.

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » ndz 29 maja, 2016 11:03

Doczekałem się; coś drgnęło na "dziesiątce", m.in. na najbardziej mnie interesującym odcinku Frankiwsk - Kołomyja.

Remontowana jest zatem nawierzchnia między Czerniejowem (Черніїв) - środkowy punkt południowej części obwodnicy Frankiwska, a Markowcami (Марківці) oraz między Leśnym Chlebiczynem(Лісний Хлібичин) a Leśną Słobódką (Лісна Слобідка). Niewtajemniczonym podpowiem,że to jedne z najbardziej obecnie zniszczonych odcinków "dziesiątki" za Frankiwskiem. Dla tych, którzy z tej trasy korzystają, z pewnością miła niespodzianka :D Oby tylko latem drogą był przejezdna :lol:

Awatar użytkownika
bober41
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: bober41 » wt 07 cze, 2016 18:45

Panowie, czy ktoś orientuje się, jak wygląda stan dróg z Kijowa w stronę Kurska/Woroneża? Jest to dla mnie istotna kwestia, bo rozważam przejazd przez Białoruś, ale jest to opcja dużo droższa więc wolałbym przez Ukrainę.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » wt 14 cze, 2016 10:08

Gab001 pisze:Doczekałem się; coś drgnęło na "dziesiątce", m.in. na najbardziej mnie interesującym odcinku Frankiwsk - Kołomyja.

Remontowana jest zatem nawierzchnia między Czerniejowem (Черніїв) - środkowy punkt południowej części obwodnicy Frankiwska, a Markowcami (Марківці) oraz między Leśnym Chlebiczynem(Лісний Хлібичин) a Leśną Słobódką (Лісна Слобідка). Niewtajemniczonym podpowiem,że to jedne z najbardziej obecnie zniszczonych odcinków "dziesiątki" za Frankiwskiem. Dla tych, którzy z tej trasy korzystają, z pewnością miła niespodzianka :D Oby tylko latem drogą był przejezdna :lol:

Cały odcinek Stanisławów-Czerniowce ma być zrobiony. W kilkunastu miejscach odbywają się remonty. Jestem pod wrażeniem.

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » sob 18 cze, 2016 12:51

Z Hrebennego w kierunku Lwowa droga masełko, znacznie gorzej jest od Strony Budomierza, miałem okazję podróżować pół roku temu.

Z moich doświadczeń solidnie zrobione jest to, co było przygotowywanie pod kątem Euro 2012, także oznakowanie głównych tras nie pozostawia nic do życzenia, niebieskie tablice informacyjne, które prócz cyrylicy, napisane są także angielszczyzną.

Mario69
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Mario69 » śr 29 cze, 2016 09:38

Witam wszystkich. W Piątek 01.0716 będę motocyklem na zlocie w Lesku. Urodził się pomysł wycieczki do Lwowa. Poczytałem trochę i moim zdaniem najlepsza trasa wiedzie przez Medykę, potem drogą M11 do Lwowa. Proszę o informację czy jest to dobry plan ? Z tego co czytałem przez Krościenko lepiej nie jechać. Zapomniałem dodać motocykl cruiser - na wertepy się nie nadaje.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pt 01 lip, 2016 19:01

Mapa Ukrainy z bieżącymi i planowanymi remontami dróg wydana przez Ukravtodor
on-line http://mtu.gov.ua/intermap/#15

pseudokibic
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pseudokibic » wt 12 lip, 2016 16:21

Mam pytanie o przejazd z Rusi Zakarpackiej (Mukaczewo/Chust) do Czerniowiec. Czy droga H09 na Kołomyję i dalej H10 do Czerniowiec jest w rozsądnym stanie?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » wt 12 lip, 2016 20:18

pseudokibic pisze:Mam pytanie o przejazd z Rusi Zakarpackiej (Mukaczewo/Chust) do Czerniowiec. Czy droga H09 na Kołomyję i dalej H10 do Czerniowiec jest w rozsądnym stanie?
Kolomyja-Czerniowce w rozsadnym stanie (a przynajmniej tak bylo w grudniu). Normalna osobowka dawala tam rade. Jest pare dziur, ale idzie przejechac

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » pt 15 lip, 2016 14:34

pseudokibic pisze:Mam pytanie o przejazd z Rusi Zakarpackiej (Mukaczewo/Chust) do Czerniowiec.
Odcinek "dziewiątki" od Mikuliczyna do Jaremczy i dalej, do Delatyna, w dość kiepskim stanie. "Dziewiątka" od Delatyna przez Nadwórną do Frankiwska nie remontowana, miejscami nieprzyjemnie, jam nie pamiętam, dziury i owszem ;) Dla zainteresowanych, lokalna P-24 na odcinku Tatarów - Worochta zupełnie znośna. Jam nie ma, dziur także, nierówności to efekt takiego a nie innego sposobu łatania dziur.

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: grzegorz303 » pt 15 lip, 2016 20:55

kunek pisze:witam
czy ktos jechał od nowego przejścia w Budomierzu do Lwowa?
Co prawda to trochę stary post, ale może komuś się przyda.
Z Budomierza jechałem na Niemirów-kilkaset metrów spore dziury, potem połatana, nierówna droga, ale da się jechać. Od Niemirowa do Jaworowa (Яворів) przyzwoita, chociaż łatana droga. Dalej na Lwów spokojnie, ale to każdy zna. Uważać tylko na wysokie garby.
...ozdrawiam-Grzegorz

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » sob 16 lip, 2016 21:47

P-24 z Worochty do Wierchowiny; sam przejazd przez Worochtę nieprzyjemny, dziur masa. Później bywa różnie; jak zazwyczaj na Ukrainie ostre zakręty, mosty, mostki - to dziura na dziurze. Miejscami duże, nierówne łaty. Niespełna 15 km za Worochtą ciekawy "wysokogórski" odcinek z licznymi zjazdami, podjazdami, serpentynami. Nawierzchnia nowa, skłaniająca do szybkiej jazdy, prowadzący poprzez las, ale i z miejscami, z których widok zachęca do zatrzymania się. W samej Wierchowinie drogą bez szczególnych zarzutów. Myślałem o objeździe, z Wierchowiny do Kosowa i dalej do Kołomyji, zrezygnowałem z realizacji tego planu ze względu na zbliżający się wieczór.

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » pn 18 lip, 2016 22:30

P-24 pomiędzy Kołomyją a Kosowem wyremontowana tylko na odcinku Jabłoniów - Kosów. Nawierzchnia na tyle dobra, że kierowcy tracą rozum i dziś 5 km przed Kosowem miałem wątpliwą przyjemność widzieć leżącą na dachu marszrutkę. Odcinek Kołomyja -Jabłoniów nie był niestety remontowany i nie wiadomo dokładnie, kiedy będzie.

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » wt 19 lip, 2016 17:08

"Dziesiątką" pomiędzy Kołomyją a Frankiwskiem w proszku. Odcinków wyremontowanych wciąż niewiele, fragmenty szutrowe, a nawet gruntowe (kamyczki), częste wahadła. Tam, gdzie położono już asfalt brak pobocza z prawdziwego zdarzenia, linie jeszcze nie wymalowane. Rozczarowanie. Podejrzewam, że dopiero w przyszłym roku będzie jak trzeba :?

pseudokibic
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pseudokibic » sob 30 lip, 2016 09:18

Użgorod - Mukaczewo, świetna chyba jak na warunki ukraińskie droga E50, miejscami dwupasmowa. Asfalt nie idealny, ale spokojnie do jazdy 100-120. Dzisiaj wycieczki po okolicy - zdam również relację.

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: grzegorz303 » sob 30 lip, 2016 19:54

Lwów=Żółkiew, droga całkiem przyzwoita, brak dziur. Niestety mocne ograniczenie do chyba 60km/h na jednym bardzo długim odcinku, chyba ze względu na roboty drogowe-chociaż obok.
...ozdrawiam-Grzegorz

pseudokibic
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pseudokibic » ndz 07 sie, 2016 15:08

Zrobiłem po Ukrainie pętlę Użgorod - Mukaczewo (wycieczki po okolicy) - Chust, Kwasy, Jaremcze, Delatyn, Kołomyja - Czerniowce (wypad do Kamieńca i Chocimia), powrót przez Stanisławów, Bursztyn, Rohatyn, obwodnicę Lwowa, Jaworów, Niemirów, Budomierz. Najgorzej ze stanem dróg było na Zakarpaciu i miejscami w Karpatach. Od kiedy odkryłem dzięki forum (w połowie wycieczki niestety) stronę navizor.com - świat zyskał nowe barwy a wybór trasy zaczął przypominać walkę Neo z agentem Smithem w finale pierwszej części Matriksa.

pawel1234
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: pawel1234 » pn 08 sie, 2016 18:09

Jadę na wakacje z rodziną na Ukrainę. Nasze punkty docelowe to Kamieniec Podolski a potem okolice Odessy. Poczytałem forum, przeanalizowałem navizor i planuję taką trasę: Kielce-Rzeszów-Korczowa-Lwów-Tarnopol (przez Kurowicę-Złoczów)-Trembowla-Kopczyńce-Zawodske-Kamieniec Podolski.
A potem Dunajowce- Chmielnicki-Winnica-Niemirów-Umań-Odessa.
Czy ktoś kto zna te drogi potwierdzi czy to na pewno najlepszy wybór? Szczególnie mi chodzi o drogę ze Lwowa do Kamieńca oraz z Kamieńca do Odessy. Czy moja trasa jest optymalna? Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: grzegorz303 » pn 08 sie, 2016 20:25

pawel1234 pisze:Jadę na wakacje z rodziną na Ukrainę. Nasze punkty docelowe to Kamieniec Podolski a potem okolice Odessy. Poczytałem forum, przeanalizowałem navizor i planuję taką trasę: Kielce-Rzeszów-Korczowa-Lwów-Tarnopol (przez Kurowicę-Złoczów)-Trembowla-Kopczyńce-Zawodske-Kamieniec Podolski.
A potem Dunajowce- Chmielnicki-Winnica-Niemirów-Umań-Odessa.
Czy ktoś kto zna te drogi potwierdzi czy to na pewno najlepszy wybór? Szczególnie mi chodzi o drogę ze Lwowa do Kamieńca oraz z Kamieńca do Odessy. Czy moja trasa jest optymalna? Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.
Czekam także na odpowiedzi, a najbardziej na Twoją relację po powrocie :)
...ozdrawiam-Grzegorz

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » wt 09 sie, 2016 09:39

Ja znam bardzo dobrze trasę Lwów-Tarnopol. Szału nie ma, chociaż trochę ją podrasowali, już tych wielkich "kopców kreta" nie ma (wyfrezowali) :) Ale na ten 130-kilometrowy odcinek musisz minimum 2 godziny zarezerwować.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

pawel1234
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: pawel1234 » wt 09 sie, 2016 12:48

Dzięki.
A wie ktoś jaki najlepszy wariant z Kamieńca do Winnicy?
Czy przez Chmielnicki czy może na Bar i Brajłów?
Zastanawiałem się również nad wariantem z Kamieńca do Odessy przez Mołdawię.

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » ndz 13 lis, 2016 13:55

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » sob 10 gru, 2016 11:05

Witajcie,

w związku z ostatnimi dużymi kolejkami na granicach z Ukrainą, w moją najbliższą podróż do Tarnopola z Lublina chciałbym się wybrać przez Dołhobyczów. Dalej myślałem o udaniu się w stronę Czerwonogradu, Brodów i stamtąd na Tarnopol. Ostatni raz, kiedy jechałem trasą Brody ---> Tarnopol, droga, delikatnie mówiąc, nie była najlepsza. Jeździłem wówczas SUVem i mogłem sobie pozwolić na drobny ekstrim, ale teraz mam niskie, osobowe autko produkcji francuskiej ;) I teraz pytanie - kto ostatnimi czasy jechał z Brodów do Tarnopola? Navizor większość trasy pokazuje o dziwo na zielono, ostatni raz, kiedy tamtędy jechałem, nie dałbym nawet ciemnopomarańczowego ;) Kto podpowie? W trasę ruszam dopiero na ukraińskie Święta, więc czas na zebranie opinii i ewentualną zmianę trasy jest :)
Z góry dzięki :)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 11 gru, 2016 08:56

Niestety zima i huśtawka pogodowa sprzyja coraz szybszemu psuciu nawierzchni drogowej - więc stan dróg pogarsza się z dnia na dzień...
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » wt 13 gru, 2016 01:00

To co jest na uaroads.com nie nastraja optymistycznie.

ODPOWIEDZ