Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Postautor: lukaszb1986 » wt 13 gru, 2016 16:32

Kshyhu pisze:Witajcie,

w związku z ostatnimi dużymi kolejkami na granicach z Ukrainą, w moją najbliższą podróż do Tarnopola z Lublina chciałbym się wybrać przez Dołhobyczów. Dalej myślałem o udaniu się w stronę Czerwonogradu, Brodów i stamtąd na Tarnopol. Ostatni raz, kiedy jechałem trasą Brody ---> Tarnopol, droga, delikatnie mówiąc, nie była najlepsza. Jeździłem wówczas SUVem i mogłem sobie pozwolić na drobny ekstrim, ale teraz mam niskie, osobowe autko produkcji francuskiej ;) I teraz pytanie - kto ostatnimi czasy jechał z Brodów do Tarnopola? Navizor większość trasy pokazuje o dziwo na zielono, ostatni raz, kiedy tamtędy jechałem, nie dałbym nawet ciemnopomarańczowego ;) Kto podpowie? W trasę ruszam dopiero na ukraińskie Święta, więc czas na zebranie opinii i ewentualną zmianę trasy jest :)
Z góry dzięki :)

Jechałem ostatnio tą trasą w lipcu. Przejechać się da ale szału nie ma. Jeśli chcesz się wybrać zimą to odradzam ze względu na liczne podjazdy drogę często blokują ciężarówki. Wystarcza niewielka ilość śniegu bądż oblodzenie na jezdni i pojawia się problem przekonałem się o tym kilkukrotnie. Teraz zimą jeżdżę do Tarnopola przez Poczajów-Krzemieniec. Trochę dalej ale nawierzchnia lepsza i nie ma problemu z ciężarówkami blokującymi drogę

ByK
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: ByK » pn 19 gru, 2016 07:59

Jak wygląda trasa Krościenko, Sambor, Drohobycz , Stryj , IwanoFrankiwsk? Lepiej jechać przez Stary Sambor ( Chyrów Sambor nadal tragedia)?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontaktowanie:

Postautor: gorodok » wt 20 gru, 2016 09:47

ByK pisze:Jak wygląda trasa Krościenko, Sambor, Drohobycz , Stryj , IwanoFrankiwsk? Lepiej jechać przez Stary Sambor ( Chyrów Sambor nadal tragedia)?

Krościenko - Chyrów - Stary Sambór - Sambór - Drohobycz - Stryj - Żydaczów - Chodorów - Rohatyn - Bursztyn - Halicz - Iwano - Framkowsk
LwÓw.sTreFa.pL
LwÓw.pL.Ua

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: stanislawow » wt 20 gru, 2016 16:17

rościenko - Chyrów - Stary Sambór - Sambór - Drohobycz - Stryj - Moroszyn - Bolechów - Dolina Kałusz - Iwano Frankiwsk

ByK
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: ByK » śr 21 gru, 2016 15:03

Jaki jest stan dróg na tych trasach?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontaktowanie:

Postautor: Simon » śr 21 gru, 2016 16:03

Od Stryja do Iwano Frankiwska droga jest wg mnie znosna, czasem trafi sie dziura, ale da sie jechac (przynajmniej tak bylo w grudniu 2015)

ByK
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: ByK » pn 02 sty, 2017 10:19

Przejechałem trasą Krościenko - Chyrów - Stary Sambór - Sambór - Drohobycz - Stryj - Dolina Kałusz - Iwano Frankiwsk ( kierunek odwrotny). Dobry stan drogi jest pomiędzy Drohobyczem a Stary Samborem pozostałe odcinki są przejezdne, ale do naprawy. Oczywiście w miastach najczęściej ulice są w gorszych stanach niż pomiędzy miejscowościami. Należy unikać "obwodnicy" w Samborze i przejechać poprzez miasto. Czas oczekiwania na granicy krótszy niż na innych przejściach, ale i tak im się nie spieszy.Zaraz przy granicy stacja benzynowa "Okko" , inne. Oznakowanie drogowe z Przemyśla nie kieruje na autostradę zatem trzeba po prostu jechać na północ w stronę Jarosławia.

marcin-
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: marcin- » sob 11 lut, 2017 08:21

Navizor navizorem, a ja powiem jakie mam odczucia po wczorajszej trasie Łuck - Włodzimierz Wołyński - Uhryniv.
Wcześniej kilka ładnych dni w Łucku padał śnieg, tam pewnie też.
Od Łucka do Włodzimierza jeszcze znośnie, tak na 3-, trochę dziur, ale nie takich do uszkodzenia auta, na całej drodze lód i śnieg, ale były dwa czarne ślady do jechania w obydwie strony.
Natomiast od Włodzimierza na południe dramat - albo lodowisko na całej szerokości, albo takie wyrwy i/lub garby, że się cieszę, że miski nie uszkodziłem.
Przy najgorszych dziurach i garbach (między Włodzimierzem a Nowowołyńskiem - koło Sukhodoly o ile dobrze pamiętam) dobrze, że przede mną jechał obeznany autobus, to ja za nim lewą stroną itd.
Kolejka mała, ale nie wiem czy się jeszcze skuszę, przynajmniej zimą.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: arko » sob 25 lut, 2017 13:24

Droga Нeмирів — Грушів - Budomierz

Awatar użytkownika
jacky6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: jacky6 » czw 23 mar, 2017 14:48

ByK pisze:Przejechałem trasą Krościenko - Chyrów - Stary Sambór - Sambór - Drohobycz - Stryj - Dolina Kałusz - Iwano Frankiwsk ( kierunek odwrotny). Dobry stan drogi jest pomiędzy Drohobyczem a Stary Samborem pozostałe odcinki są przejezdne, ale do naprawy. Oczywiście w miastach najczęściej ulice są w gorszych stanach niż pomiędzy miejscowościami. Należy unikać "obwodnicy" w Samborze i przejechać poprzez miasto. ....Zaraz przy granicy stacja benzynowa "Okko" , inne.

Witam jako tutejszy nowicjusz.
Wybieram się z żoną na rekonesans sanatoryjny do Truskawca za niespełna 2 tygodnie.
Upatrzyłem sobie trasę przez Krościenko po uprzednim noclegu w Ustrzykach.
Od kilkunastu tygodni obserwuję natężenie ruchu przez kamerę na przejściu granicznym.
Jednakże ostatnio "przejechałem" się po dużym fragmencie trasy za pomocą View Street między Chyrowem a Samborem.
Dziura i łata łatę goni.
Dla porównania zaliczyłem "dojazd" przez Lwów a potem do Stryja a przed Drohobyczem skręciłem na Truskawiec.
Nie zależy mi specjalnie ( jako emerytowi ) na czasie ani kilku litrach paliwa więcej jednakże zawsze preferuję dobrą nawierzchnię.
Tudzież szkoda młodego czterokołowca.
Prośba o aktualne informacje - bo trasa przez Krościenko do Truskawca zaczęła mi się kojarzyć z jazdą "jedynka-dwójka i z rzadka trójka"
:| To przyjemnie żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :mrgreen:

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Postautor: pietia » czw 23 mar, 2017 20:07

Droga Lwów-Truskawiec jest, jak na warunki ukraińskie, całkiem dobra. Podobnie jak drogi wiodące do Lwowa z przejść granicznych Szehyni/Medyna, Krakoweć/Korczowa i Rawa/Hrebenne
Więc radziłbym raczej z Ustrzyk nadłożyć drogi do Przemyśla, Medyki, a stamtąd na Lwów, przede Lwowem można skręcić na obwodnicę i dojechać do trasy na Truskawiec

Awatar użytkownika
jacky6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: jacky6 » czw 23 mar, 2017 20:41

Pietia - wielkie dzięki.
Ponieważ startuję spod Katowic więc pojadę na Korczowę, Ustrzyki - Krościenko to miała być wycieczka dojazdowa.
Zatem jeszcze jedno pytanie - jeśli przez Korczowę to jak dalej - via Jaworów czy via Mościska ?

Awatar użytkownika
jacky6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: jacky6 » pt 24 mar, 2017 17:54

jacky6 pisze:
Zatem jeszcze jedno pytanie - jeśli przez Korczowę to jak dalej - via Jaworów czy via Mościska ?

Sorry - moje pytanie szybko stało się nieaktualne jak tylko dokładniejszej analizie poddałem mapkę w strefie od granicy do Lwowa oraz załapałem się na lekturę innych wątków.

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: grzegorz303 » ndz 26 mar, 2017 17:26

jacky6 pisze:
jacky6 pisze:

Sorry - moje pytanie szybko stało się nieaktualne jak tylko dokładniejszej analizie poddałem mapkę w strefie od granicy do Lwowa oraz załapałem się na lekturę innych wątków.

Daj znać jakie warunki w Truskawcu.
:D
...ozdrawiam-Grzegorz

Awatar użytkownika
jacky6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Postautor: jacky6 » ndz 26 mar, 2017 22:57

grzegorz303 pisze:Daj znać jakie warunki w Truskawcu.
:D

Dla mnie to standard.
Otrzymuję pomocne informacje - rewanżuję się swoimi.
W tym wątku dopiszę swoje obserwacje na trasie i w okolicach Truskawca.
Natomiast zastanawiam się nad uruchomieniem autorskiego wątku o swoim wojażu jako, że już wcześniej obiecałem go na forum sanatoryjnym.
Chyba, że uruchomię dublet i będę równolegle kopiować.

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: grzegorz303 » pn 27 mar, 2017 19:27

Ja planuję Sanatorium w Solochin, kolega bardzo mi poleca. Może w czerwcu się tam wybiorę.
...ozdrawiam-Grzegorz

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: Kshyhu » czw 06 kwie, 2017 12:57

Witajcie, czy leciał ktoś ostatnimi czasy ze Lwowa na Tarnopol? Boję się pomyśleć, jak to wygląda po zimie...
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » sob 15 kwie, 2017 14:26

Na trasie, którą przemierzyłem, jakiś zastój od czasu ubiegłorocznego zrywu remontowego. "Dziewiątka" fragmentami wciąż dziurawa (na przykład obwodnicy Frankiwska nie tknięto), rejonowa droga z Kołomyi w kierunku południowym również bez zmian (obwodnica w kierunku na Śniatyn, Czerniowcy, na szczęście gotowa). Niestety można zauważyć, że miejscami nawierzchnia, którą położono w ubiegłym roku już nieco rozbita, rozjeżdżona.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: arko » wt 25 kwie, 2017 14:04

Jakiś czas temu Polska udzieliła Ukrainie kredytu w wysokości 100 mln euro na remonty dróg.....
żeby tylko nie były wykorzystane w ten sposób .... :D

szajan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: szajan » wt 25 kwie, 2017 19:40

Witam !!
Czy ktoś w niedawnym czasie przemieszczał się drogą Mościska-Sambor-Drohobycz, bo widok z gugli z 2015 r jest raczej mało budujący :(

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: arko » pt 28 kwie, 2017 14:43

Prezydent Ukrainy podpisał dokument o zmianach dotyczących poruszania się
autem po rondach.....i teraz auto na rondzie będzie miało pierwszeństwo,
w ciągu najbliższego miesiąca maja nastąpić zmiany....

В Украине вступили в силу новые правила дорожного движения

Правила пересечения перекрестков с круговым движением изменили.

С пятницы, 28 апреля, вступили в силу новые ПДД, которые вводят единые правила пересечения перекрестков
с круговым движением. Накануне его опубликовали в официальном издании Верховной Рады Голос Украины.

Согласно документу, приоритет имеют транспортные средства, движущиеся по кругу.
Раньше приоритет движения определяли дорожные знаки и разметка.

Однако, как отмечается в газете парламента, внесенными изменениями на определенное время создается противоречие
в правовых нормах относительно дорожного движения – несмотря на новый закон,
и до сих пор действуют старые правила, которые Кабмин в течение месяца должен изменить

http://korrespondent.net/ukraine/384512 ... dvyzhenyia

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: kig » ndz 07 maja, 2017 08:49

Z krakowa do Lwowa można jechać przez korczowa lub budomierz. Na tym drugim przejściu chyba mniejsze kolejiki- może jest sens trochę nadłożyć drogi ?
Wyżej pisano o remoncie drogi na budomierz. Czy ktoś jechał na dniach tą trasą ( z budomierza do lwowa?)

Riverplate
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: Riverplate » ndz 14 maja, 2017 21:46

Witam, Niedługo będę przemierzał trasę Dołhobyczów - Uhrynów - Lwów. Navizor pokazuje na większości odcinków kolor pomarańczowy i trochę czerwonego. Szczególnie droga do Czerwonohradu cieszy się nienajlepszą opinią wśród moich znajomych, ale to informacje sprzed 2 lat. Jeździł ktoś ostatnio przez Dołhobyczów do Lwowa? Street view nie wygląda tragicznie. Będę wdzięczny za info, w skrajnym przypadku biorę pod uwagę nawet zmianę trasy chociażby powrotnej.

ByK
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: ByK » pn 15 maja, 2017 07:12

Stan drogi z Budomierza przez Rawę Ruską miejscami raczej tragiczny. Podobno w drugą stronę w kierunku Jaworowa jest jeszcze gorzej.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Postautor: Kshyhu » pn 15 maja, 2017 12:16

Riverplate pisze:Jeździł ktoś ostatnio przez Dołhobyczów do Lwowa? Street view nie wygląda tragicznie. Będę wdzięczny za info, w skrajnym przypadku biorę pod uwagę nawet zmianę trasy chociażby powrotnej.

Jechałem na Wielkanoc. Droga do Czerwonogradu bardzo kiepska, a w samym Czerwonogradzie dla odmiany... jeszcze gorzej :wink: Chociaż przejechać się da. Jechałem do Żółkwi i stamtąd dopiero na Lwów.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym

następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany

poglądów, bez podawania przyczyny".

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: stanislawow » pt 19 maja, 2017 12:05

ktoś wie jak wygląda teraz droga do Budomierza?

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: kig » pt 19 maja, 2017 15:45

Ja też byłbym wdzięczny za opinię co do trasy Lwów Równe Kostopol Sarny.
I z innej beczki :
Nie trzeba włączać po 1 maja świateł mijania, a światła dzienne można używać?

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: Gab001 » ndz 28 maja, 2017 00:56

Wie ktoś z autopsji, jak wygląda droga z Czortkowa przez Skałę Podolską do Kamieńca? Może lepiej nadłożyć drogi i jechać na Zaleszczyki i Czerniowce?

pawel_1000
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Postautor: pawel_1000 » sob 03 cze, 2017 19:25

Witam wszystkich

Przeglądam to forum od jakiegoś czasu i nie powiem, żebym nie skorzystał z wiedzy tutaj zawartej.

Dziś mały rewanż: nagrałem film obrazujący stan drogi za przejściem w Budomierzu. Nagranie niestety nie oddaje w pełni tego co widziałem, ale może się to komuś przyda. Niewątpliwym plusem był czas przekroczenia granicy: wjazd na Ukrainę zajął mi ok 15 min (nikogo nie było przede mną); wjazd do Polski to ok. 30 min. (3-4 auta przede mną).

Pozdrawiam
Paweł

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: stanislawow » ndz 04 cze, 2017 06:46

dzięki wielkie pawlo, ja na Budomierz jeszcze się nie odważyłem jechać po tym jak była tragedia po zimie, co samochody wyciągali traktorami...
A udało się przejechać bez zahaczenia podwoziem?