Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » ndz 04 cze, 2017 11:58

Od kierowców Ukraińców pracujących wraz ze mną otrzymałem informację, iż droga H10 na odcinku Kołomyja - Czerniowce na całym dystansie wyremontowana. Navizor to potwierdza :D

Co do mojego pytania z 28 maja - widzę, iż jest kolejny wariant: z Czortkowa do Kamieńca poprzez Borszczów i Mielnicę Podolską. Droga oceniana jako dobra/normalna, tyle że do pokonania 50% więcej kilometrów, niż jadąc przez Skałę. Ktoś wie, czy warto zdecydować się na ten wariant ?

pawel_1000
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: pawel_1000 » ndz 04 cze, 2017 16:46

stanislawow pisze:dzięki wielkie pawlo, ja na Budomierz jeszcze się nie odważyłem jechać po tym jak była tragedia po zimie, co samochody wyciągali traktorami...
A udało się przejechać bez zahaczenia podwoziem?
Nie zahaczyłem podwoziem, ale amortyzatory trochę odczuły stan drogi. Aż zaślepka od amora pod maską odskoczyła. Dobrze że nie wyleciała na zewnątrz. Było już sucho więc nie obawiałem się sytuacji, jaka była po zimie.

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: stanislawow » ndz 04 cze, 2017 19:39

Gab001 pisze:Od kierowców Ukraińców pracujących wraz ze mną otrzymałem informację, iż droga H10 na odcinku Kołomyja - Czerniowce na całym dystansie wyremontowana. Navizor to potwierdza :D

Co do mojego pytania z 28 maja - widzę, iż jest kolejny wariant: z Czortkowa do Kamieńca poprzez Borszczów i Mielnicę Podolską. Droga oceniana jako dobra/normalna, tyle że do pokonania 50% więcej kilometrów, niż jadąc przez Skałę. Ktoś wie, czy warto zdecydować się na ten wariant ?
a skąd wyjeżdżasz?
z Ivano Frankivska do Czerniowiec droga jest bardzo dobra, nawet jutro tam jadę

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: stanislawow » ndz 04 cze, 2017 19:41

pawel_1000 pisze:
stanislawow pisze:dzięki wielkie pawlo, ja na Budomierz jeszcze się nie odważyłem jechać po tym jak była tragedia po zimie, co samochody wyciągali traktorami...
A udało się przejechać bez zahaczenia podwoziem?
Nie zahaczyłem podwoziem, ale amortyzatory trochę odczuły stan drogi. Aż zaślepka od amora pod maską odskoczyła. Dobrze że nie wyleciała na zewnątrz. Było już sucho więc nie obawiałem się sytuacji, jaka była po zimie.

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka
okej, dzięki wielkie to może następnym razem odważę się tam jechać.
Ostatnio jeździłem tylko na Krościenko, bo Medyka i Korczowa w tych dniach co jeżdżę zakorkowana konkretnie a na Krościenko droga nierówna i dziurawa w większości ale idzie wszystko jakoś minąć

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » pn 05 cze, 2017 08:11

stanislawow pisze:a skąd wyjeżdżasz?
Planuję następującą trasę: PG Korczowa/Krakowec - Lwów - Busk - Olesko - Podhorce - Poczajów - Krzemieniec - Wiśniowiec - Zbaraż - Tarnopol - Trembowla - Czortków (lub Buczacz) i dalej do Kamieńca (tu właśnie dylemat, którędy) - Chocim (z przyległościami, czyli Żwaniec, Okopy Św. Trójcy) - Zaleszczyki - Buczacz (może krótki wypad do Jazłowca)- Monasterzyska - Podhajce - Breżany - Rohatyn - Bóbrka (może skok do świrskiego zamku) - Lwów (może jeszcze Żółkiew). Dość intensywna przejaźdżka, planuję maksymalnie 10 dni (z dwoma noclegami w Kamieńcu bądź najbliższej okolicy). Do tej chwili nie zdecydowałem się, czy dokonać rezerwacji noclegów w poszczególnych punktach, czy pójść "na żywioł". Wynika to z tego, że mam skłonności do ciągłego modyfikowania planów, zależnie od okoliczności ;)

W innym wątku użyłem niezbyt fortunnego sformułowania
Gab001 pisze:zaplanowałem już jednak marszrutę północno-wschodnimi rejonami Ukrainy Zachodniej
a wynika to z faktu, iż zazwyczaj ze Lwowa kierowałem się na południe/południowy wschód. Gdzie zachodnie Podole a gdzie północ Ukrainy Zachodniej :lol:
I już kończąc ten off-topic ;) czy ktoś orientuje się, jak wygląda droga T2004 z Monasterzysk prze Podhajce do Brzeżan, a następnie odcinek M12 z Brzeżan do Rohatyna?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » śr 07 cze, 2017 11:04

Jechałem tylko przez Przemyślany do Brzeżan i dalej na Tarnopol - nie polecam nawet największemu wrogowi (odcinek od N02 do Brzeżan). Nawet ZIŁy jeździły 15km/h.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » ndz 11 cze, 2017 08:49

Kshyhu pisze:odcinek od N02 do Brzeżan
Kshyhu pisze:odcinek od N02
"Dwunastkę" na odcinku Rohatyn- Stryj pamiętam sprzed czterech lat jako pełną paskudnych dziur i jam... Wg. Navizora odcinek Rohatyn - Brzeżany jest niestety, jak mówisz, jeszcze gorszy...
Ale lepszej alternatywy, by wydostać się z Brzeżan na Lwów chyba nie ma.

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » śr 19 lip, 2017 10:58

Gab001 pisze:jak wygląda droga z Czortkowa przez Skałę Podolską do Kamieńca?
Odpowiedź na pytanie, które zadałem niemal dwa miesiące temu: drogi P24 i T2001 wbrew temu, jak jeszcze niedawno oceniano je na Navizorze, jak najbardziej przejezdne. Jeśli ktoś zmierza do Kamieńca od strony Tarnopola (lub w przeciwnym kierunku), nie ma najmniejszego powodu by nadkładać drogi i jechać na Zaleszczyki i Czerniowce (chyba, że planuje odwiedzenie tych miejscowości). Zachowując ostrożność droga do pokonania nawet w nocy. Jakość nawierzchni powyżej ukraińskiej średniej dla dróg tego typu. Asfalt z reguły równy, czasami jakieś koleiny, dziurki, łatki. Większych dziur i jam nie zauważyłem.

Pozostałe informacje dot. dróg, po których tym razem się poruszałem:
1. Lwów-Rohatyn-Frankiwsk - bez zmian.
2. Frankiwsk-Monasterzyska-Buczacz - wrażenia zdecydowanie gorsze, niż przed dwoma laty; sporo dziur, niedbale położonych łat, kolein et caetera. Nastawiłem się na podziwianie widoków, a te na pograniczu Pokucia i Podola bardzo przypadają mi do gustu, tymczasem trzeba niestety, w trosce o bezpieczeństwo i stan pojazdu, wpatrywać się w asfalt, którego na powyższej drodze wyraźnie brakuje.
3. Buczacz-Czortków - w porządku, można jechać; nawet ktoś, kto zbłądzi na ukraińskie drogi po raz pierwszy, nie powinien odczuwać dyskomfortu. W samym Czortkowie główna ulica (nazwisko jej patrona przemilczę) to brukiwka, w dodatku właśnie remontowana, średnio przyjemnie :wink: Przy okazji tej ulicy i Jagilnyckiej, przetestowałem jazdę pod prąd, czasami ukraińskie oznakowanie dróg wymaga zdolności dedukcyjnych :lol:
4. Czortków-Zaleszczyki-Czerniowce-Kamieniec (czyli M19/H10/H3) - w zasadzie bez zastrzeżeń, tylko sam przejazd przez lewobrzeżne Czerniowce przy wzmożonym ruchu niezbyt przyjemny, a i stan drogi jednak wyraźnie gorszy niż na wyremontowanym odcinku prowadzącym do Czerniowców. "Trójka" przed samym Kamieńcem też zasługuje już na remont.
cdn.

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » ndz 23 lip, 2017 09:09

O drodze Kamieniec Podolski - Czortków wspomniałem na wstępie poprzedniego postu. Dalej podążałem z Czortkowa do Krzemieńca. Na odcinku do Tarnopola stan nawierzchni dobry, nie ma miejsc wymuszających jakieś nagłe manewry, hamowanie itp. Od Tarnopola do Wiśniowca droga świeżo wyremontowana, bądź właśnie remontowna, są wahadła. Za Wiśniowiec ekipy remontowe jeszcze nie dotarły; niemniej jazda nie wywołuje negatywnych wrażeń. W Krzemieńcu na wyjeździe w kierunku północnym remont chodników. Dla chcących dostać się na Górę Zamkową (Bony) informacja, iż prowadzi na nią do samego końca brukiwka. Jeśli ktoś nie lubi chodzić pieszo (jest ścieżka przez las), a nie chce się trząść na bruku - taksi z centrum to koszt 60 uah. Z Krzemieńca do Poczajowa droga bardzo dobra, asfalt gładki, ruch niewielki. Podobnie wygląda to i za Poczajowem, w kierunku na Radziwiłłów, jedynie na granicy obłasti, gdzieś w okolicy wsi Pidzamcze, koleiny i dziurki. Odcinek od Radziwiłowa do samego Lwowa to już Europa ;) Jeśliby ktoś miałby chęć zboczyć do pałacu w Podhorcach, ma do pokonania jakieś trzy kilometry dziurek; droga na Zamek Oleski równa.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » sob 05 sie, 2017 13:46

Po kapitalnym remoncie otwarta droga H-17 Lwów - Radziechów - Łuck

Після капітального ремонту відкрили автодорогу Львів-Радехів-Луцьк.
https://zaxid.net/pislya_kapitalnogo_re ... k_n1432967

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » pt 25 sie, 2017 08:35

Po kapitalnym remoncie otwarta droga P-24 z Kosowa do (niemal samej) Werchowyny (d.Żabie). Potwierdzone na Navizorze
i, m.in., tu:

Huculszyzna stoi dla zmotoryzowanych otworem :wink:
Zastanawia mnie natomiast, co stało się w ciągu roku z tą drogą na odcinku Werchowyna-Worochta? Asfalt spłynął wraz ze śniegiem, czy może stan nawierzchni oceniał ktoś przyzwyczajony do najlepszych europejskich autostrad :?:

Olga555
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Olga555 » pt 25 sie, 2017 21:46

Witam wszystkich. Wycieczka z Lwowa do Kijowa jest w drodze. Jakie są najlepsze sposoby?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pt 25 sie, 2017 22:25

Gab001 pisze:Po kapitalnym remoncie otwarta droga P-24 z Kosowa do (niemal samej) Werchowyny (d.Żabie).
Huculszyzna stoi dla zmotoryzowanych otworem :wink:

(...) na odcinku Werchowyna-Worochta
potwierdzam, droga Wierchowina-Kosiw otwarta juz od miesiaca (jechalismy tam pod koniec lipca, dobra nawierzchnia, duzo powyzej sredniej w ukrainskich Karpatach). A na odcinku Worochta-Wierchowina nie kojarze jakichs ogromnych dziur

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: stanislawow » sob 26 sie, 2017 08:53

Olga555 pisze:Witam wszystkich. Wycieczka z Lwowa do Kijowa jest w drodze. Jakie są najlepsze sposoby?
Samochodem? to tylko droga E40 Lwów-Dubno-Równe-Żytomierz-Kijów

pawel1234
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: pawel1234 » wt 29 sie, 2017 22:11

Jechałem dziś z Użhcorodu do Lwowa. Droga dobra a jak na warunki ukraińskie nawet bardzo dobra. Uważać trzeba tylko na pobocza. Wygląda to tak że droga ok a przy skraju z prawej strony jezdni ktoś wylał nadwyżkę asfaltu na której można urwać miskę olejową.

Lolek_Sz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Lolek_Sz » śr 06 wrz, 2017 22:59

Za radą Kshyhu (dziękuję!) zadaję poniższe pytanie w tym temacie:
Jadę pierwszy raz samochodem osobowym na Ukraine z Korczowa w okolice Demidówki i Młynowa (Obwód Rówieński, okolice Dubna). Rozpatruję wariant dojazdu z Buska do Młynowa drogą T1806 (nie przez Dubno, GoogleMap podaje interesujące czasy przejazdu). Czy warunki na tej drodze są "do jazdy"? Z góry dziękuję za pomoc ...

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » czw 07 wrz, 2017 18:06

Ledwie tydzień temu media podały informację o rozpoczęciu remontu drogi Kosów - Kuty (nad Czeremoszem). Dziś od powracającego z urlopu mieszkańca tego regionu otrzymałem informację, iż nowa nawierzchnia została już położona.

lukaszb1986
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: lukaszb1986 » czw 14 wrz, 2017 14:02

„Ukrawtodor” proponuje zmniejszenie szerokości pasów ruchu w miastach.
(...)w projekcie szerokość pasa ruchu w miastach jest przewidziana na poziomie 3,0 m, ulic i dróg dojazdowych – 2,75 m, głównych dróg w dużych miastach – 3,5 m.

http://wschodnik.pl/ukraina/item/13481- ... stach.html

ODPOWIEDZ