jak zdobyć wizę pobytową na Ukraine-dłużej niż 90+90

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

jak zdobyę‡ wizę™ pobytowę… na Ukraine-dł‚użej niż 90+90

Post autor: apollo12 » ndz 05 lut, 2012 21:50

jak w tytule-mam działkę i dom na Ukrainie ale nie upoważnia mnie to do stałego pobytu, żony też nie mam zamiaru zmienić.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Re: jak zdobyę‡ wizę™ pobytowę… na Ukraine-dł‚użej niż 90+90

Post autor: arko » pn 06 lut, 2012 09:06

apollo12 pisze:jak w tytule-mam działkę i dom na Ukrainie ale nie upoważnia mnie to do stałego pobytu, żony też nie mam zamiaru zmienić.
Musisz wyrobić wizę http://www.mfa.gov.ua/poland/pl/publica ... /27076.htm

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » pn 06 lut, 2012 16:46

dziękuje za link-przejade sie do konsulatu w Krakowie ale pytanie zasadnicze jakie są szanse na uzyskanie wizy przy założeniu posiadania nieruchomości na Ukrainie.Mam akt własności notarialnie potwierdzon na ziemię i dom.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 06 lut, 2012 18:47

słyszałem że było w planie ale to JUŻ nastąpiło?obcokrajowcy mogą swobodnie kupić ziemię i dom na Ukrainie?

Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Piotr Janusz » pn 06 lut, 2012 19:07

Witam!
Mam podobny problem. Dzwonilem do konsulatow w Warszawie i Lublinie. W obu otrzymalem informacje, ze posiadanie nieruchomosci na Ukrainie nie jest podstawa do przedluzenia pobytu ponad przepisowe 90+90. Dluzszy pobyt to juz wymaga innego zezwolenia, ktorego tez prawdopodobnie nie dostane bo posiadanie nieruchomosci znowu nie jest podstawa.
Dla mnie i widze, ze nie tylko powoli staje sie to coraz wiekszym problemem. W Polsce praktycznie jestem bezdomny. Zwatpilem juz w pomyslne rozwiazanie. Jest to ograniczenie mozliwosci korzystania z legalnie zakupionej nieruchomosci, ale zdaje sie, ze to nikogo nie obchodzi ...
Piotr

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » pn 06 lut, 2012 21:51

IMO: Fakt posiadania nieruchomości nie musi iść w parze z możliwością długiego pobytu w danym kraju. Załóżmy, że zacznę Czukczom sprzedawać po metrze kwadratowym mojej działki. Czy mogą się wtedy na stałe osiedlić w Polsce? A żarty kończąc, nie dziwię się, że takie prawo. Musi chronić przed nadużyciami.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » wt 07 lut, 2012 02:33

Piotr Janusz pisze:Witam!
Mam podobny problem. Dzwonilem do konsulatow w Warszawie i Lublinie. W obu otrzymalem informacje, ze posiadanie nieruchomosci na Ukrainie nie jest podstawa do przedluzenia pobytu ponad przepisowe 90+90. Dluzszy pobyt to juz wymaga innego zezwolenia, ktorego tez prawdopodobnie nie dostane bo posiadanie nieruchomosci znowu nie jest podstawa.
Dla mnie i widze, ze nie tylko powoli staje sie to coraz wiekszym problemem. W Polsce praktycznie jestem bezdomny. Zwatpilem juz w pomyslne rozwiazanie. Jest to ograniczenie mozliwosci korzystania z legalnie zakupionej nieruchomosci, ale zdaje sie, ze to nikogo nie obchodzi ...
no to teraz jestem w kropce czy jest sens o to zawalczyć w ten sposób.
a nie pytałeś jakiego adwokata na miejscu co zrobić?
pozwolę sobie napisać do ciebie na prv. o.k?

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » wt 07 lut, 2012 02:39

micaj pisze:IMO: Fakt posiadania nieruchomości nie musi iść w parze z możliwością długiego pobytu w danym kraju. Załóżmy, że zacznę Czukczom sprzedawać po metrze kwadratowym mojej działki. Czy mogą się wtedy na stałe osiedlić w Polsce? A żarty kończąc, nie dziwię się, że takie prawo. Musi chronić przed nadużyciami.
nie przesadzaj kolego.
jeśli obcokrajowiec legalnie może stać się właścicielem nieruchomości to chociaż powinno dać mu szanse[/b] na ubieganiesię na tej podstawie o otrzymanie wizy długoterminowej.
logika i umiar zawsze wskazane.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » wt 07 lut, 2012 08:29

Jest wiele biur na miejscu które reklamują się że za odpowiednie pieniądze przedłużają legalnie pobyt np: http://justicon.ua/prodlenie-sroka-preb ... raine.html :arrow: http://ldgroup.com.ua/prodlenie-registracii-v-ovire/ :arrow: http://residentlaw.com/uslugi_dlia_inos ... zhdan.html ale czy są wiarygodne czy tylko wyciągają pieniądze to trudno powiedzieć.....bo nigdy nie korzystałem z takich biur.Najlepiej jest znaleźć zaufanego adwokata który zna się na rzeczy i mógłby pomóc.

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

dzię™ki arko

Post autor: apollo12 » wt 07 lut, 2012 09:31

to naprawdę bardzo pomocne linki dla mnie.
widać ze zajmują się tym profesjonalnie a co do obawy o oszustwa to racja ale trzeba też powiedzieć że to już inne czasy-bardziej europejskie-no ale ostrożności nigdy nie za wiele.
nie mam u siebie cyrylicy na komputerze wiec gdybyś wyszukał takie biuro w Odessie a najlepiej w Mikolaiv ie będe wdzięczny

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K » wt 07 lut, 2012 15:08

micaj pisze:IMO: Fakt posiadania nieruchomości nie musi iść w parze z możliwością długiego pobytu w danym kraju. Załóżmy, że zacznę Czukczom sprzedawać po metrze kwadratowym mojej działki. Czy mogą się wtedy na stałe osiedlić w Polsce? A żarty kończąc, nie dziwię się, że takie prawo. Musi chronić przed nadużyciami.
Obcokrajowcy nie mają prawa kupować ziemie na terenie Polski.
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » wt 07 lut, 2012 17:19

Spis biur OBIP w Odessie http://rialemon.com.ua/news/odessa/23002 (gdzie z reguły posiadają wiedzę o biurach adwokackich które mogą być Tobie pomocne) oraz przykładowe biura Odessie http://www.advokati.odessa.ua/category/inostranec :arrow: http://www.uristi.odessa.ua/foreigners.html i Nikołajewie http://www.dolgih.mk.ua/

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

@arko

Post autor: apollo12 » wt 07 lut, 2012 20:20

super robotę zrobiłeś aż mi lżej na duszy :lol:
jakbyś był kiedyś w okolicach Odessy to zapraszam w gości do nas nad morze czarne.
na prv. przesyłam info o mnie-oczywiście nie traktuj tego jako reklamy a jako informacje jak trafić.
pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » wt 07 lut, 2012 22:05

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K » wt 07 lut, 2012 22:44

fijalkowski pisze:ADWOKAT IMIGRACYJNY CHARKÓW: http://www.igorgeller.com/emig_ukr/index.php#1
No tam właśnie mówią o karcie stałego pobytu. A może być dla autora tematu wystarczyłaby i jakaś karta czasowego pobytu?
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K » wt 07 lut, 2012 23:02

apollo12 pisze:jak w tytule-mam działkę i dom na Ukrainie ale nie upoważnia mnie to do stałego pobytu, żony też nie mam zamiaru zmienić.
A propos!!! Pójdź tam na studia do jakiejś uczelni wyższej! Otrzymasz wizę długoterminową!

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » wt 07 lut, 2012 23:39

Alexander_K pisze:
Obcokrajowcy nie mają prawa kupować ziemie na terenie Polski.
Wydaje mi się, że są i inne możliwości wejścia w posiadane rzeczowej "ziemi". Chyba robimy ot.

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » wt 07 lut, 2012 23:41

Alexander_K pisze:
fijalkowski pisze:ADWOKAT IMIGRACYJNY CHARKÓW: http://www.igorgeller.com/emig_ukr/index.php#1
No tam właśnie mówią o karcie stałego pobytu. A może być dla autora tematu wystarczyłaby i jakaś karta czasowego pobytu?
W Polsce standardowo wydawane pozwolenia na dwa lata. Jak jest na Ukrainie?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » czw 09 lut, 2012 12:51

@apollo12 Wysłałem trochę ciekawych informacji na prv.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » czw 09 lut, 2012 16:14

a od kiedy to w PL pozwolenie jest wydawane na DWA lata????,chyba DO dwóch lat.
Standardem jest rok.
Dłuższy jak rok okres pobytu otrzymasz mając nienaganną historię poprzednich pozwoleń lub małżonek,student itp

stelmach33
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: stelmach33 » czw 09 lut, 2012 21:15

Alexander_K pisze:
A propos!!! Pójdź tam na studia do jakiejś uczelni wyższej! Otrzymasz wizę długoterminową!
A jak te studia załatwic? :|

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K » pt 10 lut, 2012 00:41

stelmach33 pisze:
Alexander_K pisze:
A jak te studia załatwic? :|
No po prostu wybierz sobie uczelnię i napisz tam.

Np. http://onu.edu.ua/en/abitur/entercom/

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » pt 10 lut, 2012 05:18

bardzo bym prosił trzymać się wątku a poboczny temat studiowania może warty jest innej rubryki,
myślę że teamt jest już wystarczająco rozpoznany więc można uznać go za zamkniety chybaze ktoś ma ma jakieś życiowe wskazówki.
dziękuje wszystkim

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » pt 10 lut, 2012 22:48

zeneczek pisze:a od kiedy to w PL pozwolenie jest wydawane na DWA lata????,chyba DO dwóch lat.
Standardem jest rok.
Dłuższy jak rok okres pobytu otrzymasz mając nienaganną historię poprzednich pozwoleń lub małżonek,student itp
Czepiasz się słówek. Zajmuję się pozwoleniami na pobyt obywateli spoza UE i nie przypominam sobie, żeby któreś z nich miało pozwolenie krótsze niż 2 lata. Wyjątkiem był determinant pozwolenia na pracę jednej z osób, ale i tak wyszło dłużej niż rok. Plus często stosowana jest metoda dopasowania do np. końca roku, etc.

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » czw 26 paź, 2017 09:04

wracając do Polski system ukraińskich pograniczników wykrył na granicy że w tym roku przekroczyłem 90+90 pobytu w Ukrainie.
na szczęście poważnych problemów nie było , poprosili !!!! abym zapłacił 520 uah mandatu , wypełnili protokół i wsio.
teraz musze odczekać 90 dni do ponownego wjazdu do UA

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 26 paź, 2017 21:23

Płaciłeś im bezpośrednio, czy wysłali cię do banku?

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » czw 26 paź, 2017 22:17

apollo12 pisze:wracając do Polski system ukraińskich pograniczników wykrył na granicy że w tym roku przekroczyłem 90+90 pobytu w Ukrainie.
na szczęście poważnych problemów nie było , poprosili !!!! abym zapłacił 520 uah mandatu , wypełnili protokół i wsio.
teraz musze odczekać 90 dni do ponownego wjazdu do UA
dobrze, ze nie zakaz wjazdu na 5 lat :? :? :?

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » pt 27 paź, 2017 14:55

pietia pisze:Płaciłeś im bezpośrednio, czy wysłali cię do banku?
płatność odbyła się poprzez bank znajdujący się na przejściu granicznym,
czasy bezczelnej korupcji się skończyły!!
ale tylko bezczelnej ...:)

stanislawow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: stanislawow » sob 11 lis, 2017 17:01

rekrutując się na uczelnie to jest dosyć proste, ale niestety trzeba zapłacić za czasne.
Można zrekrutować na studia "nikomu nie potrzebne" bo prywatne w jęz. ukraińskim kosztują grosze i na podstawie zaproszenia wystawia się wizę wielokrotnego wjazdu na czas 90 dni. Aby zostało wydłużone na czas studiów od razu po przyjęciu tymczasowe zameldowanie tzw. "poswidkę"

ODPOWIEDZ