Ubezpieczenie (koszty leczenia) na kraje WNP i nie tylko

Tematy podróżnicze, które nie pasują do powyższych kategorii
Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » czw 15 cze, 2017 19:30

Szukam najkorzystniejszego ubezpieczenia.
Do tej pory korzystałem z TU Europa ale oni mają na BLR, RUS i UA odrębne ubezpieczenie i nie obejmuje ono np. Kazachstanu. Chciałbym mieć wszystko w jednym łącznie z takim Iranem np.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » sob 17 cze, 2017 13:09

Nikt tu się nie ubezpiecza... ;)

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » sob 24 cze, 2017 18:44

Niewiarygodne...

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » wt 27 cze, 2017 07:06

Skoro nikt się nie ubezpiecza, to wybrałem AXA.

mehow
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mehow » śr 28 cze, 2017 02:29

Elwood pisze:Skoro nikt się nie ubezpiecza, to wybrałem AXA.
Wybrałeś "Multitravel" czy inny pakiet?
Jest jeszcze PZU Wojażer z opcją "Cały świat bez USA" (w opcji standardowej jest Europa i tylko europejska część Rosji)
Poniżej warunki które wyszły dla osoby powyżej 25 roku życia, 32 dni, bez sportów wysokiego ryzyka i innych dodatków. Po lewej AXA.
Obrazek

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 28 cze, 2017 08:42

Elwood pisze:Nikt tu się nie ubezpiecza...
Ja się tam ubezpieczam, od jakiegoś czasu kupuję roczne ubezpieczenie, które przy współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu oferuje PZU. Alpinistą nie jestem więc nie mam dodatkowej zniżki ale cały rok dla 2 osób z rozszerzoną listą ryzyk objętych ubezpieczeniem (narty, wysokie góry etc) wychodzi niewiele ponad 400pln, czyli tyle co zwykłe turystyczne na 1-2 tygodnie z dodatkowym ryzykiem (narty, góry).
Ważne: działa tylko za granicą.
Jest to ubezpieczenie na wzór austriackiego Alpenverein (daje jeszce zniżki w schroniskach alpejskich)

mazeno
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mazeno » śr 05 lip, 2017 11:42

> Polskim Związkiem Alpinistycznym
polski zwiazek alpinizmu (nie: alpinistyczny), aka "pezeta".
nie musisz byc alpinista, wystarczy, ze jestes w ktoryms kw w pezecie (=masz oplacone skladki). do nich naleza rowniez zwykli (no, z reguly moze troche mniej zwykli) turysci gorscy.
ubezpieczenie pza/pzu (oeav rowniez) dziala do pierwszych 8-iu tygodni podrozy, do 6000m npm, mozna rozszerzyc na wyzej i dluzej - za ca. 2x drozej. nie dziala w przypadku zawodowego (np. przewodnictwo) i zawodniczego uprawiania sportow, nie dziala na biegunach i grenlandii, nie dziala w wypadkach okololotniczych i okolomotoryzacyjnych poza przypadkami dojazdu/powrotu do/z miejsc uprawiania sportow (tzn. nie dziala jak skaczesz na spadochronie czy scigasz sie w wyscigach samochodowych, dziala jak jedziesz autem na ural badz lecisz rejsowym w alpy).

>Ważne: działa tylko za granicą.
nieprawda, w polsce rowniez (tzw. strefa 1), ale tylko podczas podrozy zorganizowanej (jak masz rezerwacje/rachunek za pensjonat na bukowinie tatrz. to juz styka) lub na terytorium polski podczas podrozy zagranicznej (zawsze mozesz powiedziec, ze wlasnie jechales na wedrowke w tatry slowackie).

> Alpenverein (daje jeszce zniżki w schroniskach alpejskich)
teoretycznie. wiele schronisk w alpach nie uwzglednia tej znizki.
pzdr -
mazeno
megaprzygoda.pl

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 05 lip, 2017 12:23

Jest w internecie kilka porównywarek i sporo ofert ubezpieczeń. Ja się zastanawiam nad Generalli lub AXA.
Ostatnio zmieniony śr 05 lip, 2017 13:14 przez mago, łącznie zmieniany 1 raz.
pieniądzewpodróży.pl

mazeno
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mazeno » śr 05 lip, 2017 13:14

to brzmi jak typowy spam. placa ci?

wracajac do meritum.
zwracajcie uwage na ogolne warunki ubezpieczenia. wlasnie przejrzalem dlugoterminowa polise travel world tu europa (jedna z kilku polis akceptowanych przez rosjan przy wizie), wystawiona na rok. owszem, na rok, ale maksymalna dlugosc polisy dla jednorazowej podrozy to tylko pierwsze 45 dni.
pzdr -
mazeno
megaprzygoda.pl

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 05 lip, 2017 13:22

mazeno pisze:to brzmi jak typowy spam. placa ci?

wracajac do meritum.
zwracajcie uwage na ogolne warunki ubezpieczenia. wlasnie przejrzalem dlugoterminowa polise travel world tu europa (jedna z kilku polis akceptowanych przez rosjan przy wizie), wystawiona na rok. owszem, na rok, ale maksymalna dlugosc polisy dla jednorazowej podrozy to tylko pierwsze 45 dni.
a Ty brzmisz jak typowy polski paranoik. Wątek jest o ubezpieczeniach, to co Ci nie pasuje ?

Wracając do tematu, czy ktoś korzystał z pakietu AXA w wersji Podróżnik ? Z tego co zauważyłem kwoty NNW i KL są wysokie, a na sam pakiet jest teraz zniżka. Nie jest to może najtańsza opcja, ale wygląda dosyć konkretnie. Dla mnie bez sensowne jest wykupywanie ubezpieczenia na zasadzie "byle by było". Kwoty w nich zawarte w razie "w" są niskie.
pieniądzewpodróży.pl

mazeno
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mazeno » śr 05 lip, 2017 14:02

> co Ci nie pasuje ?
pieprzenie o danej firmie bez podawania konkretow to spam.
a 45 dni to konkret, a nie paranoja.
(o konkretach - jesli pomijasz owu - mozesz sie dowiedziec, gdy sie okaze, ze bedziesz musial z nich skorzystac, czego ci nie zycze).

i nie bardzo rozumiem dlaczego "polski" (ten paranoik). masz z tym problem, ze jestes polakiem? no chyba ze nie jestes.
pzdr -
mazeno
megaprzygoda.pl

mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 05 lip, 2017 21:00

mazeno pisze:> co Ci nie pasuje ?
pieprzenie o danej firmie bez podawania konkretow to spam.
a 45 dni to konkret, a nie paranoja.
(o konkretach - jesli pomijasz owu - mozesz sie dowiedziec, gdy sie okaze, ze bedziesz musial z nich skorzystac, czego ci nie zycze).

i nie bardzo rozumiem dlaczego "polski" (ten paranoik). masz z tym problem, ze jestes polakiem? no chyba ze nie jestes.
O proszę, ujawnił się wielki patriota, pewnie taki z husarią na łydce.
Tak na przyszłość - Polak, pisze się z wielkiej litery.
"patrioto".

eot.
pieniądzewpodróży.pl

mazeno
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mazeno » śr 05 lip, 2017 21:19

glupis.
a ja glupim, bo z toba dyskutuje.
pzdr -
mazeno
megaprzygoda.pl

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » czw 13 lip, 2017 00:55

Z wymienionych tu, BLR akceptuje tylko AXA o ile idzie o komplet wymienionych w pierwszym moim zapytaniu krajów na jednym ubezpieczeniu. TU Europa sprzedaje na BLR i RUS i to przez swojego pośrednika odrębne ubezpieczenie na każdy z tych krajów.
W związku z powyższym wizy w konsulacie (czy ambasadzie) BLR nie otrzymamy na ubezpieczenie PZU np.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 26 lip, 2017 16:18

mazeno pisze:polski zwiazek alpinizmu
rzeczywiście, mój błąd - jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na nazwę.
Poprawione.

mazeno
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mazeno » czw 27 lip, 2017 11:36

to tera ja troche "pospamuje", aczkolwiek sa konkrety (mnie sie przydalo, ze wzgledu na okres ubezpieczenia >8tyg.). dzieki kumplowi, co tez sie szwenda po swiecie, wyczailem ostatnio fajne ubezpieczenie - do niedawna bylo tylko dla mlodych, ale powiekszyli oferte rowniez na starszych (39-59 lat). nazywa sie to planeta mlodych, dla starych jest z dodatkiem plus (linka nie podaje, strony szukajta se sami, zeby nie bylo, ze spam - choc trudno nie jest). niespecjalnie to drogie, kosztuje w granicach od pol stowy do okolo poltorej za pelny rok (w zaleznosci od wariantu, choc jest i wariant vip za prawie cztery stowy - te najdrozsze pokrywaja dodatkowo usa i kanade, bo w zwyklych nie ma, jest tylko reszta swiata) i co istotne niektore warianty zawieraja tzw. sporty wysokiego ryzyka. ubezpieczenie jest roczne i nie posiada ograniczenia do pierwszych 8 tygodni podrozy (jak np. oeav), przelecialem owu i dodatkowo zadzwonilem do nich, zeby sie upewnic. na tyle mi to pasowalo, ze lyknalem, choc mam juz oeav (wlasnie za wzgledu na brak ograniczenia 8 tyg.).
wpienia tylko, ze ubezpieczycielem faktycznym jest jakis niemiec czy austriak, wiec znow moje zyle ida wspomagac jakies makrele :( dziwi mnie czemu pezeta z pezetu nie ustalily jakichs lepszych warunkow (np. na ponad 8 tygodni robi sie jakas paranoiczna kwota, difoltowo nie ma nww i trza doplacic) - i ludzie mimo wszystko wybieraja zagraniczne.
aczkolwiek do ruskiej wizy pewnie nie pomaga, bo oni chca te swoje europy, signaliduny czy co tam jeszcze.
pzdr -
mazeno
megaprzygoda.pl

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » sob 05 sie, 2017 10:37

mazeno pisze: aczkolwiek do ruskiej wizy pewnie nie pomaga, bo oni chca te swoje europy, signaliduny czy co tam jeszcze.
nam to uznali w Krakowie (akurat mielismy wariant ze sportami wysokiego ryzyka)

malwina11
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: malwina11 » śr 09 sie, 2017 11:13

Jeśli chcesz mieć takie kompleksowe, działające na całym niemal świecie ubezpieczenie, to jest na rynku polisa Bezpieczny Powrót z PZU, która powinna Cię zainteresować. Działa we wszystkich krajach, o których piszesz. W polisie masz m.in. pokrycie kosztów leczenia, transportu do Polski, akcji ratunkowych, OC czy NNW. Działa cały rok - 365 dni od podpisania. No i obejmuje ok. 40 dyscyplin sportowych - możesz śmiało aktywnie spędzać czas za granicą.

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » pn 04 wrz, 2017 11:07

No, to Ci mówię, ze nie działa w BLR. Nie otrzymasz wizy tego kraju po prostu. No, chyba, że sobie polisę zdublujesz.

ODPOWIEDZ