Ubezpieczenie z Axa - pytanie

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Awatar użytkownika
Mariusz W.
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Kontaktowanie:

Postautor: Mariusz W. » śr 15 mar, 2017 19:51

Wybieram się na Białoruś w ramach pobytu bezwizowego. Byłem dzisiaj w oddziale Axy celem zakupienia wymaganego ubezpieczenia zdrowotnego na Białoruś. Niestety nie byli dosyć pewni i skończyło się na tym, że kupiłem ubezpieczenie Multitravel, które obejmuje całą Europę i w warunkach jest podana także Białoruś.
Ale mam kilka wątpliwości.

Na stronie Axy ubezpieczenie na Białoruś jest osobno i nie można go kupować przez internet, podczas gdy ja w oddziale kupowałem przez internet. Potwierdzeniem ubezpieczenia jest wyłącznie wydruk elektronicznego potwierdzenia polisy. Czy to wystarczy? Na potwierdzeniu jest zakres terytorialny "strefa A - Europa", nie ma podanej listy krajów z Białorusią. Nie ma też imienia ojca ubezpieczonego.

Iść do Axy i prosić o te osobne ubezpieczenie na Białoruś, czy lecieć z tym co mam? Czy w razie nieuznania tego potwierdzenia na lotnisku w Mińsku można wykupić ubezpieczenie zdrowotne?

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: Yakin » pt 17 mar, 2017 08:05

Z tego co ostatnio rozmawiałem ze znajomymi w pracującymi w AXA przy okazji ubezpieczania się na podróż do innego kraju co prawda, ale pytałem też o Białoruś, to sprawa wygląda tak. Wg nich ubezpieczenia Travel i Multitravel Białorusi nie obejmują. Nie da się wybrać takiego kraju przy zakupie tych ubezpieczeń przez internet (a tylko tak można je zakupić). Natomiast ubezpieczenie do wiz białoruskich można wykupić osobno w oddziale /axa.pl/podroz-ubezpieczenia/ubezpieczenie-do-wiz-na-bialorus/#panel-3999-1. Na twoim miejscu poszedłbym jednak do oddziału i wyjaśnił tą sprawę.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Postautor: Dracid » pt 17 mar, 2017 21:25

Ubezpieczenie kupisz na lotnisku. Jeszcze przed budkami pograniczników jest po lewej punkt sprzedaży ubezpieczeń. Kobitka mówiła, że pracują całodobowo.

Awatar użytkownika
Mariusz W.
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Kontaktowanie:

Postautor: Mariusz W. » pt 17 mar, 2017 22:52

Yakin pisze:Wg nich ubezpieczenia Travel i Multitravel Białorusi nie obejmują.
Według ogólnych warunków ubezpieczenia Multitravel zasięg ubezpieczenia w strefie A obejmuje Europę, gdzie wprost wymieniona jest Republika Białorusi.
Yakin pisze:Na twoim miejscu poszedłbym jednak do oddziału i wyjaśnił tą sprawę.
Widząc ich niekompetencję, zbytnio mi się nie chce. Wysłałem pocztą anulowanie tego ubezpieczenia. Miałem zamiar po zwrocie zamówić poprzez e-mail ubezpieczenie Axy przeznaczone wyłącznie na Białoruś. Ale jeżeli na lotnisku jest punkt sprzedaży ubezpieczeń, to skorzystam z niego, aby nie płacić Axie.
Dracid pisze:Ubezpieczenie kupisz na lotnisku. Jeszcze przed budkami pograniczników jest po lewej punkt sprzedaży ubezpieczeń. Kobitka mówiła, że pracują całodobowo.
Nie ma tam problemów z płatnością w euro?

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Postautor: Yakin » śr 22 mar, 2017 02:29

Mariusz W. pisze:
Yakin pisze:Wg nich ubezpieczenia Travel i Multitravel Białorusi nie obejmują.
Według ogólnych warunków ubezpieczenia Multitravel zasięg ubezpieczenia w strefie A obejmuje Europę, gdzie wprost wymieniona jest Republika Białorusi.

Wszedłem jeszcze raz specjalnie na stronę Multitravel, żeby to sprawdzić. Na liście krajów europejskich objętych ubezpieczeniem nie ma Białorusi. Podobnie jest z ubezpieczeniem Travel.

Awatar użytkownika
Mariusz W.
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Kontaktowanie:

Postautor: Mariusz W. » śr 22 mar, 2017 07:11

Yakin pisze:Wszedłem jeszcze raz specjalnie na stronę Multitravel, żeby to sprawdzić. Na liście krajów europejskich objętych ubezpieczeniem nie ma Białorusi.
Na stronie na liście krajów rzeczywiście nie ma, ale w ogólnych warunkach ubezpieczenia już jest.

O tutaj, na stronie 20: http://multitravel.axa.pl/files/127_0116_z.pdf

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Postautor: Dracid » śr 22 mar, 2017 07:12

Mariusz W. pisze:Nie ma tam problemów z płatnością w euro?

Jest cennik w BYR i EUR, więc zapłacisz EUR spokojnie.

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Postautor: guber » wt 11 kwie, 2017 20:00

Po co tyle kombinować z jakąś Axa. Latam często na Białoruś i kupuje ubezpieczenie przez internet w TU Europa. Nie ma nic lepszego. Za 3 dni zapłaciłem chyba 8 zł. Ubezpieczenie spełnia wszystkie białoruskie wymogi określone na stronie ambasady. Zresztą głównie ta firma jest przez białorusinów preferowana. Kupujesz przez internet płacisz kartą albo inaczej drukujesz. Całość zajmuje 5 minut.

ByK
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Postautor: ByK » śr 12 kwie, 2017 07:44

A jak jest z ubezpieczeniem auta? Trzeba mieć jakieś specjalne ( tzn. konkretna firma czy kupione u nich)?

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Postautor: Dracid » czw 13 kwie, 2017 08:37

Zielona karta jest potrzebna i wsio.