Podróż Białystok- Mińsk

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
tom3012
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Podróż Białystok- Mińsk

Post autor: tom3012 » ndz 09 kwie, 2017 13:17

Wybieram się turystycznie na 3 dni do Mińska. Wybiorę przejście graniczne Kuźnica. Trasa przez drogę M6. W związku z tym mam parę pytań:
- Jestem współwłaścicielem samochodu wbitym w dowód ( głównym współwłaścicielem jest ojciec) i czy nie będzie z tym żadnych problemów? Jeździłem sporo razy do Rosji do Kaliningradu i tam spokojnie przejeżdżałem i wracałem
- Ponoć od 2017 roku na stacji paliwowej można płacić w lokalnych rublach. Rozumiem ze w rublach białoruskich? Czy można płacić kartami tupu Visa, MasterCard mając tam PLN czy EURO?
- Jaka jest jakość paliwa na stacji w przygranicznych Bruzgach? czy warto tam tankować? czy szukać jakiegoś Lukoila?
- Lepiej wcześniej rejestrować na stronie internetowej do systemu Belltol? czy wszystko załatwić w punkcie na miejscu?
- Ile czasu rezerwować na stanie w kolejce na wjazd i wyjazd na przejsciu granicznym Kuznica- Bruzgi ? Tak, wiem na stronie straży granicznej można zobaczyć czas przejazdu ale na takich Bezledach zawsze na wjazd i wyjazd jest 0h a kółko wychodzi często od 2-4 h:). Będę wjezdzał w nasz dzień świąteczny więc chyba nie powinno byc kolejek ( u nas sklepy zamknięte) ?
- Czy na granicy po stronie Białoruskiej jest jakaś instrukcja w języku PL jak wypełnić deklarację celną wjazdową i wyjazdową ? W internecie nigdzie nie znalazłem takiej deklaracji żeby ją wcześniej wypełnić.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ