apteczki samochodowe+ prawo jazdy

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 17 kwie, 2017 19:56

Znalazlam informacje na temat wyposazenia apteczek samochodowych na Białorusi:

"W apteczce samochodowej, w zestawie środków medyczno-opatrunkowych nie może zabraknąć m.in. 10-cio % roztworu amoniaku, jodyny, bandaży sterylnych i elastycznych, waty, plastrów opatrunkowych, opaski uciskowej bądź gumowego węża uciskowego, nożyczek z zaokrąglonymi końcówkami, rękawiczek chirurgicznych czy też chusteczek higienicznych, roztworu chłodzącego (saletry amonowej z wodą)."

ze strony
http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsula ... w/bialorus

Tylko teraz pytanie- skad wziac 10-cio % roztwor amoniaku i saletre amonowa z wodą? U nas w aptekach sie tego nie sprzedaje!

Drugie pytanie- czy na Bialorusi uznaja polskie prawo jazdy czy trzeba miec miedzynarodowe?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pn 17 kwie, 2017 21:39

jest takie cos jak konwencja wiedenska o ruchu drogowym (zarowno Polska, jak i Bialorus to podpisaly). I to powoduje, ze musimy miec tylko to, co jest obowiazkowe w kraju zamieszkania (czyli nieposiadanie saletry i amoniaku w polskim aucie na Bialorusi nie jest lamaniem przepisow :) ). Na Bialorusi nie trzeba miec miedzynarodowego prawa jazdy /trzeba miec za to Zielona Karte/

Peter Koenecke
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Peter Koenecke » pn 24 kwie, 2017 01:12

nie wiem skad u was takie anty-bialoruskie nastawienie...po pierwsze; Bialorus nie zada juz WCALE jakis innych apteczek , calkiem honiruje przepisy konwencji wiedenskiej, nie trzeba mniec nic poza tym co karze polskie przpisy.... , nie ma obawy..moza jechac bez problemow z zwykla polska apteczka....

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pn 24 kwie, 2017 11:51

Albo kupić na pierwszej stacji miejscową apteczkę.

ODPOWIEDZ