Wiza - niekończąca się opowieść

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
brigante29
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Wiza - niekoł„czę…ca się™ opowieł›ę‡

Post autor: brigante29 » wt 23 cze, 2009 08:09

Witam
Uprzedzając: przeszukałem forum, byłem na stronie ambasady, nawet dzwoniłem do konsulatu, znajoma przeszła się do niego osobiście i za każdym dostajemy sprzeczne informacje.

Załatwiając wizę turystyczną: płacę za wizę, ubezpieczenie i wpisuję adres, pod który jadę (osoba prywatna bądź hotel). Czy muszę dopełnić JESZCZE jakiegoś obowiązku przed wyjazdem?

Co z zaproszeniem? Widzę, że czasem ten wątek jest poruszany, ale nie znalazłem odpowiedzi, czy muszę je mieć?

I jeszcze jedno. Na stronie ambasady nie ma rozróżnienia na wizę turystyczną czy pobytową. Jest nazwa "Prywatna". Prywatna to która? Pobytowa? Turystyczna?

P.S. Może ktoś z adminów zebrałby w przysłowiową kupę wszystkie informacje o wizach i wrzucił w jeden wątek?

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Goroh » wt 23 cze, 2009 10:23

jesli podajesz we wniosku osobe prywatna to robisz wize pobytowa, wtedy nie potrzebujesz zaproszenia czy vouchera.
sugeruj sie tym co mowia w konsulacie
Obrazek

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » wt 23 cze, 2009 21:59

Wiza Turystyczna: Zaproszenie + Ubezpieczenie
Wiza Pobytowa/Prywatna (Na pobyt nie turystyczny w RB): Ubezpieczenie + wpisujesz do wniosku do kogo jedziesz (wiza na max 30d)
Wiza Tranzytowa: Wiza Państwa docelowego + (Ubezpieczenie + Bilety) - oba wedlug widzimisie p.Konsul wjazd do 48g!

ubezpieczenia są sprawdzane na granicy: nie ma ubezpieczenie, nie ma wjazdu.

brigante29
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: brigante29 » śr 24 cze, 2009 20:04

Dzięki, rzeczowo. Wybieram wariant drugi, bo mam prawdziwy adres osoby, do której mogę (aczkolwiek nie pojadę) się udać.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » czw 25 cze, 2009 17:42

Czyli tzw WIZA GOSTOWAJA... GOSCINNA!
w Gości ;-)

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi » sob 04 lip, 2009 20:13

ARTURINGA pisze:Wiza Tranzytowa: Wiza Państwa docelowego + (Ubezpieczenie + Bilety) - oba wedlug widzimisie p.Konsul wjazd do 48g!
Dla zainteresowanych - w konsulacie w Warszawie biletu nie wymaga się 8)

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » sob 04 lip, 2009 21:54

Jak mowie zależy od dnia Pani Konsul.

jedruu
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: jedruu » ndz 05 lip, 2009 01:34

Składałem wnioski w zeszły poniedziałek i ksero zarówno biletu jak i wizy rosyjskiej ode mnie chcieli. Natomiast dowiedziałem się w tym biurze obok (tym od ubezpieczeń), że ubezpieczenia do wizy tranzytowej nie potrzebuje. Zdziwiony (ale zadowolony) udałem się do konsulatu (lub precyzyjniej mówiąc - do kolejki pod konsulatem)

a na koniec pytanie: czy np. nie będą ode mnei chcieli tego ubezpieczenia na granicy? Bo coś mi się wydaję ze za łatwo poszło :)

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » ndz 05 lip, 2009 11:23

Na granicy jest sprawdzane ... i wymagane Obowiązkowo!

Jak mowie: albo bilety, albo ubezpieczenie, albo jedno i drugie - od humoru p. Konsul.

Pirania
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Pirania » pn 06 lip, 2009 23:23

ARTURINGA pisze:Jak mowie zależy od dnia Pani Konsul.
W tym przypadku to chyba bardziej zależy od nocy.

jedruu
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: jedruu » śr 08 lip, 2009 16:06

ARTURINGA pisze:Na granicy jest sprawdzane ... i wymagane Obowiązkowo!
No dobra, coś tu nie gra. ARTURINGA jest jedyną osobą, która póki co twierdzi, że to ubezpieczenie jest konieczne. Dzwoniłem do Ambasady Białorusi i kobieta powiedziała, iż nie potrzebujemy go do wizy tranzytowej i nie będą tego sprawdzali na granicy. To samo powiedziały mi kobiety w biurach wyrabiających takie ubezpieczenie - zarówno w Poznaniu jak i w Warszawie.

Spałbym spokojnie, ale przez uwagę Artura jestem nieco skonfundowany.

Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 » śr 08 lip, 2009 17:29

jedruu pisze:
No dobra, coś tu nie gra. ARTURINGA jest jedyną osobą, która póki co twierdzi, że to ubezpieczenie jest konieczne. Dzwoniłem do Ambasady Białorusi i kobieta powiedziała, iż nie potrzebujemy go do wizy tranzytowej i nie będą tego sprawdzali na granicy. To samo powiedziały mi kobiety w biurach wyrabiających takie ubezpieczenie - zarówno w Poznaniu jak i w Warszawie.

Ubezpieczenie przy wizie tranzytowej przez Bialorus jest niepotrzebne. Wiem, bo sprawdzilem to na wlasnej skorze. W konsulacie nikt go ode mnie nie chcial a na granicy pies z kulawa noga o nie nie pytal ...

jubus83

Post autor: jubus83 » pt 10 lip, 2009 09:50

http://kresy24.pl/showNews/news_id/7659/
Ciekawe czy kolejne spekulacje czy faktycznie Aleksandr Miński się cywilizuje.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 12 lip, 2009 15:12

Miejmy nadzieję, że to drugie. Na początek mogliby znieść przynajmniej te cholerne tranzytówki do Rosji :o [/fade]

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin » ndz 12 lip, 2009 19:51

Moskwa2007 pisze:
jedruu pisze:

Ubezpieczenie przy wizie tranzytowej przez Bialorus jest niepotrzebne. Wiem, bo sprawdzilem to na wlasnej skorze. W konsulacie nikt go ode mnie nie chcial a na granicy pies z kulawa noga o nie nie pytal ...
w konsulacie raz chcą, a raz nie chcą... czasami wystarczy pokazać skan biletu, innym razem trzeba się przespacerować do tego małego domku z w sąsiedztwie wykupić ubezpieczenie ;) na granicy mi się nigdy nie zdażyło, żeby pytali o ubezpieczenie, widać wyszli z założenia, że skoro dostałam wizę to i ubezpieczenie mam

kaszalot
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kaszalot » ndz 26 lip, 2009 19:38

Hej,
tyle o wizach zostało powiedziane a nigdzie nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi w takiej kwestii:

Jak wygląda kwestia podróżowania po Białorusi jeśli mam wizę prywatną, taką w której podałem dane osoby mnie przyjmującej? Bo chcę spędzić u tej osoby tylko jeden dzień, a pozostałych kilka dni podróżować po innych rejonach kraju, nocując także w hotelach. Czy z taką wizą mogę bez problemu meldować się w hotelu w zupełnie innym mieście niż to w którym powinienem siedzieć ze względu na zaproszenie?
Czy zameldowanie w hotelu mam wbite gdzieś w karcie migracyjnej - bo wtedy może to trochę nie grac przy powrocie przez granicę - niby wizyta prywatna na odwiedziny a noclegi w hotelach po całym kraju...
Chodzi mi o to jak ta sprawa wygląda w praktyce, ale też o formalny punkt widzenia.

A czy rodzaj wizy jest gdzieś na niej odnotowany, legitymująca mnie w jakimś mieście milicja widzi na wizie czy jest ona turystyczna czy prywatna?

Proszę o jakąś pomoc w tej sprawie.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » ndz 26 lip, 2009 21:48

Tak, jest odnotowywane na wizie jej TYP.

Za niezgodny Tryb pobytu z rodzajem WIZY... kara!
(w Odziale Imigracyjnym albo Delikatnie Ci powiedzą ze... "Cos Mieszasz"...
... albo walną Kare tak "na Przyszłość" ;-) ) zależy od Pracowniczki.

Albo jedziesz w Gości, albo Turystycznie... zdecyduj się ;-)

przepisy:
Obywatele POLSCY do 3 dni!!! pobytu NIE MUSZĄ wykonywać registracji w służbie imigracyjnej MILICJI.

WIZY TURYSTYCZNE - registracje powyżej 3 dni wykonuje BEZPŁATNIE! hotel nocleg itd.

WIZY GOŚCINNE (GOSTOWAJA) - wykonujemy po 3 dniach, należy mieć:
Paszport + paszport osoby u której gościmy, kartkę imigracyjną, wypełnić ankietę.
Koszt 17,500rub (23pln).

Do dni pobytu nie sa liczone dni WOLNE od PRACY:
przykład pracy jednego z biur Imigracjonnej słuzby:

PONIEDZIAŁEK: NIE PRACUJE
WTOREK: 11:00-15:00, 16:00-20:00
ŚRODA: 8:00-13:00, 14:00-17:00
CZWARTEK: DZIEŃ WEWNĘTRZNY NIE PRACUJE!
PIĄTEK: 11:00-15:00, 16:00-20:00
SOBOTA: 8:00-13:00, 14:00-17:00
NIEDZIELA: NIE PRACUJE!

I mam nadzieje ze ciekawi tematu zaczną uzywac opcji: SZUKAJ!
bo 3 raz nie chce mi sie juz tego przepisywać.

kaszalot
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kaszalot » ndz 26 lip, 2009 22:10

Szkoda bo vouchery sa drogie, no ale jeśli w hotelu z wizą prywatną byłby problem to chyba nie ma wyjścia...
Szukanie szukaniem, ale takiego kazusu nie widziałem, a o adnotacji o typie wizy tym bardziej. Dlatego dziękuję bardzo za odpowiedź :D

WodaPL
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: WodaPL » pn 10 sie, 2009 19:13

ARTURINGA pisze:WIZY GOŚCINNE (GOSTOWAJA) - wykonujemy po 3 dniach, należy mieć:
Paszport + paszport osoby u której gościmy, kartkę imigracyjną, wypełnić ankietę.
Koszt 17,500rub (23pln).
Czyli po trzech dniach?
Czy mogę np. trzeciego dnia z tym skoczyć do urzędu?
A właściwie to gdzie to? W urzędzie do spraw migracji czy na milicji?

kj6
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kategoria wizy

Post autor: kj6 » pt 14 sie, 2009 21:21

Witam!
Na wizie - jako typ - mam G (pisane cyrylicą). Ktoś wie jaki to właściwie typ wizy? W dokumentach wpisałem, że jadę do prywatnej osoby, ale w celach turystycznych.
Poważnie mogę dostać karę, jeśli registrację zechcę robić przez hotel?

Przy wjeździe na Białoruś wypełnia się druczki emigracyjne z adresem docelowym? Czy muszę rejestrować się w miejscu, które wpiszę do karteczki, czy może być to inny adres?

Z góry dziękuję

J

ARTURINGA pisze:Tak, jest odnotowywane na wizie jej TYP.

Za niezgodny Tryb pobytu z rodzajem WIZY... kara!
(w Odziale Imigracyjnym albo Delikatnie Ci powiedzą ze... "Cos Mieszasz"...
... albo walną Kare tak "na Przyszłość" ;-) ) zależy od Pracowniczki.

Albo jedziesz w Gości, albo Turystycznie... zdecyduj się ;-)

przepisy:
Obywatele POLSCY do 3 dni!!! pobytu NIE MUSZĄ wykonywać registracji w służbie imigracyjnej MILICJI.

WIZY TURYSTYCZNE - registracje powyżej 3 dni wykonuje BEZPŁATNIE! hotel nocleg itd.

WIZY GOŚCINNE (GOSTOWAJA) - wykonujemy po 3 dniach, należy mieć:
Koszt 17,500rub (23pln).

Do dni pobytu nie sa liczone dni WOLNE od PRACY:
przykład pracy jednego z biur Imigracjonnej słuzby:

PONIEDZIAŁEK: NIE PRACUJE
WTOREK: 11:00-15:00, 16:00-20:00
ŚRODA: 8:00-13:00, 14:00-17:00
CZWARTEK: DZIEŃ WEWNĘTRZNY NIE PRACUJE!
PIĄTEK: 11:00-15:00, 16:00-20:00
SOBOTA: 8:00-13:00, 14:00-17:00
NIEDZIELA: NIE PRACUJE!

I mam nadzieje ze ciekawi tematu zaczną uzywac opcji: SZUKAJ!
bo 3 raz nie chce mi sie juz tego przepisywać.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » sob 15 sie, 2009 15:25

G jak .....WIZA GOŚCINNA (GOSTOWAJA)

Niezgodność TYPU z celem pobytu.... moze byc KARA!

Gościna w GOŚCI!!! mieszkanie prywatne
Turystyczna do Hotelu, itp...

brigante29
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: brigante29 » ndz 23 sie, 2009 14:20

Wróciłem właśnie z Białorusi.
Na wniosku wizowym w polach 21,22,23 wpisałem tę samą osobę - trzeba tylko zdobyć dane kogoś z Białorusi. Nie rejestrowałem się nigdzie, bez problemu wyjechałem z kraju.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » ndz 23 sie, 2009 15:54

Wpisując KOGOS... podklada sie LEKKĄ SWINKĘ... ty wyjezdzasz... Oni zostają i moga miec KONTROLE!!! nawet w domu! a dlaczego? a kto? a co? a po co?

Granica... jednemu sie uda... inny dostanie Mandat!
Sprawa osobista... Przepis mowi po 3 dniach trzeba sie zameldowac...
Czy to zrobisz czy nie? Twoja sprawa!
Ale... Ryzykuje sie na WLASNĄ odpowiedzialnosc... przy mnie jeden gosc Mial nieprzyjemności...

Szanowanie i respektowanie przepisów Danego kraju, to Dobra rada Dla turystów!!!

brigante29
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: brigante29 » ndz 23 sie, 2009 20:48

ARTURINGA pisze:Wpisując KOGOS... podklada sie LEKKĄ SWINKĘ... ty wyjezdzasz... Oni zostają i moga miec KONTROLE!!! nawet w domu! a dlaczego? a kto? a co? a po co?

Granica... jednemu sie uda... inny dostanie Mandat!
Sprawa osobista... Przepis mowi po 3 dniach trzeba sie zameldowac...
Czy to zrobisz czy nie? Twoja sprawa!
Ale... Ryzykuje sie na WLASNĄ odpowiedzialnosc... przy mnie jeden gosc Mial nieprzyjemności...

Szanowanie i respektowanie przepisów Danego kraju, to Dobra rada Dla turystów!!!
Spokojnie, wiem, że zarabia Pan na pośrednictwie przy załatwianiu wiz, więc pewnie to stąd ten gniew i wykrzykniki. A kto powiedział, że dane osoby, które wpisałem są prawdziwe?
To pierwsze.

Po drugie zaś, nie ja pierwszy, jak widzę na tym forum, nie rejestrowałem się i spokojnie wydostałem się z tego kraju. Pan, jako znawca, powinien też wiedzieć, że w krajach Bloku Wschodniego różnie jest przepisami. Również tak: że są po to, żeby po prostu były. W PRL też to przerabialiśmy.

Nie namawiam nikogo do pójścia moją drogą, ale mówię po prostu jak było.

I już tak zupełnie na marginesie: co ma miejsce mojego pobytu i osoba zapraszająca do tego, czy się zarejestrowałem, czy nie. To JA ewentualnie nie dopełniam obowiązku to ja się nie rejestruję, a nie osoba zapraszająca, która mnie zaprosiła.

A z tym szanowaniem i respektowaniem przepisów, to już Pan w taki patos pojechał:)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » ndz 23 sie, 2009 21:24

brigante29, - mam ogromną prośbę udzielasz się na forum to bardzo dobrze ale już twoja nonszalancja może przynieść komuś kłopoty. Tobie się uda 1,2 czy 3 a innej osobie już nie. I co wówczas - pomożesz. Znam osobiście takich kozaków ( czy raczej kozaczki ) - ich wyjazd zakończył się dotkliwych sztrafem, nieprzyjemnościami na milicji, owirze oraz kłopotami dla uniwerku. W przypadku Białorusi wpisywanie danych konkretnej ( może nie znanej tobie ) osoby może jej zapewnić niezbyt miłe przeżycie w przypadku kontroli a że takie są wiem z pierwszej ręki.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » ndz 23 sie, 2009 21:59

brigante29,

Jak powyżej...

+ wnioski wizowe są kontrolowane, Białoruś WYJĄTKOWO sprawdza je dokładnie.
Prędzej czy później dojdą do tego co na Zmyslaleś...

Za 1-3 lata dorośniesz będziesz mial prace... i będziesz np. służbowo musiał jechać na Białoruś...
i... sie zdziwisz... Dostanie Odmowe wydania Wizy!
albo wezwie cie konsulat na rozmowe?
albo Dostaniesz nie miłą niespodziankę na białoruskiej granicy...

W najlepszym razie nie wydadzą Ci wizy... w najgorszym dostaniesz 5 lat.
(Wyłudzenie wizy... jest Karalne!!!)
Na Białorusi komputery mają.... a one pokażą kto co i jak ;-)....
OBYŚ sie nie zdziwił!!!!

INNE OSOBY NAPRAWDĘ!!! przestrzegam przed takimi Głupimi numerami!
Republika BIAŁORUŚ sprawy wizowe traktuje WYJĄTKOWO POWAŻNIE!

brigante29
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: brigante29 » pn 24 sie, 2009 21:56

Panie Arturze polecam mozillę z nakładką podkreślającą błędy.
I do obojga Panów: nie rozumiem o co ten krzyk? Biorę odpowiedzialność na siebie, prawda? To raz. Dwa: nie ja pierwszy, a studiowałem wątek wizowy na Białoruś bardzo dokładnie, nie rejestrowałem się. Nie natrafiłem jeszcze na czyjąś relację, że ktoś miał z tego powodu problemy. Wszystko to zasłyszane historie, z drugiej ręki. Mówię konkretnie: mnie się nic takiego nie przytrafiło i tyle. Więc sami sobie Panowie odpowiedzcie na pytanie, czy jest to BEZWZGLĘDNY warunek. Chyba nie skoro NIE JEST EGZEKWOWANY.

P.S. Na marginesie: wpisałem dane prawdziwe. ALE TO JA SIĘ REJESTRUJĘ I TO NA MNIE SPOCZYWA TEN OBOWIĄZEK A NIE NA OSOBIE ZAPRASZAJĄCEJ, więc bez tego histerycznego tonu proszę.

brigante29
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: brigante29 » pn 24 sie, 2009 22:00

ARTURINGA pisze:brigante29,

INNE OSOBY NAPRAWDĘ!!! przestrzegam przed takimi Głupimi numerami!
Republika BIAŁORUŚ sprawy wizowe traktuje WYJĄTKOWO POWAŻNIE!

Niech Pan doda od razu ile kosztuje wiza, zrobienie zdjęcia i dojazd do konsulatu lub ambasady. Potem poda swoją cenę. Może inni zrozumieją wreszcie skąd ten krzyk i uniesienie.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 25 sie, 2009 07:13

Nie są to informacje z drugiej ręki tylko bezpośrednie. Niestety miałem doczynienia z tymi studentami ( kozakami ) o których napisałem powyżej i musiałem z nimi załatwiać te formalności. Ale faktycznie nie ma co doradzać - poczekamy to zobaczymy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » wt 25 sie, 2009 12:27

My rodzinnie tez przezylismy niezbyt mile 3 przygody z Pogranicznikami republiki BY.
Obylo sie bez wzywania konsula Polskiego ale... zartow naprawde nie ma!

ODPOWIEDZ