pociąg Terespol-Brześć

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

pocię…g Terespol-Brześć

Post autor: OLI » sob 10 kwie, 2010 16:31

Mam pytanie dotyczące pociągu osobowego z Terespola do Brześcia(cena 1 euro?).

Ile wynosi czas jazdy tego pociągu,czy podlega on zmianie kół w wagonach,
czy też bez takiej zmiany dojeżdża do samego Brześcia?

Po za tym jak wygląda kontrola graniczna, przeprowadzana w pociągu?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 10 kwie, 2010 17:51

Żadnej zmiany kół nie ma, do samego Breścia jest europejski tor, i ten pociąg nim jedzie (choć wagony są białoruskie)
Polska kontrola jest przed odjazdem z Terespola (dlatego wsiadać trzeba nie później niż 20 min przed odjazdem), białoruska- jak w pociągach międzynarodowych, tuż za mostem, a celna w Brzęściu na dworcu.
Z powrotem-białoruska kontrola w Brześciu na dworcu (też trzeba przyjść sporo przed odjazdem), polska- w Terespolu po przyjeździe na stację, w pociągu

stelmach33
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: stelmach33 » sob 10 kwie, 2010 17:52

Witam.
Pociąg jedzie góra 10 minut to około 4 km!Nie ma zmiany kół w wagonach.
Kontrola odbywa się na dworcu w Brzesciu a nie w pociągu.Dokładnie w jednej z hal dworca.W pociagu dostaje się do wypełnienia karteczki migracyjne.
Powodzenia.

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin » sob 10 kwie, 2010 23:44

a cena wynosi 2 euro

Cyclopek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: Cyclopek » pt 02 wrz, 2016 16:24

Sorki za odkop, ale ile czasu trzeba stawić się wczesniej na kontroli w Brześciu, mam tylko 20 minut na przesiadkę z Petersburga, na ranny pociąg do Terespola.

Nikoletta
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: Nikoletta » ndz 11 cze, 2017 23:04

Witam! Interesuje mnie, czy kontrola w Terespolu odbywa się tuż przed odjazdem pociągu do Brześcia i przed wejściem do pociągu, jak dawniej, czy referat trzeba przechodzić do punktu kontroli w budynku? Pytam, bo moj pociąg przybywa do Terespola o 11:04, natomiast odjazd do Brześcia o 11:25. Pytanie, czy ja zdążę? Kto wie, bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. Dzięki z góry!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: pietia » pn 12 cze, 2017 19:53

20 minut na przesiadkę to trochę mało, ale jeśli będziesz mieć bilet Terespol-Brześć kupiony wcześniej, i od razu pobiegniesz na peron międzynarodowy, to masz szanse zdążyć. Kontrola po stronie polskiej jest przed odjazdem, po białoruskiej - po przyjeździe, na dworcu w Brześciu, więc to też musisz uwzględnić, jeśli planujesz przesiadać się tam gdzieś dalej

pietia
Kanclerz
Kanclerz

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: pietia » wt 31 paź, 2017 14:52

https://news.mail.ru/economics/31498111/?frommail=1
Od grudnia podróż pociągiem z Mińska do Warszawy (i z powrotem) możliwa będzie z szybką, jednoperonową przesiadką w Brześciu. Cena biletu na całą trasę ma wynosić 18 euro

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: tomeeek07 » śr 01 lis, 2017 21:02

Ciekawe, Mińsk to chyba najmniej znana stolica wśród Polaków jeśli chodzi o sąsiadujące z nami kraje. Więcej osób pewnie przejeżdża przez Mińsk tranzytem w podróży do Moskwy, niż się tam zatrzymuje. :D Jeśli oferta za 18EUR faktycznie się pojawi to może być naprawdę ciekawie. Wizy na BY nie są drogie, więc jak dla mnie wystarczająca zachęta by odwiedzić naszego wschodniego sąsiada. ;-)

Tutaj chyba jeszcze jakieś dodatkowe info, oraz godziny odjazdów. http://www.rw.by/corporate/press_center ... ja_dor888/

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: barciur » śr 01 lis, 2017 21:38

tomeeek07 pisze:Wizy na BY nie są drogie, więc jak dla mnie wystarczająca zachęta by odwiedzić naszego wschodniego sąsiada. ;-)
Są czy nie są, zapłacić ponad 100 zł + pieprzyć się z dokumentami i formalnościami - to wszystko sprawia, że większość turystów wybierze na kierunek wschodni np. Kijów, bo on jest otwarty. Albo nawet i Mołdawię czy inne tereny bezwizowe. Nawet minimalne bariery sprawiają, że dużo mniej ludzi pojedzie niż by mogło. Liczę na to, że BY otworzy bardziej swój ruch bezwizowy w niedalekiej przyszłości.

tomeeek07
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: tomeeek07 » śr 01 lis, 2017 21:52

barciur pisze: to wszystko sprawia, że większość turystów wybierze na kierunek wschodni np. Kijów, bo on jest otwarty.
Wiadomo, że formalności związane z wizą nieco utrudniają podróż, aczkolwiek ja na przykład mając do wyboru jechać trzeci raz do Kijowa, lub pierwszy do Mińska zdecydowanie wybiorę BY. Być może ta obniżka ceny biletów to wstępne przygotowanie do zniesienia wiz (tak jak to jest w przypadku podróży do Grodna), lub jakimś ułatwieniem w podróży. :)

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: barciur » czw 02 lis, 2017 18:21

tomeeek07 pisze:tak jak to jest w przypadku podróży do Grodna
Oby, chociaż dalej do Grodna pojechać pociągiem nie można. :(
tomeeek07 pisze:Wiadomo, że formalności związane z wizą nieco utrudniają podróż, aczkolwiek ja na przykład mając do wyboru jechać trzeci raz do Kijowa, lub pierwszy do Mińska zdecydowanie wybiorę B
Mimo wszystko, nie możemy siebie brać za typowych turystów. Większość ludzi uczęszczających na takie forum jak to jest niestandardowa i większość zwykłych ludzi nie jeździ na wschód x razy ;) Więc jak spojrzą - Kijów czy Mińsk, a tam bez wizy i tam taniej, to pojadą tam. O to chodzi - o szerszą turystykę.

Przy czym nawet mi się nie chce robić tej wizy i wole pokombinować w inne miejsca, dlatego też Białorusi jeszcze nie zrobiłem, widziałem tylko Mińsk przez jeden dzień w tranzycie. ;)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: pietia » czw 02 lis, 2017 20:27

W czerwcu 2019 r. w Mińsku odbędą się Igrzyska Europejskie, podejrzewam, że wtedy będzie możliwy wjazd bezwizowy, podobnie jak to było w czasie hokejowych mistrzostw w 2014 r.
Przebąkuje się też o wydłużeniu obecnego 5-dniowego okresu bezwizowego do 10, a nawet 30 dni. Może pójdzie za tym jego rozszerzenie na inne punkty graniczne, nie tylko na lotnisko Mińsk

pietia
Kanclerz
Kanclerz

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: pietia » śr 15 lis, 2017 20:41

http://www.rw.by/corporate/press_center ... ja_dor894/
Rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na połączenie skomunikowane Mińsk-Brześć-Warszawa

Awatar użytkownika
Kradso
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

pociąg Terespol-Brześć

Post autor: Kradso » śr 15 lis, 2017 22:43

pietia pisze:W czerwcu 2019 r. w Mińsku odbędą się Igrzyska Europejskie, podejrzewam, że wtedy będzie możliwy wjazd bezwizowy, podobnie jak to było w czasie hokejowych mistrzostw w 2014 r.
Przebąkuje się też o wydłużeniu obecnego 5-dniowego okresu bezwizowego do 10, a nawet 30 dni. Może pójdzie za tym jego rozszerzenie na inne punkty graniczne, nie tylko na lotnisko Mińsk
Ten proces może trwać kilka, a nawet kilkanaście lat.
Światowid.

ODPOWIEDZ