Mołdawia Październik 2014

Podróże po Mołdawii i Republice Naddniestrzańskiej
matijudoka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Mołdawia Październik 2014

Post autor: matijudoka » ndz 11 maja, 2014 21:15

Witam Serdecznie Forumowiczów ! Wraz z 3 znajomych z roku(studenci) dostaliśmy się na wymianę i w październiku śmigamy na 3 tygodnie do Mołdawii. Lecimy własnym samochodem i tu pojawia się pytania:
1) Jaki typ końcówek do LPG jest używany w Mołdawii(na necie ciężko o konkretne info)? Rosyjski czy ten co u nas?
2) Jak z bezpieczeństwem samochodu? Obce rejestracje budzą niechęć czy bardziej zaciekawienie?
3) Czy drogi faktycznie sa takie straszne?
4) na jakich stacjach polecacie tankować?
5) Jak z mechanikami? Jedziemy starą ale dziarską Omęgą, która już nie raz objechała Polskę i większość napraw zrobię samemu przy drodze przy uzyciu młotka, ale w racie poważniejszego przypadku?
6) Polecacie wykupić jakies dodatkowe ubezpieczenia?
7) Jakich zachowań unikać? Aby nie interesować zbytnio Policji i innych użytkowników dróg?
Bardzo dziękuje z góry za wszelakie uzyskane informacje

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Re: Mołdawia Październik 2014

Post autor: Alberto » czw 15 maja, 2014 12:47

Cześć!

Na wstępie zaznaczam, że podróżowałem niedawno przez Mołdawie pieszo i busikami. Z tego względu mój pogląd na kwestie o które pytasz nie jest pełny. Z tego co zaobserwowałem:
2) My na pieszo nie spotkaliśmy się z żadnymi negatywnymi zachowaniami, żadnej niechęci do Polaków
3) Część dróg prezentuje relatywnie dobry stan. Fatalna jest droga Soroca - Orhei. Aktualnie trwają na niej jakieś remonty. Dawno mnie tak nie wytrzęsło jak na niej. Część lokalnych dróg to szutry. Myślę, że po deszczu część z nich może być trudna do pokonania (wzniesienia).
4) Myślę, że stara dziarska omega łyknie wszystko co wlejecie :P
5) Warsztatów b. dużo. Wulkanizacji także.
7) Policja ani razu nas nie zatrzymała (mimo, że na 100% wiedzieli, że jesteśmy innostrańcami), w PMR też bez najmniejszych złośliwości.

Tu gdybyś chciał aktualne ceny paliw: :D :lol: :wink:
Obrazek

Baw się dobrze i szerokiej drogi!

pietruch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Re: Mołdawia Październik 2014

Post autor: pietruch » pt 23 maja, 2014 15:20

CZeść, drogi pomiędzy miastami często są całkiem niezłe i bardzo szerokie. Gorzej w miasteczkach i wjazdach do nich, tam często jeździ się slalomem

ODPOWIEDZ