Jampol - przeprawa promowa przez Dniestr

Podróże po Mołdawii i Republice Naddniestrzańskiej
16v
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: 16v » czw 08 paź, 2015 23:05

Witam,
czy ktoś może przekraczał granicę w Jampolu? Chodzi mi o przeprawę promem. Jak to wygląda czasowo, cenowo itp.

Jakie inne przejścia graniczne UA/MD polecacie?

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » ndz 11 paź, 2015 08:02

Mysmy jechali tamtedy w 2012 roku. Prom bardzo sympatyczny. W nocy nie jezdzi. Koszt to jakies grosze. Przejscie granicy wraz z czekaniem na prom, plynieciem, odprawami zajelo nam jakos miedzy godzina a dwie. Kolejek duzych nie bylo- gora dziesiec aut. Z ciekawostek to nie mozna bylo sie rozbijac namiotem przy samym promie- straz graniczna kazala nam pozbierac namioty i przeniesc sie do parku kilometr dalej (tam bylo rownie blisko granicy). Wracajac z Moldawii granice przejezdzalismy w Crivej- czasowo podobnie, ale przejscie jak przejscie - zadna specjalna atrakcja. Ja bym zdecydowanie polecala Jampol!

Pare zdjec z naszego przejazdu:
https://picasaweb.google.com/1103314027 ... nicznyProm
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

16v
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: 16v » czw 22 paź, 2015 09:43

Ostatecznie pojechałem przez Crivę w obydwu kierunkach :) Na granicy jakieś 2,5 godziny w stronę Mołdawii i 30 minut na Ukrainę.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » ndz 30 kwie, 2017 23:45

A jak dostać się z Cosăuţi do Soroki i potem Bielce/Kiszyniew?
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » pn 01 maja, 2017 23:49

Po prostu zagadujesz pierwszego lepszego kierowcę na promie albo na drodze i każdy chętnie cię zabierze tym bardziej za jakąś skromna opłatą ok 20 hryvien albo lei. To tylko 10 km i przeważnie każdy jedzie do Sorok. Nie będziesz miał z tym problemów. A z Sorok pełno marszrutek we wszystkich kierunkach.

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » śr 17 maja, 2017 23:27

uzupełniam temat bo właśnie wróciłem z Mołdawii a wjeżdżałem do niej przez przejście v Jampolu. Jak przepłyniesz promem (koszt 7 hryvien) to po mołdawskiej stronie stoi pełno chętnych kierowców i za 15 leji zabierają cie do Sorok. W Sorokach wsiadasz do marszutki nr 1 i dojeżdzasz nią do dworca autobusowego. A tam już wsiadasz do busa np. do Kiszyniowa. Koszt dojazdu z Lwowa do Kiszyniowa to: Pociąg Lwów-Wapniarka - 90 UAH czyli ok 13 zł, marszutka Wapniarka-Soroki jakieś 30-40 UAH, prom 7 UAH, taxi do Sorok 15 leji, marszutka w sorkoach 2 leji i marszutka do Kiszyiowa chyba 35 leji. Całość imprezy około 35 zł ;) Tańszego dojazdu do Kiszyniowa nie znajdziecie. Dodam jeszcze, że z Wapniarki marszutki do Jampola są rzadko i czasami lepiej podjechać do Tomaszpola a z niego już do Jampola.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » czw 18 maja, 2017 10:16

Chyba jednak wybiorę to przejście graniczne niż przejazd pociągiem z Kijowa do Kiszyniewa. Pociąg przyjedzie około 19:30 a busem chyba pójdzie szybciej.
Będę jechać z Użgorod, więc Vinnicsa będzie chyba lepsza do złapania busa do Jampol. Zwłaszcza że pociąg przyjedzie klilkanasie minut po 04:00. A pierwszy bus do Jampol jest o 06:10.
guber pisze:Jak przepłyniesz promem (koszt 7 hryvien) to po mołdawskiej stronie stoi pełno chętnych kierowców i za 15 leji zabierają cie do Sorok. W Sorokach wsiadasz do marszutki nr 1 i dojeżdzasz nią do dworca autobusowego. A tam już wsiadasz do busa np. do Kiszyniowa.
Nie można przejść na nogach, daleko? Czy to zależy od kierowcy gdzie Ciebie wysadzi?

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » pt 19 maja, 2017 07:36

Dworzec jest po drugiej stronie miasta niż wysadzają cię kierowcy. Oni biorą do auta po 3-4 osoby jak wszyscy chcą jechać na dworzec to cię podrzuci jak nie to wysadza w tym miejscu gdzie ja wysiadałem i wraca na granicę o nowych. Na nogach ? chyba jednak nie polecam. Marszutka jechała z 10 minut wiec nie jest to blisko. Odżałuj te 2 leje ;) Pociąg z Kijowa do Kiszyniowa zupełnie się nie opłaca. To wg mnie najfajniejszy wariant, żeby się dostać do Mołdawi. A i Pani na promie może ci wymienić gryvny na leje żebyś miał dla kierowcy na dojazd do sorok. A potem tam sobie wymień już większą ilość najlepiej Euro.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » pt 19 maja, 2017 09:19

To nie chodzi o kasę, tylko spacerek taki połączony z obserwacją wszystkiego wokół. Z autobusu można, ale on jedzie trochę szybciej :)

Jak myślisz czy jak przyjadę do Jampol około 09:20 to do 16:00 zdążę dojechać do Kiszyniowa?

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » pt 19 maja, 2017 09:29

Oczywiście można się przejść na nogach jeżeli tylko masz na to czas. Mi się dość śpieszyło bo chciałem na około 18 być w Kiszyniowie. Na przejście promowe musisz liczyć około pół godziny czasu. Dojazd do Sorok 10 minut. Z Sorok busiki do Kiszyniowa jeżdżą minimum co godzinę a pewnie nawet częściej. Dojazd do Kiszyniowa około 2 godziny. Spokojnie zdążysz na 16 do Kiszyniowa nawet jak będziesz sobie spacerował po Jampolu. Jest to podobno największe skupisko cyganów w Mołdawii i mają tam swoją dzielnicę ze wspaniałymi rezydencjami ich królów itp ;) Podobno warto to zobaczyć. Poszukaj w necie.

ODPOWIEDZ