z odessy do kiszyniowa przez tiraspol?

Podróże po Mołdawii i Republice Naddniestrzańskiej
Awatar użytkownika
bober41
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: bober41 » śr 25 gru, 2013 11:12

I ja również chciałbym się dowiedzieć! Podróżował ktoś ostatnio trasą (trasa Odessa - Kiszyniów, przez Tyraspol)?

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek » śr 25 gru, 2013 18:58

Ja podróżowałem pół roku temu. Z Odessy dworzec autobusowy złapanym od ręki busem do Tiraspola. Tam całodzienne zwiedzanie i odjazd rejsową marszrutką z dworca do Kiszyniowa. W zasadzie bez większych problemów na granicy, w czasie wyjazdu celnicy koniecznie chcieli dostać łapówkę (historia o okrągłej pieczątce) ale przez 30 minut udawania, ze nie wiemy o co chodzi i interwencji kierowcy (pasażerowie czekają) pucili nas bez łapówki. Granica Ukraina - Naddniestrze bez problemów.
NASZA MOŁDAWIA
http://www.mynameisola.com/pl/tag/moldova/

www.mynameisola.com
https://www.facebook.com/mynameisolacom

Awatar użytkownika
bober41
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: bober41 » śr 25 gru, 2013 19:52

No ja mam zamiar własnym samochodem. Trzeba spróbować :)

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » pt 14 lut, 2014 06:30

No właśnie. Bo jednoznaczna odpowiedź w tym temacie nie padła... Jak to jest z opuszczeniem MD, uprzednio wjeżdżając marszrutką relacji Odessa - Tiraspol? Czy otrzymam pieczątkę/kwitek z wjazdu?

Co jeśli nie otrzymam?
Chcę opuszczać MD rzecznym promem Soroca - Jampil.

Chciałbym zostać w Tiraspolu na noc, planuje niedrogi hotel z rejestracją. Z tego co wyczytałem w necie to ja muszę dopełnić obowiązku rejestracji. Potwierdzacie? Gdzie ją załatwiać. Czy odpowiednie służby stroją przy tym fochy i głupie miny czy po prostu przychodzę, kładę kwit, płacę śmiesznego pieniążka i mogę legalnie zostać na noc?

Szukającym połączeń polecam:
http://ticket.bus.com.ua (na pewno nie wyświetla wszystkich połączeń, ale pozwala doskonale się zorientować

i to samo MD
http://www.autogara.md/orar/

Zresztą oba linki znalezione tu na forum, za co serdecznie dziękuje!

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pt 14 lut, 2014 07:10

Jeśli wjeżdżasz przed naddniestrzański odcinek granicy, musisz w ciągu 72h zarejestrować się w Urzędzie Migracyjnym (Stefan cel Mare 124). Jak to się odbywa - nie wiem, bo wjeżdżałem przez Otaci i stempel dostałem. Czytałem jednak o mandatach nakładanych na tych, którzy obowiązku nie dopełnili.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 14 lut, 2014 07:56

Alberto pisze:Chciałbym zostać w Tiraspolu na noc, planuje niedrogi hotel z rejestracją. Z tego co wyczytałem w necie to ja muszę dopełnić obowiązku rejestracji. Potwierdzacie? Gdzie ją załatwiać. Czy odpowiednie służby stroją przy tym fochy i głupie miny czy po prostu przychodzę, kładę kwit, płacę śmiesznego pieniążka i mogę legalnie zostać na noc?
Jeśli planujesz zatrzymac się w hotelu, to raczej hotel powinien dokonać formalności związanych z Twoją registrację

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » sob 15 lut, 2014 22:34

Oto co przeczytałem na : http://moldovaholiday.travel

Visitors entering into Transnistria over land from Ukraine should be aware that Transnistrian border guards will not place entry stamps into their passports. And there are no ‘immigration controls’ in place on the internal boundary between Transnistria and Moldova; so entry stamps will also not be placed into passports at this juncture either. Visitors who enter Moldova via Transnistria may encounter problems when leaving Moldova because as their passport will show no valid entry stamp. Visitors entering Moldova via Transnistria are advised to register with the Ministry of Information, Technologies and Communication, located in Chisinau at 49 M. Kogalniceanu str, within 3 days (72 hours) on arriving.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » ndz 16 lut, 2014 12:46

Przy Cogalniceanu nie byłem, natomiast przy Stefan cel Mare 124 już tak (poza godzinami otwarcia, ale pozwolono mi wejść do środka, gdy spytałem, czy jest szansa zobaczenia wzorów formularzy do wypełnienia). Są tam informacje na ścianach tyczące się rejestracji, więc najpierw proponuję udać się pod ten adres, zwłaszcza że leży on przy głównej arterii miasta.

Wrócę też na chwilę do postu pietii sprzed wielu, wielu miesięcy: można zwiedzić twierdzę w Benderach. Bilet kosztuje 25 rubli naddniestrzańskich dla obywateli z WNP i 50 dla pozostałych. Zagadałem krótko po rosyjsku, by nie zdradzić się z akcentem i dostałem za 25 PLN. Idzie się wzdłuż jakichś zabudowań fabrycznych dobre kilka minut, zanim dochodzi się do właściwego obiektu. Można wspiąć na mury, tylko mnie się nie udało - wszystko było pod śniegiem i dwa razy zjechałem ze schodów, więc się poddałem. Jest tam muzeum broni i sklep z pamiątkami (oba były nieczynne, gdy w zeszłym tygodniu odwiedziłem Naddniestrze).

rafciuu
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

z odessy do kiszyniowa przez tiraspol?

Post autor: rafciuu » pt 28 lip, 2017 11:27

Cześć,
Chciałbym odświeżyć temat. Czy ktoś próbował przejazdu z Kiszyniowa do Odessy i z powrotem? Jak z tymi pieczątkami? Będzie się dało wyjechać później z Mołdawii na Ukrainę?
Jutro już wyjeżdżam do Lwowa na 2 tygodniowy trip po Ukrainie i Mołdawii a moja trasa dwukrotnie wiedzie przez Naddniestrze. Będę jechał własnym autem.

ODPOWIEDZ