Zakup biletów w Kiszyniowie

Podróże po Mołdawii i Republice Naddniestrzańskiej
barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: barciur » ndz 17 sty, 2016 20:43

Witam serdecznie

Czy wie ktoś jak wygląda zakup biletów w Kiszyniowie na pociągi do Winnicy? Chciałem jechać pociągiem 341Ь relacji Kiszyniów-Moskwa na odcinku do Winnicy i zastanawia mnie, czy jest jakiś sposób żeby kupić wcześniej bilet na to? Domyślam się, że w dzień lub dzień przed odjazdem nie będzie opcji zakupu bo będą wyprzedane? Czy może można liczyć na bilet plackartny?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 18 sty, 2016 21:07

Może przez stronę internetową kolei mołdawskich?

barciur
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: barciur » pn 18 sty, 2016 23:05

Być może jestem w błedzie, ale nigdzie na stronie mołdawskich kolei nie znalazłem opcji kupowania biletów online.

Areka9
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Areka9 » śr 29 mar, 2017 18:25

I jak - udało Ci się tym pociągiem pojechać? Chcę powtórzyć tę trasę.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » ndz 09 kwie, 2017 09:10

barciur pisze:Być może jestem w błedzie, ale nigdzie na stronie mołdawskich kolei nie znalazłem opcji kupowania biletów online.
Na stronie można kupić bilet ale tylko na pociąg 821/822 Kiszyniew - Iasi Socola - Kiszyniew

http://tracer.railway.md:10000/?date=20 ... 00&lang=ro
Załączniki
bilet moldovia.jpg
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » pt 14 kwie, 2017 22:13

Nie wiem czy to co napiszę będzie dla Ciebie w jakikolwiek sposób pomocne, ale może ktoś kiedyś skorzysta.

Podczas podróży z MD do UA zastosowałem trasę: Soroki - przejście rzeczne Cosauti/Jampil z Jampilu marszrutką do Żmerynki, a tam wszelkie koleje stoją otworem (ważna węzłowa stacja). Trasa przyjemna i poza ubitym szlakiem. Jeśli dysponujesz czasem i lubisz się szwędać to jest to trasa dla Ciebie.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » pt 14 kwie, 2017 23:55

Zapytam inaczej. Co myślisz o trasie: Pociąg 81 Chop - Kijów, w Kijowie próba zakupu biletu na pociąg nr 61 Petersburg - Kiszyniów, ze stacji Korosteń do Kiszyniów? Potrzebuje być w Kiszyniów rano, żeby co nieco zobaczyć i zdążyć na pociąg Kiszyniów - Bukareszt.

Jak się nie uda zakupić biletu. To jazda do Odessy i z Odessy busem, ale to dochodzi koleiny dziań, a tego wolałbym uniknąć.

Tak czy siak muszę zdążyć na pociąg Kiszyniów - Bukareszt.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 15 kwie, 2017 19:59

A czemu tak naokoło, aż przez Kijów? Skoro jedziesz z Zakarpacia, a Twoim celem jest Bukareszt, to już szybciej chyba będzie przez Węgry. Chyba, że przy okazji chcesz trochę pozwiedzać Kijów i Kiszyniów.
Dodam jeszcze, że pociągi,wjeżdżające od strony Oknicy, krążą bardzo długo po całej Mołdawii zanim dotrą w końcu do stolicy. Polecaną opcją jest wysiąść z takiego pociągu w Bielcach, skąd dużo szybciej dotrze się do Kiszyniowa marszrutką

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » ndz 16 kwie, 2017 23:39

Tak chciałbym zahaczyć o Mołdawię ale chyba pomyślę o tym co napisał Alberto.
Alberto pisze:Nie wiem czy to co napiszę będzie dla Ciebie w jakikolwiek sposób pomocne, ale może ktoś kiedyś skorzysta.

Podczas podróży z MD do UA zastosowałem trasę: Soroki - przejście rzeczne Cosauti/Jampil z Jampilu marszrutką do Żmerynki, a tam wszelkie koleje stoją otworem (ważna węzłowa stacja). Trasa przyjemna i poza ubitym szlakiem. Jeśli dysponujesz czasem i lubisz się szwędać to jest to trasa dla Ciebie.
Masz może jakiś pomysł jak z Chop dostać się do Jampol/Jampil??

Znalazlem

Pociąg 81 Chop - Vinnytsia i potem marszrutka. Tylko co dalej jak już przekroczę granice? Jak dostać się Kiszyniew?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 17 kwie, 2017 19:43

musisz jakoś dostać się do Soroki, stamtąd już sporo jest połączeń do Kiszyniowa

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » śr 03 maja, 2017 21:02

Informacja. Ceny biletów na trasie Kishniev - Kiev.

№47
kupe - 1335,06 UAH
plackarta - 861,44 UAH
№66
kupe - 1371,01 UAH
plackarta - 885,32 UAH
№341
kupe - 1219,34 UAH
plackarta - 787,34 UAH

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » ndz 28 maja, 2017 01:46

Jak dostaniesz się do Jampil-u to w dystanie pieszym masz rzeczne przejscie grzniczne C
Shinzon pisze:Tak chciałbym zahaczyć o Mołdawię ale chyba pomyślę o tym co napisał Alberto.
Alberto pisze:Nie wiem czy to co napiszę będzie dla Ciebie w jakikolwiek sposób pomocne, ale może ktoś kiedyś skorzysta.

Masz może jakiś pomysł jak z Chop dostać się do Jampol/Jampil??

Znalazlem

Pociąg 81 Chop - Vinnytsia i potem marszrutka. Tylko co dalej jak już przekroczę granice? Jak dostać się Kiszyniew?
Bardzo prosto. Gdy już dobijesz do mołdawskiej strony, przechodzisz budki pogranicznków i idziesz coś ponad 500 m do głównej drogi. Dajesz w lewo i zapytaj miejscowych o autobus do Sorok (to bardzo blisko). A z Sorok to już masz pełny wybór. Kiedy byłem ponad 3 lata temu drogi były w pełnym gruntownym remoncie. Być może dziś marszrutka do Kiszyniowa nieźle zapierdala. Jeśli nie wpadniesz tam o świcie/późnym wieczorem to możesz jechać w ciemno. Tranasport do Kiszyniowa znajdziesz.

ODPOWIEDZ