Pociąg Bukareszt - Kiszyniów i powrót do Polski przez Ukrainę

Podróże po Mołdawii i Republice Naddniestrzańskiej
Gzagal
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Gzagal » czw 14 kwie, 2016 23:35

Dobry wieczór! ;)

Wspólnie z znajomymi planuje pojechać w czerwcu do Mołdawii, stąd też mam kilka pytań - może znajdzie się ktoś z forumowiczów kto będzie miał wiedzę/doświadczenie w tym zakresie.

1. Pociąg Bukareszt - Kiszyniów
a) Czy w internecie kupię gdzieś na niego bilet? Jeśli nie to jak rozumiem jedyna opcja to kupna w kasie biletowej w stolicy Rumunii - jeśli tak to jak wygląda w nim frekwencja? Czy nie będzie problemu z kupnem biletu w dniu wyjazdu dla 6-ciu osób?
b) Ile kosztuje taki najtańszy bilet? W internecie znalazłem informację, że 155 lei - to prawda?
2. Autobus Kiszyniów - Lwów
a) Posiadacie Państwo jakieś sprawdzone informacje odnośnie rozkładu jazdy? W internecie - jak również na tym forum - znalazłem różne sprzeczne informacje odnośnie terminu kursowania, cen biletów itd. Czy kursuje on przez Nadniestrze? Chcielibyśmy mimo wszystko omijać ten teren.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie informacje

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 15 kwie, 2016 20:24

Autobus Kiszyniów-Lwów jedzie przez Bielce i dalej przez modławsko-ukraińską granicę do Czerniowiec, Naddniestrze omija z daleka, zresztą jazda przez nie w tej relacji byłaby sporym nadkładaniem drogi
Rozkłady jazdy autobusów w Mołdawii znajdziesz na www.autogara.md Z Bukaresztu do Kiszyniowa też szybciej będzie autobusem/marszrutką, które jeżdża dość często

Areka9
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Areka9 » śr 29 mar, 2017 18:30

Macie może więcej informacji o tej trasie? Chcę sprawnie dojechać z Kiszyniowa do Ivano-Frankovska i tam się pokręcić.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 31 mar, 2017 20:06

Jest codzienny autobus Kiszyniów-Lwów, jedzie przez Frankowsk, dokąd przybywa wcześnie rano

Areka9
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Areka9 » pn 03 kwie, 2017 14:23

A jechałeś tym autobusem? To coś młodszego niż 20 lat? ;)))
Da się nim podróżować? Ja jestem dość duży i słabo znoszę autokary w dłuższej perspektywie :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 03 kwie, 2017 19:57

Nie jechałem, ale widziałem go wielokrotnie we Lwowie. Zawsze jest duży autobus, najczęściej jakaś setra czy Van Hool, raczej nie marszrutka

Areka9
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Areka9 » czw 06 kwie, 2017 12:51

A to super, taki mi wystarczy. Bałem się jakiegoś 40 letniego Autosana :)

Gzagal
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Gzagal » sob 08 kwie, 2017 13:22

A to ja jeszcze dopytam - czy dobrze widzę, że pociąg relacji Kiszyniów - Kijów - Moskwa zmienił trasę i obecnie nie kursuje już przez Nadniestrze? Poniżej załącznik
123.jpg

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 08 kwie, 2017 20:08

To jest rozkład pociągu 341/342, on od zawsze kursował przez Ungeni-Bielce-Oknicę-Mohylew Podolski. Przez Naddniestrze jeździł ten o numerach (chyba) 66/67

Gzagal
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Gzagal » sob 08 kwie, 2017 22:29

A wiesz może czy ten pociąg kursuje codziennie? Według rozkładu jazdy na naszych stronach tak, ale np. na pass.rzd.ru nie mogę kupić biletu z Kijowa do Kiszyniowa bo mi pokazuje, że nie ma takowych pociągów...jak to jest?

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » ndz 09 kwie, 2017 07:38

Gzagal pisze:A wiesz może czy ten pociąg kursuje codziennie? Według rozkładu jazdy na naszych stronach tak, ale np. na pass.rzd.ru nie mogę kupić biletu z Kijowa do Kiszyniowa bo mi pokazuje, że nie ma takowych pociągów...jak to jest?
Prawdopodobnie jeśli kupisz bilet na stronie rzd.ru to i tak nie uda Ci się wsiąść do tego pociągu. Na stronie jest informacja o tym jak nie ma możliwości wydrukowania biletu. Nie do końca rozumiem to co tam po rosyjsku jest napisane, wiec może ktoś kto zna się wypowie.

Если ЭР не пройдена или невозможна, то необходимо получить посадочный купон на бланке в билетных кассах или терминалах самообслуживания ОАО "РЖД" ТОЛЬКО на территории Российской Федерации.

Pociąg 341 kursuje codziennie. Można kupić są jeszcze wolne miejsca na jutro. Ale nie przez stronie kolei ukrainskich. Gdzieś tam znajduje się informacja że na pociągi tranzytowe bilet można kupić tylko w kasie.

Travel documents on international trains for traveling within the territory of Ukraine can be purchased only in the ticket offices
http://booking.uz.gov.ua/en/

Są jeszcze trzy pociągi odjeżdżające z Kiszyniewa. Paski na niebiesko oznaczają dni kursowania. Poniedziałek, wotrek,.. itd lub w dni parzyste lub w dni nieparzyste

Dane ze strony http://www.railway.md/

Marszruty możesz sprawdzić tu http://pass.rzd.ru/main-pass/public/en lub http://russticket.com/ lub http://www.uz.gov.ua/en/passengers/timetable/
Załączniki
Kiszhnie petersburg.jpg
Kiszhnie moskwa.jpg
Ostatnio zmieniony ndz 09 kwie, 2017 08:50 przez Shinzon, łącznie zmieniany 2 razy.
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

ODPOWIEDZ