Rejestracja pobytu w Mołdawii po wjeździe od strony Naddniestrza

Podróże po Mołdawii i Republice Naddniestrzańskiej
pawel95
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pawel95 » ndz 28 maja, 2017 21:52

Witam, czy ktoś już dokonywał rejestracji wjazdu w Mołdawii w Centre for State Information Resources “REGlSTRU”? Chodzi tutaj o to, że wjeżdżam pociągiem Odessa-(Tyraspol)-Kiszyniów i wylot mam z lotniska z Kiszyniowa i wiem, że trzeba mieć stempel wjazdowy do Mołdawii, nie ma że widzą Ukraiński wyjazd i jest spoko

pawel95
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pawel95 » ndz 06 sie, 2017 21:51

Sam sobie odpowiem z wielką przyjemnością. Wróciłem z Mołdawii. Początkowo wleciałem do Kiszyniowa a wyjazd był przez przejście graniczne Palanca. Później wjechałem do Mołdawii pociągiem relacji Odessa - Kiszyniów. Polecam zawsze wybierać wagon nr 5 - są tam miękkie siedzenia, pozostałe to twarde z desek. Kontrola na granicy jest tylko Ukraińska - paszportowa i celna. Pociąg zatrzymuje się w Tiraspolu i Benderach bez żadnej kontroli ze strony Naddniestrza, można wysiąść i karteczkę na 10h lub dłużej na dworcu się załatwia. Przy wjeździe do Kiszyniowa wjeżdża się na peron 1 i na dworcu jest wyrywkowa kontrola celna i to tyle. Generalnie żeby opuścić kraj normalną granicą Mołdawską trzeba mieć stempel wjazdu do Mołdawii a jak się nie ma i dla świętego spokoju należy się udać do urzędu REGISTRU - wejście od strony Strada Alexandru cel Bun i tam w pierwszym pokoju po lewo chyba nr 104 z biletem kolejowym wystawiają takie zaświadczenie jak w załączniku dzięki któremu można opuścić kraj bez obaw czy będą pytać o stempel wjazdowy czy też nie.
Załączniki
20170717_151406.jpg

Gzagal
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Gzagal » czw 28 wrz, 2017 19:26

Jest jeszcze jedno prostsze rozwiązanie - od niedawna obywatele RP mogą wjechać do Mołdawii na podstawie tylko dowodu osobistego (w przypadku podróży samolotem lub nie przez Ukraine nie potrzeba paszportu). W razie problemów okazujemy Mołdawianom dowód osobisty - tutaj nie ma fizycznej możliwości żeby był jakikolwiek stempel tak więc nie powinno być też problemu związanego z wjazdem przez Nadniestrze.

ODPOWIEDZ