Porada odnośnie połączeń z Kiszyniowa i Jass

Podróże po Mołdawii i Republice Naddniestrzańskiej
dragon_scale
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Porada odnoł›nie poł‚ę…czeł„ z Kiszyniowa i Jass

Post autor: dragon_scale » czw 10 lis, 2011 23:05

Witam. Planuje pod koniec listopada 4dniowy ekstremalny(nie pierwszy)wyjazd. Tym razem zamierzałem wybrać się do Kiszyniowa i przy okazji zawitać do tej innej Mołdawii w postaci rumuńskich Jassów :) jednak nie wiem, czy powinienem już jechać rezerwować bilety na ten popołudniowy autobus z Lwowa, czy jednak mogę być spokojny o miejscówkę w dzień wyjazdu. Czy jeżdżący niegdyś tym połączeniem widzieli pełny stan czy było sporo wolnych miejsc? I czy wydostać się z Kiszyniowa byłoby równie łatwo/trudno? I czy wie ktoś, jak wydostać się możliwie najkrótszą drogą z Jass?Najbardziej odpowiadają mi połączenia nocne lub ewentualnie poranne/wieczorne,choć planowałem nocować głównie w środkach lokomocji :D jestem z Rzeszowa, więc co do Lwowa trasa jest mi znana. Ale czy jest jak dostać się do Lwowa z Jass omijając Kiszyniów? :P doradźcie jeśli znacie odpowiedź na choć jedną z podanych przeze mnie wątpliwości. Inaczej będę musiał przetrzeć ten szlak, choć wolałbym coś wiedzieć ;)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 11 lis, 2011 06:39

dragon_scale pisze:, czy powinienem już jechać rezerwować bilety na ten popołudniowy autobus z Lwowa, czy jednak mogę być spokojny o miejscówkę w dzień wyjazdu. Czy jeżdżący niegdyś tym połączeniem widzieli pełny stan czy było sporo wolnych miejsc?
Wprawdzie nie korzystałem nigdy z tego połączenia, ale kilkarotnie widziałem ten autobus na dworcu we Lwowie w porze odjazdu, i nigdy nie był zapełniony więcej niż w połowie. Trzeba jednak pamiętać, że ma on jeszcze kilka przystanków po drodze, na których pewnie też ktś wsiada

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » pt 11 lis, 2011 17:48

dragon_scale pisze:I czy wie ktoś, jak wydostać się możliwie najkrótszą drogą z Jass?
Kiszyniów-Jassy kilkanaście autobusów codziennie ok. 150 km

dragon_scale pisze:. Ale czy jest jak dostać się do Lwowa z Jass omijając Kiszyniów?
tak jest taka możliwość są na pewno przynajmniej dwa autobusy codziennie do Bielc (ok. 85 km od Jasów na wschód) w północnej Mołdawii, stamtąd 22:35 autobus do Lwowa oraz sporo autobusów do Czrniowiec przez całą dobę, a stamtąd jak kto woli do Lwowa, można i autobusem i pociągiem, a jak ktoś chce ciekawiej to i można elektryczkami. Z Czerniowiec jest też autobus do Przemyśla.

dragon_scale
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: dragon_scale » sob 12 lis, 2011 23:18

Dzięki za wasze odpowiedzi. Zatem nie mam się co martwić w sprawie dotarcia do chociaż części tej trasy,a może i większości. Chyba Bielce to dobry wybór, ale zobaczę jeszcze jak to godzinowo wyjdzie :) Jak ktoś zna konkretne godziny odjazdów z Jassów albo znajdzie tabelę będę wdzięczny :D

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 13 lis, 2011 07:48

dragon_scale pisze:Dzięki za wasze odpowiedzi. Zatem nie mam się co martwić w sprawie dotarcia do chociaż części tej trasy,a może i większości. Chyba Bielce to dobry wybór, ale zobaczę jeszcze jak to godzinowo wyjdzie :) Jak ktoś zna konkretne godziny odjazdów z Jassów albo znajdzie tabelę będę wdzięczny :D

ODJAZDY Z JASSÓW

Jassy-Bielce 14:40, 16:30
kursuje codziennie, cena: 85 MDL, 86 km

http://www.autogara.md/orar/

dragon_scale
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: dragon_scale » pn 14 lis, 2011 10:45

Może to zabrzmi bezczelnie, ale znaleźlibyście jeszcze coś odnośnie Bielc-Lwów w sprawie połączeń? :P Nie wiem jak Ty to robisz, że znalazłeś coś w jeden dzień, a ja w tydzień nic :D I ile około z granicą wyjdzie dojazd do Bielc? Jak będzie można to jakoś połączyć to wyjazd kompletny :wink:

dragon_scale
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: dragon_scale » pn 14 lis, 2011 10:52

EDIT: Już zobaczyłem, że są wszystkie rozkłady. Genialnie! Thx :)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Re: Porada odnoł›nie poł‚ę…czeł„ z Kiszyniowa i Jass

Post autor: kunek » pn 14 lis, 2011 22:47

dragon_scale pisze:...I czy wie ktoś, jak wydostać się możliwie najkrótszą drogą z Jass?
z Jassów jeżdżą pociągi do Ungheni w MOłdawii (czas przejazdu jakieś pół godzinki)
sprawdź godziny na rozkładzie mołdawskich bądź rumuńskich kolei

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Re: Porada odnoł›nie poł‚ę…czeł„ z Kiszyniowa i Jass

Post autor: fijalkowski » wt 15 lis, 2011 16:03

kunek pisze:
dragon_scale pisze:...I czy wie ktoś, jak wydostać się możliwie najkrótszą drogą z Jass?
z Jassów jeżdżą pociągi do Ungheni w MOłdawii (czas przejazdu jakieś pół godzinki)
sprawdź godziny na rozkładzie mołdawskich bądź rumuńskich kolei
ROZKŁAD UNGHENI-JASY-UNGHENI
№ поезда Сообщение Отправление с нач. станции Прибытие на конечную станцию Время в пути Дорога обсл. Категории вагонов Дни курсирования

1062 ЯССЫ - УНГЕНЬ 04.42 06.55 02.13 ЧФМ ДП ЕЖ
1064 ЯССЫ - УНГЕНЬ 12.56 15.05 02.09 ЧФМ ДП ЕЖ

1061 УНГЕНЬ - ЯССЫ 07.55 09.21 01.26 ЧФМ ДП ЕЖ
1063 УНГЕНЬ - ЯССЫ 17.40 19.26 01.46 ЧФМ ДП ЕЖ
http://www.railway.md/ru/schedule/#УНГЕНЬ

A z Ungeni, masz autobusy i pociągi do Kiszyniowa i do Bielc

m0ke
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: m0ke » wt 29 lis, 2011 02:45

W czerwcu tego roku przemierzałem koleją odcinek Ungheni - Jasu - Ungheni. Myślę, że warto się przejechać. Przez pewien czas linia (jednotorowa) biegnie jako splot dwóch wielkości torów. Kontrola graniczna po stronie Mołdawii odbywa się na dworcu, a po stronie Rumunii tuż za mostem nad Prutem. Trochę to niestety trwa, ale można umilić sobie ten czas na rozmowach z tamtejszymi mrówkami ;) Jako obywatel Jewro Sajuza jesteś odprawiony na samym początku.

Mam nawet gdzieś filmik z przejazdu pociągiem po stronie Rumuńskiej. Jak tylko go znajdę to wrzucę na YT

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » sob 03 gru, 2011 11:33

m0ke pisze:Mam nawet gdzieś filmik z przejazdu pociągiem po stronie Rumuńskiej. Jak tylko go znajdę to wrzucę na YT

pietruch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: pietruch » śr 24 lip, 2013 17:48

fijalkowski pisze: do Czrniowiec przez całą dobę, a stamtąd jak kto woli do Lwowa, można i autobusem i pociągiem, a jak ktoś chce ciekawiej to i można elektryczkami.
Może ktoś mi rozpisać takie połączenie, albo podpowiedzieć jak sobie wyszukać?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 24 lip, 2013 20:26

pietruch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: pietruch » pt 26 lip, 2013 15:56

??????

Krasny
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Re: Porada odnośnie połączeń z Kiszyniowa i Jass

Post autor: Krasny » ndz 23 mar, 2014 22:30

m0ke pisze:W czerwcu tego roku przemierzałem koleją odcinek Ungheni - Jasu - Ungheni. Myślę, że warto się przejechać. Przez pewien czas linia (jednotorowa) biegnie jako splot dwóch wielkości torów. Kontrola graniczna po stronie Mołdawii odbywa się na dworcu, a po stronie Rumunii tuż za mostem nad Prutem. Trochę to niestety trwa, ale można umilić sobie ten czas na rozmowach z tamtejszymi mrówkami ;) Jako obywatel Jewro Sajuza jesteś odprawiony na samym początku.
Mam nawet gdzieś filmik z przejazdu pociągiem po stronie Rumuńskiej. Jak tylko go znajdę to wrzucę na YT
Zapomniałeś dodać co najważniejsze... most kolejowy nad Prutem zaprojektował i osobiscie doglądal budowy niejaki Alfred Eiffel, który 12 lat później postawił go pionowo, troche przebudował i tak powstała wieża Eiffla ;)
Dumenzeu să vă binecuvânteze!

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Porada odnośnie połączeń z Kiszyniowa i Jass

Post autor: Shinzon » wt 02 maja, 2017 18:56

Znalazłem na necie taki rozkład.
http://www.transbuscodreanu.ro/index.php?p=detalii&id=2
Czy ktoś się orientuje na ile on może być prawdziwy?
Ile jedzie autobus z Iasi do Bielce?

Coś znalazłem.
http://www.transbuscodreanu.ro/curse.php
Możliwe żeby jechał 4 godziny?
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

ODPOWIEDZ