Mamaia - Rumunia

Podróże po Mołdawii i Republice Naddniestrzańskiej
wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Mamaia - Rumunia

Post autor: wierny62 » wt 12 mar, 2013 18:00

Witam , piszę w sprawie dostępności hoteli, hosteli, kwater w czerwcu na wybrzeżu rumuńskim ....dokładnie w Mamai niedaleko Constanty, był ktoś z forumowiczów nad morzem w Rumunii ? interesują mnie ceny ww. kwater itp ile mniej więcej trzeba liczyć na nocleg , oraz ceny na mieście obiadów, alko itp , z góry dzięki !!

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek » wt 12 mar, 2013 19:28

Ja byłem w ubiegłym roku dostępność kwater. hoteli, campingów jest przeogromna. W standardzie od 5^ hoteli po prywatne kwatery oferowane przez ludzi stojących na rogatkach. Cen niestety nie mogę podać.
Same miasto nie zrobiło na mnie pozytywnego wrażenia, raczej na weekendowy szalony wypad z kumplami niż odpoczynek. Ale to tylko moje wrażenia.
NASZA MOŁDAWIA
http://www.mynameisola.com/pl/tag/moldova/

www.mynameisola.com
https://www.facebook.com/mynameisolacom

krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Re: Mamaia - Rumunia

Post autor: krymka » śr 21 maja, 2014 00:26

Byłam tam w sierpniu 2013. Noclegowni różnego sortu bez liku. Ja wybrałam CASARE, czyli do dyspozycji pokój w mieszkaniu zamieszkanym przez rodzinę. 30 zeta za noc. Dostałam komplet kluczy do budynku i do mieszkania. Powrót bardzo późną nocą i korzystanie z łazienki bezproblemowe. Tyle mi trzeba było. Przy głównej ulicy do późnego wieczora stoją ludzie dzwoniący kluczami. Tylko od chęci i zdolności negocjacyjnych zależy gdzie i za ile przenocujesz. Wcześniej ktoś zaprowadził mnie do mieszkania, gdzie za nocleg dla dwóch osób we wspólnym łóżku miałabym zapłacić 50 dolców. Nie zagwarantowano mi, że w przechodnim pokoju też ktoś nie będzie spał. Pokój odrapany, kątem oka dostrzegłam.odpadające kafle, bez umeblowania, z dederonową kapą na łóżku, bardzo niesympatyczni właściciele, bez możliwości negocjacji. Szybko stamtąd wyparowałam. Można spróbować booking.com - tam dużo ofert już od równowartości 10euro

krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka » śr 21 maja, 2014 01:07

Mimo wysokiego sezonu totalny brak owoców. Ważna informacja: w Mamai absolutnie nie udało mi się zapłacić kartą. Wszędzie wymagana była gotówka.

krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka » śr 21 maja, 2014 01:11

Wybór sklepów, sklepików, jadłodajni, restauracji spory. Całe centrum Mamai to jeden wielki bazar. Wszystko zależy od preferencji i zasobności portfela. Ceny i asortyment w sklepach zbliżone do naszych. Polecam maleńkie rybki smażone na głęboki tłuszczu, sprzedawane na wagę niczym u nas frytki. 100 g ok. 5 zł. Szczerze polecam Pirata - jadłodajnię pod namiotem. Jedzenie przepyszne, sprawna obsługa, no i ten pirat - przystojniaczek...

ODPOWIEDZ